Végrehajtás utólag kontra Intrum


oligaliga # 2020.05.06. 07:04

Rezeske

Ez nem segít. A kérdés az, hogy a 8. pontban a Hivatkozási kód kockában van-e írva valami? Pl: FKA/100 vagy FKA/101.

Rezeske # 2020.05.06. 06:58

Szia gerbera,

feltettem ide a 7-es pontról a képet:

http://kepkezelo.com/…m51hwrdx.jpg

Talán egyszerűbb,, mintha bemásolnám...

Köszi, hogy foglalkozol vele...

gerbera317 # 2020.05.05. 18:50

A 8. pont rendben van, ezt értjük. De mi kamatozik? Az vagy konkrétan meg van nevezve számszerűleg, vagy pedig egy kóddal hivatkozik valamire a 7. pontban. Nos?

Rezeske # 2020.05.05. 13:38

gerbera317,
Bocsánat, tudom, kissé sok idő eltelt, de ma kaptam meg a VH-tól a lenti ügy évekkel ezelőtti végrehajtási lapját,amit e-papíron kértem el a VH-tól.
Röviden: arról szólt a kérdésem, hogy az Intrum arra hivatkozva kezel engem még mindig adósként, hogy bár anno az FMH végrehajthatóvá alakult, mert nem mondtam ellent, és bírósági végrehajtás lett a vége, amit le is zárt a végrehajtó, viszont az Intrum szerint a végrehajtó nem fizettetett velem kamatot a tőkére vonatkoztatva. Akkor ugye azt kérdezted Te is, mi van a végrehajtási lapon ,mert ebből kiderülne sok minden. Itt van előttem: a 8-as pontban látok ilyet, hogy 8. Kamat (a fizetési meghagyás végrehajtandó része): FKA100 Kamat-láb: 21,35% 2009.12.03-tól KAmatperiódus (a kamat jellege): 1 - éves, Kamattipus (jogcím): 4 - késedelmi szerződéses.

Kiderül ebből számodra, számotokra, hogy ki hibázott?

A végrehajtó által ma megkapott anyagok között van egy "Esedékes tartozás"-című lap is, ezen egyértelmű, hogy nulla Ft tartozásom van, illetve ezek a tételek vannak rajta: Végrehajtást kérőnek járó: Végrehajtás tárgya:154.000 Ft, ügy kamata: 0 Ft, VH kérési költség: 10500 Ft,Perköltség: 8849 Ft, Költségrész: 20277 Ft.

Előre is köszönöm válaszotokat.

drbjozsef # 2020.04.16. 07:01

A KHR listán töltött idő szempontjából az általad leírt "specifikus" adatok teljesen irrelevánsak.

Rezeske # 2020.04.15. 17:59

drbjozsef,

nagyon köszönöm. Igen, tudom, hogy bizonyos ügyek esetén akár 10 évig is fenn lehet az adós, viszont ez az ügy kissé specifikus, hiszen lezárt VH-eljárás van mögötte, ahol az Intrum arra hivatkozik, hogy a VH a késedelmi kamatot nem fizettette ki velem. Ez úgy gondolom, nem az én hibám: vagy a VH-t kérőé, vagy a VH- é, de ahogy gerbera317 is írta: szinte kizárt, hiogy a végrehajtó "elfelejtsen" ilyen kérést a VH-lapot alapul véve.

drbjozsef # 2020.04.15. 17:57

(de persze ha csak 7 év telt el, akkor én még nagy reményeket ahhoz nem fűznék, de ez megint olyan adatoktól függ, amiről nem tudunk.)

drbjozsef # 2020.04.15. 17:56

Rezeske,

Hogy a KHR bejegyzésedet hogyan tudod töröltetni, azt olvasd el a törvényben : Khrtv. 15.§ - 20.§.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Írj eszerinti szabályos kérelmet a BISZ-nek, vagy az Intrumnak (előbbi is az utóbbihoz továbbítja amúgy). Aztán ha a válasz nem tetszik pert indíthatsz.

Rezeske # 2020.04.15. 17:42

@gerbera317,
rendben, köszönöm,akkor csak azt kérem el.

Kissé félek,bevallom: ha most ezt kikérem, a VH nem csap a homlokára, hogy hopp, tényleg elcsesztem, és hirtelen egy inkasszót találok a számlámon ?

Igaz, eltelt 7 év, de ki tudja....?

gerbera317 # 2020.04.15. 17:39

volt költségelszámolás is, de azt nem találom, de ha elkérem a VH-tól
Tök fölösleges. A vh-lap az alfa, a befejezést megállapító jegyzőkönyv pedig az omega.

Rezeske # 2020.04.15. 17:36

@gerbera317,

ennyi van még rajta,ami "publikus":

Jelen vannak: XYZ önálló bírósági végrehajtó helyettes

Az eljárás (jegyzőkönyv) befejezésének időpontja: 2013.10.10 09:21 -kor.
Jegyzőkönyv kiadmányát átadtam:
Tájékoztatom a feleket és érdekelteket, hogy a kézbesítéstől számított 15 napon belül végrehajtási kifogással élhet a végrehajtó
XXXYYY Városi Bíróság-nak címezve. A kifogás illetéke 15 000 Ft.
Tájékoztatom, hogy 2012. szeptember 1 napjától lehetőség van az elektronikus kapcsolattartásra.

A többi írásban sok helyen kellene kitöröljek adatokat :-)

Igen, valószínű, hogy volt költségelszámolás is, de azt nem találom, de ha elkérem a VH-tól, talán azt is kiadja.

laciaz # 2020.04.15. 17:33

mindenkinek köszönöm a válaszokat.

gerbera317 # 2020.04.15. 17:23

@Rezeske
Lám, a jegzyőkönyvet kifelejtettem a sorból, pedig az a legelső. Meg létezik még egy 'átirat' című irat is, de ezt külsős ember nem láthatja. A bírósággal pedig gyakran 'beterejsztés' címen társalog a végrehajtó.
Tehát a befejezést megállapító jegyzőkönyv. Mondjuk a rendelkező részét nem idézed (kb.: az 1/2002. IMr. (Vüsz.) 33. § b) pontja alapján befejeződött), hanem csak az indoklást, meg a folyományt. Meg azzal egy borítékban kaptál egy djjjegyzéket is, ami arról rendelkezik, hogy megfizetendő: nulla Ft.
De ebből nem derül ki, hogy benézte-e a vh-lapot. Mert azt csak akkor tudhatjuk meg, ha mi magunk is láttuk a vh-lapot.

Rezeske # 2020.04.15. 17:15

@gerbera317,

van még rajta ilyen is:

"Megállapítom, hogy a követelés a végrehajtási költségekkel együtt kiegyenlítést nyert, a lefoglalt
vagyontárgyakat a foglalás hatálya alól feloldom, a végrehajtási eljárás befejezett."

A dokumentum címe ez:
JEGYZÖKÖNYV
VÉGREHAJTÁSI ÜGYBEN

Nem idéztem, copy-paste, itt van előttem pdf-ben a dokumentum. A 0-s igazolás nevet én adtam neki, mert nekem azt jelenti, hogy az az ügy lezárult, 0, azaz nulla Ft tartozásom van a végrehajtó felé.

gerbera317 # 2020.04.15. 17:11

@Rezeske
A végrehajtónak nincs olyan intézkedése, aminek az a címe, hogy "nullás igazolás"! Ilyen címek vannak: felhívás, letiltás, megkeresés, tájékoztatás, díjjegyzék.
Amit idézel (idézni vélsz), az egyrészt nem érdemi, másrészt helytelen következtetést vonsz le belőle. (Annyi viszont rögtön kiderül belőle, hogy közjegyzői vh-lappal indult a végrehajtás, valamint az ügyérték nulla, tehát tőke nincs is a követelésben. Vagy valamint nagyon benéztél.) A vh-lapra van ehhez szükség.

gerbera317 # 2020.04.15. 17:06

@alsovonal
a Vht. 41. § szerinti eljárás
Ha az adós elévülésre hivatkozik, akkor a végrehajtó... Csakhogy ha az fmh óta nyilvánvalóan nem évült el a követelés, akkor a végrehajtó fel sem hívja a vh-kérőt, hanem enélkül megnyitja az adós jogát a kereset előterjesztésére - aztán levelezgessen az. Így is meg úgy is elveszíti a pert az adós, ezért teljesen érthető a végrehajtó azon törekvése, hogy a lehető legkevesebbet kelljen foglalkoznia az adós agymenésével. Ezzel szemben: „Ritka az a vh. kérő aki elismeri, hogy elévült tartozást követel” - Ez nem igaz. Már eleve jelez valamit, ha a végrehajtó ténylegesen is felhívja a vh-kérőt, hogy elismeri-e az elévülést. Ha a követelés az fmh óta nyilvánvalóan elévült, akkor a vh-kérő is zokszó nélkül elismeri ezt.

Rezeske # 2020.04.15. 16:59

gebera317,

ez szerepel a végrehajtás 0-s igazolásán: (érzékeny adatokat kitöröltem):

Végrehajtást a(z) Dr. xyz a(z) yyyyy/Ü/zzzzz/cc/y szám alatt rendelte el kölcsönszerzödésen fennálló 0 Ft és járulékai iránti végrehajtási ügyében.

Ez viszont nekem elég furcsa: olyan, mintha bírósági végzés szüntette volna meg a végrehajtást.

Rezeske # 2020.04.15. 16:48

Nagyon köszi mindkettőtöknek: gerbera317 és alsovonal.

Erre a szolgáltatásra gondoltam.

Intézem is mielőbb....

alsovonal # 2020.04.15. 16:41

Ez már egy ítélt dolog!

Jogos, értettem!

laciaz

Ha vh-tól jött nemrég ne legyél bent biztos. Valóban szűkszavú vagy.

A vh-tól kérheted a Vht. 41. § szerinti eljárás lefolytatását, amiben a vh. nyilatkoztatja majd az Intrumot. Ritka az a vh. kérő aki elismeri, hogy elévült tartozást követel, de volt már rá példa a családban.

A többit majd gerbera elmondja, ha jön, ő ért hozzá.

Ha a 41-ben a vh-kérő 15 napon belül nem nyilatkozik a vh. felhívására akkor mi a helyzet gerbera?

Rezeske

epapir.gov.hu

Ha van ügyfélkapud ott írhatsz a vh-nak.

gerbera317 # 2020.04.15. 16:40

@laciaz
Naccerű. Most jól megismételted a legelső kérdésedet, és még mindig ugyanúgy nem tudjuk, mikor, milyen módon szereztél tudomást az ellened folyó végrehajtásról, és a végrehajtási lap 7. pontjában az fmh jogereje után ki van-e pipálva, hogy az fiktív (korábbi szóhasználattal: vélelmezett) kézbesítéssel állt be.

gerbera317 # 2020.04.15. 16:39

@Rezeske
E-papírnak híják. Ügyfélkapuval kell rendelkezned hozzá. Ha van, akkor simán: kéred a végrehajtót, hogy az ilyen-olyan ügyszámú végrehajtás végrehajtási lapját küldje meg neked. Előtte meg kell tudnod a végrehajtó hivatali kapu elérhetőségét (KRID-jét vagy rövid nevét), amit vagy megkérdezel tőle telefonon, vagy a http://mbvk.hu/nevjegyzek -ből előkeríted. Vagy valami.

Rezeske # 2020.04.15. 16:31

gerbera317,

igen valóban nincs félfogadás...de hallottam valami e-posta, vagy e-papir vagy hasonló szolgáltatásról, ahol elektronikusan ki tudom kérni az adott iratot végrehajtótól..lehet, rosszul tudom....nincs ilyen lehetőségem?

gerbera317 # 2020.04.15. 16:28

@Rezeske
Hogy a végrehajtó cseszte el, vagy a jogosult, csak úgy tudhatod meg, hogy előkeríted a vh-okiratot. Ha már nincs meg (mert miért is lenne?), kikérheted a végrehajtótól. Most, a vészhelyzetben éppen szünetel a végrehajtó ügyfélfogadása, úgyhogy ez most nem lehetséges. Na de utána.) Abból ugyanis rögtön kiderül, hogy elrendelték-e a késedelmi kamat behajtást vagy sem. Ha nem, akkor valószínűleg az fmh sem tartalmazott ilyet. Ha viszont igen, akkor még fennáll tőketartozásod, ami hiába nem érvényesíthető már bírósági úton, vagy nem folytatható a befejezett végrehajtás, akkor is fönnáll, és khr-referenciát szolgáltat.

laciaz # 2020.04.15. 16:26

gerbera317

Köszönöm az észrevételedet,

a kapott levél másolatát elküldeném neked vagy bárkinek aki tud segíteni, én nem értek ezekhez a paragrafusokhoz.

Röviden . elvileg van 2014 óta tartozásom a a BP bankhoz,de megvette az intrum . és most ezt követeli a végrehajtó. de 2014 már elég régen volt. én az gondoltam,hogy elévült.

a válaszokat előre is köszönöm.

Rezeske # 2020.04.15. 16:25

gerbera317,

"Ha a khr-ről való levételedet akarod, azt neked kell kezdeményezned"

Erre van jogszerű eljárás, amit alkalmazhatok? Kihez, mihez fordulhatok? Mert gondolom, nem úgy van, hogy megkérem az intrumot, ugyan vegyetek már le... eddig sem tette, ahogy Te is írtad, talán azért, mert szerintük tartozok nekik.... (lezárt végrehajtás).