Egy lakast elarvereztek. Viszont van benne egy berlo szabalyos szerzodessel. Az arverezesi jegyzokonyv egy evvel kesobb emelkedett jogerore. A regi tulaj allaspontja szerint o nem mondhatja fel a szerzodest hiszen azt csak a tulajdonos mondhatja fel , o mar nem tulajdonos. Szerinte ilyenkor a meglevo szerzodes ugy modosul, hogy 'berbeadoja' mar az arveresi vevo, akinek mar a tulajdonjoga be van jegyezve. Tehat a berleti szerzodes ervenyben marad csak a berbeado szemelye valtozik. Tehat ha az uj tulaj (arveresi vevo) megakarja kapni a lakast akkor neki kell felmondania a berleti szerzodest es felszolitani a tavozasra. AZ ingatlan lakottan lett elarverezve amugy. Szerintem az uj tulaj csak az arverezesi jegyzokonyv jogerosse valasakor 30 napon belul kerhette volna a vegrehajtot a lakas kiuritesere. Most mar fel kell mondania a bent levo berlonek a szerzodeset, aztan fel kell szolitania a lakas elhagyasara, aztan kilakoltatasi pert kell inditania. Ugye jol gondolom?
Arverezes
Kicsit egyszerubben itt is
2019 juniusatol van eg, berlo
2019 szeptembereben arverezes lakottan
2021 juniusaban jogeros az arverezesi jegyzokonyv
2022 nyaran jelentkezik eloszor az arverezesi vevo es a volt tulajtol akarja atvenni a birtokot es hasznLati dijat. De meg nem is igazolta magat csak email es sms. Amugyis gyanus.
- KERDES Ugye ilyen az uj tulaj lepett a berbeado szerepebe? Magyaran a berlotol kerheti a birtokot? A berlo csak tulajnak fizetne es annak adna at a lakast. A volt tulaj se nem tulajdonos mar es nincs is birtokban evek ota.csak ott tartozkodhat idoszakosan a berlo engedelyevel.
- Mit es kitol kovetelhet az uj tulaj?
Kerdezooo
Ha meg akarod gyorsítani a dolgot...
Az új tulaj közokiratban vállaljon kötelezettséget a birtok átadására vki havernak. Teljesítés elmarad, meghatározott cselekményt elrendelik. Végrehajtó kicsit csodálkozik, de azért - vszleg megcsinálja.
Vh ugyes: De az uj tulaj nincs birtokban, tehat o kozokiratban nem is nyilatkozhatja hogy kotelezettseget vallal a birtok atadasara. Szerintembo csak thlajdonnkapcsan rendelkezhet mert most meg csak tulajdonjoga van
01. Nem
02.1. Az új tulajdonos az árverést követő hqrmincadik naptól követelheti, hogy az adós illetve az adós jogán az ingatlanban tartózkodó személyek - ílyen a bérlő is - hagyja el az ingatlant. A kiköltözés elmaradása esetén (most már csak) pert indíthat ezek ellen.
02.2. A bent lakótól (a volt bérlőtől) használati díjat követelhet, de visszamenőlegesen nem, hanem csak a közlés napjától. De akár bérleti szerződést is köthetnek.
Gerbera: Koszi a 2.1 es 2.2 pontot ertem.
Az 1-es pont kapcsan akkor ezek szerint az uj tulaj nem lepett be a szerzodesbe csak ha uj berleti szerzodest kotnenek? De akkor a berlo szerzodese hivataloan megszunt?
De ha a tulaj nincs birtokban akkor megiscsak a berlo tudja atadni. Nem?
Kerdezooo
Hja, ha ilyen finnyás vagy, akkor árvereztessen az embered magára egyet a Vht. 157.§ szerint beköltözhetően. (kicsit drágább de biztosabb...)
„a berlo tudja atadni. Nem?”
Senki se állította az ellenkezőjét.
Ügyes első ötlete azért nem jó, mert 1) a bérlő nem önkényes lakásfoglaló, és 2) ha mégis keresztül verné a bíróságon, a végrehajtás a jelenlegi tulajdonos ellen folyna mint kötelezett ellen. Őellene meg aztán folyhat, hiszen ő eleve nincs birtokon belül, ráadásul a bérlő nem az ő jogán lakik ott.
Amennyiben határozott idejü a bérleti szerződés (általában 1 év) akkor célszerű megvárni és magától megszűnik.
Meg egy kerdes. Arverezes 2019 szeptember, arverezesi jegyzokonyv jogeros 2021 junius
Foldhivatali bejegyzes 2021 augusztus
A regi tulaj berloje lakik bent. A villany, gaz szerzodes az elozi tulaj neven.
Most megegyeznek a lakasatvetelrol.
Az uj tulajt ezen idorend alapjan amugy mi terhelne?
Ingatlan ado: arverezes napjatol? Vagy bejegyzes?
Gaz,villany: A regi tulaj kovetelheti? Az uj tulajtol?
Kozos koltseg: Az arverezes napjatol? Az arveresi jegyzokony jogerosse valasatol vagy tulajdonjog bejegyzestol?
Adó- és közterhek: az árverés napjától. Közös költség: a tulajdonjog bejegyzése napjától. A közüzemi szolgáltatók követelése: akivel szerződtek, a szerződés szerint.
Földárverésnél is így van mikor még utánna átfut a földbizottságon stb?
Amikor birtokba lépsz....
Gerbera: aha en is igy gondoltam
Bar kicsit furcsa, hogy kozterhek arverezes napja , ez benne is van a vht-ban , de kozos koltseg pedig csak 2 evvel kesobbtol jelen esetben....
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02