MOKK FMH meghagyás


Dr.K.n.z. # 2024.06.12. 19:55

Ha jelenleg a végrehajtási eljárás jogalapja az érvényes fizetési meghagyás és nem maga a tartozás,afizetési meghagyásnak pedig nem mondhattam ellent a tartozás elévülèsènek biztos tudatában,mert nem volt rá bizonyítékom,de időközben lett,akkor miért nem kérhető a perújítás?

Szomorú örökös # 2024.06.13. 04:09

Dr.K.n.z.

A fizetési meghagyásnak pedig nem mondhattam ellent a tartozás elévülèsènek biztos tudatában,mert nem volt rá bizonyítékom,de időközben lett.

Nem, nem azért nem mondtál ellent a fizetési meghagyásnak, mert nem volt rá bizonyítékod, hanem azért, mert lecsúsztál az ellentmondás lehetőségének határidejéről, mivel későn tudtad meg, hogy érkezett egy fizetési meghagyás.

Szerintem ezt te írtad, nem?
a fizetési meghagyást pedig kb három hónappal azután találtam meg itthon pakolászva, miután a párom átvette és nem is szólt róla.

Ezt vajon hogy fogod elmagyarázni a bíróságnak? :-)

Dr.K.n.z. # 2024.06.13. 06:23

Istenem de szánalmas vagy te szomorú ökör összevissza beszélsz,folyamatosan mást állítassz és te "akarsz" segíteni másoknak?!
Egy a dabasi járásbíróságon megtörtént konkrét esetet írtam le , elmagyarázva , konkrét jogszabályokat idézve,aminek helyt is adott a bíróság ,de akkor szerinted ez nem lehet és még most is hajtogatod a butaságaidat

drbjozsef # 2024.06.13. 06:37

Akkor miért nem kérhető a perújítás?

Hogyne lenne kérhető. Senki sem írta, hogy nem kérhető.

SolnesM # 2024.06.13. 08:18

Érdekes ez az FMH jogi intézmény.

Egyik ismerősömet ezzel megkopasztották.

Egy társas házi felújításnál egy vállalkozó csak a fele munkát végezte el,de készre jelentette és a közös képviselő aláírta a teljesítést.

A kár a társasháznak kb. 5 millavolt.A leendő a már pályázó új közös és a vállalkozó összejátszott és fizetési meghagyást bocsátottak ki.
Mivel a házba bejáratosak voltak , lepaktáltak a postással plusz kivették a postaládából az értesítést.
Lényeg a felszólított nem tudott a dologról és már a végrehajtás stádiumába került az ügy.

papinianus88 # 2024.06.13. 08:20

Én most kaptam meg a bizonyítékot, aminek önhibámon kívül nem voltam ezidáig birtokában.

Te választottad a helyettes átvevőd társadnak, aki nem tájékoztatott az FMH-ról. Az, hogy utóbb a szekrény mögött guberáltál nem exkulpálás a hanyagságra. A jogalkotó vélelmezi, hogy a hozzátartozók stb. vannak olyan viszonyban, hogy tájékoztassák a címzettet, átadják részére a hivatalos iratot. Szóval mielőtt mindenkit okolnál... Segíteni próbálunk, és ugyanazon stílussal, ahogyan te. De a segítség nem azt jelenti, hogy megveregetjük a vállad, hogy 90%-os esélyed van arra, hogy pernyertes legyél, ha nem.... A gyakorlat, és a szakmai tapasztalatok alapján elmondtuk, amit lehetett. Ezt a békát le kell nyelni. Ha nem hiszed, akkor bízzál meg egy ügyvédet, aki majd "jó esélyeink vannak" mézesmadzaggal hiteget. A végén azért megírhatod az eredményt. Ahogy józsi is írta, nincs akadálya a perújításnak, perelni is beperelhetsz bárkit, feljelenthetsz, hiszen a magyar amúgy is egy perlekedő nép, az igazságról más az elképzelése a társadalomnak, sajnos.

U.i. Nem korrekt azt említeni, hogy konkrét jogszabályhelyeket jelöltél meg, amikor az nem is feltétlenül rád vonatkozik, és nem mindig azt kell kiemelni a tételes jogi rendelkezésekből, ami rád kedvező. Azt nem kedveljük :) Mi is közöltünk a részedre jogszabályhelyeket, az úgy látom: nem érdekel. Sok sikert.

papinianus88 # 2024.06.13. 08:23

Érdekes ez az FMH jogi intézmény.

Egyik ismerősömet ezzel megkopasztották.

Egy társas házi felújításnál egy vállalkozó csak a fele munkát végezte el,de készre jelentette és a közös képviselő aláírta a teljesítést.

A kár a társasháznak kb. 5 millavolt.A leendő a már pályázó új közös és a vállalkozó összejátszott és fizetési meghagyást bocsátottak ki.
Mivel a házba bejáratosak voltak , lepaktáltak a postással plusz kivették a postaládából az értesítést.
Lényeg a felszólított nem tudott a dologról és már a végrehajtás stádiumába került az ügy.

A jog fiktív tudomány, emberek alkotják, minden élethelyzetre nem tud reagálni,nem is lehet. Felesleges is vele próbálkozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.13. 09:05

már a végrehajtás stádiumába került az ügy.
Pont a fikcióval jogerőssé vált meghagyásokra "már a végrehajtás stádiumában" újra megnyílik az ellentmondás lehetősége.

Tessék elhinni: jól ki van ez találva.

papinianus88 # 2024.06.13. 12:12

KBS: Én is ezt akartam elsőre írni, hogy a rendkívüli ellentmondás jogintézménye lehetőséget biztosít az adós részére, azonban a tényállás alapján gondolom a postás megint "lepaktált" a végrehajtást kérővel. Habár más kérdés, hogy egy esetleges végrehajtási eljárási cselekmény foganatosításával (pl. HÁM) akár előbb is tudomást szerezhet a végrehajtási eljárásról, minthogy a végrehajtható okiratot kézbesítené a posta, hiszen a szolgáltatója jelzi, vagy éppen ő észleli, így az Fmhtv 32. § (1) - (2) alapján már élhet a rendkívüli ellentmondással. A kérdés nyilván az, hogy mikor értesült a "végrehajtás stádiumával".

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.13. 13:12

Jellemzően a munkáltatótól (letiltás), számlavezető banktól (inkasszó) szokott értesülni az adós. De valóban kötelező tartalmi kellék a rendkívüli ellentmondásban, hogy mikor, hogyan szerzett tudomást a végrehajtásról.

gerbera317 # 2024.06.14. 12:15

Vigyázat, a végrehajtó írásbeli intézkedésének fiktív kézbesítése a hatályos lakóhelyre csak nagyon szűk keretek között támadható meg kézbesítési kifogással, ld. Vht. 37/A. §! És a bíróság meg a közjegyző a legelső ilyenhez kötik a tudomásszerzést.

evzb # 2024.08.02. 11:32

Kérdés: FMHtv 16. §, (6):

"(6) Az (5) bekezdés hatálya alá nem tartozó, az E-ügyintézési törvény alapján elektronikus ügyintézésre kötelezett személy részére az iratokat elektronikusan, az E-ügyintézési törvény szerint kell kézbesíteni."

Egyéni vállalkozóként elektronikus ügyintézésre kötelezett személy részére, egyéni vállalkozóként felvett személyi kölcsöne ügyében, postai úton történt meg a fmh kikézbesítése. Értelmezésem szerint, a fentiek alapján, ez hibás kézbesítésnek minősül, hiszen azt elektronikusan kellet volna kézbesíteni a címzett tárhelyére.

Ilyen esetben van-e helye kézbesítési kifogásnak? A címzett a fmh-t egy hete kapta meg, még nem járt le a 15 nap.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.08.02. 11:36

Az ellentmondás miért nem jó?

evzb # 2024.08.02. 12:03

Az ellentmondás persze jó, de vállalkozó esetében azt csak elektronikusan lehet beadni. Ez pedig, a minősített elektronikus aláírás és minősített időbélyegző szükségessége miatt mindenképpen többletköltséggel jár, ami a fizetési kifogással elkerülhető.

Ezért érdekes, hogy ilyen esetben jogos-e a kézbesítési kifogás.

Szomorú örökös # 2024.08.02. 12:04

evzb

egyéni vállalkozóként felvett személyi kölcsöne ügyében, postai úton történt meg a fmh kikézbesítése.
Értelmezésem szerint, a fentiek alapján, ez hibás kézbesítésnek minősül,
hiszen azt elektronikusan kellet volna kézbesíteni a címzett tárhelyére.

Szerintem nem feltétlenül. A bank nem hatóság, aki ezt könnyedén igénybe veheti.
Ott pedig szerintem csakis a hivatalos hatóságok kézbesíthetnek hivatalos leveleket.
Lsd. rendőrség, bíróság, adóhatóság, stb.

evzb # 2024.08.02. 12:05

javítva:
..... többletköltséggel jár, ami a kézbesítési kifogással elkerülhető.

evzb # 2024.08.02. 13:01

Szomorú örökös:
"Szerintem nem feltétlenül. A bank nem hatóság, aki ezt könnyedén igénybe veheti."

A fmh kiküldését nem a kérelmező (itt bank) intézi, hanem az eljáró közjegyző.

A kérdés pontosan az, hogy a közjegyző hibázott-e, amikor nem elektronikusan küldte a fmh-t, illetve, hogy ez elegendő indoka-e egy kézbesítési kifogásnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.08.02. 14:03

Ez pedig, a minősített elektronikus aláírás és minősített időbélyegző szükségessége miatt
A postai kézbesítéssel pont ezt úszta meg. Adja csak be nyugodtan ő is postán azt ellentmondást. (Vagy bízzon meg egy ügyvédet - mindnek van elektronikus aláírása.)

papinianus88 # 2024.08.02. 15:06

evzb:

A egyéni vállalkozónak nincs önálló jogalanyisága, amely elkülönülne a természetes személytől. Az egyéni vállalkozó teljes vagyonával felel, nincs egymástól elkülönült vagyon. A bírósági gyakorlat inkább természetes személynek tekinti, ebből következik, hogyha az egyéni vállalkozóval szemben végrehajtást kérelmez a jogosult, nem kell feltüntetnie, hogy "ev". Simán védhető, hogy postán kézbesítették. Amúgy lehet itt kutakodni, jogirodalom, jogdogmatikai kérdések stb., az ellentmondásnak kell mennie. És tükörsimán mehet postán, és véleményem szerint magánszemként indították meg ellened, csak a követelés jogcíménél szerepelhez mondjuk vállalkozási szerződésből eredő tartozás, nemde? :)

osztap # 2024.08.02. 17:23

evzb,

A sikeres kézbesítési kifogás következménye az, hogy a kézbesítést meg kell ismételni. Ezzel pár héttel lehet húzni az időt, de az alapprobléma nem szűnik meg: ha vitatod a követelést, ellent kell mondanod. Akkor meg minek futni a köröket? Csak ketyeg a kamat.

Tamasi # 2024.11.23. 20:48

Kedves mindenki!
A héten kaptam egy fizetési meghagyást egy közüzemi számla tartozás miatt.

A számlát (6700Ft) egy ingatlan eladása (2022-ben) után 6 hónappal kaptam és egy 14 hónappal korábbi időszakra vonatkozott, amit korábban nem számláztak ki.

A tartozást soha nem ismertem el, de ezt már csak a követeléskezelő cégnek jeleztem, ami már bőven későn történt.

A közjegyző által követelt összegek: *Főkövetelés 15.500Ft (ebből a tőketartozás: 6700Ft) *Eljárási díj: 8.000Ft *Ügyvédi díj megbízási szerződés szerinti mértékkel: 63.500Ft --------------
  • Összesen 87.000 Ft

Arányosnak tekinthető-e a teljes összeg és főként az ügyvédi díj (egy fizetési felszólítás elküldéséért)??
Mi lenne az indokolt lépés? Nyújtsak be ellentmondást?

Köszönöm a segítséget
Tamás

Szomorú örökös # 2024.11.24. 04:50

Tamasi

A számlát (6700Ft) egy ingatlan eladása (2022-ben) után 6 hónappal kaptam és egy 14 hónappal korábbi időszakra vonatkozott, amit korábban nem számláztak ki.....A tartozást soha nem ismertem el, de ezt már csak a követeléskezelő cégnek jeleztem, ami már bőven későn történt.....Arányosnak tekinthető-e a teljes összeg és főként az ügyvédi díj (egy fizetési felszólítás elküldéséért)??
Mi lenne az indokolt lépés? Nyújtsak be ellentmondást?

Ha az valóban az általad felhasznált közüzemi szolgáltatás volt, akkor kár volt eleve ellentmondani és kakaskodni velük. Ha már az elején kifizetted volna, akkor nem lenne ilyen magas a plusz költsége. Egyébként az ügyvédi díj nem csak a levél kiküldésére vonatkozik, hanem arra is, hogy az az összeg később eljusson a követelést kérőhöz, ugyanis te nem közvetlenül neki fizetsz. És ez általában nem az összegtől függő sikerdíj, hanem az sem kizárt, hogy hatósági díja van.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.11.24. 08:08

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.

gerbera317 # 2024.11.24. 08:24

Főkövetelés 15.500Ft (ebből a tőketartozás: 6700Ft) Eljárási díj: 8.000Ft
A 6700 forintot kellett volna megfizetni vitatkozás helyett. A 8000 Ft a fmh közjegyzői díja. Szomorú túlbonyolítja, amiket ezekről ír.
Ügyvédi díj megbízási szerződés szerinti mértékkel: 63.500Ft
A követelés jogosultja ügyvédet fogadott a fizetési meghagyás beadásához, az pedig ennyit kért. A többit már tudod.

Tamasi # 2024.11.24. 08:35

Nekem ebből két dolog jön le:

  1. Egy szolgáltató bármikor küldhet számlát a szerződés megszűnése után, amit addig nem vett észre
  2. Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya vagyis akármennyi lehet

2.b. A tőke tartozás és a követelés között semmilyen arányosságnak nem kell lennie.