jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


végrehajtó1 # 2010.03.10. 18:52

Ha nem kell el akkor 2.árverést tűznek ki.Oszt' végsősoron a vh kérő átveheti az ingatlant.

napsugár_74 # 2010.03.11. 16:43

6 m Ft a felvett hitelösszeg.
Tényleg lehet,hogy csak a fele lesz a kikiáltási ár? Mert ezt is hallottam. Vagy ez mitől függ?Köszönöm az eddigi választ!:)

végrehajtó1 # 2010.03.11. 17:37

Az ingatlan becsértékét a végrehajtó az önkormányzat adó és érték bizonyítványa alapján határozza meg.
Ez pedig sok mindentől függ.De ha nem ért egyet vele akkor vh kifogásban szakértő becsüst kell kérni a bíróságtól.Ennek költségét az előlegezi meg aki kérte.
innen megitélni a becsértéket lehetettlen...

batyuné # 2010.03.14. 19:34

Szép estét!
Szeretnék kérdezni, miszerint jelenleg van egy 1/2 tulajdonban lévő saját tulajdonú házrészem, mely egy kft által végrehajtás alá lett téve. A házunk jelzáloghitellel terhelt kb. 3 millióig, rajta a szocpol és az áfa jelzálogjoga is, utána van bejegyezve a kft végrehajtási joga, amely 11 millió ft.A lakás fele kb 2,5milliót ér. Ha az árverezésig jut a dolog a férjem jogosult e elővásárlási jogra? Ha megveszi az én tulajdonrészemet, mi a kielégítési sorrend, és mi lesz a többi tartozással?
Ha beadom a válópert, és lemondok tulajdonrészemről a gyerektartás fejében, hogyan módosulnak a dolgok?
Köszönöm

monalisa1 # 2010.03.14. 20:01

Mivel nem te adod el a fél lakásodat hanem kényszerárverezik, a tulajdonostárs elővásárlási joga nem játszik. Ellenben a férjed megveheti a tulajdoni hányadodat az átverezéskor, sőt már azt megelőzően is ha hajlandó megfizetni a végrehajtó által megszabott összeget. (Tessék felkeresni a végrehajtót!)

Vagy pedig az árverezésen "bagóért" - lévén egy ca. 14 M Ft-os tartozással terhelt fél lakástulajdonért nem fognak tolongani a vevőjelöltek.

A vételárat a bank kapja, a végrehajtási költségek levonása után.

A bank felé részben- a kft. felé a tartozás egészében megmarad azzal, hogy a jövedelmedből 33% + 17% = 50% levonásba kerül - egálig.

Attól függően hogy tőled mennyit tudnak havonta letiltani, rossz esetben a késedelmi kamat a következő években megduplázhatja a jelenlegi alaptartozást...

A jelen helyzetben a tulajdonrészeddel bármit is csínálni (...) fedezetelvonást jelentene amit a törvény büntet.

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.03.14. 20:03

Ez a "bagóért" a végrehajtási ár ca. 80%-a lehet.

végrehajtó1 # 2010.03.14. 22:14

Pontosan becsérték 70%-ig mehet le a az ingatlan ára árverésen.

lacika711 # 2010.03.15. 08:55

Történetem a következő!
4 éve vettük a házunkat, akkor fészekrekó programmal. A vétel ár 6400000 volt. Beletettünk 200000 ft-ot, és az első gyerek 750000 félszocpolját. Így a többit az OTP-n keresztül megkaptuk.50-50%-ban az asszony és az én nevemen van, de a hitel is az én nevemen fut. A mésik gyerek félszocpolját 450000 ft-ot annak születése után, még abban az évben beleforgattuk. A kölcsönt azóta törlesztem, nincs elmaradás. Viszont vannak jócskán személyi hitelek, hitelkártya stb 2 külön banknál, ami szintén az én nevemen van, kezes nincs egyiken sem. Ezeken sincs egy ft elmaradás sem szerencsére, remélem nem is lesz. Mégis bármi történhet. Azt akarom kérdezni, ha a ház hitelét rendesen fizetem, de ne adj isten a többi bebukik, ráteheti a kezét a házra a legrosszabb esetben az a másik két bank, vagy a ház úgymond védve van az álamkincstár révén( szocpol, kezesség vállalás fészekrakó miatt), az OTP révén ( ő adta a hitelt) illetve, hogy én csak az 50%-a felett rendelkezem.

Köszönettel várom a választ.

végrehajtó1 # 2010.03.15. 12:48

Azt akarom kérdezni, ha a ház hitelét rendesen fizetem, de ne adj isten a többi bebukik, ráteheti a kezét a házra a legrosszabb esetben az a másik két bank, vagy a ház úgymond védve van az álamkincstár révén( szocpol, kezesség vállalás fészekrakó miatt), az OTP révén ( ő adta a hitelt) illetve, hogy én csak az 50%-a felett rendelkezem.

Ha a többi bebukik akkor végső soron a ház is ugrik, valamint a a hitelező bankok felmondják a szerződést (hiába fizetted rendesen).

batyuné # 2010.03.15. 18:16

Szép estét!
Köszönöm a válaszokat, viszont még lenne egy kérdésem, miszerint az a kft amelyik végrehajtás alá helyezte a tulajdonrészemet, még a végrehajtás megkezdése előtt elfogadott egy másik lakóingatlant a feléjük meglévő tőke és járulékainak fedezetére, itt ennél a lakóingatlannál a kft be is jegyeztette a jelzálogjogot saját részükre. Másodkézből értesültem róla, hogy nemrégiben ezt az ingatlant értékesítették. Ilyenkor nem kellene a végrehajtónak csökkentenie a fennálló tartozást, vagy esetleg teljes mértékben törölnie is? mivel a cég a teljes tőke és járulékig elfogadta az az ingatlant tartozás fejében, viszont azt nem tudom, hogy mennyiért értékesítették.

végrehajtó1 # 2010.03.15. 18:35

mi az hogy másodkézből értesültél róla?

batyuné # 2010.03.15. 18:46

Attól a személytől tudtam meg aki az ingatlanban lakott és az eladás miatt ki kellett költöznie onnan.

monalisa1 # 2010.03.15. 20:09

A történetben valami nem kerek. A felajánlott másik lakás a tulajdonodban maradt -bár a kft. jelzálogot rakatott rá-, tehát azt tudtod és aláírásod nélkül nem lehetett eladni.

Tehát ez a "másodkézből értesülés" valamiképp sántít, de nagyon...

monalisa1 # 2010.03.15. 20:12

Az más kérdés hogy a lakás értékesítésével a kft. felé fennálló tartozás csökken, de az adásvétel nem történhetett úgy ahogy azt leírtad: másodkézből értesülve...

batyuné # 2010.03.16. 13:56

Pontosítanom kell, hogy kerek legyen a dolog és érthetőbb. Két évvel ezelőtt egy kft ügyvezetőjeként a kft részére készfizető kezességgel ellátott szállítási szerződést írtam alá azzal a céggel, amelyik az ingatlanunkat végrehajtással terhelte. Az az ingatlan pedig, amelyiket a szállító cég a teljes tartozás fejében elfogadott és jelzálogjogával terhelte,a kft tulajdonjogában volt, ahol én akkor épp ügyvezető voltam. Én már kb. a szerződés aláírása után fél évvel felmondtam.
Közben ez a cég felszámolás alá került. Hívtam a felszámolót, hogy tényleg eladták e a jelzálogjoggal terhelt házat, azt felelte, nem adhat nekem felvilágosítást, mert nem vagyok a társaság hitelezője.
Hát ezért kellett más helyekről tudakozódnom.
Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de van e különbség, ha valaki ügyvezetőként vagy magánszemélyként ír e alá készfizető kezes szerződést.
A szállító pedig időközben azért nem lett fizetve, mert a kollégám a kft-től 15 millió forint kölcsönt vett fel amit azóta sem fizetett vissza a cégnek, holott a szerződés visszafizetési határideje már rég lejárt.

Beniko # 2010.03.16. 15:22

Tiszteletem!
A kérdésem a következő lenne: eladjuk a lakást, és a rajta lévő régi jelzáloghitel átvihető egy másik ingatlanra, amit most veszünk, vagy nem?
Csak azért kérdezem, mert ez régi hitel, a bank már az első gyerek után jóváírta a szocpolt és a másikat még két év múlva tervezzük.
Segítségét előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.03.16. 15:54

kérdezd a jelkzálogos bankodat.

Beniko # 2010.03.16. 15:58

Köszönöm

batyuné # 2010.03.17. 20:04

Monalisa,azt szeretném megkérdezni, hogy akkor is fedezetelvonásról van e szó, ha válás után én egy elkülönített telek egyedüli tulajdonosa maradok? Arra átterhelheti a végrehajtó a tartozást?

végrehajtó1 # 2010.03.18. 07:12

Ha fedezet elvonásról van szó akkor azt először a bírósággal jogerősen ki kell "mondatni".

csutti # 2010.04.07. 09:43

Jó napot Kívánok!
Tanácsra lenne szükségem!
Nem bejegyzett élettársi kapcsolatban élek! 5 évvel ezelőtt közösen vásároltunk egy családi házat úgy hogy eladtam a saját lakásomat amelynek az árát teljes egészében az új ház vételárába forgattam a párom,az előző házasságából született két gyermeke után felvette a szocpolt és hitelkérelmet nyújtottunk be a fennmaradó összegre!A hitel intézése folyamán derült ki,hogy Passzív BAR listás vagyok,és a hitelező intézet csak akkor folyósít,ha nekem nincs tulajdonrészem a házban!
Közben a általam eladott saját lakásom árát már átutaltam az uj ház eladójának a részére,tehát visszacsinálni már nem volt lehetőségem az egészet!
Röviden az a lényeg,hogy a párom 1/1-es tulajdonosa a háznak amelyen a velünk közös háztartásban élő édesanyám holtig tartó haszonélvezeti joga van!
Nos a kapcsolatunk nagyon megromlott a párommal,a szétváláson gondolkodunk,és azt szeretném kérdezni,hogy ha ne adj isten édesanyám már nem élne,joga lenne-e engem kitenni a lakásból!Arra bizonyítékom,hogy a ház vásárlásához melyikünk milyen mértékben járult hozzá csak egy ügyvéd által hitelesített élettársi vagyonmegosztási szerződésem van!
Tanácsaikat előre is köszönöm!

monalisa1 # 2010.04.07. 19:14

A másik topicban ObudaFan megválaszolt.

lujzika05 # 2010.04.29. 09:18

Kedves Fórumozók!
Szeretném én is a segítségeteket kérni.
Egy olyan problémám van, hogy 2006 februárjában vettünk fel az ingatlanunkra egy jelzáloghitelt, amely akkor volt 3,5 millio. Az én nevemen van a hitel, de a ház tulajdonosai közt nem szerepelek, hanem a kezes, aki az édesanyám rendelkezik a fele ingatlannal. Nos 2009 oktobere óta nincsen munkám, álláskeresőként vagyok regisztrálva, de azóta sem vettek fel sehova. Elmaradásunk van, Kb 140.000.- Ft., amiből 20.000.- ft a fundamenta felé eső elmaradás, mivel kombinált a hitel maga. Az lenne a kérdésem, hogy milyen mértékű elmaradás után szokták felmondani a szerződést? Vagy ez az elmaradás idejétől függ, hogy hány hónapja tartozunk? A bank ugye hív,hogy fel fogják mondani a hitelt, ha nem fizetek, nagyon erőszakosak, bár tudom, hogy a call centeres behajtóknak is abbol van jutalékuk hogy fizet-e az adós vagy sem. De nagyon meg vagyunk ijedve...
Előre köszönöm, ha tud vki ebben segiteni

freeway # 2010.04.29. 09:25

Szia lujzika!

Szerintem vedd fel a kapcsolatot sürgősen a bankokkal, főleg azzal, amelyik hívogat,kérj részletfizetést, vagy halasztást. A bújkálásból probléma lesz, felmondanak, és akkor hamar bekopogtat a végrehajtó is, ha nem fizetsz.

freeway

lujzika05 # 2010.04.29. 09:34

Nem, bujkálásról szó sincs. Mondtam a hölgynek akivel beszéltem, hogy megpróbálok törleszteni minél előbb, erre mondta, hogy május 7-éig van időm és jön a levél a felmondással. Csak nem értem. Addig ugye könnyítést se lehet kérni, míg van tartozásod a hiteleden. De azzal senki nem foglalkozik, hogy nem önhibámból veszetettem el az állásom. Azért kérdeztem, hogy megtehetik, hogy 140.000 ft-os tartozásnál, ami 4 hónap, hogy felmondják a hitelt? Nincs ennek valamilyen határa... Hogy mondjuk csak x ft után? vagy mi a szokás?
köszönöm