Mit vihet a végrehajtó?


gerbera317 # 2013.09.04. 15:16

Nem irónia, hanem szóhasználat. Aki érti, érti, aki nem, nem...

pepe28 # 2013.09.04. 15:11

Iróniából nincs hiány, vagy rosszul detektáltam.
Putri?

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

gerbera317 # 2013.09.04. 13:52

Nem az a kérdés, hogy miket nem vihet el, mert az amúgy is benne van a végrehajtási törvényben. A kérdés az, hogy ezen felül mit nem akar elvinni.

Nos, ami értékesíthetetlen, vagy aránytalanul kis megtérüléssel kecsegtet, az marad. Értsd: a putri és ami benne van, marad.

Értékesíthető, tehát megy az autó (de azt már az elején lefoglalja, helyszín nélkül), a műkincs, ékszer, vadonatúj szórakoztató elektronika, teljes herendi készlet, hangversenyzongora, értékes(nek tűnő) bútoregyüttes, vadászgyűjtemény, Révai-összes, Lenin-összes, valamint a fiók mélyén rejtőző kötegnyi készpénz. Tehát érsd: a palota, és ami benne nem putriba való, megy.

Innentől döntsd el magad, hol laksz.

buci1990 # 2013.09.04. 12:26

Tisztelt Fórum!

A következő lenne nekem a kérdésem: a páromnak van egy személyi kölcsöne amit sajnos néhány hónapja nem tud fizetni, a bank felmondta a szerződését, most a végrehajtónál van az ügy, kezese nem volt, munkahelye nincs, ezért jövedelméből nem tudják tiltani, a nagymamájánál lakik, ahol egy ágyat meg néhány személyes holmit leszámitva nem sok mindene van, a végrehajtó azt mondta neki, hogy bármit elvihet amit nem tud számlával igazolni, hogy nem az övé, ez tényleg igy van? Akkor most számithatunk rá, hogy a nagymama holmijaiból is le fog foglalni, mivel nem tudjuk számlával igazolni, hogy az kié? mit javasolnak mit tegyünk? Fizetni sajnos nem tudjuk, de azt sem szeretnénk, hogy azt a kevés holmit elvigye a végrehajtó. Olvastam több mindent is, hogy miket nem vihet el. Válaszukat előre is köszönöm

gerbera317 # 2013.07.08. 06:38

kérte a közös képviselő a végrehajtást, vagy nyugdíjra vagy fizetésre, konkrétan nem tudjuk hogy dolgozik-e

A végrehajtási költség és az eljárás kezdetén megfizetendő költségrész szemponjából nem mindegy, hogy teljes körú a végrehajtás, vagy munkabérre folyik. Viszont csak munkabérre csak akkor lehet kérni a végrehajtást, ha megnevezed a munkáltatót. Ha a munkáltatót a végrehajtónak kell felkutatnia, akkor is korlátozhatod a végrehajtást, de akkor már a teljes díjazása megilleti a végrehajtót.

dipo # 2013.07.08. 03:27

Köszönöm. Megnyugodtam :)

végrehajtó1 # 2013.07.07. 17:33

Ne majrézz már.:)

Én még életemben nem másztam végig az egész házat.
Nem kell dokumentáció.
Elég ha jegyzőkönyvezteted hogy mi a tied illetve mi nem a tied.

danixxl83 # 2013.07.07. 16:26

Üdv mindenkinek!

Én a másik oldalról kérdeznék.
Társasházunkban van egy alkoholista házaspár, akik több mint 500ezer Ft közös költség tartozást halmoztak fel. A férfi a tulajdonos. A fizetési meghagyás jogerőre emelkedett, június végén kérte a közös képviselő a végrehajtást, vagy nyugdíjra vagy fizetésre, konkrétan nem tudjuk hogy dolgozik-e vagy nyugdíjas-e. Bankszámlára is lehetett volna, de annak számát nem tudjuk. Ezt a végrehajtó nem tudja kideríteni?? Miért kellene ezt a Társasháznak tudni??
Mennyi idő szokott lenni az, amire a Társasház megkaphatja az első letiltott összeget?
Köszönöm!

dipo # 2013.07.07. 16:16

Még egy kérdés:
Az ingatlanban több szint is van, földszinten a saját üzletem (külön bejárat, kívülről), aztán elsőn egy lakás amit ritkán használok, majd a szüleim ahol laknak (lépcsőház köti össze a szinteket).
Kérdésem a végrehajtó minden szintet végignéz/het? Vagyis minden szinten lévő ingóságomról be kell mutatnom a dokumentációt? Vagy csak azt a szintet ahol a szüleim laknak?

dipo # 2013.07.07. 14:21

Köszönöm. Kitanítom őket, hogy együttműködőek legyenek.

gerbera317 # 2013.07.07. 12:46

A végrehajtó mindig azt hallgatja meg, aki ott van. A szívességi lakóval az szokott lenni a gond, előszeretettel szegül ellen a végrehajtó intézkedésének, mondván, hogy "várja meg, míg hazajön a tulajdonos", meg "ehhez szerintem nincs joga". Nos, a végrehajtó nem vár, és igenis van hozzá joga. Ki kell tehát a lakót előre tanítani, mi a helyes magatartás.

dipo # 2013.07.06. 14:36

Köszönöm.
Amennyiben olyan időpontban megy a végrehajtó amikor én nem vagyok jelen, szüleim is mondják/mondhatják/kell, hogy mondják, jegyzőkönyvbe, hogy mely ingóságok nem az övék?

gerbera317 # 2013.07.06. 07:58

Elmondod a helyszínelő végrehajtónak, hogy a szülők csak rokoni szívességből laknak nálad, saját vagyonuk a személyes holmijuk, az ingatlan pedig a benne található ingóságokkal együtt a tiéd. Ha kell, tollba mondod ezt a végrehajtónak. Természetesen, ha körül akar nézni a lakásban, azzal nem ellenkezel (a legrosszabb mondat, amit egy végrehajtónak mondhatsz: "szerintem ehhez nincs joga"). Ha a végrehajtó továbbra is foglalni akar (miért tenné?), felajánlod a számlák és egyéb papírok bemutatását. Ha ez sem elég, akkor hadd foglaljon, aztán 8 napon belül igénypert kell indítani, de az már nagyon durva, ha idáig fajul a dolog - én nem is ismerek ilyenre precedenst.

dipo # 2013.07.05. 10:33

Édesapám ellen végrehajtás kezdődik (8 millió .-Ft-os banki tartozás).
Szüleim az én lakásomban laknak, az ingóságok többsége az enyém, ami pedig a lényeg, több értékes bútor is, melyeket nagyszüleimtől örököltem. Valamint a régi tv-im, plussz hűtő, mosogató.
Csak nyugtáim vannak a műszaki tárgyakról, a bútorokról pedig, hogy örökségbe kaptam.
Ezek elegendők bizonyítani, hogy nem édesapámé az ingóságok?
Valamint, mit kell még bemutatni, jegyzőkönyvbe mondani, hogy ne vigyék el az én ingóságaimat?

gerbera317 # 2013.07.03. 15:08

Felmondhatja, de nem feltétlenül szükséges. Van bank, aki ezt tudja és érti, és van olyan, amelyik nem érti, és ragaszkodik a hitel felmondásához.

Marcsi1964 # 2013.07.02. 09:33

Még hozzátenném, hogy ez egy 1938-ban épült házikó,nem túl jó állapotban,egy nógrád megyei faluban.Eladhatatlan,szinte értéktelen.Próbáltuk eladni, még érdeklődő sem volt.

Marcsi1964 # 2013.07.02. 09:29

Felmondhatja a jelzálogjogosult, akkor is ha fizetjük ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.02. 08:47

Be fog kapcsolódni a jelzálogjogosult, esetleg fel is mondja a szerződést, és akkor már az egész ingatlant árverezik. Nem lakottan, beköltözhetően.

monalisa1 # 2013.07.02. 08:24

Nemigen vesz bárki is olyan ingatlant ami lakott -főleg gyermekekkel lakottat, mit csínáljon veletek?...

A hivatalos embert be kell engedni.

Marcsi1964 # 2013.07.02. 06:01

Kedves fórumozók!Tanácsot szeretnék kérni, a következő ügyben.Több mint 4 éve elváltunk, a ház 50 %-a az enyém.A másik fele a volt férjemé.A házban én élek a gyerekekkel,a berendezési tárgyak is az enyémek.A volt férjem ide van bejelentkezve,de nem lakik itt. A napokban kaptam egy levelet az önkormányzattól, vagyis a férjem nevére jött. Valami tartozás miatt, jön a jegyző, a végrehajtó megbízásából,felértékelni a házat.Nagyon félek attól, hogy bár a tartozás nem az enyém, árverezni akarnak.Nem tudom mihez van jogom?Köteles vagyok e beengedi? Mit tehetnek velünk? A házon jelzálog van, amit közösen fizetünk.Teljesen tanácstalan vagyok, és félek hogy a gyerekeimmel együtt mehetünk az utcára.A tartozás kifizetése reménytelen. Segítsetek!!!

runningman # 2013.07.01. 21:40

Kérdező3

Nem mindegy milyen tartozásod van.

  • Ha olyan amiért a feleséged is felel, akkor lefoglalhatja az egész ingatlant is (visszterhes ügyletből származó: pl bankkölcsön).
  • Ha olyan amiért te felelsz csak (nem visszterhes: pl adótartozás, kártérítés, bűnügyi ktsg, mittudomén) akkor csak a felét.

Mindenesetre nem szeretik lefoglalni, mert több vele a macera mint amennyit megér, mert a feleséged úgyis igénypert indít, mondván, hogy az az ő különvagyona (vagy abból van) ami már a házasság előtt megvolt neki. Igénypert azonnal (8 nap) meg kell indítani, mert csak úgy van halasztó hatálya a végrehajtásra.

Szerintem a legtisztább az ingatlannal addig kezdeni valamit amíg nem kerül a végrehajtó látókörébe.

monalisa1 # 2013.07.01. 20:50

maresz

Mivel nem a haszonélvezőé az ingatlan árverezi csak az esetleges ingóságait lehet, ezen kívül letiltás eszközölhető a jövedelméből, nyugdíjából, illetve "megcsapolhatják" bankszámláját - már amennyiben van.

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.07.01. 20:36

Kérdező3

Ha a közös pénzből vásárolt ingatlan csak az egyikük nevén van az még nem jelenti azt, hogy a másikuk annak ne lenne félig tulajdonosa., földhivatali bejegyzésen kívüli tulajdonlás fogalma.

maresz75 # 2013.07.01. 19:53

Tisztelt fórumozók!

A következő a kérdésem egy tartozás miatt elárverezhető e az ingatlan, ha az adósnak csak haszonélvezeti joga van az ingatlanon.

Kérdező3 # 2013.06.28. 14:54

Üdvözlet,
önálló bírósági végrehajtónál van az ügyem, aki megállapította, h nincs behajtható vagyonom. Az lenne a kérdésem, hogy lefoglalhatja-e a feleségem nevén lévő, de közösen vásárolt ingatlanunkat, mert úgy tudom régebben azt is lefoglalhatták, mi változott azóta? segítségeteket előre is köszönöm!