Végrehajtási záradék - lehet papíron?


Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.14. 22:50

Jaaaa. Értem.
Ha az elrendelésnél nem is, de a perben bizony ki kell számolnia. Ennek ellenére a kamatok, miegyebek annak az illetékalapjába se számítanak bele.

gerbera317 # 2012.06.14. 20:39

Én nem is azt mondtam, hogy az nem munka, amikor a jogosult órákat görnyed a követelés fölött, és számolgatja, mennyi az annyi, hanem arról, hogy pl. az elrendelő hatóság dolgozik-e annyit a járulékokkal, hogy azok után is illetéket számítson fel.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.14. 05:02

OFF
mindössze annyi a munka, hogy le kell őket írni,
Mindössze. :)
Látnád, milyen egyszerű, amikor több éven át hektikusan, több tucat részletben törlesztett kölcsön kamatát kell kiszámítani. Ha ráadásul egy változó kamatozású, devizaalapú kölcsönről van szó, az olyan primitív, hogy az ember legszívesebben árengedményt adna rá.
ON

gerbera317 # 2012.06.13. 21:56

Ezt a "kilobbizást" én annyira nem tudom elítélni. Mert amíg a járulékokkal mindössze annyi a munka, hogy le kell őket írni, esetleg megállapítani, hogy az jár. A végrehajtás során azt már ténylegesen be kell hajtani, qvázi meg kell érte küzdeni. Az adósok a tőkekövetelést általában nem nem vitatják. A kamatot, de főképpen a költségeket már nagyon is, olyannyira, hogy bátran ki is jelentik, hogy ők azt ugyan nem fizetik meg. Na, hát ezért része az ügyértéknek minden járulék a végrehajtás során.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.09. 01:04

Az illetéket még mindig a tőkéből kell számítani. Csak a végrehajtók lobbizták ki maguknak, hogy náluk hadd legyen már a teljes tartozás az ügyérték. Aminek az egyetlen értelme, hogy ők több pénzt kérhessenek, egyébként kilóg a rendszerből.

gerbera317 # 2012.06.08. 20:27

A Vht. 137. § (2) szerint nem terheli az ingatlant megszerző tulajdonos tulajdonjogát a haszonélvezeti jog – függetlenül attól, hogy az ingatlan-nyilvántartásba be van-e jegyezve -, ha annak jogosultja a végrehajtást kérő követelésének kielégítéséért felelős, vagy ha azt a jelzálogjog keletkezése után szerződéssel létesítették.

Tehát ebből a szempontból érdektelen, hogy az adós haszonélvező is, hiszen a haszonélvezeti jog ilyenkor nem ér egy fabatkát sem. De miért okozna problémát, ha az állna a záradékon, hogy XY kfk/haszonélvező?

Az illeték alapja nem az eljárás tárgyának az eljárás megindításakor fennálló értéke, amin mifelénk tőkét + járulékait kell érteni?

amika0526 # 2012.06.06. 19:30

Az lenne a kérdésem,h ha vki haszonélvező és készfizető kezes is egyben, akkor ugye elég csak a kezesi minőségét feltüntetni a záradékon?
Másik kérdésem pedig hogy az illetéket a tőke követelés után számítom?
Köszönöm

gerbera317 # 2012.06.04. 14:56

Ezeket a nyomtatványokat értelemszerűen kell kitölteni, ezért nincs hozzás kitöltési segéd.

Melyik pontokat nem érted?

amika0526 # 2012.06.03. 10:31

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vki nem tud a vh záradék kitöltésére hol lehet találni vmilyen útmutatót vagy segédletet, mert a MOKK onlapján nem találtam ilyet csak a nyomtatványt?
Köszönöm.

Arpuska # 2010.07.09. 15:54

Tisztel Fórumozók!

A következő ügyben szeretném kérni a segítségeteket. Édesanyám dologi adósként szerpel egy kb 5 éve felvett jelzálog hitel ügyben. A hitel már nagyon régen több éve nincs fizetve, de eddig semmi nem történt. 2010.07.01.-én kapott a bíróságtól egy végzést amiben a végrehajtási záradék kiállítását kérő Zrt-nek a kérelmét hatáskör hiánya miatt áttenni rendeli az okiratot készítő közjegyzőnek. Tudtuk, hogy meg fog történni a baj de mégis az lenne a kérdésem, hogy legalább időhúzásból mit lehet ilyenkor tenni? Eddig azt a tanácsot kaptam, hogy ezt a végzést azonnal meg kell fellebbezni kérni a végrehajtási záradék kiadásának felfüggesztését kérni 2010 12. 31.-ig. Hivatkozva a 194/2010. számú kormányrendeletre, arra, hogy édesanyám ebbe a lakásba lakik és az utcára kerül ha kilakoltatják, és arra, hogy ő csak dologi adósként szerepel az ügyben. Ez szerintetek jó ötlet? Van némi remény, hogy év végig így el lehet húzni a dolgot? Esetleg valami mást nem tudtok tanácsolni, hogy mit lehet még tenni?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.18. 10:39

A közjegyzőnek címzett végrehajtási záradék iránti kérelmet jogi személy is benyújthatja papíron?
Vagy erre is vonatkozik, ami a fizetési meghagyásra, hogy jogi személy illetve jogi képviselő csak elektronikusan nyújthatja be?