Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


gerbera317 # 2019.08.30. 13:17

így aztán a vevőnek fogalma sincs, hogy valójában mikortól 15 napig adhatja be a kérelmet
Hát dehogynem. Alszik az árverési jegyzőkönyv aláírását követően harmincat, és megnézi, elhúzott-e az adós a vérbe. És ha nem, beadja a kérelmét. Amire a végrehajtó majd válaszok, hogy az idő előtti-e vagy sem.

Ibanez666 # 2019.08.30. 14:08

@gerbera317
Teljesen igazad van, viszont tegyük fel hogy idő előtti, a VH pedig nem válaszol hogy idő előtti tehát „nyelvtani értelmezés”, sőt mi több megerősíti hogy rendben van a kérelem, ebben az esetben ha az adós nem kifogásolja majd meg akkor megy tovább a folyamat?

drbjozsef # 2019.08.30. 17:04

Azért nem mindegy, hogy egy több órás szünet az árverés elején vagy végén van, mivel a legtöbb licit ilyenkor érkezik.

Az lehet, hogy ez a "szokás", de ezt mindenki a szabályok ismeretében, a saját kockázatára teszi. Senki sem akadályozza, hogy előbb is licitáljon. Az érvényességi előírás ismert mindenki előtt, aki vár az utolsó fél óráig, annak benne van, hogy rendszerhiba miatt lemarad. De nem tiltotta meg senki, hogy előbb licitáljon, tehát ez a saját baja.

Wagner úr # 2019.08.30. 18:05

"aki vár az utolsó fél óráig, annak benne van, hogy rendszerhiba miatt lemarad. De nem tiltotta meg senki, hogy előbb licitáljon, tehát ez a saját baja"
Ez nem az autópiacos itt a piros, hol a piros...
A véleményem szerint egy ilyen rendszert, ahol 100 milliók, milliárdok röpködnek adott esetben, illene megcsinálni normálisan.
Pl beüthetek 1 milliárdot egy garázsra, mert lassú a netem vagy rossz a szemem :). Kabaré.

gerbera317 # 2019.08.30. 21:50

Én még sosem láttam a vételi ajánlat felületét. De nem lepne meg, ha valaki erre azt mondaná, hogy a licitlépcső összegét felkínálja a rendszer, és a szabadkezes ajánlattétel csak opció, de semmiképpen nem kötelező. Csakhogy innentől kezdve mondhatjuk, hogy ez egy szabad ország, mindenki annyi nullát biggyeszt az ajánlatához, amennyit nem szégyell. Én ezt nem nevezném kabarénak...

gaba1966 # 2019.08.31. 08:03

Bence78, drbjozsef, Gerbera
Sziasztok!
Volt 16M-m abból vettem 27M-s becsértékű házat 15M-ért. Két sikertelen árverés után sikerült. Egy évet vártam, hogy birtokba kerüljek.
A "tuti" tanácsaim még egyszer:

  • A vételárat befizetni a jogorvoslat ellenére is./megmarad az előleg/
  • "2 gép kell" egyiken licitálsz a másikon a licit naplót figyeled. A licitet külföldről mobilon nyomtam. A dupla véletlen volt, lassú net, frissítés, a szemem stb. Az 5 perces időszakban a licit napló figyelése is ad infót. Ki mit és mikor csinál.
  • "dupla licit" / póker, blöff/ Miért száll ki valaki a licitből a becsérték felénél egy dupla után, ez sem "logikus"
  • "idő előtti kilakoltatási kérelem" A végrehajtó tanácsára adtam be, majd az elutasításban közölte mikor adhatom be. Nem kell " harmincat aludni"
  • "nem beszélni az adóssal" A leveleket már évek óta nem olvassa el, nem érdekli. De ha valaki odamegy hozzá annak hatása van rá. Szét veri a házat esetleg.

A tanácsaim csak az esélyeket növelik.
Ez így volt ne vitatkozzatok légyszi.

Wagner úr # 2019.08.31. 08:30

Gerbera,
igazad van, mindenkinek joga hülyének lenni, de legalább egy figyelmeztető ablak lehetne ilyen esetben, hogy hahó, biztos hogy a kikiáltási árnál ennyivel nagyobbat szeretnél?
Vagy pl lehetne ésszerű korlátozás egy licitre.
Csak arra gondolok, hogy itt ennek komoly következménye van, ha jól olvastalak benneteket.
Pl
valaki egy 10 milliós házra 100 milliót licitál(nyilván elrontja vagy túllőtte a szívgyógyszerét, mindegy) , annak mi a forgatókönyve? Van ilyen szorítok?

Wagner úr # 2019.08.31. 08:42

Gaba,
*befizetni a vételárat-alap
*30 nap után kérelem-ez elvileg érvényes az eljárás végéig szvsz
*dupla licit-ha nagyon nyerő helyen van, tökmindegy(szerencséd volt)
*szétveri a házat-hát ez érdekes, erre nem tudok statisztikát :)

Wagner úr # 2019.08.31. 08:43
*jav: szoríto
  • >sztoritok :)
gaba1966 # 2019.08.31. 09:08

Wagner úr
Az én végrehajtóm elmondásából kiindulva évente 40 kilakoltatásból 2 ház van szét verve. Az egyiknek a kapujában állt amikor felrobbant. Azóta nem áll meg kocsival a ház előtt.

gaba1966 # 2019.08.31. 09:15

Tehát 20:1 hez az arány ,hogy elbukod a ház vételére szánt pénzt ezért kockázatos az árverési vétel.

Wagner úr # 2019.08.31. 10:02

Köszi az infót.
Remélem ebből kimaradok ;)

gaba1966 # 2019.08.31. 13:38

A kilakoltatáskor a végrehajtó két rendőrrel ment be legelőször a villanyórához ment és áramtalanította a házat. Ennek az oka talán a kilincsbe vezetett áram lehetett, ilyet is láthatott már.

gaba1966 # 2019.08.31. 14:01

Wagner úr
"30 nap után kérelem-ez elvileg érvényes az eljárás végéig szvsz"
Nálam a jogorvoslat másodfokú végzésének jogerőre emelkedésének időpontja volt kérdéses. A bíróságtól sikerült megszereznem az első és másodfokú végzést, de a jogerőre emelkedés időpontját nem. Az idő előtti kérelem miatt a végrehajtónak kötelessége volt közölni ezt írásban.

gerbera317 # 2019.09.01. 08:14

sikerült megszereznem az első és másodfokú végzést
Akkor a jogerőre emelkedés ideje a másodfokú végzés kelte.

gaba1966 # 2019.09.01. 10:07

Már leírtad a jogerőre emelkedés pontos menetét itt a fórumon. Én úgy emlékszem a szabályos postai értesítés után emelkedik jogerőre a végzés.

gerbera317 # 2019.09.01. 10:28

Jó, persze, a kézbesítéssel. De azzal azonnal.

pugnator # 2019.09.01. 10:32

Üdv!

Csak érdekességképpen...
Engem új dologként érintett,hogy a nemrég árverésen vett ingatlan árverési jegyzőkönyv aláírásakor már nem lehetett belefoglalni, hogy kérem az ingatlan kiürítését,hanem csak ahogy lejárt a 30 nap az árverés végétől.
Viszont, most nem az árverési jegyzőkönyvtől számolta a VH a 30 napot,hanem ahogy leütöttem a liciten.

Lenne egy kérdésem is, mekkora lehet a haszonbérleti díj mértéke amit a kiköltözési határidő után számolhatok?
Csupán,hogy sürgessem a bentlakót...
A tájékoztatásba amit a bentlakó adóssal átvetettem , naponta az adott városban levő szobakiadás napi átlagdíjának ötszörösét vettem bele (x2 mert két szoba van), amit aláírt,hogy átvette.

Ehhez itt atom laikus vagyok,azért ilyen zürzavaros:
Az adós elég szép summát fog kapni,mert a vételárhoz képest a tartozásai a vételár 5%-át érik el..
Hogyan juthatok hozzá a haszonbérleti díjhoz? Egy fizetési meghagyással és ha nem fizet újbóli végrehajtással?
Mennyi idő után kapja meg az adós a pénzét? A kiköltözés után 30-90 nappal? (Ezt csak úgy saccolom) Kiköltözés után kérhetem a végrehajtót ,hogy tartsa vissza a pénzt vagy a felosztási terv után ami maradt abból engem is kifizethet valahogy ... vagy újbóli végrehajtást kérni és ha maradt valami akkor végrehajtják. Ehhez kérnék kis segítséget vagy tanácsot.

Köszönettel :)

pugnator # 2019.09.01. 10:37

Bocs, felosztási terv nem lesz,mert bőven fedezi a befolyt zseton a tartozást.

Nem tudom jól írtam e imént, haszonbérleti díj vagy használati díj vagy bérleti díj ,mi a helyes megfogalmazás?
Köszönöm

Wagner úr # 2019.09.01. 14:19

Pugnator,
A haszonbérleti díj nem a tulajdonjog bejegyzése után kérhető?

gerbera317 # 2019.09.01. 15:51

Itt szó sincs haszonbérletről. Sima használati díj. A kalkulációd életszerűtlen. Miért nem mindjárt a Hilton szobaáraival kalkulálsz? Azt kell megvizsgálni, hogy a helyi körülmények között mennyiért lehet egy ilyen lakást bérbe venni.
Az árverés napja pedig hagyományosan az árverési jegyzőkönyv aláírásának a napja. Innentől számítanak a határidők, nem a licitnapló lezárásától.

benö1 # 2019.09.02. 12:22

gaba1966
Akkor pontosítsunk.A II.fokú bíróság végzése azon a napon válik jogerőssé, amikor a Vh.azt póstai küldeményként átveszi. Ugye?
Megjegyzem: Engem mint árverési vevőt(egyéb érdekeltet) a Fővárosi Törvényszék simán elutasított,mondván nem vagyok jogosult a végzésbe betekinteni.

Grave7 # 2019.09.02. 14:55

@benö1: Nem.
Lásd a 2016. évi CXXX. törvény 358. § (2) bekezdését.

gaba1966 # 2019.09.02. 18:22

bebnő1
Nem.
Az adósnak kézbesítik postai úton. Ha nem veszi át még egyszer kiküldik,ha ezt sem veszi át 5 nap múlva kézbesítettnek kell tekinteni a végzést. Ez kb 14 nap. Ezt Gerbera pontosan leírta itt a fórumon fél éve kb bár tegnap benézett véletlenül valamit. A következő sem pontos információ külföldön vagyok nincsenek nálam az iratok: a bíróságon szóban tájékoztattak a másodfok várható idejéről augusztus vége szeptember eleje, feleségem be megy megkapja a két végzést. Megy a végrehajtóhoz de ő sem tudja a jogerő idejét. Tanácsára beadjuk a kilakoltatási kérelmet innentől a törvény őt kötelezi a jogerő pontos meg állapítására, az idő előtti kérelem elutasítására és a kilakoltatási kérelem benyújtási idejének/ tól-ig/ közlésére.

gaba1966 # 2019.09.02. 19:09

Ha már van másodfokú végzés ad be a kilakoltatási kérelmet minél hamarabb végrehajtónak, én is kétszer adtam be.Így még talán nem futsz bele a moratóriumba és még idén birtokba kerülhetsz.