Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


Wagner úr # 2020.06.26. 09:46

Na beszéltem a vh-val, azt mondja, hagyjam a fenébe a díjat, birtokba vettem az ingatlant, őt innentől nem érdekli az egész.
Ő beterjeszti a bíróságra, ahogy a vht előírja.
Kérdeztem a közműveket, azt irassam át a tulajdoni lappal és az általam készített jegyzőkönyvvel??
Ingóságok nem érdeklik, az az én gondom :)

gerbera317 # 2020.06.26. 12:09

Az adós halála nem változtat a tulajdoni viszonyokon, mivel az ingatlan még az adós életében az árverési vevőé lett. Itt csak az a kérdés, hogy ki ellen folyjon az ingatlankiürítési eljárás.
Mivel te birtokba vetted az ingatlant, már ez se lesz kérdés. Az ügygondnokra nem ezért van szükség, hanem mert a tovább folyó végrehajtásnak adósnak van szüksége, ha mást nem, azért, hogy a végrehajtás befejezéséről szóló intézkedést is kézbesíteni lehessen valakinek a részére. Erre (is) való az ügygondnok. A meg nem térült, és ezért folyamatban maradó végrehajtásoknak pedig folyniuk kell tovább, és amíg nincsenek meg a jogutódok, addig is az ügygondnok kapja az iratokat.
Neked egyedül attól kell tartanod, hogy nem jelent-e fel valaki betörésért / lopásért stb.

Wagner úr # 2020.06.26. 19:35

Szuper.
Még a végén börtönben kötök ki, mert vettem egy kis házat :)

drbjozsef # 2020.06.27. 16:47

Ha jóhiszemű voltál, próbáltad elérni az ingóságok (leendő) tulajdonosát, a saját tulajdonod védelmében kénytelen voltál fellépni, akkor kizárt.

Legfeljebb a kártérítés, ha kárt okoztál volna valakinek. De ott is megvizsgálják az illető kellő gondossággal eljárását, hogy ő megpróbálta-e az új tulajdonossal felvenni a kapcsolatot, kellő gondossággal járt-e el a kipakoláskor, az ingatlan állagának megóvásakor, satöbbi.

Nagyon nem kell izgulnod. Sőt, semennyire nem érdemes, meditálj, valami majd lesz, addig se tudsz sokat tenni. Idegeskedni meg minek akkor.

Wagner úr # 2020.06.28. 10:20

Köszi a biztató szavakat, most a meditáció áll tőlem a legtávolabb :)))
A közművek nem fognak rinyálni, hogy a vh nem adott igazolást az óraállások állapotáról?
3 napja még azt mondta egy csaj az ügyfélszolgálaton, hogy a helyettes urak szívesen megcsinálják, még ha emailban küldöm is el. Pénteken meg azt mondta a helyettes "úr" , hogy őt ez tökre nem érdekli, csináljak amit akarok.

akhilleusz48 # 2020.07.01. 08:35

..csak ,hogy "boldogan" induljon a hónap..julius 2-től számítva 60 napig nem lehet kilakoltatni.szeptembertől indul,na és akkor lehet izgulni,hogy ne jöjjön a "2.hullám"

Amode # 2020.07.01. 20:00

Na akkor remélem lesz második hullám, harmadik hullám, stb. és a kilakoltatásoknak örökre vége. Éljen a koronavírus !

akhilleusz48 # 2020.07.01. 21:22

amode

pont ezt mondtam itthon kínomban röhögve

amúgy a régi ügyekre a 60 nap nem vonatkozik.amiket májusban kezdtek volna most azok julius 2-től indulhatnak újra és mennek a kiértesítések a kiköltözés(kilakoltatás) időpontjáról....a 60 nap a veszélyhelyzet alatti ügyekre vonatkozik.

drbjozsef # 2020.07.02. 04:21

Amelyik ügyben a jegyző értesítésétől számított 60 nap eltelt még a vészhelyzet előtt, annál nem kell ezt megismételni. Igen, ott indulhat a kilakoltatás.

benö1 # 2020.07.02. 09:01

Sziasztok!
Gerbera317 világosan,érthetően leírta:
Amennyiben 2020.március 23 előtt lejárt a jegyző értesítésétől számított 60 nap ott indulhat a kilakoltatás. Egyéb esetben júl.02 -től a 60 nap újraindul.
Megjegyzem,véleményem szerint alkotmányos aggályokat is
felvet ezen intézkedés.

ReJo # 2020.07.02. 09:47

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy árverésen vásárolt ingatlan esetén kinek a kötelessége a B400-as adatlap kitöltése?

A mai nap folyamán kaptuk meg postai úton a NAV-tól a hiánypótlásra vonatkozó felszólítást. Az árverési jegyzőkönyv március 13-án került aláírásra, melynek megküldése a NAV illetve a földhivatal felé május 8-án történt. 2020. június 26-án lekérdezett adatok alapján még csak széljegyzékben voltunk feltüntetve, így arról sem tudtunk/tudunk, hogy a bejegyzés mely napon történt, a mai napon a levél kézhezvétele után kértük le újból, nyílván bejegyzés napjának a május 8-ai dátum került feltüntetésre.

A hiánypótlásra ugyebár 8 napot kaptunk, ezt meg is teszük, de igazából érdekelne, hogy mi hibáztunk, vagy a végrehajtó nem tette a dolgát. Illetve mellékesen ez visszterhes vagyonátruházásnak bizonyul?

Válaszokat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2020.07.02. 09:55

A B400-as adatlap a vagyonszerzési illeték kiszabása végett kell, és értelemszerű, hogy annak kell beadnia, akinél vagyongyarapodás történt - jelen esetben a vevőnek. Van egy olyan gyanúm, hogy az árverési jegyzőkönyv - valahol a vége felé - tartalmazza is a felhívást, hogy a vevő 30 napon belül csatolja be a B400-ast.
érdekelne, hogy mi hibáztunk, vagy a végrehajtó
Szerinted?

ReJo # 2020.07.02. 10:08

Nyílván ezt értem, de a jegyzőköny aláírása után még az ingatlan nem kerül egyből a birtokunkba gondolom, vagy igen?

gerbera317 # 2020.07.02. 10:31

Attól függ, mit nevezel "birtok"-nak. A tulajdonjog bejegyzésére - főszabály szerint - az árveréstől számított 30 nap elteltével kerülhet sor. Az adóhatóság a földhivatali bejegyzésből szerez tudomást a tulajdonszerzésről, és akkor kezd el hisztizni, hogy "de hát hol van a B400-as adatalap?".
Az, hogy az árverési vevő mikor veszi illetve veheti birtokba az ingatlant, egy másik kérdés, és semmilyen módon nem függ össze az adóhatóság eljárásával.
Te tényleg úgy vásároltál árverésen, hogy a legalapvetőbb fogalmakkal sem vagy tisztában?

ReJo # 2020.07.02. 11:32

A végrehajtó az árverési jegyzőkönyvet a koronavírus miatt május 8-val küldte meg a földhivatalnak, a jegyzőnek, a NAV-nak, illetve az eredetit nekünk. Földhivatal felé utána kifizettük a bejegyzésre vonatkozó 6600-ot, és kérdeztük, hogy kb mennyi idő a bejegyzés, erre mondták, hogy május 8-tól számítva 60 nap. Mivel június 26-án az online lekérdezés alapján még mindig az adós volt a tulajdonosnak így nekünk még nem volt az ingatlan a nevünkön. Nyílván az egyértelmű és tudtuk is, hogy majd kell vagyonszerzésit fizetni, de pl valahol azt írták ügyvédi fórumon, hogy a B400-at ilyenkor a végrehajtó küldi meg, ezért nem volt egyértelmű.

Ibanez666 # 2020.07.02. 11:57

Gyakorlatban ez nálam úgy működött, hogy amint a kezemben volt az eredeti árverési jegyzőkönyv, elballagtam a NAV-hoz, ott kértem egy B400-at amit helyben ki is töltöttem, és leellenőriztettem velük hogy elfogadható.
Ezután átmentem a földhivatalhoz, ott beadtam a B400-at, majd csatolták a saját jegyzőkönyvmásolatukat, meg hogy kifizettem a 6600 pénzt. Ezt követően egy hét alatt megtörtént a bejegyzés.

Wagner úr # 2020.07.02. 12:42

"Amelyik ügyben a jegyző értesítésétől számított 60 nap eltelt még a vészhelyzet előtt, annál nem kell ezt megismételni. Igen, ott indulhat a kilakoltatás."
Akkor engem jól megvezetett a vh, levélben ráadásul.
Legalább sikerült felvenni az egyik örökössel a kapcsolatot, de van egy másik is valahol Németországban.
A magyar hölgy közreműködő, pedig az ő örökségét tapsolta el a másik...
Közművek átírását kezdeményeztem, már csak a németországi rokon feljelentését "várom" betörésért :))

gerbera317 # 2020.07.02. 13:25

valahol azt írták, hogy a B400-at ilyenkor a végrehajtó küldi meg
Csúnyán összemosod a fogalmakat. Először a birtoklást a tulajdonlással, most pedig a megküldést becsatolással. Való igaz, hogy a végrehajtó küldi el a B400-ast. De abban nem ő nyilatkozik, és főleg nem ő írja alá. Nem véletlenül hívja fel az árverési vevőt az árverési jegyzőkönyvben arra, hogy 30 napon belül csatolja be a B400-as nyomtatványt.

benö1 # 2020.07.02. 15:20

Mivel "ahány ház annyi szokás" a jegyzőkönyv aláírásánál szoktam megkérdezni a végrehajtót mi legyen a B400-al.
Természetesen ez csak abban az esetben teszem,ha az árverési jegyzőkönyvben nem rendelkezik ezen kötelezettségről.

akhilleusz48 # 2020.07.02. 20:34

re jo

még a veszélyhelyzet előtt nálam ez így történt
jogerőre emelkedett és széljegyre kerültem,beballagtam a földhivatalba és beadtam a papírokat.természetesen a B400 kiment a fejemből.pár nap múlva jutott eszembe.szerencsére volt itthon mert az előző árverésem után előre gondolkodva bele raktam egy mappába és ráírtam,hogy FÖLDHIVATALBA TULAJDONOS BEADÁSHOZ KELL.;)
na itthon kitöltöttem és bevittem a földhivatalba
(akkor már a portás maszkban volt).azt mondtak 60 nap és a nevemen lesz az ingatlan.pontosan így is történt.
viszont megint elkövettem egy hibát.ugyanis be kellett volna adnom a B400 mellett,hogy egy éven belül eladtam egy masik ingatlant és az illeték megállapításához az kell.
ezért a NAV küldte a milliós illetéket....telefonálgatás.fénymásolás,posta..megoldódott.de ha a B400 mellett beadom akkor nem kapok félig infarktust mikor kinyitom a NAV levelét.

benö1 # 2020.07.03. 08:20

Tisztelt Szakértők!
Van-e rendelkezés a tekintetben,hogy a vh.a jegyző 60 napjának lejártát követően kell,hogy megküldje az érdekelteknek a kilakoltatásról szóló értesítést, vagy azt megteheti korábban is azzal,hogy a kényszercselekmény foganatosítása a jegyző 60.napját követően érvényesül?

Ibanez666 # 2020.07.03. 09:20

Felkerestem ma a VH-t, hogy egyeztessek vele a birtokba adás időpontjáról, erre azt mondja hogy július 2.-tól meg kell várni a 60 napot. Közöltem vele hogy a 60 nap lejárt tavaly november 13.-án ezért a téli moratórium miatt elhalasztották a birtokba adást, így nem értek egyet az újbóli 60 nappal. Az álláspontjuk az volt hogy a jegyzőt nem kell megint értesíteni, de minden határidő újraindul. Nem sikerült megegyeznünk, ezért kilátásba helyeztem egy kifogást. Mi a vélemény ezzel kapcsolatban, lehet kétféleképpen értelmezni a kormányrendeletet?

gerbera317 # 2020.07.03. 18:47

Újraindulni csak olyasmit tud, ami félbeszakadt. Amit neked mond a végrehajtó, azt olyan helyeken, ahol minimum kettesre sikerült a magyar érettségi, ismétlésnek hívják. Mondd meg neki, hogy vegye ezt fontolóra, különben azt a kárigényeket, amit szinte lehetetlen az adóssal szemben érvényesíteni, az ő felelősségbiztosítójával szemben játszi könnyedséggel fogod tudni érvényesiteni.

akhilleusz48 # 2020.07.03. 19:38

..sajnos a 60 nap mindenkire vonatkozik.(ma derült ki)augusztus 31-ig nincs kilakoltatás..utána lehet küldeni az értesítöketés reménykedni,hogy novemberig nem jön a 2.hullám.
jóccakát

gerbera317 # 2020.07.04. 07:51

Ki az a "mindenki"? Rám biztosan nem, és máris bukott a "mindenki"-elmélet.