ildidi
Fontos a bejelentés a jegyző felé, ne késlekedj!!! A TÖRVÉNY szövege a lényeg, nem az ki és mit mond…. A Te kötelességed a vh. törvény szerint ( és főleg érdeked!), hogy továbbítsd a végrehajtónak a jegyzőtől kapott igazolást. Ha küldesz egy mailt nekem innen az oldalról, válaszként küldök neked egy általam készített biankó bejelentési nyomtatványt… Remélhetőleg birtokbaadást kérvényeztél annak idején és nem átadást, meg kiköltöztetést, stb… Ezt nem kell megismételni, a törvény ezt nem kéri, a végrehajtó sem fogja. Aki mást mond, hivatkozzon a törvényre ami ezt előírja… Javaslom, mielőbb, személyesen add át a bejelentést az illetékes hivatal jegyzőjének (megbízottjának), egy példányt igazoljon le az átvétel dátumával. Postai úton kapsz egy választ, ha 10-11 nap után sem érkezik meg, akkor elveszett a postán… Persze postán is feladhatod, de minimum tértivevénnyel tedd és érdeklődj, hogy megérkezett, vagy sem.
Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás
ildidi
1. Igazolás kell, de tőlem nem kérte még a végrehajtó. és én nem is tájékoztatom hogy kell. Ez az ő dolga jelezze ha kell neki, ha nem kéri és átadja anélkül az már az ő baja.
2.
Tisztelt jegyző úr az árverés ügy száma és az ingatlan címe.
2013-12-16-án jogerőre emelkedett ingatlan árverési jegyzőkönyv. Azóta nem sikerült a végrehajtónak birtokba adni számunkra az ingatlant.
Szeretnénk végre át venni az ingatlanunk a végrehajtótól, a devizahitelesekre vonatkozó kilakoltatási monatórium határideje 2015-09-16-án jár le, de a mai nappal hatályba lépett egy törvény (lent jelölve) mely szerint, az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztettem elő, és ezt önnek is be kell jelentenem, melyet ön nekem igazol.
Csatolom a kérvényem, és lent a törvény:
1994. évi LIII. törvény 154/A. § (11)479 Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél - ha a 138/C. § alapján a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél - bejelenteni, hogy az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.
3. írásban kérd de emailban is elfogadják, emailban és levélben is megkapod ha emailban kérted.
4 igen újra kell kérni a kilakoltatást elég egy ilyen levél neki:
Tisztelt Dr. !
Kérvény:
Ezúton szeretném kérvényezni a MBVK. árverési rendszerében megvásárolt ........... címen ............... helyrajzi számon ........ ügyszámon szereplő ingatlan, mielőbbi átadását!!
Üdvözlettel:
....................
Budapest, 2015-09-01
A levélből két példány készült melyet, kapja:
- .... ...... végrehajtó
- ....... ..... ..... város címzetes főjegyző.
- Oda kell adni neki de csak ha kéri, ha nem kéri és át adja az ingatlant a nélkül akkor ne erőltesd rá. Biztos oka van hogy nem kéri
Kedves Fórumozók!
Kérem ha valaki tudja válaszoljon! Lehet hogy valaki tájékozottabb mint én nem tudom sikerült e beszerezni a jegyzőtől az igazolást? Kell e egyáltalán? Ha igen akkor megírnátok mit írtatok a kérvénybe? Szóba is kérhetem vagy csak irásba? Azonnal megkapom vagy csak postán? A végrehajtónál újra kell írásban kérni az átadást? És ha kell a jegyzőtől igazolás ezt oda kell neki adnom?
Szerintem csak paráztat
nem értem, milyen határozatlan idejű moratórium jön?
He-he, most meg jön az újabb moratórium, - határozatlan időre.
Puff.
Asszem, nem érted mit akartam mondani...
Nem az a fontos, hogy minek van realitása, hanem egy kis engedménynek tűnő dologért milyen "tüskét tudsz beszúrni..."
Hát én próbáltam meg egyezni de sajnos nem sikerült kialkudnunk egy elfogadható árat.
focitomi
Kártérítési pert nem lehet indítani az ellen aki nem adta át a lakást, házat? Hiszen törvény kötelezi rá hogy 15 napon belül ki kell költöznie és át adnia az ingatlant. Neked több mint két éve nem adja át az ingatlant, ezzel igen nagy anyagi, moráli és egyéb kárt okozván neked. Így lehetne visszamenőleg is pénzt követelni, és még talán jóval többet is. Mert nem csak anyagi kárt okozott.
2010-ben árverésen vettem egy házat. Kölcsönpénzből kifizettem, birtokba vétel tűzve, fidesz hatalomátvétel, ünnepi moratórium, időpont, hatály necces, aggódom.
Adós nem 100-as... hogy Ő vissza veszi a házat (pénz a holdon).
Mondom jó, adok időt, előszerződést stb.
Feltétel: közjegyzőnél birtok átadás-átvétel, kulcsot lobogtatod, aztán elmégy nemtom hova, én a ház felé most nem járok az előszerződésünkben foglalt ideig, aztán meg már úgyis mindegy, nem...?
Majdnem bejött!
Végrehajtó (verje meg az isten) két nappal tűzött a hatály mögé... Gondoltam, van nékem B terv...
Kivártam az ígérgetést (mingyá lesz pénz...) póthatáridőt, stb.
Aztán elég lett és "megdöbbenten vettem észre": hisz ezek "vissza költöztek" tehát "önkényesek..."
(a terv jó volt és 100-ból 99-szer működött volna, de Isten most mást akart...)
Adósok bele botlottak egy "jó ügyvédbe" aki sportból! ellenem karatézott... okirat érvénytelenségi per, stb.
(sajnos nem azonos pályán fociztunk, ugyanis Ő ismerte a bíróság elnökét, így tudott olyan csodát is mint pl.: egy nap alatt felfüggesztés...)
Azért mesélem el, mert látom, hogy csak egy sémában gondolkodtok...
Miért nem állapodtok meg az adósokkal?
Tudjátok egyáltalán, milyen kerekek forognak az agyukban?
Mondtátok nekik, hogy "döglött lovon lovagolnak"?
Hajlandóak vagytok "üzletileg" tekinteni vagy csak utálkoztok...?
@focitomi
"Bár csak ott tartanánk, hogy nem találom őket..." :))
igen, "Mérlegelendő a helyzet" :)
Ha segítség, a fizetési meghagyáshoz elég egy közjegyző 3% min. 5eFt illetékkel (alapesetben nem kell bíróság meg ügyvéd), majd a végrehajtási lap kiállításához 1% min. 5eFt illetékkel.
Papír alapú nyomtatványokat és kitöltési útmutatókat itt találsz: http://www.mokk.hu/index.php?…
Ha ellentmondana a kötelezett akkor automatikusan perré alakul és bíróságon kell a bizonyítékaid bemutatnod. Ahhoz sem kell ügyvéd.
Ilyenkor az illetéket 6%-ra kiegészíttethetik veled. Ha pedig a végrehajtóhoz eljut az ügy az ő cselekményeit meg kell előlegezned.
spamrulez
Bár csak ott tartanánk, hogy nem találom őket...
focitomi,
ha belevágsz akkor most intézzed, mert ha kirakják őket a lakásból, akkor még az is plusz költség lesz hogy felkutasd hova küldheted a fizetési meghagyást...
MrWatson
Értem én, csak kifizetem a bírósági illetéket, meg egy jogászt vagy ügyvédet, rögtön több százezer forintnál járok. Tételezzük fel, hogy a bíróság javamra határoz, viszont ki tudja mikor látok belőle egy fillért is. Lehet évekig, évtizedekig nem kerülök sorra a „letiltással”… Mérlegelendő a helyzet, de most úgy áll a dolog, hogy belevágok…
@focitomi,
új Ptk. 5:41. § [Tulajdonszerzés hatósági határozattal vagy hatósági árverés útján]
(3) "Hatósági árverés esetén az árverési vevő a TULAJDONJOGOT az ingó dolog birtokának a hatósági árverést végző általi átruházásával, ingatlan esetén a tulajdonjog ingatlan-nyilvántartási BEJEGYZÉSÉVEL szerzi meg."
Onnantól a használótól használati díjat lehet követelni.
Annyit még, hogy holnaptól megszűnik a Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara, MBV Kar az új név. Lehetséges, hogy ez is befolyásolta, hogy a szeptemberi időpontig tolva legyenek az ügyek… Kíváncsian várom, hogy a többi ügy tényleg folytatódik e szeptember 16.-tól…
Zavarosan fogalmaztam az utolsó mondatokat,! A rosszhiszemű jogalap nélküli birtokosra és a tulajdonjogra céloztam amikor a Ptk. tanulmányozását ajánlottam. Egyébként a per hosszú idő, de ha mondjuk másfél éve elkezdjük, lehet a végén lennénk az ügynek. Mert így, hogy csak várunk, látjuk, semmi nem történik…
Érdeklődő30
A 60 nappal nem csúszunk bele a téli moratóriumba… Ha éberek vagyunk, akkor november 1. után mehetne a „dolog”…. , december 1. a moratórium kezdete, jelenleg!!! Sajnos várható (!), hogy ezt is előrehozzák ismét…
Ezért is jeleztem már az előbbiekben, hogy mindenkinek a saját kezébe kell vennie az ügyét. Valamilyen módon nekünk kell elérni, hogy kiköltözzön az adós, lehet az per vagy egyéb megállapodás. Véleményem szerint az a célja a folyamatos halasztásnak, hogy ne kényszerkiköltöztetések legyenek… Persze ezt így senki nem fogja kimondani, sajnos erre nekünk kell rájönnünk… Véleményem szerint rosszhiszemű, jogalap nélküli birtokosokkal állunk szemben, mi, mint tulajdonosok…, talán lenne mód a visszamenőleges használati díj követelésre is, bár azt lehetséges, hogy sohasem lehet érvényesíteni az adóson…
Nézzetek utána a Ptk-ban (V. könyv), hogy ez mit is takar. Illetve itt még találtuk a tulajdonjogról is „érdekességeket”…
a legalja. politikai népszerűség hajhászást velünk finanszíroztatják 2 éve.
az igazán undorító ebben az az hogy a már folyamatban lévő ügyeknél is alkalmazni kell
öröm az ürömben: van hova küldeni a lakáshasználati díjra vonatkozó fizetési meghagyásokat...
Az egész mostani helyzetben az átláthatatlanság, szabályozatlanság mellett a legnagyobb félelmem az a 60 nap, amit a jegyzői papír és a birtokba adás közt ki kell várni. Mert azzal ismét belecsúszunk a téli moratóriumba, aztán baszhatjuk az egészet tavaszig megint.... Akkor meg kitudja még mi lesz...
hiszen ha kér igazolást akkor bőven van mindent postázni neki hiszen az igazolásban szereplő dátumtól 60 napig a ceruzáját sem emelheti fel a végrehajtó.
én 16-áig az igazolást sem küldöm el a végrehajtónak. 16-án felhívom hogy várhatóan mikor adja át az ingatlant és ha csak kéri akkor kapja meg, először amit 08-06.i keltezéssel kaptam ha az nem jó neki csak akkor küldöm el azt amit holnap kérek a jegyzőtől.
Azzal hogy neki is elküldtem egy eredeti kérvényt.
Ő nem azt fogja igazolni hogy a végrehajtónak is elküldtem az át vette és ezt vissza igazolta. Hanem azt hogy tudomása van a végrehajtásról is kapott a kérelemből ő is egy példányt.
"A végrehajtó meg nem fog neked kiállítani egy igazolást arról hogy te kérvényezted a kilakoltatást."
szerintem ha kéred, akkor kiállítja.
esetemben ez úgy nézett ki egyébként, hogy az eredeti kérelmemet átvette a végrehajtó, arról készített egy másolatot, másolatra nyomott egy érkeztetési pecsétet, aláírta és átadta nekem.
ha neked nincs ilyen papírod, mivel bizonyítod hogy kérted a kilakoltatást?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02