Előtte sem szabad, utána sem szabad azt, ami az ingatlan tartozéka.
Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás
Tényleg a jegyzőkönyv, azt megkapja mindenki. Az adós azt mondta az csak azt kapta meg mennyiért vették meg. Akkor abba benne kellene lennie a tulajnak is?
Más: aki vevő panaszkodik hogy kiszerelnek mindent mindig az a tanács hogy így járt.
Vagy árverés előtt szabad kiszerelni hisz még az adós a tulaj, árverés után már nem?
@Csuklósbusz
Láttál te már árverési jegyzőkönyvet? Az még a vevő dns-kódját is tartalmazza! És azt az adós ugyanúgy látja, mint Micike a földhivatal érkeztető irodájában.
A kerítés és a villanydoboz az ingatlan része.
„Majd írd meg, mi történt!”
Szerintem nem kell megírni. Az árverési hirdetmény visszavonásának kőt fő oka lehet: 1) Nem jó a hirdetmény, és kijavítani sem lehet, ezért vissza kell vonni, és újat készíteni. Ilyenkor pár napon belül újra megjelenik az árverés, csak magasabb sorszámon. A másik, ha 2) az árverés megtartása eleve okafogyottá válik, vagy a végrehajtást kérő kérte valami (többnyire az adós teljesítési kedvének a feléledése) miatt az árverés elhalasztását. Ami ok ezeken kívül felmerül, az már az összeesküvés-elméletek kategóriájába tartozik, tehát nem tartozik erre a fórumra.
Ha valakinek megveszik a házát akkor név szerint megküldik ki volt a vevő a volt tulajdonosnak?
Más: árveréstől számítva meddig jogszerű mondjuk leszerelni a kerítést az ingatlanról vagy a villanyelosztót kintről?
Addig szabad a vásár amíg be nem jegyzik az új tulajt a földhivatalban?
Licitalgato,
Nézd meg az MBVK portálján az üzenetet, amit a törlésről kaptál. Abban benne van az ok, legalább annyi, hogy "az árverés feltételei nem állnak fenn". Az egyik ilyen, hogy az adós megfizette a tartozást. Vagy hívd fel a vh-t, ha az ügyintéző jó fej, telefonon megmondja. Majd írd meg, mi történt!
Licitalgato
„végrehajtó felrakta az árverezendők közé a megtett licitemmel, másnap a végrehajtó törölte az árverést, előleget visszautalta. Kinéztem egy másikat amit 2-3 nappal azelőtt raktak fel. Újra kód aktiválási kérelem, előleg elutalva, aktiválási kérelem elutasítása, előleg vissza utalás. Mindkét ingatlan azóta is a befejezett árverések közt van és nagy piros betűkkel ráírva hogy TÖRÖLVE. Nem értem hogy miért van ez.”
Feltehetően egyik árverésnél sem te voltál a nyerő licit. Miért olyan furcsa ez?
Az, hogy licitálsz egy ingatlanra, még nem jelenti azt, hogy az tuti a tiéd lesz.
Azt még hozzáteszem hogy az első esetben 1 napra került fel az árverések közé az ingatlan, a második esetben az ingatlan arverés másnapra törölve lett ahogy licitáltam.
Árveréses ingatlant szerettem volna veásárolni. Folyamatos árverések kőzt találtam egy megfelelőt. Kód aktiválási kérelem, előleg utalás, végrehajtó felrakta az árverezendők közé a megtett licitemmel, másnap a végrehajtó törölte az árverést, előleget visszautalta. Kinéztem egy másikat amit 2-3 nappal azelőtt raktak fel. Újra kód aktiválási kérelem, előleg elutalva, aktiválási kérelem elutasítása, előleg vissza utalás. Mindkét ingatlan azóta is a befejezett árverések közt van és nagy piros betűkkel ráírva hogy TÖRÖLVE. Nem értem hogy miért van ez. Tudnátok segiteni?
Azt azért ne felejtsük el, hogy az adós és az adós jogán a lakásban tartózkodó személy jogcím szerint van a birtokon belül, míg az önkényes lakásfoglaló jogcím nélkül! Utóbbit akár két nagytestű kutyával is ki lehet kergetni az ingatlanból, amit ha elég okosan csinálnak, soha nem tudódik ki.
Bocsi de most ihletet kaptam, ha valaki túllicitál akkor beköltözök az ingatlanba ha üres, mire az árverés jogerőre emelkedik addigra én már birtokos leszek.
Természetesen kiköltözési pénzért elmegyek. :-) xd
Az árverés szerint, de lakóház van rajta.
Ha beépítetlen terület, akkor lakat lever, és kész.
Vélhetően árverésben vesztes fél lakatot rakott az ingatlanra de az ingatlan üres, életvitelszerűen nem lakik ott, de ezt állítja és lelépési pénzt kér.
Nem adós, nem albérlő.
Ilyenkor is a kiürítési per marad ( kivett beépítetlen terület?
Sziasztok,
Korábban már kérdeztem a "szomszédos" topicokban, hogy amennyiben per van folyamatban egy árverés alatt álló ingatlanon, akkor az , hogy befolyásolja az ügymenetet.
konkéran ...
- az árverés lezárult...
- jegyzőkönyv aláírva (csak előleg, a teljes vételárra halasztás kérve)....
- bírósági végzés az árverés felfüggesztéséről , az adós és a bankja között lévő per miatt.
itt csak az a kérdés , hogy amennyiben mondjuk 5 évig eltart a per és nincs jogerős dontés a végrehajtás folytatásáról, addig az árverési előleget nem lehet visszakérni ?, vagy ha lezárul a per 5 év múlva akkor csak közlik , hogy minden megy tovább és tessék fizetni a többit ?
nincs egy "időkeret" , ami után törlik az AKTUÁLIS árverési procedúrát ?
Köszönöm
atom,
Az átvételre viszel két tanút. Ha a végrehajtó átadja, birtokbaadásit ír, de nem akarja a pakolászást megvárni, meg pecsételni, akkor szépen felleltározol mindent ami a lakásban van, két tanúval aláíratod, és elpakolod ahova akarod. Ha biztosra akarsz menni, lehetőleg a belépéstől kezdve mindent videóra veszel (a végrehajtót meg a többi embert persze nem).
Aztán ha vita van, fel tudod mutatni a jegyzőkönyvedet, a két tanú pedig tanúsíthatja.
Köszönöm gerberának, és a többieknek a válaszát.M a több végrehajtó iroda megkeresésre került , és a kérdés/ek/az volt ha ha árverési vevő elszállíttatja cuccokat akkor az ottani helyiséget lepecsételi-e végrehajtó ?Válasz,nem foglalkozik ezzel a végrehajtó,de esetleg lehet !
Ha nem foglalkozik ezzel végrehajtó, nincs tételes összegzés az ottmaradt őrzésre került, holmikkal,- akkor sem ha volt ingatlanában akkor sem , ha elszállíttatik,-hogyan kerülhető el vita a megőrzésre átadott ingóság tekintetében ?Válasz ,meg kell egyezni a volt tulajjal . ?Ami lejött , annak érdekében , hogy ne legyen utólagos nézeteltérés , hogy esetleg valami eltűnt, jobb ha átvevő kéréssel fordul a végrehajtó felé lepecsételés érdekében , akár egy szobát, akár egy pincét , vagy az egész objektumot kell lezárni.....Kérdés ha egy helyre rakodva lesz ingóság házon belül , az azért időigényes pláne egy családi háznál, vh. azt megvárni hajlandó-e , vagy zárcsere és , birtokbaadási jegyzőkönyv és viszlát, mondván az neki nem jogszabályi előírás.Pecsét , plomba nuku.Volt tulajjjal további viták.Legyen okos valaki.
lzptp7,
Ha van olyan szoba, ahol elférnek a cuccai, pakoljátok be oda, és azt pecsételtesd le a végrehajtóval. Akkor a többi helységben bármit is csinálhatsz. Esetleg pincerekeszbe le, ha van különálló, nem közös. (Megjegyzem, ha elszállíttatnád egy raktárba, feltehetőleg a végrehajtó nem megy oda azt lepecsételni).
A lényeg, hogy ha az adós jön, akkor két tanú előtt, jegyzőkönyv aláírása ellenében törjétek csak fel neki a pecsétet. Ezzel értelemszerűen az is következik, hogy vagy elvisz mindent, vagy ami marad, arra már nem hivatkozhat később, hogy nincs meg, pedig.
Az, hogy a vevő "az adós veszélyére és költségére" tárolja annak ingóságait, nem jelenti, hogy a tárolóhelyiséget átjáróházzá lehet tenni. Mert ha lehetne, akkor tárolóhelyiség sem kellene, hanem ott a közterület, és az az adós kockázata, hogy az oda kiszórt cuccból mi tűnik el és mi nem. De ez nem így működik. A vevő 60 napig köteles tárolni (nem őrizni!) az adós ingóságait, tehát biztosítani olyan körülményeket, hogy a tárolt ingóságokhoz más ne férhessen hozzá. Ennek legegyszerűbb módja, ha kéri a végrehajtót, hogy pecsételje le a tárolóhelyiséget, és akkor a pecsét feltöréséig nem állíthat olyat az adós, hogy neki onnan ellopták ezt meg azt. Logikus persze, hogy akkor az adós sem járogathat be oda kedvére, heteken át, hanem amikor a pecsétet feltörik, akkor egyben vigye el mindenét.
Kedves gerbera!
Mit értesz az alatt, hogy "a végrehajtó ilyenkor gondoskodik arról, hogy a raktár ne lehessen átjáróház" ?
Ezalatt a 60 nap alatt az új birtokos bemehet a házba? Felméréseket, egyéb munkálatokat végezhet?
Köszönöm!
@atom
„sikerült-e egyezségre jutni abban a kérdésben”
Szó sincs itt egyezségről! A vevő kijelenti, hogy az adós cuccait ő ugyan nem viszi sehová, hanem az átadott ingatlan lesz 60 napig a raktár, a végrehajtó pedig ezt tudomásul veszi. Punktum. Viszont a végrehajtó ilyenkor gondoskodik arról, hogy a raktár ne lehessen átjáróház.
K.Anna_2013
#
2022.09.07. 07:38
Kedves Tagok! Megkaptam a végrehajtó értesítését a birtokbaadás időpontjáról. Azt írja, "felhívom az árverési vevőt, hogy a birtokbaadás időpontjára a technikai feltételeket (szállító, zárnyitó lakatos) biztosítani szíveskedjen". A lakatos tiszta sor. De szállítót miért kéne hívnom?
Nem a bentlakó felelőssége, hogy elszállítsa a cuccait, és ha nem teszi, akkor 60 nap tárolás után kidobom?
Kedves K Anna ! Szeretném megkérdezni , hogy a végrehajtóval sikerült-e egyezségre jutni abban a kérdésben, hogy 60 napig az ingatlanban maradhatnak az adós dolgai, vagy az elszállítás mellett döntöttetek inkább ?Ha tárolónak elfogadható a volt adós ingatlana, akkor azt a végrehajtó lepecsételi ?Vagy hogy fog működni a volt tulajnak az átadás ?Köszi.
Sajnos ez mindennapos dolog...
@gerbera317, értem, köszönöm!
Főszabály szerint a kiürítendő ingatlant ki kell üríteni. Ehhez szükség esetén az ingatlanból eltávolított ingóságokat másik lakásban, vagy raktárban, vagy más alkalmas helyiségben kell elhelyezni, ahol azokat a vevő 60 napig köteles tárolni. Ehhez ezeket el kell szállítani, ehhez pedig szállítóeszközökre és élőerőre van szükség. Mindez az adós költségére (ami többnyire behajthatatlan marad) és veszélyére. Logikus, hogy a végrehajtó ezeket közli az átadás technikai feltételeként, mert ugyan honnan tudhatná, hogy tőled az adós ingóságai ott is maradhatnak. Hát ezért.
Arról, hogy tárolóhelyiségnek te a megvett ingatlant jelölöd ki, ott, a helyszínen kell nyilatkoznod.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02