nem hiteles okirat,jogos vh.?


Dr.Attika # 2010.11.11. 06:38

Be kell menni az okmányirodába és fiktívitáltatni kell a lakcím bejelentőt. A leveleket meg nem kell átvenni és elolvasni. Ez ugyanis levéltitok megsértése.

timonbá # 2010.11.11. 06:35

Kedves Fórumozók!
A lakcímemre folyamatosan érkezik egy más személy nevére telefonszámla,nemrégiben meg jött egy olyan levél természetesen nem a mi nevünkre,a végrehajtásról,hogy átvan adva az ügy a cofidis vagy milyen behajtói cégnek.Azt szeretném megtudni,hogy nekünk lesz e vmilyen probléma ebből,hogy akinek folyamatosan a nevére jön a levél nálunk nincs is olyan személy,a címünk meg csak levelezési címnek van megadva a telefonszámla szerint.Vagy mit tehetünk ilyenkor?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.05. 17:20

Rosszul gondolod.

Ronesz # 2010.11.05. 16:06

Pontosan azt kifogásolom,hogy ha olyan személy ír alá és hitelesít,akinek nincs ilyen jogköre egy adott iratra,akkor szerintem erősen kifogásolható egy okirat hitelessége.Márpedig,akkor kifogásolható a vh. is,gondolom peres úton,kérve a bíróság általi hitelesítést.Addig viszont,vh. felfüggesztésnek kellene lennie.Jól gondolom?Ha nem,mi lenne a megoldás???Köszönöm.

kfgabri # 2010.11.05. 13:55

A közokirat közvetlenül záradékoltatható, így lesz belőle végrehajtható okirat. Nem is értem, mi az a "nem hiteles okirat", amire gondolsz?

Ronesz # 2010.11.05. 13:22

Tiszteletem.Van egy hagyatéki végzés,és osztályos egyezség,amit a közjegyző jóvá hagyott,bírósági végzéssel egyenértékűvé emelt.Igen,de elvileg erre hatásköre nincs,a bíróságnak kellett volna jóvá hagynia.A gond ott kezdődik,hogy ebből az osztályos egyezségből lett egy végrehajtás.Jogos így a vh.?Mit tehet az adós???