végrehajtás kérdések


Vadsuhanc # 2017.05.11. 12:32

Köszönöm gerbera317!

Kérdésem alapja az volt, hogy a halott adóstársam ellen indított eljárásban az Ő ingatlan részére is bejegyezték a végrehajtási jogot, amely ingatlan részt megörököltem tőle és a bíróság a jogutódlást meg is állapította. A közjegyző viszont törölte a halott adóstárs elleni záradékot, így a Vht szerint az ellene hozott (sic) intézkedések hatályukat vesztik.
Így a jogutódlás illetve az ingatlan részére bejegyzett végrehajtás is hatályát vesztette, ha jól gondolom?

Még egy rövid kérdésem lenne, hogy a tulajdonrészemre egy adósság miatt ( egy végrehajtás ) mennyi végrehajtási jogot lehet bejegyezni ? Röviden egy kölcsön egy végrehajtás és két végrehajtási jog van bejegyezve egy x millió és egy x+y millió.

A Vht-ben nem találtam olyan részt, amelyben a a végrehajtást kérőnek a folyamatban lévő végrehajtásban lehetősége lenne a követelésének növekedését kérni. ( külön végrehajtási kérelem nélkül a két összeg közötti növekedésre való tekintettel)

drbjozsef # 2017.05.11. 09:29

A KHR-rel nyilván arra célzott, hogy hitelt nem kapnak, tehát nincs pénzük visszafizetni. Ily módon a tartozás rendezése nem evidens opció.

Mondjuk, mást meg nem nagyon lehet tenni. Az, hogy a kecske meg a káposzta is megmaradjon, nem nagyon megy.

gerbera317 # 2017.05.11. 09:12

A vh-jogot ügyenként be kell jegyezni. Tulajdoni hányad növekedése esetén a különbözetre új vh-jogot kell bejegyezni.

Vadsuhanc # 2017.05.11. 07:16

Tisztelt Fórumozók!

Az adós ellen indított végrehajtásban a ingatlan részére ( 1/2 rész ) végrehajtási jogot jegyeznek be.
Az adós később megörökli az ingatlan másik felét is.
A bejegyzett végrehajtási jog automatikusan kiterjed az örökölt részre is vagy arról külön intézkedést kell hozni a végrehajtónak ?

Egyetemleges adósok esetén ( ingatlan közös egyenlő arányban ) külön-külön indított végrehajtásban elég egyszer bejegyezni a végrehajtási jogot vagy külön-külön a két adós és egyben tulajdonos ingatlan részére ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.09. 16:45

Ki lehet fizetni a tartozást. A khr. nem oszt, nem szoroz.

kesa # 2017.05.09. 16:44

szeretném megkérdezni mit lehet tenni eü tartozás miatti ingatlan árverezése elött, szeretnénk megmenteni az ingatlant de a tartozás összegével khr listára tett a nav.mit tehetünk

gerbera317 # 2017.05.05. 11:32

Ja, Vadsuhanc megelőzött. :-)

gerbera317 # 2017.05.05. 11:32

Hogyan jön itt képbe az ingatlan árverezése? Ez a követelés még csak végrehajtási szakban sincs. (Vagy pedig elhallgatsz valamit.)

Vadsuhanc # 2017.05.05. 11:18

Befektetés

Első körben talán meg kellene várni, hogy a közjegyző végzése elleni fellebbezés milyen eredményre vezet.

Innen - amit leírtál - még kicsit messzebb van a végrehajtás.

A végrehajtástól majd akkor kezdj félni, ha az általad aláírt tartozáselismerő nyilatkozatot a készítő közjegyző végrehajtási záradékkal látja el.

Befektetés # 2017.05.05. 10:30

Tisztelt Fórumozók!
Deviza alapú kölcsönnél a Közjegyzői okiratba foglalva "Felmondá nyilatkozat jegyzőkönyve és a Felmondás ténytanúsítványát" vettem át. Kifogásoltam ezt, mivel elálltam a szerződéstől. A közjegyző kifogásomra adott végzésére fellebbeztem. Kérem tájékoztatásotokat, hogy mi lehet most?
Az ingatlan árverezése hogyan kezdődik?
Köszönettel:
Z

zsini # 2017.04.30. 11:22

Igen meg!

Vadsuhanc # 2017.04.29. 19:20

Kedves zsini !

Szerintem most is megkaptad a kérdéseidre a választ.

zsini # 2017.04.29. 19:08

Ez csak egy véleménynyilvánítás volt, és visszaolvasva a régi hozzászólásokat, más is volt, hogy ugyanezt érezte a kérdésére kapott válasszal kapcsolatban. De ha tovább keresgélsz, akkor azt is meg fogod találni, mikor megköszöntem normálisan, hogy foglalkozott velem! És téged mivel bántottalak meg? Mikor belecsöppentél ezekbe az ügyekbe, akkor te is biztosan csak néztél mint a lukinyúl, és biztosan te is normális válaszokra vártál, hiszen te sem vagy dr. Vadsuhanc! Ez egy fórum, ahová mindenki azért jön, mert bajban, és tájékozódni szeretne.

Vadsuhanc # 2017.04.29. 19:04

Zsini ez szép köszönet mondhatom !

Idézlek :

zsini
#
e-mail
Jelentem!
2017.03.22. 23:00

Kedves Gerbera! Én eddig kulturáltan kérdeztem, és hidd el nem vagyok fogyatékos! De azt látom, hogy te mindenkivel, aki de fordul némi jó tanácsért, rendkívül pökhendi stílusban válaszolsz! Miért? Nyilván azért kérdezünk, mert nincs a nevünk előtt, hogy dr. És képzeld, van olyan kollégám, akinek 4 diplomája van, mégsem tudta ős sem egyértelműen eldönteni, mi a szart akar egészen pontosan a bíróság közölni velem!

zsini # 2017.04.29. 18:39

Vadsuhanc! Te most rólam írsz? Szerintem és senkit nem küldtem el sehová, és személy szerint Gerberának is megköszöntem, hogy foglalkozott az ügyemmel! Az elmúlt 6 hétben nem is írtam semmit a témával kapcsolatban, most is csak azért, hogy hátha van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mennyi időt vesz igénybe a vht 41 lefolytatása! Elnézést, ha valakit megbántottam!

Vadsuhanc # 2017.04.29. 18:05

Tisztelt gerbera317!

Az ügyben már adtál tanácsot és részletesen át lett beszélve a téma részedről is. Én személy szerint el lettem küldve, hogy Te is azt eldöntöd majd, ha esetleg visszaolvasol. Lehet, hogy a név fel van írva azok közé... akik a faladon vannak a negatív oldalon :-)

Kellemes hétvégét:-)

zsini # 2017.04.29. 17:07

Vadsuhanc, igen én írtam az általad részletezett sorokat. Gerbera a bizonyítékot beküldtem, egy 2005. január 6-án jogerőre emelkedett FMH-ra kért az Intrum 2016. november 25-én vh-t! Az eltelt időszakban semmi vh nem történt! Tudom, hogy kérheti, de azt viszont ők is tudják, hogy a vh jog elévült! Na majd csak megjön a válasz.

gerbera317 # 2017.04.29. 10:35

"Valószínűsítő... Okiratot..."
Ez csak szóhasználat kérdése. Itt, a fórumon. Élesben az van, hogy az adós okirattal valószínűsítí az állítását, de a végrehajtó már mint bizonyítékra utal ugyanerre, amikor felszólítja a vh-kérőt.

Vadsuhanc # 2017.04.29. 08:49

Zsini ezt nem Te írtad a multkor. Most már emlékszem miért kommunikáltunk nehezen...

IJ Zrt. végrehajtást kérőnek xy adós elleni végrehajtási ügyében a bíróság felhívja az adóst, hogy jelen végzés kézhezvételétől számított 15 napon belül a 2017. január 17-én érkezett fellebbezésének érdemi vizsgálat nélküli, hivatalból történő elutasításának terhe melle rójon le 7000 Ft fellebbezési illetéket illetékbélyegben. Az adós beadványa tartalma szerint a vh megszüntetése iránti kérelemnek tekinthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.29. 08:42

Valószínűsítő... Okiratot...

gerbera317 # 2017.04.28. 22:09

A 41 iránti kérelmet nem lehet csak úgy előterjeszteni. A kérelmet megalapozó bizonyítékot is be kell egyidejűleg mutatni.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 19:23

Zsini, ha a bírósághoz adtad be a vht.41.§-a alapozott kérelmed, akkor onnan várd a választ. Telefonon kérdezd meg vagy személyesen menj be.

zsini # 2017.04.28. 18:28

Hát már a múltkor is nehezen kommunikáltunk. Tehát a lényeg, hogy jött egy levél januárban a bíróságtól (ahol annak idején az FMH-t kiállították 2004-ben), hogy az Intrum végrehajtási kérelmet adott be és egyben kérte a jogutódlás megállapítását, mert a Cetelem engedményezte nekik a hitelt. Az engedményezésről is csak a bíróság leveléből értesültem, mert a Cetelem nem küldött levelet. A bíróság írta, hogy fellebbezéssel élhetek, ezt meg is tettem, csak a megfogalmazásom alapján jött még egy levél, hogy nyilatkozzak, hogy a kérelmem vh megszüntetésére irányul-e, mert ha igen akkor erre a vht. 41 § alapján van lehetőség, és le is írták a vht. 41 menetét. Ezen a két levélen kívül senkitől nem kaptam semmit, sem végrehajtótól, sem a Cetelemtől, sem az Intrumtól.

Vadsuhanc # 2017.04.28. 18:19

És a végrehajtási eljárásról hogyan értesültél ? Az mikor rendelték el ? Ha nincs végrehajtás ( ahogy írod ) akkor mi alapján adtad be a Vht..41.§.-ra alapozott kérelmed..

Lehet én vagyon értetlen Zsini, de valami nem passzol így a leírtak alapján

zsini # 2017.04.28. 18:12

Igen a bírósághoz, máshoz nem tudtam, mivel csak a bíróságtól kaptam tájékoztatást, hogy az Intrum vh kérelmet adott be. De ilyenkor a bíróság továbbítja a végrehajtó felé, akitől én még semmilyen levelet nem kaptam és vh sem történt semmilyen formában, hála az égnek.