végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 18:22

Előbb jelents be a végrehajtónak, hogy szerinted elévült, és kérd, hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást.
(A kártérítésre a végrehajtást kérő tarthat igényt, nem az adós.)

Vadsuhanc # 2016.08.31. 17:43

Tisztelt KBS !

Köszönöm válaszod. Gondolom én, hogy pert kell indítanom ? Jelen pillanatban a kártérítéssel kapcsolatban ( főleg a végrehajtó felé ) egyenlőre nem merült fel igényem.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 17:27

Szerintem egyesítenie kellet volna. Ha nem tette, akkor azokban az eljárásokban, amelyekben nem történt cselekmény, beállt az elévülés. (Nem rég láttam konkrét ítéletet analóg ügyben. Megszüntette a bíróság azt a végrehajtást, amelyben elévült a követelés, pedig még egy kicsit trükközött is a végrehajtó. Gondolom, a kártérítést elkerülendő.)

Vadsuhanc # 2016.08.31. 13:43

KBS ! Teljesen biztos, bent voltam a végrehajtónál. Az itt feltett kérdésemre elhárító mozdulatot tett, de választ nem adott. Gondolom ezzel akar cselekvésre ösztönözni... ( mert amúgy korrekt, ami elég ritka )

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 13:33

Biztos vagy benne, hogy nem egyesítették az eljárásokat?

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.31. 13:23
Vadsuhanc # 2016.08.31. 13:04

Tisztelt Fórumozók !
Nem tartom kizártnak, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de itt és a jogszabályokban nem találtam rá választ. Problémám illetve a kérdésem a következő.

Négy végrehajtási eljárás négy különböző szám alatt van ellenem folyamatban egy végrehajtónál. A négy eljárásban nincs bekapcsolódás. A végrehajtó az elmúlt hat év során csak egy ügyben végzett végrehajtási cselekményt a másik háromban nem.

Megszakadt-e az elévülés az utóbb említett három ügyben ?

Köszönettel.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.30. 07:15
elfmage999 # 2016.08.29. 20:46

Miért vártatok eddig ezzel?

Jó eséllyel elévült.

nora6666 # 2016.08.29. 20:44

Kert karteritest, es jart is volna de gyorsan megszuntettek a ceget es eltunt hirtelen minden illetekes akinek fizetni kellett volna. Ott alltak megnyert perrel 10 millios osszeg volt akkor. Sehogy es senki nem tudta behajtani. Nem is ertem hogy tortenhet ilyen... a jog vedi az embereket allitolag. Remenykedunk hatha valakinek lenne jo tippje. Koszonom

Burn Out # 2016.08.26. 20:45

Kért egyáltalán kártérítést? Azt megállapította a bíróság? Mikor? Létezik még a cég?

Amúgy eléggé sanszos, hogy bármilyen igény ennyi idő után elévült. Szóval szerintem nincs lehetőség.

nora6666 # 2016.08.26. 20:09

Udvozlom!
Lenne egy kerdesem. Aposom aki mar 80 eves 20 evvel ezelott egy osztrak cegnel dolgozott neves mernokkent. 3 nappal azelott hogy jarna a vegkielegites kirugtak es megvadoltak csalassal lopassal mindennel. Jogi uton 2 ev pereskedes utan megnyerte a pert. Minden vad alaptalan volt. Viszont karteritest sosem kapott. Nincsenek konnyu anyagi helyzetben es szeretnem megkerdezni a mai vilagban esetleg lenne e mod a behajtasra.
Varom valaszat es koszonom elore is!
Udvozlettel Nora

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.10. 12:47

A végrehajtóval biztosan nem tudsz. A hitelezővel esetleg. (Persze, ha ez az összeg mind a végrehajtó munkadíja, költségtérítése, akkor senkivel nem tudsz róla egyezkedni.)

Lövi # 2016.07.10. 12:17

Előre is kö szönöm a segítséget.
A tanácsukat kérnék a dolog úgy áll hogy a párom a báttyának elment kezesnek és mint lenni szokott elusztak és nem fizettek a hitelt mire mi megtudtuk hogy állnak a dolgok addig már a végrehajtónál volta dolog és a páromnak a fizetését is elkezdték vonni viszont most lenne vevő a házra és a bank is belemenne a vételbe de elöbb ki kell fizetni a végrehajtónál 1.2 millió ft ami nélkül nem lehet eladni a házat és a sogoromméknak nincs pénze nekem kéne kifizetni a kérdés tudok e a végrehajtóval ebből az összegből lefaragni alkudozni vagy egy ügyvéd a nevében tud e vagy fogadjam el hogy ki kell fizetni és kész.
A másik kérdésem ha ki kell fizetnem a sogorommékkal lepapiroznám a kölcsönadott pénzt milyen szerződést kell írni és kinél célszerűbb ügyvéd vagy közjegyző előtt megírni mert hiába rokon kell a papír ròla gondolom válaszukat köszönöm előre is.

gerbera317 # 2016.07.09. 14:27

:-) Így kell ezt csinálni. A kecske is jóllakik, és a káposzta is továbbra is ott lakik.

danixxl83 # 2016.07.09. 13:58

Köszönöm a válaszokat, nem vettem meg a lakást (egyébként a házunkban van), az árverés még csak most van kiírva.
Illetve volt, mert az adós a napokban megkapta az árverés kiírásáról az értesítést és gyorsan rendezte tartozását.

Grave7 # 2016.07.08. 21:20

Ezt a kérdést már feltetted pár hete, gerbera317 meg is válaszolta.
Kérlek ne ismételd magad.

walowilag # 2016.07.08. 18:37

kérdés
mi van akkor, amikor többször vhá alá került ingatlanra nincs vevő?
az adós megússza? neki nincs semmije, az örökösök lemondanak az örökségről, vagyis az adósságról.
több tízmillióról van szó. így kell ezt csinálni, és az állam elkárolja ezt? mert kiadta a hitelt(eket), de soha nem látja viszont, mert behajthatattllann.
lehet nyerészkedni az okosok által.
nagy hüjeség volt az adósok börtöne című akármi eltörlése
köszönöm az észrevételeiteket


Letiltások

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.07. 13:28

Jaaa... Azt nem nézegetem, a jogerős fizetési meghagyás alapján kitölti saját magát. :)

gerbera317 # 2016.07.07. 11:47

:-)
Tudjuk, hogy te erről beszélsz. De itt közjegyzői, elektronikus vh-lapról van szó, aminek 17 pontja van, meg az apróbetűs rész, meg az aláírás + bélyegző.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.07. 10:45

Na, ne szórakozzunk, az OBH oldaláról letölthető, hatályos, rendszeresített vh-lapnak (pénzkövetelés iránti) az utolsó számozott pontja a 7. :)
Ti valami mást ismertek?

gerbera317 # 2016.07.07. 06:33

@KBS
A régi vágású, ú.n. "írógépes" ügyvédeknél előfordul, hogy csak 7 pontos vh-lapot ismernek. :-P

@saca11
Miért kell elbeszélni mellettem? Ahogy írtam, a 11. pont legelején van egy jelölőnégyzet. Ha ott van pipa, akkor érdektelen, mi van a többi pontban. Ha minden üres a 11. ponban, akkor is átugorható ez a rész. Ha nincs pipa a 11. pontban, és valamelyik vagyontárgy meg van jelölve, akkor és csak akkor nem teljes körű a végrehajtás.
Tökmindegy, ki a jogosult.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.07. 03:40

Nálam a vh-lap a 7. ponttal végződik.

De ha be van jelölve, hogy "bármely vagyontárgy", akkor egyenként már nem kell megjelölni őket.

saca11 # 2016.07.06. 21:13

Ez valóban így van,viszont a 12,pontban, azonban a munkabér letiltása nem lett bejelölve,csak a vagyontárgyak.Ez egy 2011-ben lejárt tartozás amit egy banktól vásárolt meg egy követelés kezelő cég 2013-ban.

gerbera317 # 2016.07.06. 15:47

A vh-lapon megjelölt vagyontárgyak a végrehajtó munkáját segíteni hivatottak, nem pedig korlátozni. A 11. pontról van szó, ugye? Ha ott találsz pipát, akkor teljesen felesleges a kérdésed. Ha nincs pipa, akkor van mit kereskedned a kérdéseddel.