végrehajtás kérdések


marinkopisti # 2012.08.06. 04:49

Üdvözletem ! Még egy kérdés merült fel bennem mégpedig hogy a feleségem számlájára érkezik a munkabérem s családi pótlék is . A számla csak az ő nevén van nem közös . Ez esetben inkasszózhatják e az adósságom miatt ?
Köszönöm !

marinkopisti # 2012.08.05. 10:24

Köszönöm Kovács úr a gyors válaszokat !
Szóval a faktoringgal egyezkedjek s remélem hogy a végrehajtásrol is lekerülhet az ingatlan ha rendszeresen tudok fizetni . Ezt mondta a hölgy hogy akkor nem lesz árverezés ! Nos nem tudom a végrehajtó mennyiért áll el ettől a lehetőségtöl ? Mondott egy igen mellbevágó példát miszerint egy 3 milláért árverezett házon 8 milla adósság volt s ebböl a végrehajtó munkadíja 2,5 millió volt !
Hát lehet pályát tévesztettem ??
Sajnálnám a kis házikónkat annyit dolgoztam rajta s 13 éven át csak én kerestem .
Köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.05. 09:01

mennyi értelme van a végrehajtóval egyezkedni
A végrehajtóval nem lehet egyezkedni, mert nem ő az ügy ura. Ő csak végrehajt.

ha eladnánk az ingatlant
Végrehajtás alatt lévő ingatlant nem lehet "szabad kézből" eladni.

marinkopisti # 2012.08.05. 08:29

Köszönöm a gyors választ . Mindenezek mellett nem tudom mennyi értelme van a végrehajtóval egyezkedni . Az még esetleg megoldás lehet e ha eladnánk az ingatlant csak kérdés mit szól a bank hogy néhány millióval esetleg tovább is tartozok nekik mivel a vételi ár nem fog elég lenni a tartozásra . Ha sok költséggel jár nekem is el kell gondolkodnom egyáltalán érdemes e foglalkozni vele tovább vagy veszett fejsze nyele az egész . Rossz hogy mindenképpen fizetnem kell ha van ház ha nincs amig a tartozás tartozás . Ami külön jó hogy ott hagyott több száz ezres közüzemi tartozást a volt asszony s nincs mit behajtani rajta .
Hát nem kis menet lesz ....
Végrehajtóval egyezkedjek elsősörban vagy a faktoringgal ???

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.05. 08:02

Az ilyen fajta tartozásosoknál lehetséges, hogy kifizeted a teljes hátralékot (plusz a költségek) és aztán az eredeti részletekkel törlesztesz. (De ez már akkor is végrehajtás, a kölcsönszerződés maga nem éled fel.)

(A tartozás egyetemleges. Megegyezhettek úgy, hogy egyiktek egyedül fizet, a másik cserébe átengedi a tulajdoni hányadát - de ez a bankot nem köti, az továbbra is követelhet mind a kettőtöktől. Ha állítasz egy jó adóst a kötelelemből kiengedendő feleség helyett, akkor talán belemennek. Ez hatályos szerződésre áll, felmondottat már aligha élesztenek újra. Bár megpróbálni meg lehet.)

marinkopisti # 2012.08.05. 07:19

Üdvözletem !

Alábbi kérdésem próbálnám közzétenni de igen bonyolultnak tűnik számomra . Van egy ingatlanom minek fele az enyém s volt feleségemé a másik fele . Ez egy bedőlt lakáshitel amire több hitelt is ráaggattak mivel nekem fele fizetésem letiltották gyerektartásként nem volt miből fizetnem . Na persze az egykori feleség sem fizette (nincs jövedelme) ezért végrehajtásra került a sor . Árverezésről még nem tudunk az OTP faktoring biztat hogy fizessük s akkor nem lesz árverés .
Módomban áll e a volt feleségem a hitelből igy a tulajdon jogbol is kizárni ha ő lemond erről ?
Milyen lehetőség lenne erre ?
Van e megoldás a végrehajtónál hogy ha rendezem a tartozást akkor ne árverezzen s ez költséggel jár e ?

Röviden ennyi köszönöm a válaszokat .
ui: Gyermekeim velem élnek hivatalosan is . Számukra mindenképpen kellene rendezni az ingatlan kérdést . Párom is belevágna ha tulajdonjog viszonyát rendeznénk (magyarán nem költ más házára ) .
Volt feleségnek semmi vagyona jövedelme igy akkor is nekem kell fizetnem ha éppen igy marad minden .
Van e lehetőség hogy csak a fele rám eső hitelért vállalok felelősséget ?

henri # 2012.08.04. 22:19

És ha nem maradt semmije akkor ennyi volt? Nem lehet behajtani sehogy ha külföldön van? Nincs erre valami jogsegély?

gerbera317 # 2012.08.04. 21:36

Ha maradt itthon végrehajtás alá vonható vagyontárgya, akkor a végrehajtó ügygondnokot rendel ki az adósnak, aztán kezdődhet a kótyavetye. A te dolgod, hogy ne maradj ki belőle.

henri # 2012.08.04. 16:29

Üdv. Az érdekelne ,hogy jogerős bírósági végrehajtási végzésem van egy tartozás miatt de az adós lelépett az országból. Csak sejtem hogy melyik országban van. Nem tudom mit tehetnék. Ha jól tudom van még neki hasonló banki ügye is. Mit tud tenni a bank vagy a behajtó cég illetve Én? Mit javasoltok? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.04. 10:18

El.

kecske1 # 2012.08.04. 07:57

Tiszteletem. Azt szeretném megtudni hogy egy takarékszövetkezeti hitel végett elvehetik-e a lakását az adostársnak?

Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel:Zoli

Email:debikecske@windowslive.com

relisys (törölt felhasználó) # 2012.02.24. 18:35

Kösz a semmit!
Ez lett volna a szalmaszálam,ez az magyar mentalitás e miatt tartunk ott ahol.

ricsialapitvany # 2012.02.24. 11:04

Közhasznú alapítvánnyal szemben van -e lehetőség végrehajtásra, illetve a végrehajtás során a közhasznú alapítványra milyen szabályok vonatkoznak?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.22. 18:21

Ha jogerős, akkor Magyarországon is végrehajtható; bár körülményesebb egy kicsit, mint ha mintha magyar bíróság hozta volna az ítéletet.

pestszentlorinc # 2012.02.22. 18:16

Amennyiben Olaszországban vagy Németországban kártérítés fizetésére köteleznek egy magyar céget, akkor az azonnal végrehajtható vagy az ítéletet magyar bíróság is jóvá kell, hogy hagyja?

csigusz21 # 2012.02.22. 17:46

köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.22. 12:36

Igen.

csigusz21 # 2012.02.22. 12:34

tisztelt végrehajtó 1 köszöm a segitséget! még egy kérdés inkasszot tehetnek-e ugy számlára ha a lányom a fő tulajdonos a férjem csak másodlagos tulajdonos?férjem miatt inkasszálnák a számlát! köszi

tarjani # 2012.02.21. 07:42

Köszönöm.

végrehajtó1 # 2012.02.21. 07:13

Írásban kérjétek tőle az ingatlan árverezését.

tarjani # 2012.02.21. 06:55

Azt megértettem,hogy a feleségemnek esetleg nem kell kifizetni a dijat.A többi kérdésre esetleg valami jó tanács?

Andrea29 # 2012.02.20. 20:28

Tisztelt Segítő!

Az alábbi problémával fordulok Önhöz:
2005. októberében az OTP banktól felvettem 300.000 Ft személyi kölcsönt, és egy áruvásárlási kártyát. (American Expressz). A megállapított törlesztőrészletet egy ideig - munkahelyem elvesztéséig - tudtam fizetni. Majd nem tudtam fizetni, de a tartozásomat elismertem. Kértem részletfizetési lehetőséget, azonban azt nem kaptam. Egy cég emberei keresték fel a szüleimet, megfenyegetve őket, hogy a tartozásom így vagy úgy de be lesz hajtva. Közben ügyem átkerült az OTP Faktoringhoz, majd egy ügyvédi irodához. Időközben megszületett a kisfiam, de akkor már a dabasi Bíróságtól is kaptam levelet, hogy fizessek. Hiába fordultam bárhova, semmilyen segítséget nem kaptam. Egy végrehajtó céghez került az ügyem tavaly januárban, majd idén kaptam egy olyan papírt mely szerint a tartozásom behajthatatlan. Kérdésem az lenne, hogy ez mit jelent konkrétan?
Egy tartozásomat fizetem, részletfizetést kaptam rá.
További kérdésem:
elévül-e a tartozás és ha igen mikor?

Válaszát megköszönve,
tisztelettel
Opóczki Andrea

végrehajtó1 # 2012.02.20. 18:33

Nem számoltam utána de kb. jól vonták.Ugyanis a az öregséginyugdíj ötszöröse felett korlátlanul tiltható.

csigusz21 # 2012.02.20. 18:20

177000ft netto- bol csak 56000ft fizu van!3 letiltás van

végrehajtó1 # 2012.02.20. 18:18

2. után 6 hónap szünetelés.
Az 50-70% -ot kicsit értelmesebben írd.Mert nem értem...