végrehajtás kérdések


Majordomus # 2022.05.21. 12:04

De ezzel számolva is egymillió, ennél meg többet kifizetett már.

Vadsuhanc # 2022.05.23. 14:42

Tisztelt gerbera317!

Elolvasva a 8/2021. (X. 29.) SZTFH rendeletet valamint z általad a " behajtási jutalék ) topikban írtakat, jól értelmezem, hogy a behajtási jutalékot a megtérüléskor a megtérülés összegét figyelembe véve kell megállapítani minden alkalommal ( pld rendszeres levonás jövedelemből)? ( nem a végrehajtás végén behajtott és megtérült összeget alapul véve?

Majordomus # 2022.05.23. 17:02

Úgy tűnik.
Ha ujra kezdeném,végrehajtó lennék.

osztap # 2022.05.23. 17:44

Vadsuhanc,

Nem engedett el a végrehajtást kérő Neked követelést? Mert ha igen, a végrehajtónak arra is jár behajtási jutalék, kivéve, ha megfelelsz a Vht. 254. § (4b) szerinti nyilatkozattal.

osztap # 2022.05.23. 17:57

*megfelelsz = rendelkezel

gerbera317 # 2022.05.23. 18:37

@Vadsuhanc
A jutalék olyan, mint az szja: ha utólag fizeted meg a teljesítés/jövedelem arányában, számtanilag ugyanannyi, mint a teljesítéssel/fizetéssel egyidejűleg. Az, hogy a teljesítéssel egyidejűleg illeti meg a végrehajtót a jutalék, nem pedig utólag, a Vht. 164. §-ból következik.

Vadsuhanc # 2022.05.23. 18:52

osztap..!

Nem volt ilyen. Megértettem amit gerbera írt. A tartozás törlesztése ( végrehajtásba) után járó végrehajtónak járó jutalék számítása nem a végrehajtás befejezésekor kell kiszámítani, hanem az éppen befolyt összeghez kell igazítani. Így az általam kivert hiszti alaptalan az eddigi jutalék megállapítással kapcsolatosan.

UI: Osztap... Fogadd el tőlem, hogy a végrehajtási ügyekben gerbera 317-re hallgatni kell. HA valamit nem értesz megmagyarázza, de olyan mint egy jó tanár. Ö azt akarja , hogy megértsed amit mond, ne csak a szavait kövesd vakon. Ugyanez vonatkozik itt még Grave7-re és számomra új résztvevőre pappinianusra.. Korrekt törvényeknek megfelelő válaszok még akkor is, ha elsőre nem érted. De az olvasás a lényeg, amit írnak olvass utána. Én 2012 óta nyaggatom Őket... kb 40-50 milliós tartozásokat tudtam lerendezni ügyvéd nélkül az Ő tanácsaikkal...

Vadsuhanc # 2022.05.23. 19:04

Köszönöm gerbera!

Közben írtam is. Megértettem amit írtál MD-nek és a " behajtási jutalék " topicban is. Ezen feleslegesen hisztiztem. Az általad megadott jogszabályhelyek alapján fillére kijött a végrehajtási jutalék eddig levon összege. .. Az, hogy miért tartozom jelenleg több jutalékkal mint ami a tartozásom azt még nem tudom, de ujra átszámolom..:-)

Köszönöm gerbera.....

Majordomus # 2022.05.23. 19:42

Azért az nem semmi hogy 40-50 millios tartozásokat tudtál összehozni.

Erika199607 # 2022.05.24. 11:59

Tisztelt Fórumozók!

Egy olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy egy végrehajtás alatt álló örökölt lakásban számlával igazolható, saját tulajdonomban lévő gázkazánt szeretnék eladni. Lehetséges-e vagy szükséges a lakás átadásához?

Köszönöm előre is válaszukat!

tmisi024 # 2022.05.26. 18:14

Sziasztok. Az új háborus vészhelyzet miatt vajon megint nem lesz ingatlan birtokbaadás júniustól?

tmisi024 # 2022.05.26. 18:15

Veszélyhelyzet párdon*

Majordomus # 2022.05.26. 18:58

A Donbasz területén biztos nem.
Nálunk minden további nélkül.

peggy99 # 2022.05.28. 20:38

Jó estét! Kérem segítségüket az alábbiakban. Kaptam egy végzést, amelynek ez a tartalma:". XY Járásbíróság mint végrehajtást foganatosító bíróság az XY végrehajtást kérő- XY adóssal szemben indított végrehajtási nemperes eljárásban a végrehajtás megszüntetése iránt előterjesztett kérelme tárgyában meghozta a következő végzést: A 0904-10 Vh.. sorszám alatt meghozott végzés 2022.április 30.napján jogerőre emelkedett. "
Ez ne haragudjanak,de megzavar mit jelent? Hogy megszüntették ellenem a végrehajtást?

Előre is köszönöm!

gerbera317 # 2022.05.28. 21:15

Te vagy az adós? Valószínűleg volt egy végrehajtás megszüntetése iránti kérelmed. Erre illene emlékezni. Ezt a kérelmedet elutasították. Erről meg illene tudnod. Na, hát ez az elutasítás vált most jogerőssé. Ezt már csak tudomásul veheted, más lehetőséged nemigen van.

peggy99 # 2022.05.28. 21:58

Köszönöm! Igen én vagyok az adós, mert vmi 2006-os vh miatt írtam nekik h legyenek szívesek küldeni egy dokumentumlistát, mert nem kaptam semmit több éve és hivatkoztam az 5 év elévülésre.
Akkor most így azt is buktam? Vagy semmit nem tudok most csinálni?
Előre is köszönöm.

papinianus88 # 2022.05.29. 07:23

A vegzes aljan kellene talalnod egy olyan reszt, hogy mivel nemperes eljarasban nincs lehetoseged a megszuntetesre, ezert a pp szerint vegrehajtas megszuntetesi pert kezdemenyezhetsz a vegrehajtast kerovel szemben. De ha ilyeneket kerdezel, akkor en azt a keresetet inkabb ugyveddel nyujtanam be...hacsak nem akarsz 8pontban hhianypotlasra felhivast kapni...

Majordomus # 2022.05.29. 10:02

Egyszerübb lenne,és nem biztos hogy drágább.

peggy99 # 2022.05.29. 12:56

Köszönöm szépen mindenkinek!

buxus # 2022.07.06. 08:21

Üdvözletem! Ingatlan árveréssel kapcsolatban vevői oldalról kérdezek, nem szokásom más kárán nyerészkedni, de ez most egy speciális eset, valami miatt. Adott egy közművesítetlen, belterületi, üdülő telek, mely 5 éve - a moratórium időszakát is beleértve -folyamatos végrehajtás alatt áll, de nem veszi meg senki. Mivel nem lakás, ezért érvényes rá a 90 -70- 50%-os rendszer, de még a nyomott 50%-os - kb. 4 M Ft - ár is sok lehet érte, úgy tűnik. Több 10 M Ft követelés van rajta különböző helyek felé, a végrehajtást anno az OTP Faktoring kezdeményezte. Kérdésem: van-e olyan lehetőség vevői oldalról, hogy ha most lefut az árverés és megint nem veszi meg senki, akkor én, mint magánszemély egy alacsonyabb árat felkínáljak? Ha igen, akkor ezt az OTP Faktoring, a Végrehajtó, vagy ki felé kellene, hogy intézzem? Köszönöm a segítségeket!

gerbera317 # 2022.07.06. 08:34

@buxus
Mindenekelőtt tanuld meg, hogy nem "felé", de ezt mindjárt kétszer is!!!
Egyébként pedig nem fogsz menni semmire. Több követelés fejében is le van foglalva az ingatlan, és az a tapasztalat, hogy egyik végrehajtást kérő sem hajlandó engedni a saját követeléséből a másik(ak) javára. Persze, tehetsz Vht. 157. § szerinti vételi ajánlatot, de a végrehajtó nem köteles a füle botját sem mozdítani, hogy (helyetted!) beszerezze minden érdekeltnek az egyhangú nyilatkozatát.
De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Az adóst kell rávenned, hogy írásban kérje a végrehajtót, hogy hugyé'-szaré' adja el neked árverésen kívül, de árverés hatályával az ingatlant, és ehhez szerezze be a végrehajtást kérők és egyéb érdekeltek csatlakozó kérelmét is.

helgasza # 2022.07.19. 17:14

Tisztelt Szakértők!
Nem szeretném kiverni a biztosítékot, de milyen végső fórum az,ahova valaki fordulhat, ha a végrehajtó szerinte " nem jól" járt el? Tudom hihetetlen......adósság megfizetése csekkekkel bizonyítva.....ám ezek nem lettek beszámítva, a másolataik eltűntek az iratokból, de az eredetik nálunk megvannak. Már a végsö elutasítás is megtörtént,....senki nem vette ezt figyelembe, elvesztettük az ingatlant. A kifizetett összeget sem kaptuk vissza, beszámítva sem lett.
Igen, arra célzok, hogy nem véletlenül.Bíróság, rossz döntés, kéz kezet mos, visszamenőleg semmit nem lehet tenni. De tudnak egyéb lehetőségről, ahol valaki elfogulatlanul foglalkozna még egy veszett üggyel, netán a végrehajtó személyével? Ilyen tényleg megeshet???

Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.19. 18:22

Már a végsö elutasítás is megtörtént,....
Akkor? Nem gyanús, hogy mindenki szembejön azon az autópályán.

Még az is lehet, hogy egyszerűen rosszul választottad ki a jogorvoslati eszközt. De ebből a sírásból azt senki meg nem állapítja.

helgasza # 2022.07.23. 06:28

Kedves Béla Sándor! Kb.erre számítottam...amúgy az ügyvédünk is hihetetlennek tartja az eljárást...ilyennek nem szabadna megtörténni. A kérdés továbbra is az,hol lehet még panaszt tenni, akár európai szinten...Egy pici pillanatig tételezze már fel, hogy nem mindenki idióta...és tudatlan, és valóban történnek nem szabályszerű dolgok. Volt már ebben az országban erre bőven példa.

drbjozsef # 2022.07.23. 07:39

helgasza,

Azt értsd meg, hogy látatlanban nem lehet erre tanácsot adni. Ha nem a megfelelő időben vagy helyen, nem a megfelelő kérelmet adtad elő, akkor simán előfordulhat, hogy jogszerűen történt minden. Még ha nem is igazságosan esetleg, ez előfordul.
De van ügyvéded, úgy látom. Miért nem őt kérdezed? Ismeri az ügy részleteit, és még a "fellebbviteli fórumokat" is biztosan...

Csak egy példa : ha fizetési meghagyásnak nem mondasz ellent időben és helyen (!!!), és jogerőssé válik, akkor az az alapján indult végrehajtás akkor is jogszerű lehet, ha nemcsak kifizetted a tartozást, hanem ha a követelt tartozás soha nem is létezett. Nem számít.

Kúria, Alkotmánybíróság, Strassbourg, fordulni bárhova lehet. De az eljárásrendek olyanok, hogy valszeg egyikhez se nagyon érdemes. Hogy hova érdemes esetleg, azt az ügy pontos részletei nélkül meg nem mondja neked senki...