végrehajtás kérdések


Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 10:03

Nem pont úgy. Mindenesetre nincs biztonságban.

Mi a megoldás? Ki kell fizetni a tartozást.

zolt72 # 2012.09.14. 09:51

Üdvözlöm!
Ha jól értelmezem válaszát a cégre vásárolt lakásomat elárverezhetik a magán tartozásom miatt.Kérném segitsen mi a megoldás.Pénzem nincs ,hogy kiegyenlitsem az adósságotRokonok,barátok összefogásával vettem a lakást.Várom válaszát.Köszönöm elöre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 05:18

Az üzletrészedet foglalják.

zolt72 # 2012.09.13. 20:46

Üdvözlöm!
A kérdésem a következő lenne.
5évvel ezelőtt vásárolt lakásomat törlesztő részlet nem megfizetése miatt árverezik kisebb nagyobb másféle 1.5 millio forint körüli számlatartozást, ingatlanadó tartozást halmoztam fel magánszemélyként az elmult években.A kérdésem a következő lenne.
3héttel ezelőtt Kft alapitottam és vásároltam magán kölcsönből egy kis lakást és 1db autót 4millió forintért.Érdekelne a tanácsa,hogy a magántartozásom miatt a cégem vagyonát végrehajthatják-e?Várom válaszát.elöre is köszönöm.

Zoltan06 # 2012.09.12. 13:34

Gerbera317

Bal, 39, igen; arra akarsz kilyukadni, hogy hasonlóan állapítják meg, hogy csak papíron lakik nálam, vagy ténylegesen ott él?

gerbera317 # 2012.09.12. 12:24

Zoltan06

Előbb válaszolj a - szerinted - lényeget nem érintő kérdéssorra, és utána megkapod az érdemi választ is!

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.12. 05:28

dömcilla

Amennyiben 8-10 hónap elegendő lenne ahhoz, ledaráljátok a személyi kölcsönből eredő végrehajtandó követelést, az ingatlanfinanszírozó bank bekapcsolódása elhúzható addig...

Zoltan06 # 2012.09.11. 20:26

Gerbera317!

A legnagyobb tiszteletem mellett: ilyen válaszokkal légy szíves ne terhelj se engem, se a többi fórumozót!
Köszönöm.

Egyébiránt szívesen veszem az észrevételeket.

gerbera317 # 2012.09.11. 19:58

dömcilla

A személyi kölcsön miatt a végrehajtó lefoglalja az adós ingatlan-tulajdoni illetőségét. A jelzálogjogosult véleményét nem kell ehhez kikérni. Ellenben, ha a foglalást követően nekiáll véleményt nyilvánítani (= pánikolni), sürgősen be kell neki mutatni legalább egy részletfizetési megállapodást, hogy lenyugodjon.

Mennyit kell a végrehajtásban megfizetni?

gerbera317 # 2012.09.11. 19:51

A lakcímünk ugyanaz, nem vagyunk házastársak, azonban a párom néhány hete állapotos.

Jobb- vagy balkezes? Hányas cipőt hord? Van jogsija?

Zoltan06 # 2012.09.11. 09:24

Párom évekkel ezelőtt a nevére hitelt vett fel, amiből részben a saját családi vállalkozásuk adósságát finanszírozta, részben pedig félig felépíttetett egy ingatlant. Páromnak stabil, jól fizető állása van, de tőle függetlenül a családi vállalkozás csőd szélére sodródott, a félig felépített ingatlant csak bekerülési ár alatt lehet és kell majd értékesíteni. Ezzel a párom fennálló tartozásának mértéke várhatóan akkora lesz, hogy azt emberöltőn belül gyakorlatilag képtelenség visszafizetni.
Én a családtól jelentős vagyont örököltem, biztos munkahelyem van, és erős hátterem.
A lakcímünk ugyanaz, nem vagyunk házastársak, azonban a párom néhány hete állapotos.

Egyik kérdésem, hogy hogyan tudhatom a saját vagyonomat hosszútávon abszolút biztonságban, gondolva a születendő gyermekre is?

Másik kérdésem, hogy egy esetleges, szigorú bírósági végrehajtási ítéletet követően is élhetünk-e "normális" életet, ha kettőnk jövedelme ezt lehetővé teszi (elfogadjuk, hogy párom fizetésének egy részét élete végéig letiltják), vagy folyamatos és spontán vagyonelkobzásra kell számítanunk?

Köszönöm előre is!

vegrehajtasugyintezo # 2012.09.11. 07:56

Jól sejted. Ez a tipikus forgatókönyv.

dömcilla # 2012.09.10. 19:17

Tisztelt forumozok!Érdeklödnék ha a párommal közösen van egy svájci frank hitelre vett lakásunk 1/2, 1/2 részben.van egy személyi kölcsön ami a párom nevén van és végrehajtás alá került.Kérdésem az lenne,hogy a házra is rátehetik a végrehajtási jogot? Ezt a másik bank megengedi,illetve akkor felmondja a lakáshitelt is?Válaszukat köszönöm.

vegre # 2012.08.15. 22:40

Könyv:

CSAK a vegrehajtoke, a vegrehajtasi eljaras minden mas resztvevoje (ados es a vegrehajtast kero egyarant) teljesen ki van szolgaltatva a vegrehajto kenyenek-kedvenek
volt (illetve felfuggesztve, de meg mindig van) ugyem ahol engem hajtanak vegre egy konnyelmu kezesseg miatt, de SEMMI informaciot nem kaptam a kirendelt vegrehajtotol (amit igen, az vagy a hozza nem ertesbol adodo teves informacio, vagy szandekos hazugsag, illetve egy esetben tipikus nemtorodomseg volt), amit megtudtam a vegrehajtas folyamatarol, azt innen a forumrol tudom, hala annak az 1-2 segitokesz vegrehajtonak, aki megvalaszolja a hulye kerdeseimet...

ma volt bent naluk a parom, es a par hozzaszolassal lejjebbi kerdeseket feltette nekik (pl. hogyan tudjuk megvenni a vegrehajtas alatt allo ingatlant, stb), es SEMMI, ismetlem SEMMI informaciot nem kapott...

a vegrehajto igyis-ugyis megkapja a jutalekat, akkor meg minek erolkodjon? az irodaban ott ulnek unott fejjel, ha az ember barmit kerdez akkor az arcukra van irva hogy 'leszarom'

be kene vezetni a szabad 'vegrehajtovalasztast' es akkor az ilyen ingyenelok elmehetnenek a francba, azok meg, akikbe szorult nemi emberi erzes es segitokeszseg, csak jol jarnanak

Könyv # 2012.08.15. 08:04

Kedves Gerbera!

A világ a végrehajtóké, meg az adósoké!

Nem elég, hogy teljesen alaptalanul beperelt az illető, fizettem egy csomó perköltséget, ügyvédet stb, fizettem előleget a végrehajtásra, most pedig fizethetek végrehajtási kifogás miatt illetéket.

És azt kitől kapom vissza?

ezek szerint a végrehajtó tehet, amit akar, a hátam mögött megegyezhet az adóssal, engem meg jól átvernek!

Szép kis jogállam, mondhatom!

engem támadtak meg alaptalanul és engem kopasztanak meg anyagilag!

gerbera317 # 2012.08.14. 20:52

Kedves Könyv,

A végrehajtó mulasztása ellen a végrehajtást foganatosító bíróságnál lehet végrehajtási kifogást előterjeszteni. Éppenséggel ezt már megtetted. Ha nem hívtak fel 15 ezer forint illeték megfizetésére, akkor nem kifogásként iktatták a beadványt. Nyilatkozz, hogy az vh-kifogás, és akkor elindul a dolog a maga útján. Nos?

Másik végrehajtó kijelölését a végrehajtói kamaránál lehet kérni. Nehéz elképzelnem, hogy eleget fognak tenni ennek a kérésednek.

Inkognító # 2012.08.14. 12:58

Kedves fórumozók!

A nevemen van egy jelzáloghitem,dédim tulajdonában lévő lakására,aki egyben a kezesem is!A hitel teljse összegét a lakás felújítására költöttük!Mivel szüleim dédimmel éltek egy háztartásban,így édesanyám fizette a nevemen lévő hitelt,bízva abban hogy öregségükre övüké lesz a lakás!
A helyzet sajnos a következő lett!Édesanyámék albérletbe költöztek,dédim egyedül maradt a nevén lévő,terhelt lakásban.Én 2,5 éve párommal élek az ő tulajdonában lévő lakásban!Van egy 1,5 éves kislányunk.Nekem nincs itt semmiféle tulajdonom!Nincs semmiféle papírunk,sem házastársi,sem élettársi...viszont ez a bejelentett lakcímem!
Dédim lakásán lévő hitelt 3 hónapja nem fizetik,az Augusztusival együtt már 4 hónap elmaradás lesz!
Kérdéseim a következők volnának:
1.Mi történhet a tartozással?Úgy értem én gyesen vagyok itthon./GYES.CSP. össz=37.500 ft. Dédim ugye a kezesem aki nyugdíjas ami kb. /40.000 ft/
Jövedelemnek számít e a Gyes,kerülhet e letiltás rá?Nem számlaszámra megy a pénz,hanem a postás kézbesíti,ahogy dédi nyugdíját is!Kitől vonnak elsősorban,és ha a Gyesből vonhatnak akkor hány %-át?
2.Mi történik ha odáig jutunk hogy árverésre kerül a sor?Maradhat e fennmaradó összeg,és ha igen azt milyen úton hajtják be rajtam?
3.Létezik e hitel átvállalás?..hogy a nevemről lekerüljön ez a hitel,mivel nincs is több közöm hozzá,mint hogy a nevemen van,bár ez bőven elég!
4.Párommal élek 2,5 éve mint fentebb írtam..Ha végrehajtásra kerül a sor,érheti e őt bármilyen kár?Olvastam olyasmiről,hogy minden ingóságot számlával kell igazolnia,hogy az övé!Ha nem tudja akkor azt elvihetik??
Kérem valaki nyugtasson meg,mert a a fejem felett és a családom feje felett lóg egy nem kis összegű hitel,és tehetetlenek vagyunk!
Előre is köszönöm!

Könyv # 2012.08.14. 11:13

Kérdésem az, hogy hol lehet panasz tenni a végrehajtóra és lehet-e másik végrehajtó kijelölését kérni.

Májusban kértem egyrészt perköltség végrehajtását, másrészt meghatározott cselekmény végrehajtását.

Ez utóbbiban a bíróság kérdést tett fel nekem, tehát eszerint halad az ügy.

A pénztartozás végrehajtáse érdekében a végrehajtó egyetlen lépést sem tett, pedig bőven van mit végrehajtani. Kérdésemre nem válaszol, telefonon egyetlen szavam után közbevág és ezt folyamatosan teszi, de nem arról beszél, ami a lényeg lenne, hanem ilyeneket mond: "hát ez a fiatalember miért nem hajtja végre az ítéletet?" és hasonló szubjektív, nem érdembeli mondatokat mond az én telefonköltségemre.

Ajánlott, tértivevényes levelemre nem válaszol, telefonon letagadtatja magát, igaz, csupán kétszer hívtam, de akkor is nyolcadik próbálkozásra lehetett megtalálni, ügyfélfogadási időben.

A bíróságnak megírtam, hogy a pénztartozás ügyében semmit nem csinált. A bíróság fel fogja szólítani, hogy végezze a munkáját?

Felvette az előleget, ennyi neki elég.

Ennyi idő alatt az adósom akár az egész vagyonát eltüntethette!

Könyv # 2012.08.13. 14:24

Kedves gerbera317!

Megírtam a bíróságnak, hogy a d. változatot kérem, azaz rendőri közreműködéssel. De úgy gondolom, hibát ezzel nem követtem el, hiszen kerítés visszabontásáról van szó és soha nem lehet tudni, hogyan reagál a kedves szomszédom. Ő egymagában gyáva, de még mindig akad, aki képes idejönni, hogy támogatást nyújtson neki. Ezért jobb, ha rendőr van itt. Azt én sem gondoltam, hogy a rendőr fog bontani.

A bontásra már kerestem és találtam szakembert.

Bár azt hittem, hogy vannak kijelölt szakemberek, akiket felkér a végrehajtó a munka elvégzésére.

Az a baj, hogy semmi, de semmi tájékoztatást nem ad sem a végrehajtói iroda, sem a végrehajtó maga.

Még van pár nap a határidőből, még változtathatok, de ha egyszer a törvényben a rendőrségi jelenlét is benne van, akkor miért ne kértem volna azt?

vegre # 2012.08.12. 10:18

sziasztok!
regen jartam erre, most megint kerdesem lenne :)
ha vegrehajtas alatt allo ingatlant szeretnek megvenni arveresen kivul, a (vegrehajtas alatt allo) tulajdonossal megegyezve, akkor annak mi a menete?
pl. ha megegyezek vele egy vetelarban, akkor gondolom el kell mennunk a vegrehajtohoz. mivel volt mar kiirva (sikertelen) arveres, ezert o minden bizonnyal orommel veszi, es nem akadekoskodik.
a vetelarat ilyenkor a vegrehajtonak adom, ugye?
utana ugyvedhez kell mennem, vagy csak a vegrehajton keresztul kell inteznem a dolgot?
a foldhivatali bejegyzest hogy tudom elintezni?

meg ha mar itt vagyok, masik kerdes:
a vegrehajto altal hivatalosan lefoglalt, de forgalombol ki nem vont (tehat a tulajdonos hasznalhatja, de el nem adhatja) jarmuvel mit lehet csinalni, ha a tulaj pl. bontoba akarna vinni? gondolom forgalombol nem vonathatja ki veglegesen. de ha nem akarja ujra lemuszakiztatni, akkor van mas mod, mint addig kivonatgatni ideiglenesen, amig le nem kerul rola a vegrehajto keze?
kis erteku jarmunel valoszinuleg az sem lenne jo megoldas, ha a vegrehajto elviszi es arveresre bocsajtja, gondolom ha el is sikerult arverezni, a vegrehajto koltsegei tobbe kerulnenek mint a befolyo osszeg

gerbera317 # 2012.08.10. 07:44

Fogalmazzunk pontosabban:
174. § b) A bíróság végzéssel határoz a végrehajtás módjáról, így: feljogosíthatja a végrehajtást kérőt, hogy a meghatározott cselekményt a kötelezett költségére és veszélyére elvégezze, vagy mással elvégeztesse; egyúttal a kötelezettet az előreláthatólag felmerülő költség előlegezésére kötelezheti.

1. Jól látod, valószínűleg nem fogja a költségeket előlegezni. A költségek előlegezése itt magát a kötelezett általi költségviselést jelenti, ami ha nem lehetséges, ideiglenesen a végrehajtást kérőt terheli. Nyilvánvaló, hogy ez nem lehet akadálya, hogy magad végezd vagy végeztesd el a meghatározott cselekményt.
Na de mi a meghatározott cselekmény tárgya: fa kivágása, kerítés visszabontása, árok betemetése? Ezeket valóban elvégezheted magad is. De kiköltöztetést nem fog a bíróság rád bízni.

2. Tehát mégis valami munka elvégzéséről van szó? Akkor a 174. § b) kell kérni. De a rendőri erőt felejtsd el, arra csak akkor van szükség, ha a kötelezett ellenszegülését kell letörni - a munkát nem a rendőr fogja elvégezni, hanem te vagy a te szakembered. A kötelezett jelenléte nem szükséges. A törvény is azt mondja, hogy "a kötelezett veszélyére". Neki elemi érdeke, hogy jelen legyen a cselekménynél, de ha nem lesz ott, az sem lehet akadálya a végrehajtásnak.

Könyv # 2012.08.09. 13:36

Helyesen: "attól függetlenül is végrehajthatom"

Könyv # 2012.08.09. 13:32

Kedves Szakértők!

Meghatározott cselekmény végrehajtása esetén ha kérem a bíróságtól, hogy a végrehajtás módjául jelölje ki, hogy én magam végrehajthatom/végrehajttathatom a meghatározott cselekményt és ehhez a végrehajtásra kötelezett előlegezze meg az összeget, akkor:

  1. Ha nem előlegezi meg (márpedig nem fogja, mert a pénzbeni követelést sem fizette meg), attól függetlenül és végrehajttathatom és majd egyszer be lesz tőle hajtva?
  2. Ha esetleg a megbízottam megretten egy esetleges cirkusztól és elinal, mielőtt elvégzi a munkát, akkor erre tekintettel kérelmezhetem, hogy most már karhatalommal hajttassák végre? Vagy akkor még hívhatok más kivitelezőt, vagy esetleg én magam végzem el? A munkálatokhoz oda kell-e hívni egyáltalán a végrehajtásra kötelezettet? Hiszen, ha ő akarná kézben tartani a végrehajtást, akkor elvégezte volna ő maga!
marinkopisti # 2012.08.09. 10:28

Köszönöm kedves Gerbera a válaszod.

gerbera317 # 2012.08.06. 11:20

Nem.