„bírósági valamicsoda”
Kafa kis kérdés ez... :D
„bírósági valamicsoda”
Kafa kis kérdés ez... :D
Carlos
És miért a volt férjnek kellene csak fizetnie a lakást,miután az közös tulajdon?
Feltételezem együtt vették fel a hitelt és abból vették a lakást.
Ezért jött a "bírósági valamicsoda".
Igazából nincsen feltüntetve, hogy pontosan milyen követelés ez csak találgathatunk.
A tőkére majdnem négyszeres a kamat.
Ami szerintem elképesztően magas.
Azon viszont ne lepődj meg, ha a volt férj elképesztően közlékeny lesz, és bőséges információval fog szolgálni a hitelezőnek barátnőd külföldi elérhetőségeiről, magas fizetéséről, meg jelentős vagyonáról.
Ha elég nagy a tartozás, és a férjtől nem tudnak elég pénzt beszedni, akkor a hitelező utána mehet Angliában, az angol rendszerben. Annyira nem nehéz.
A volt férj egyáltalán nem közlékeny.
Más úton-módon tudták meg a címet.
Az, hogy külföldön élünk és dolgozunk még nem jelenti azt, hogy magas a fizetésünk és jelentős a vagyonukat kérem szépen.
Mondjuk azt tudom, hogy otthon ez a kép él az emberekben.
De én nem tehetek arról, hogy az elmúlt 70 évben mit-hogyan tettek a politikusaink.
Én magamért vagyok felelős a saját életemért. Minthogy Magyarország jelenleg egy vadkapitalista ország amiben mellőzött szerepe van a nemzeti öntudatnak én sem tehetek mást minthogy magamért vállalok felelősséget.
Természetesen egy kormány közeli céget nem szeretnék megetetni.
Tudom ezt nevezi a közgazdaság eredeti tokefelhalmozasnak.
Szóval bocsássatok meg ha kicsit személyesebbre sikerült ez a bejegyzésem de itt sincsen kolbászból a kerítés.
„Az, hogy külföldön élünk és dolgozunk még nem jelenti azt, hogy magas a fizetésünk és jelentős a vagyonukat kérem szépen.”
Azt nem mondtam, hogy van is magas fizetése meg jelentős vagyona a barátnődnek. Csak azt, hogy szerintem a volt férj ezt fogja ecsetelni a hitelezőnek - hogy szálljanak le róla. A legtöbb adós ezt tenné...
A részletfizetés,határokon átnyúló, korrekt megoldás, ha valaki nem akarja egész életében kerülgetni a restanciáját.
A kamat lehet 4x-es mértékű, főleg bankkártya/hitelkártya/személyi kölcsön esetén, ha valaki cseszett teljesiteni évekig.
Próbáljatok beazonosítani a tartozást.
Senki nem mondta, hogy kint kolbászból van a kerítés, de az tény, hogy aki a tartozását nem tudja a kinti keresményéből min. 50-100ezer forintos reszletekben teljesiteni, az valamit rosszul csinál, vagy eppen azert van kulfoldon,mert nem is akarja az orszagban felhalmozott sarát teljesiteni.
Vagy azért hogy összeszedjen egy házra valót.
.
A bírósági valamicsodában csaj benne van hogy ki kéri,mit kér, és mennyit nem?
Tisztelt Jogászok!
Segítsetek értelmezni a következő szöveget, melyik a helyes, miután júnis 1-ével megszűnik a veszélyhelyzet.
„(2) A végrehajtó a természetes személy adós lakóingatlanának árverezése iránt - az ingatlan árveréséről szóló hirdetmény közzététele iránt - legkorábban a veszélyhelyzet megszűnését követő 15. napon intézkedhet.”
1./ A végrehajtó június 15-én kezdheti kiküldeni az értesítést az ingatlan árveréséről, vagy
2./ június 15-én az ingatlan már megjelenhet a BVK árverési felületén.
Köszönöm.
1.pont
2. pont.
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni, lehet nem jó helyen..., az alábbiakban:
Felmondott lakáshitelem Végrehajtás alá került, majd idén februárban a Végrehajtónál rendezésre került. A Végrehajtó az eljárás lezárásáról a papírt kiadta, az ingatlanról a jelzálogjog törlésre került. A Végrehajtást kérő tegnap, ajánlott levélben, további fennálló tartozásról küldött tájékoztatást és 8 napos fizetési határidőt szabott. A Végrehajtónál lezárt ügyben szereplő összeget megfizetettnek írja és ezen felül ők kérnek még pénz. A szerződésszám (ami a Végrehajtónál lezárt) nem változott amire hivatkoznak.
Értetlenül állok, szeretnék segítséget kérni.
Köszönöm!
@Trixi
Egyik sem. Itt az intézkedésen van hangsúly. Az árverési hirdetmény egy ugyanolyan írásbeli intézkedése a végrehajtónak, mint bármely másik, és ennek kelte nem lehet korábbi, mint a tilalom vége. Az meg talán logikus, hogy ennél korábban nem küldheti ki, illetve nem töltheti fel a hirdetményt.
@Hideges
Előfordul, hogy a végrehajtást kérő nem a végrehajtandó határozat szerinti teljes követelését érvényesíti a végrehajtásban, hanem annak csak egy részét, majd pedig, ha az első végrehajtás sikerrel járt, akkor a maradék követelésére is kéri a végrehajtás elrendelését.
Hiába kérdezed a fórumot, az iratok ismerete nélkül erre nem lehet válaszolni. Téged viszont senki nem akadályoz abban, hogy összehasonlítsd a végrehajtandó határozat rendelkező részét a befejezett végrehajtás végrehajtható okiratának rendelkező részével: ha a kettő között különbséget látsz, akkor a különbségre igenis kérheti a jogosult az újabb végrehajtás elrendelését. Erre egyébként szokás is utalni a végrehajtható okiratban, valami olyasmivel, hogy a jogosult a megítélt összegnek csak egy részére kéri a végrehajtás elrendelését, jogfenntartással.
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni a vh. jutalék kérdésében mert valószínű valamit benézek. A végrehajtás során a mai napig 17.034.000. Ft térült meg a végrehajtást kérőnek, mely befizetéseket leigazolt. Számításom szerint a végrehajtót (laikusként ) 10.000.000. forint után fix 700.000. forint valamint a 7.000. 000.forint után 210.000. forint a vh jutalék összege. Összesen 910.000. forint.
A rendelkezésemre álló igazolások alapján ezideáig összesen 1.037.000. forint jutalék lett levonva és a végrehajtónak átutalva,valamint a mai napon közölte, hogy ezen felül még 189.000. végrehajtási jutalékkal tartozom. Összegezve 17.000.000. forint befizetésre a összesen 1.227.000. forint lenne a jutalék. Kérdésem jól számoltam-e ki, hogy a befizetett összeg után 910.000. jutalékot kellene csak fizetnem?
Kérem segítsetek.....
Nem lenne egyszerübb a végrehajtótol kérni egy levezetést?
Kedves Majordomus!
Ezt a hivatalos levelet is 3 hónapja kérem tőle. A mai napon megérkezett a az " elszámolás ".....
Ebben benne volt, hogy a vh kérő szerint 17.000.000. forintot megfizettem.
Majd egy táblázat amely szerint a következő tartozásaim van még a végrehajtási ügyben:
Ennyi..Egy mondattal sem több. . Nem nagyon akarok vele levelezni most már úgy döntöttem minden lehető fórumon panaszt teszek, de ehhez sok mindenben segítséget kell kérnem. Köztük a lenti kérdésben is.
Vadsuhanc,
Egy vagy több ügyszámon volt végrehajtásod? Sok kis ügy drágább, mint egy nagy, a sávos díjak miatt.
*akarom mondani sávos jutalék miatt.
Egy ügyszámról és egy végrehajtásról van szó.
És a költségrendelet 29. § szerinti költségek és díjak rendezve vannak-e (esetleg rosszul címkézve)?
Ha igen, akkor szerintem marad a személyes felvilágosítás kérése vagy a 30. §...
Minden rendezve lett már. Mint írtam.. A mai napon a végrehajtásban a vh közlése szerint csak tőke tartozás és végrehajtó jutalék a tartozás összege. .
A kérdésem az, hogy a végrehajtás során a vh kérőnek már megfizetett 17.000.000. forint után a végrehajtót mekkora összeg illeti meg jutalék címén.
Eszerint 166.000+140.000 ft azaz 304.000 ft jár neki.
@Majordomus
Van ennek valamivel frissebb irodalma is:
8/2021. (X. 29.) SZTFH rendelet 15. § c) 10 000 000 forint feletti összeg esetén 700 000 forint és a 10 000 000 forint feletti rész 3%-a.
ld. itt: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Osztap linkjéből számoltam ki.
.
A vége az lesz hogy még a végrehajtó jól számolt???
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02