Köszönöm szépen a válaszokat!
végrehajtás ügyében sos segítséget kérek
carlos,
Olvasd el a Vht. 154/A.§-át.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Fontos, hogy a (10) pont szerint kérd 15 napon belül a kiürítést, mert ha azt elmulasztod, akkor csak bírósággal tudod kilakoltatni őket.
Kérdezd meg a végrehajtót, hogy lehet-e olyat, hogy 15 napon belül kéred a kilakoltatást, de abban kéred a végrehajtót, hogy a kilakoltatás foganatosítását halassza el október végéig. Szoktak engedni ilyet is, a kérelem időben jön, magát a kilakoltatás végrehajtását meg akkorra tűzi ki, amikorra akarja.
Esetleg mondd meg a lakóknak, hogy ők menjenek el a végrehajtóhoz, beszéljék meg vele, ha lehet, így adod be, ha nem, akkor is mindenképp add be 15 napon belül.
lászló003: sehogyan
carlos44: ha te engedlyt adsz a maradásra, akkor többénem teszed ki. se moratórium előtt sem utána. ne őrülj meg, ne engedélyezz egy napot sem. a végrehajtó nem adhat több napot, de ha elfoglalt, akkor lehet, hogy csak 1 hónap késéssel tudja kitűzni a kilakoltatást, és akkor belecsúszik a moratóriumba. sürgessed a végrehajtót, hogy az első adandó alkalommal csinálja megfelé
Tisztelt Fórumozók! Lenne egy kérdésem. Vettem egy ingatlant árverés útján, beköltözhetően. Az előző tulaj szülei a házban laknak. Október 7.-én van az utolsó időpont, amikor át kell átadniuk az ingatlant, különben kilakoltatják őket. A hónap végéig szeretnének maradni. Ha beleegyezem, vonatkozni fog rájuk a kilakoltatási moratórium? A végrehajtó adhat még halasztást nekik? Előre is köszönöm
Ugye, nem gondolod komolyan ezt a kérdésedet?
Tisztel Fórum!
Kérdésem: hogy lehet megállítani,felfüggeszteni egy végrehajtást, ha a tartozás kialakulása bűncselekmény következménye.Feljelentésem nyomán a nyomozás és a per 9 éve tart.Jogerős ítélet nincsen. Nyugdíjamat letiltja a végrehajtó.Bankszámlám ellen hatósági beszedési megbízást adott be, így jövedelmem 66 %-át elvitte.
László003
Daveee27,
Be fogják hajtani, mert ez a Vht. szerinti szabály. Akkor is, ha külön nem írták bele a jegyzőkönyvedbe.
Köszönöm az eddigi válaszokat. Felveszem a kapcsolatot az OTP bankal is mindenképpen a jelzaloggal való kölcsönnel kapcsolatban.
Az ingatlanárverési hirdetményben az szerepelt, hogy " ha a következő árverésen során kevesebbet ajánlanak, mint amennyit a mulasztó árverési vevő nyertes vételi ajánlatként megtett, akkor a kulombozetet a mulasztó árverési vevő megtéríteni".
Az én ingatlanárverési jegyzőkönyvemben ez nem szerepel viszont az előleg elvesztését igen,"amennyiben a befizetést/átutalást elmulasztja, úgy árverési előlegét elveszti,az árverés sikertelen lesz és új árverés kitűzésére kerül sor".
Tételezzük fel a legrosszabb esetet és nem tudom semmilyen körülmények között megvenni.Ha olcsóbban kerül eladásra a következő licitáláson, akkor rajtam a különbséget ebben az esetben befogják hajtani vagy nem? Válaszokat előre is köszönöm.
Igen, nekem is azt mondta egy OTP-s hitelügyintéző (nem a pultban ülő), hogy náluk megoldható az árverési vétel finanszírozása. De azért ott is időben el kellett volna indítani a folyamatot.
A végrehajtó nem adhat ilyen könnyítést. A jelzálogban mivel segíthet a végrehajtó? A kölcsönhöz bank kell. Árverést nehéz finanszírozni, mert a folyósításkor még nincs meg a biztosíték. Ezért nagyfokú rugalmasság kell hozzá, amivel jelenleg - tudomásom szerint - csak az OTP rendelkezik.
Kedves Kovács úr!
Lényegében az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtóval tudok-e egyezkedni bármilyen formában?
Gondolom itt ilyesmire, hogy kifizetném a vételár egy nagyobb részét 50-60%, akkor esetleg nem buknám a foglalót, maradék osszegre pedig még kapnék haladékot? Esetleg segítene a végrehajtó, hogy jelzáloghitel bevonásával vegyem meg az ingatlant?
Mi a kérdés? Azt nyilván tudod, hogy ha nem tudod kifizetni a vételárat, akkor nem lesz tiéd az ingatlan, sőt, még a letéted is bánja. (Még sőtebb: a letéted akkor is bánja, ha végül fizetsz, csak késedelmesen.)
Tisztelt fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni egy ingatlan végrehajtási üggyel kapcsolatban.
Az adott ingatlan egy vidéki családi ház ahol jelenleg én, anyukám és nagymamám lakunk. Nagymamám és nagypapám épitették a házat. Nagypapám halála után az ő 1 vérszerínti lánya kapta meg a tulajdonjogot. jelzáloghitel miatt végrehajtásra került sor. Úgy gondoltam, hogy szeretném megnenteni a házunkat, így a licitálás során 7,5 millió forintért sikerült az árverést megnyerni. Testvéremmel ketten szeretnénk kifizetni a vételárat.
2 hónap haladékot kértünk a végrehajtótól, ebből 1 hónap már letelt. Sajnos adós-adóstársként nem kapjuk meg a maradék 7 millió forint kölcsönt,(5-6 volt a plafon amit ajánlottak a bankok) annak ellenére, hogy mindketten havi tiszta 250-300.000ft igazolható nettó jövedelmmel rendelkezünk.
Most két külön kölcsön felvételével próbálkozunk, mert így jobbak az esélyek, de kezdek nagyon kétségbe esni a határidőből való kicsúszás miatt. A házat mindenképpen szeretnénk megvásárolni! Belerokkannék 27 évesen, és a családom is ha valamiért ez nem sikerülne. Ráadásul ha következő licitre kerül sor,és kevesebbért vásárolja meg valaki,akkor a kulombseget a nyakamba várják!?
A házat nagymamám haszonélvezeti joga terheli, amivel persze probléma nincs, hiszen jelenleg is közösen lakunk itt. Mit tegyek? Végrehajtó tud segíteni? Bármilyen megoldás érdekelne, ebben a nagyon rossz helyzetben..Tanácstalan vagyok..
Ajdj
Köszönöm szépen Grave7.
@Edit466:
Ajánlom figyelmedbe a "Telekom fizetési meghagyás, BAR lista" (https://www.jogiforum.hu/forum/41/152825) témában született hozzászólásokat, a befizetésed ellenére fennálló tartozás összegével kapcsolatban.
Ott gerbera317 írta:
„Ami a teljesítésedet illeti: ellenőrizd, hogy a teljes összeget megfizetted-e. A fizetési meghagyás ugyanis részösszegeket sorol fel, legalább kettőt, de telefontartozásnál inkább négyet, és még csak véletlenül sem összesíti őket.”
Ezt meg én írtam ott:
„Meg az összegszerűen nem, de a kezdődátum és % szerint megadott kamatot is kiszámítottad, átutaltad, ugye?”
Eszembe nem jutott vitatkozni, elnézést kérek, ha ez annak minősült.
Olyan, hogy "végrehajtási levél", nem létezik! Értelemszerű, hogy 7. pontja sincs. Nem úgy a végrehajtási lapot, amit a végrehajtó postázott neked egy felhívás kíséretében. Te kértél segítséget - megkaptad. Legyél szíves nem vitatkozni! A többi kérdésed nem végrehajtási kérdés.
Köszönöm szépen az információkat.
"Ha nem hiszed, nézd meg a végrehajtótól kapott végrehajtási lap 7. pontját!"
El tudom küldeni a végrehajtási levél másolatát, nincs semmiféle 7.pontja.
Amit még nem értek, az az, hogy most a napokban,amikor felhívtam az Intrum Justitiát, megkérdeztem, hogy amikor befizettem a 17.700 Ft-ot, akkor avval miért nem szűnt meg a követelésük? Azt a tájékoztatást kaptam, hogy mert nem annyi volt a tartozás, hanem 46 ezer valamennyi (akkor miért nem arról az összegről küldték ki a fizetési meghagyást??)
Sőt, fel kellett volna őket hívnom a befizetést követő negyedik napon, mondta az ügyintéző. Ez sem szerepel a levélben ezt mégis honnan kellett volna tudnom?
„2018.07.03-án kaptam egy fizetési meghagyást (...) amit (...) befizettem”
Na. Ez az érdemi információ! Látod? Elfér nyomi kis kétharmadnyi sorban. Minden más csak vízfesték!
„hogyan tudom igazolni, hogy én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem”
Igazolni sehogy. Te legfeljebb csak állíthatod, esetleg - ha van bizonyítékod - bizonyíthatod. Gy.k.: az 'igazolni' valami egészen mást jelent. Egyrészt.
Másrészt pedig, ha vitatod a követelés jogosságát, azt a fizetési meghagyásnak ellentmondva tehetted volna meg. Azzal, hogy nem mondtál ellent, hallgatólagosan elismerted a követelést mind jogalapját, mind összegszerűségét tekintve.
„Nem tudom, hogy mikor emelkedett jogerőre”
Jajj, dehogynem. Az átvételt követő tizenötödik napon, vagyis július 18-án. Ha nem hiszed, nézd meg a végrehajtótól kapott végrehajtási lap 7. pontját!
Most már csak azt teheted, hogy megfizeted a végrehajtónál a... Nos, nem a felhívás szerinti 51.835 forintot, mivel abból már megfizettél 17.700 forintot közvetlenül az Intrumnak. Hanem csak a különbözetet. Egyúttal bemutatod a 17.700 Ft megfizetéséről a bizonyítékot, és kéred a végrehajtót, erre folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást.
Ezt az 51.835 Ft-ot én holnap befizetem. Mivel nem tartom jogosnak, ezért kérdezem, hogy mit tehetek ebben az esetben, hogyan tudom igazolni, hogy én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem, ha nem találom az erről szóló papírt?
2012-ben a számla meszüntetésekor hétezer valahányszáz forintot kellett befizetnem, hogy megszűnjön a számlám.
2018.07.03-án kaptam egy fizetési meghagyást az Intrum Justitia Zrt-től, melyben 17.700 Ft-ot kértek, amit igaz, hogy 23 nap késéssel, de befizettem. Nem tudom, hogy mikor emelkedett jogerőre, mert amit most kaptam 2019.07-20-án ajánlottan, az már ez a Bírósági Végrehajtói Felhívás tartozás haladéktalan megfizetésére, 51.835 Ft-ról. Most pénteken hívtam az Intrum J-t, azt mondták, hogy a levelek, amiket ők kiküldtek, nem lettek átvéve. Azt mondják, hogy ők a tartozást (6.707Ft) 2014.04.28-án vették át a Raiffeisen Banktól. Én ezt a számlát 2012-ben megszüntettem.
Azt, hogy 1) milyen körülmények között és mikor emelkedett jogerőre a fizetési meghagyás, és 2) hogy mikor és hogyan szereztél tudomást az ellened folyó végrehajtásról.
Érdemi információt? Ami mit is takar pontosan?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02