végrehajtás ügyében sos segítséget kérek


Auruun # 2015.09.22. 11:48

Nem hinném, hogy ellentmondással élne a FMH ellen...de ki tudja. Köszönöm a segítő választ.
A végrehajtó által megjelölt 15 napos határidő már eltelt. Kérhető-e részletfizetés a végrehajtótól? Vagy van-e más lehetőségem az egyösszegű kifizetésen és a letiltáson kívül?

ius latratus # 2015.09.22. 11:31

Itt nem nagyon kell bizonyíték.
Az majd - ellentmondás esetén - a bíróságon kerülhet elő. Lakcímkártya hülyeség, a többit majd a bíróság mérlegeli.

Auruun # 2015.09.22. 11:28

Ha én is FMH-t indítok a másik tulajdonos ellen, elegendő bizonyíték-e a lakcímkártyám (ti.: évek óta nem ott lakom), és az e-mail levelezés, amiben elismeri, ő a hibás?

ius latratus # 2015.09.22. 11:27

Helyesbítve: megpróbálkozhatnál...

ius latratus # 2015.09.22. 11:26

Talán megpróbálkozhatsz te is fizetési meghagyással.

Auruun # 2015.09.22. 10:51

Tiszteletem!
Tanácsot kérnék.
4 éve elköltöztem egy banki hitellel terhelt ingatlanból, amelynek hitelét a másik tulaj fizette tovább. Egyetlen közmű számla maradt a nevemen, azon tartozás alakult ki. A felszólításokat nem kaptam meg, FMH-t sem, a másik tulaj eltitkolta. A végrehajtó levelét azonban megkaptam. A másik tulaj nem hajlandó fizetni. E-mailben elismerte, hogy ő a felelős, és bizonyítani is tudom, hogy nem lakom életvitelszerűen az ingatlanban.
Mit tehetek, hogy rábírjam a fizetésre?
Nagyon köszönöm a segítséget.

Vh-ügyes # 2015.08.27. 11:24

arról beszélek...
(olvass vissza mielőtt "helyre akarsz tenni")

gerbera317 # 2015.08.27. 08:24

A végrehajtást kérő nem egyezkedik a végrehajtóval, hanem egyeztet. Az egyezkedés az adós feladata, és semmiképpen nem a végrehajtóval, hanem a végrehajtást kérővel.

Vh-ügyes # 2015.08.27. 06:52

korábban jeleztem, egyezkedni kellene...

gerbera317 # 2015.08.27. 06:27

A végrehajtóval kell egyeztetni, hogy tokkal-vonóval mikorra várható az árverés kitűzése, és ahhoz kell igazítani a következő fizetési meghagyást és a végrehajtás kérését. Jelzálogot nem kell kérni, és - ha még csak most következne a becsérték közlése - bekapcsolódni sem kell jelzálogosként (ha ugyan valóban jelzálogokról van szó).

danixxl83 # 2015.08.27. 04:50

Köszönöm a válaszokat, igen társtulajdonos vagyok.
Az érintett lakáson nincsen más teher, csak a társasházunk jelzálogai. Egyébként a tulajnak van vidéken is lakása, erre is feljegyezték a végrehajtási jogot.
Az árverést tavasszal kértük, kb 800 ezer Ft-ra.
Az aggódásunk oka inkább az, hogy mivel kétszer is fizetett, valamint közeledik ismét a tél és a kilakoltatási moratórium, nehogy ezek akadályai legyenek az árverésnek.
A férfi biztosan nem kért részletfizetést, alkoholista a feleségével együtt (aki nem tulajdonosa a lakásoknak), minden jogerős lett, semminek nem mondtak ellen.

Vh-ügyes # 2015.08.24. 05:47

Amennyiben emberünk befér a Vht.7.§ szerinti korlát alá, úgy részletfizetést kell megállapítani.
Amennyiben nem, úgy a végrehajtó nem halaszthatja az ingatlan-végrehajtást.
(persze lehetnek okok amelyek hátráltathatják pl. deviza hitel stb.)

rozi62 # 2015.08.24. 05:46

Szeretnék választ kapni az alábbi kérdésben:gázszámla tartozás elévülhet e ebben az esetben? Adós személyének holléte ismeretlen,eltünt 2013.04.hóban,rendőrség a körözést abbahagyta,halottá nyílvánítani 5 év után lehet,tartozása a gátszolgáltató felé van,behajto EOS cégnek kiadva.Családja nincs,szülei rég nem élnek.
Választ előre is köszönöm.

Grave7 # 2015.08.23. 21:09

@danixxl83:
Te társtulajdonos vagy? Ha igen, akkor a közös képviselőt nyaggasd, mert ő járhat el a Társasház képviseletében.
A közös képviselőnek pedig érdemes lenne bemennie a végrehajtóhoz, vagy legalább egy levelet írni, amiben kéri az adós ingatlanának árverését illetve tájékoztatást kér, hogy mi az akadálya ennek.

A Vh-ügyes által javasolt mulasztási kifogás akár 15.000 Ft illetékbe is kerülhet (ha nem alapos és ezért elutasítja a bíróság). Ugyanis simán elképzelhető, hogy jogos indokkal nem árverezi még a végrehajtó az ingatlant (a leírtakból nem derül ki: kérte-e már a társasház az árverést, mekkora követelésre indított végrehajtást, van-e banki zálogjog az ingatlanon, stb.).

Részletfizetést csak adott (jogszabályban meghatározott) feltételek fennállása esetén ad automatikusan (kérés nélkül) a végrehajtó, általános esetben az adósnak kell ezt kérnie.

Vh-ügyes # 2015.08.23. 19:00

Rosszul tudod...

Bori Bori # 2015.08.23. 18:17

Nem a közös képviselőnek kellene csipkednie magát?

"Részletfizetési ajánlatot, ha jól tudom nem küldött neki a végrehajtó"

Tudtommal nem a végrehajtó küld részletfizetési ajánlatot, azt az adósnak kell kérnie.

Vh-ügyes # 2015.08.23. 09:37

Elég világos... Amennyiben a végrehajtó nem igyekszik, mulasztási kifogással lehet noszogatni...
Azonban lehetne okosan beszélgetni emberünkkel, hogy minőségi lakáscseréből, kvázi "fájdalommentesen" oldja meg... (ezt vállalnám...)

danixxl83 # 2015.08.23. 07:24

Sziasztok!
Társasházunk ügyében kérnék segítséget.
Az egyik tulajdonostárs, 1/1 tulajdonosa a lakásnak, jelenleg már több mint 1.000.000 Ft közös ktg.+fűtési díj+vízdíj tartozása van, ami kb. 3-4 évnyi. A lakás értéke kb. 10 millió Ft.
A NYUFIG értesítése szerint nyugdíja nincs, jövedelme nincsen, valamilyen szoc. járadékból él. A végrehajtási eljárás során kiderült, hogy van egy másik lakása is vidéken. A végrehajtót nem engedte be foglalni, nagy valószínűség szerint nincs is mit elvinni tőle. Bankszámlája nincsen. A végrehajtó értesítési lapját bedobta a postaládába, ezután 200.000 Ft-ot befizetett a háznak, majd idén kétszer 100.000 Ft-ot.
Részletfizetési ajánlatot, ha jól tudom nem küldött neki a végrehajtó. Már több mint éve húzódik a végrehajtás, tulajdoni lapokra is bejegyezték, már többszázezret költöttünk az eljárásokra, erre az esetre is vonatkozik a kilakoltatási tilalom?
Mi a fenét csináljunk? Már több lakó javasolta, hogy menjünk el személyesen a végrehajtóhoz (Császti) ügyfélfogadási időben.
Esetleg panasztétel az Igazságügyi Hivatal Bírósági Végrehajtók Ellenőrzési Főosztályán?

varga edit # 2015.08.22. 09:47

Köszönöm Kovács Úr.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.21. 18:17

Az adós nem kérhet végrehajtást maga ellen, ha meg kérnek vele szemben, akkor nem kérdezik tőle, miből hajtsanak végre. Ami jön - a bér a legkézenfekvőbb.

varga edit # 2015.08.21. 17:48

Kedves Kovács Úr.
Úgy értem,hogy én vagyok az adós,és eladni nem tudom az ingatlant,nem is tudom már fizetni a törlesztő részeket,és én kérném a végrehajtást,de a munkahelyemen nem szeretném,hogy tudjanak róla.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.21. 16:55

Úgy érted, hogy a végrehajtást kérő kérheti-e ezt? Ő igen.

varga edit # 2015.08.21. 15:12

Tisztelt szakértők.
Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e végrehajtást kérni úgy,hogy a fizetéshez ne nyúljanak.A munkahely ne tudjon róla.

Maszat2015 # 2015.07.08. 18:59

Kedves Ügyvèd úr!Nagyon köszönöm a vàlaszàt!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.08. 18:04

Kérd a végrehajtótól, hogy folytassa le a Vht. 41. § szerinti eljárást, mert szerinted a követelés elévült.
De számíts rá, hogy az Intrum ezt nem fogja elismerni.