Tisztelt Fórumozók!
2004-ben felvett személyi kölcsön,ami sajnos az én nevemen volt csak a pénzböl semmit nem kaptam én.Lakásvásárlásra előlegre odaadtam az akkori ügyintézőnek.csináltunk egy adásvételi szerződést .de az üzlet meghiúsult az ő hibájából.2011.ben végrehajtásra került.
Tőke:979 745 Ft
Kamat:1 655 556 Ft
A munkáltatóm megküldte a tételesen kiszámolt összeget,ami bírósági végzés.Végrehajtói iroda küldte.
5 éve vonják fizetésem 33%-át.Idáig 1 700000 ft-ot vontak már le.Felhívtam az OTO faktoring-et , hogy megérdeklődjem mennyi mág a hátralékom és közölték
2 400 000 Ft és ebbe nincs bent a végrehajtási díj.Kérdem akkor minden hónapba amit vonnak végrehajtói díjat ami a letiltásnak a 10%-a akkor az micsoda.
Egy kicsit rosszul lettem amikor közölték hogy még mennyit kell befizetnem. azt mondták hogy végrehajtói díjjal együtt közel még 3 millió ft.Remélem ez csak egy rossz vicc. Egész életemen át fizetni fogok?
otp faktoring
Ha a fizetésedből csak nagyjából 28000 Ft-ot tudnak levonni havonta, akkor ez tényleg sokáig fog tartani.
A tartozásod is hasonló matek, abszolút nem elnagyolt az az összeg, a rosszulléted oka az alacsony fizetésed.
Sok-sok év van még, örülj, hogy nincs egyéb vagyonod, amiből hamarabb megtérülhetne a jogosult követelése.
Igen,csak a fizetésemből 4 éven keresztül havi 40 ezret vontak, most meg hogy munkahelyet váltottam már 54ezret.Gondoltam hogy így majd elöbb letelik ,hát nem.
Tavaly decemberben a papír szerint a kamatból még hátra volt 220 ezer. Hét hónapja vonnak 54 ezret, tehát az akárhogyis számoljuk 378ezer. De lehet hogy én gondolom rosszul.
Igen, te gondolod rosszul.
Ugyanis te a 2011-ben végrehajtásra adott követelés összegéből indulsz ki.
A másik:
„5 éve vonják fizetésem 33%-át.Idáig 1 700000 ft-ot vontak már le”
„Igen,csak a fizetésemből 4 éven keresztül havi 40 ezret vontak, most meg hogy munkahelyet váltottam már 54ezret.
”
48x40.000= 1.600.000,-, plusz:
12x54.000= 648.000,-
Mindösszesen: 2.248.000,-
S akkor még egyszer:
„5 éve vonják fizetésem 33%-át.Idáig 1 700000 ft-ot vontak már le”
Mondjuk, ez az alapkérdésen nem sokat változtat, de hát a pontosságra való törekvés mintha hiányozna...
Egy közel egymilliós tőkéjű banki követelés simán kamatozik évente 3-400 ezer forintot. Ha az adós ugyanennyit fizet meg éves szinten, akkor ne csodálkozzék, hogy a tartozása nem csökkent.
Egy 2004_es személyi kölcsön késedelmi kamata valóban lehet ennyi. De a konkrét esetben még ez se kell ahhoz, hogy az adós helyzete reménytelen legyen.
Hiszen már a letiltás indulásakor volt 1,6 millió kamattartozása. A levont 1,7 millió tehát éppen csak ezt fedezte - s közben újabb kb. 1 millió forint kamat vált esedékessé. (És akkor csak 25%-kal számoltam.)
Meg kellene fontolni a magáncsődöt.
Azért ne igyál előre a medve bőrére, mert alapos csalódásban lehet a részed!
„folytassatok struccpolitikát, ne tegyetek úgy mintha nem létezne a tartozás”
Nem hiányzik ebből hiányzik egy nem lényegtelen szó(cska)?
setra71
Az előttem hozzászólók véleményét tiszteletben tartva javaslom, hogy sétálj be a munkáltatódhoz ( bérszámfejtő ) és kérdezd meg, hogy mennyi az annyi. Saját tapasztalat az OTP Faktoring azt ír amit akar. A munkáltatód fillérre pontosan megmondja ( meg kell mondania )mennyit fog még levonni a jövedelmedből a végrehajtó által megküldött letiltás alapján.
Ez nem mindig van így. Rendesen tudnak számolni a nagyobb folyósítók (Nyufig, MÁK), meg a nagyobb foglalkoztatók, munkaerő-közvetítők. A kisebb cégek bérszámfejtői, könyvelői már nehezebben boldogulnak, a néhány fős kft-k meg magánvállalkozók könyvelői pedig éppen hogy csak nem kapnak sírógörcsöt, ha beesik hozzájuk egy-egy letiltás.
gerbera317
Teljesen igazad van ( sajnos ).
A fentiektől függetlenül már írtam Neked, hogy az ellenem az OTP Faktoring által kezdeményezett eljárásban a " piszka " eredményre vezetett és vissza akarnak utalni. Köszönet Neked!
Élettársamnak a " piszka " eredményeként két hónap után a fizetéséről eltűnt a 33 % letiltást. ( Előtte egy hónappal még 2.000.000. tartozásról írt ). Igaz ez az OTP-nek címzett három levél 10 telefon, a munkáltató bérszámfejtőjének 5 telefon és személyes megjelenés volt szükséges. Köszönet Neked!
Van értelme menni a jó tanácsok után! Nem is sikerül, de megéri megpróbálni. ( Mit lehet veszteni ? )
A faktoringgal kapcsolatban van egy olyan kérdésem, hogy:
Tartozásom elengedné a faktoring ha befizetnék egy kisebb összeget. Előzékenyen egy kitöltetlen csekket is mellékeltek a megállapodáshoz. Az a bajom, hogy mennyit írjak a csekkre: a megállapodásban szereplő összeget vagy többet? Merthogy a sárga csekknek díja van - ez nem vág földhöz, de hol a határ? Pl a faktoring csak egyéb levonások után kapja meg a pénzét melyekről én nem tudok s melyek mértéke akármennyi lehet s melyekre joggal hivatkozhat.*
Szombaton majdnem rendeztem, de csak megsétáltatni sikerült a pénzt, minden_egyes betűnek jelentősége lehet azon a megállapodáson ill. minden egyes mozzanatba beleköthetnek.
- Normális üzletféllel ez fel sem merül, annyit kap amennyi a sárga csekken szerepel. De biztos vagyok benne, ha már befizettem a pénzt, minden energiájukkal azon lesznek, hogy szedhetnek be többet - ha már egyszer pénzt láttak tőlem. Néhány éve egy faszit megszívatott egy mobilszolgáltató: x ezer ft utolsó havi díjból levonta a sárga csekk árát majd végrehajtotta rajta a kötbért - merthogy nem fizette meg a díjat. Hiába volt per, elmeszelték az ügyfelet. Úgy tudom ez a szabályozás azóta változott, de semmi többet.
Most úgy látom ha fizetek, azonnali fmh-t provokálok ki magam ellen.
Lényeges, hogy csekken fizesd be? Megállapodásban le van írva, hogy pl. banki befizetéssel/átutalással nem teljesíthetsz? Ha van számlaszám és nincs kizárva más fizetési mód, válaszd azt.
Tisztelt Fórumozók!
Az OTP Faktoringgal kapcsolatban volt már valakinek hagyatéki/öröklési ügye?
Édesapám októberben meghalt. Van a Faktoringnál egy hitelkártya és egy személyi kölcsön tartozása. Amikor bejelentettem az elhalálozását, akkor szerettem volna felfüggeszteni a (30%-os évi) kamatfelszámítást a jogerős hagyatéki végzésig, amit nem tettek meg.
Ezt valóban megtehetik?
Semmit sem találtam erről se az oldalukon, se általában a neten.
Van erre valami törvényi szabályozás, vagy minden pénzintézet maga dönti el, hogy egy elhalálozott ember tartozása után (ameddig persze nem került máshoz az adósság) kamatot számol-e fel?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ez a 30 %-os kamat brutális. Arra jó, hogy az ember soha ne tudjon kikecmeregni az adósságából.
Üdvözlök MIndenkit!
Segítséget kérnék, aki már volt ilyen helyzetbe.
Szerdán kell bemennünk az otp faktoringhez megbeszélni, hogy hogyan tudjuk fizetni továbbra is a felmondott devizahitelünket. 3,5 Millióból visszafizetve 2.5 Millió, elszámoláskor 1.5 Milliót jóváírtak, mostani tartozás kb. 9 Millió. Mire figyeljünk?
Köszönöm
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy az OTP factoring vonhat e tartozást rokkantsági nyugdíj ellátásból? Ha igen, milyen módon és hány százalékát?
Köszönöm!
Ő nem.
Szűkebb értelemben még a végrehajtó sem. Végső soron a nyugdíjfolyósító dönti el, hogy egy járandóság végrehajtás alá vonható-e.
Ez mennyire biztos?Mert eddig fizettünk meg a tőkét fizetnénk is.De annyi engedményt se kapunk hogy,a befizetési határidőt átrakjuk 10-ről 25-re,mert ugye akkor hozzák anyugdijt.Ezért nem akarunk fizetni,csak tudni szeretnénk ilyenkor mire számitsunk.
Nagyon biztos. Munkabérből/járandóságból csak a munkáltató/folyósító tud levonni, helyette azt sem a jogosult, sem a végrehajtó nem tudja megtenni.
A munkáltató alapesetben azt keresi, milyen jogcímen tagadhatja meg a levonás teljesítését, és ha ilyen jogcímet nem talál, akkor foganatba veszi a letiltást. Tehát neked a nyugdíjfolyósítót kell megkeresned, ha mindenáron arra vagy kíváncsi, hogy mire számíthatsz.
Tisztelt Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni. Lányomék devizahitelét az OTP felmondta, és nyolc napjuk van arra, hogy egy összegben visszafizessenek közel 15 millió forintot. Ha nem tudják kifizetni, átadják a tartozást a faktoringnak. Kérdésem az lenne, hogy lehet-e ilyenkor még egyezkedni az OTP-vel, hogy adjanak némi kedvezményt, vagy várjuk meg, mit ajánl a faktoring.
A válaszokat előre is köszönöm!
A hitelező banknaknak nem feladata az egyezkedés. Ő csak azt vizsgálja, hogy az adós tartja-e magát a szerződéshez vagy sem. A bankkal legfeljebb egy dologban lehet megállapodni: a kölcsönszerződés helyreállításában, de annak olyan feltételei lehetnek, amit az adós valószínűleg nem tud teljesíteni. Marad a bank faktorcége, aki a bank után takarít. Esetleg vele meg lehet állapodni valami törlesztős megoldásban. Ha az adós ezt sem tudja teljesíteni, akkor marad a fedezeti ingatlan értékesítése.
gerbera317
Ezt ilyen sötéten látod????????????
Szerintem ragyogó egyezségeket lehet kötni kivétel nélkül mindenkivel akinek a törvény nem tiltja. Már a fél iparág idegrángást kap csak attól ha a korábban jól fizető adós pedzegetni kezdi, hogy szerinte TALÁN mégsem jár annyi pénz a jogosultnak mint amennyit ő fizet(ett éveken át). Egy hegyvidéket lát maga előtt a jogosult mielőtt a pénzéhez jut (ha jut).
Csaba királyfi pedig levágtat a Hadak útján a seregével, ha már nagy lesz a baj...
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02