otp faktoring


eljenmajusegy # 2021.02.03. 12:27

Koszi gerbera317.
Igen , ez a haz mar folyamatos arveres alatt van , egy pici faluban ahova senki nem akar koltozni , de most megorokoltek a szomszed telket es az egyik orokosnek eszebe jutott hogy ott horgasztanyat csinal , viszont a bejarast a mi telkunkon lehetne kialakitani legjobban , a hazunkbol meg egy kis szallot csinalna. Viszont mi nemregen adtunk el egy ingatlant , amibol ki tudnank fizetni ezt a szerencsetlen tartozast. A helyzetet csak az bonyolitja hogy en az Usaban elek , a virus meg egyeb dolgok miatt most nagyon nehezkes az utazas , kulonben mar regen regen hazamentem volna es lerendezem. Ez a vevo ket honapot var , azt mondta , utanna licital , viszont van benne annyi jo erzes hogy azt mondta kifizeti az egesz tartozast es a testveremeknek( ok laknak benne) megprobal valami lakasmegoldast talalni( ezek egy regi orvosdinasztia tagjai , annyi a penzuk mint a pelyva.) A haz harommilliora van kiteve , a tartozas csaknem negy millio , ha a doki felveszi a falusi CSOK-ot , neki semmibe nem kerul.
Nem tudom hogy most egyaltalan uj licitalo belephet-e , de ha nem , akkor is megkerhet valakit hogy licitaljon neki es ha lejar a kikoltoztetesi moratorium , a testverem a harom gyerekevel mehet amerre lat. Most megy oda szombaton megint ( o mar ott lakik az orokolt " kastelyban", a szomszed varoskaban dolgozik mint korzeti orvos , a testvere csinalna a vallalkozast). Mondjuk ha tenyleg kifizetne az osszes tartozast es egy normalis lakhatasi lehetoseget tudna biztositani a testveremeknek akkor nem is lenne gond , bar a haz meg a telek kb duplajat eri( az erzelmi kotodesrol nem beszelve), de lehet hogy egyszerubb ha mi kifizetjuk a tartozast aztan ha kell neki akkor vegye meg a szabadpiacon.

gerbera317 # 2021.02.03. 07:55

OFF Előfordul. Mármint, a duplázás. Ha úgy tűnik, hogy nem reagál a [Rendben] gomb, és emiatt többször rányomsz, a végén annyiszor fog a posztod megjelenni. ON
Ezek szerint ki van tűzve az árverés? A licitnapló lezárásáig visszavonhatja a végrehajtó a hirdetményt, akkor is, ha már van érvényes ajánlat. Az elvetemültebbje még az után is megteszi, a legelvetemültebbek pedig képesek az árverési jegyzőkönyvet is saját hatáskörben megsemmisíteni.
Én autóba ülnék, és személyesen intézném a dolgot a faktornál. Egyik zsebemben a pénz, másikban egy kis tartalék arra az esetre, ha nem elég az első zseb tartalma.

eljenmajusegy # 2021.02.02. 22:18

Eskuszom , nem tudom hogy történt a duplázás....

eljenmajusegy # 2021.02.02. 22:17

Tisztelt szakértők , ha ma jeleztem a faktoringnak hogy egy összegben ki akarom fizetni a tartozást , akkor ha közben valaki licitálna az ingatlanra , elvihetik előlem?
(Hosszu évekig állt árverés alatt , nem volt erdeklodo , most érdekelne valakit , viszont mi most ki tudjuk fizetni a tartozást , nem szeretnénk a hazat elveszteni)

eljenmajusegy # 2021.02.02. 22:09

Egy kérdésem van: ha jeleztem a faktoringnak hogy kifizetem az egész adósságot akkor ha közben licitál valaki az ingatlanra akkor elvihetik?
(Sok ev utan most érdekelne valakit az árverésre kiirt házunk , viszont most tudnám az adósságot is rendezni , nem szeretnem éppen most elveszíteni)

eljenmajusegy # 2021.02.02. 20:05

Lassan rendezodik , koszi....

gerbera317 # 2021.02.02. 07:13

milyen biztosítékot kérjek
Ne aggódj, nem fogja letagadni, hogy teljesítettél.

drbjozsef # 2021.02.02. 06:39

eljenmajusegy,

Biztosítékot? Te mint adós? Nem ülsz fordítva a lovon?

eljenmajusegy # 2021.02.01. 18:02

Kedves szakertok,
most van egy lehetosegem hogy egy nagyobb osszeget felajanljak az OTP faktoringnak , eloszor az eredetileg felvett tartozas osszeget , 1850000Ft-ot, ha nem fogadjak el , akkor a jelenlegi toketartozast , 2660000Ft-ot , remelem elfogadjak valamelyiket.
Azt szeretnem megtudni hogy milyen biztositekot kerjek a faktoringtol mielott atutalom nekik a penzt? Holnap beszelek veluk , de valami irasos megallapodast szeretnek latni.
Elore is koszonom ha valaki valaszol.

Kogeza # 2020.12.19. 14:00

@Vitamin50

Az édesanyja biztosan csak 8 éve adóstárs?

Én arra tippelek, hogy édesanyja már legalább 10 éve a KHR-ben szerelő adóstárs, és a 10 év eltelte miatt a KHR-ből törölni kellett az adatait - maximum 10 évig lehet fenn az adós egyhuzamban. Azonban ahogy törölték, a következményekről való tájékoztatás mellett újra felszólították a tartozás megfizetésére - ez a KHR-ben való rögzítés feltétele (KHRtv. 15. § (3) bekezdés) -, majd miután nem egyenlítette ki a tartozását a levélben írt határidőben, most ismételten továbbították a referenciaadatokat a KHR-be - és mostantól megint legfeljebb 10 évig lesz a rendszerben.

Grave7 # 2020.12.19. 11:14

@Vitamin50:Igazán az az érdekes, hogy ezt le is írhatják így, hivatalosan.

Ha leírták volna, akkor nem kérdeznéd itt, hogy miért küldtek levelet...

De valószínűleg nem 40 milliót kellene megfizetnie végtörlesztésként, hanem pl. csak 4 milliót. Az is nagy összeg egy mezei halandónak, de mondjuk családi segítséggel akár elképzelhető is lehet.

Vitamin50 # 2020.12.18. 18:23

:)
Kedves gerbera317

Köszönöm, így azért logikusabbnak tűnik.
Bár azért fura, hogy egy 2020-ban lejárt tartozásra hivatkozva "csalnak" be valakit, hátha ki tud fizetni a nyugdíjából 40 milliót amivé duzzadt, nyolc évre visszamenő tartozást.
Igazán az az érdekes, hogy ezt le is írhatják így, hivatalosan.

gerbera317 # 2020.12.18. 18:13

Valószínűleg valami végtörlesztést akartak neki felajánlani, felpiszkáltak, hogy jelenjen meg ügyfélfogadáson, aztán két mondat után megértették, hogy üres zsebbel érkezett, és ha még jön, akkor is így fog jönni, ezért onnantól már csak a lepattintásra törekedtek. A szeptemberi tartozás pedig igaz volt akkor is, és igaz most is, és ugyanígy a khr is. Úgyhogy senki nem veszített semmit, igaz, nem is nyert.

Vitamin50 # 2020.12.18. 16:41

Üdvözletem a szakértőknek!
Édesanyám nyolc éve adóstárs volt, azóta vonja a végrehajtó a nyugdíja 33%-át. OTP volt, majd lett belőle OTP Factoring, majd végrehajtó.
Hosszú évek kihagyása után novemberben is és most decemberben is kapott egy-egy levelet a OTP Factoringtól, hogy 2020.09.07. napjától megnem fizetett tartozása van.
A mai napon azt kapta levélben, hogy KHR listára tették.
A követelés azonosító pedig ugyanaz, ami nyolc éve volt és, ami alapján a végrehajtást megkezdték annó és, ami azóta is tart.

Ő múlt hónapban bement a Factorhoz, de mint idős embert lerázták azzal, hogy ez csak formalitás.
Én viszont nem értem ezt a 2020.09.07. dátumot, sem ezt a friss KHR dolgot.
Ez így normális?

Köszönöm!

drbjozsef # 2020.10.26. 15:17

mammamia30,

Nem, ez nem így van, ezt sajnos rosszul tudod. A hatósági átutalás (nálad : incasso) ennél (nem) picit bonyolultabb. Maradhat ott sokkal kevesebb is, ha úgy jön ki a lépés.

mammamia30 # 2020.10.26. 15:06

Ami előzőekből kimaradt: 114 000Ft feletti utalás beérkezésekor, banki incasso esetén 71 210Ft összegnek kb. maradnia kell a mindenkori létfenntartás biztosításához- pláne ha Gyes, családi pótlék is érkezett a közös bankszámlára, ahol a számlanyitó vagy alszámlás fél aki nem adós sem adóstárs, vétlen.

mammamia30 # 2020.10.26. 14:09

Gerbera317-nek írom: minden értve, köszönöm-csak nem olvastam időben a különböző topikokba beírt válaszait, kommentjeit. Köszönöm megtisztelő válaszát.

mammamia30 # 2020.10.26. 14:05

Elnézést kérek, nem vagyok adós sem adóstárs. Engedtessék meg, mivel pláne az egyik gyermek előző kapcsolatomból született, hogy tőlem különváltan élő férjem és ex élettársa bedőlt devizája ne rajtam vagy a lányomon " csattanjon". A végrehajtókat nem kell félteni, többszörös sikerdíjjal dézsmálják a jogos követeléseken túli pénzösszeget is.

wers # 2020.10.26. 12:44

Egy marad, a hasitasi.

gerbera317 # 2020.10.26. 12:44

hogy fogod ezt bizonyítani a végrehajtónak?
A végrehajtó ezt nem fogja megkérdezni. Ő csak simán megnyitja a jogát a végrehajtást kérőnek arra, hogy a harmadik személyt készfizető kezessé tegye; a többi már a vh-kérő ügye.

wers # 2020.10.26. 12:43

És hogy fogod ezt bizonyítani a végrehajtónak?

:) gondolod, hogy lenne ilyen kérdés?

Érdekes olvasni, hogy adósok miket ki nem ötölnek, nehogy vissza kelljen fizetni a kölcsönt. Persze amikor kapták még olyan szépnek látták.

Szomorú örökös # 2020.10.26. 12:41

mammamia30

Nem fedezetelvonás mert a munkabér amúgy is gyermekre is, rezsire, lakhatásra is van költve

És hogy fogod ezt bizonyítani a végrehajtónak?

drbjozsef # 2020.10.26. 12:35

mammamia30,

Valaki azt mondta volna, hogy a gyerekre, rezsire, lakhatásra költött pénz mentes lenne a levonás vagy az inkasszó alól? Becsapott.

drbjozsef # 2020.10.26. 12:34

olyan számlára érkezzen a pénz, ami fölött az adósnak nincs rendelkezése.

Bár lehet nem volt kérdés, de ez csak a közvetlen inkasszó ellen véd. Ha oda rendszeresen az adós megillető pénzösszeg érkezik, akkor az fedezetelvonás, és lehet ellene tenni, végső esetben perrel, bíróságon.

wers # 2020.10.26. 12:25

Nem fedezetelvonás mert a munkabér amúgy is gyermekre is, rezsire, lakhatásra is van költve-

Ahogy gondolod. De nem jól gondolod. A hitelező kölcsönt adott, vissza akarja kapni. Szerinte arra is kellene költeni, nem csak arra, amire te szeretnéd.