Fizetés letiltás!


drbjozsef # 2020.01.18. 17:33

Nem tudom, nem értek hozzá.
Ezek szerint szerinted a Vht. 79/A.§ szerint nem nyúlhat hozzá a végrehajtó? Egy szóval nincs benne szó a bankszámla tulajdonosáról, csak arról, hogy a bankszámlán található adós megillető pénzösszegről.

Ha a végrehajtó azt látja, hogy az adós másnak utaltatja a fizetését, miért ne inkasszótathatná azt annak erejéig?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.18. 16:55

? Úgy érted, hogy nem kérdés, hogy nem nyúlhat hozzá a végrehajtó? Hiszen nem az adós számlája.

drbjozsef # 2020.01.18. 16:41

Egyébként ha a kérdező számlájára az adós munkahelye utalja a kérdéses pénzösszeget, akkor nemigen kérdés, hogy végrehajtható-e, vagy hivatkozhat bármire is a számlatulajdonos.

drbjozsef # 2020.01.18. 16:39

(mondjuk a kérdező levonást kérdezett, aminek semmi köze a bankszámlához, úgyhogy nem is vagyok biztos benne, hogy most az inkasszóra gondol-e)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.18. 16:13

Persze, de azért a végrehajtó csak az adós nyilvánvaló követeléseit tudja lefoglalni, nyomozni nem nagyon fog.
Így például felszólíthatja ugyan - nem fogja - a kérdezőt, hogy a számlájára utalt, de az adóst megillető pénzösszeget ne az adósnak, hanem neki fizesse ki; de ha erre a kérdező azt mondja, hogy "bocs, de ez ajándék volt", vagy "bocs, de ez egy tíz évvel ezelőtti kölcsön törlesztése volt", vagy, "bocs, de ez az általam neki nyújtott rendszeres szexuális szolgáltatás havi díja", akkor ott a végrehajtó lehetőségei véget értek.

drbjozsef # 2020.01.18. 11:21

Evelin023,

A törvény mindenhol úgy fogalmaz : „az adóst megillető pénzösszeg

Nem úgy, hogy az „adós tulajdonolta bankszámla” vagy ilyesmi.

Az adós pénze bárhonnan végrehajtás alá vonható (kivételekkel, persze).

gerbera317 # 2020.01.18. 08:07

Igen, vonhatnak, és vonnak is belőle.

Szomorú örökös # 2020.01.18. 05:46

Evelin023

Én csak laikus vagyok, nem jogász, de szerintem ha fizetésről beszélünk, akkor abból eleve a munkáltató fogja levonni azt, amit a végrehajtó követel, és csak utána fogja a számládra utalni. Jó esetben magához a számlához már nem nyúlhatnak, de ezt majd az okosok megerősítik vagy cáfolják.

Evelin023 # 2020.01.17. 15:26

Üdv!
Kérdésem lenne, ha a párom az én számlámra kapja a fizetését, akkor ugyanúgy vonhatnak belőle? (Nem vagyunk házasok)

eljenmajusegy # 2020.01.17. 11:29

Mindenkinek koszonet a segitsegert.

drbjozsef # 2020.01.17. 08:54

Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio.

Miért ne lenne az? Őszerinte ennyivel tartozol.
A befizetéseit az adósnak érdemes nyilvántartani. Te fizeted be, neked kell bizonyítani amúgy is, hogy megtörténtek, ha vita van.

Mégharmadszor : nincs feléd elszámolási kötelezettsége. Követel tőled, annyit, amennyit számol (kb: amennyit akar), ha ezt vitatod, majd eldönti a bíróság. Ha igaza lesz, még többe fog fájni. Ha nem, jól jársz.

drbjozsef # 2020.01.17. 08:13

Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio. Mennyi befizetes volt? Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?

Devizahitel... kell bővebb magyarázat...?

wers # 2020.01.17. 05:07

a ket szememmel lattam hogy a kezdo reszlet 10E valamennyi volt , 11E alatt , es par ev mulva az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.

Én is a két szememmel láttam olyan szerződéseket, na meg hirdetéseket, ahol a beetetés a "kezdőrészlet csak 15.000 Ft (-tól)", csak azt felejtették el, hogy az apóbetűs résznél olvasható, hogy az első fél vagy egy évben. Utána meg a csillagos ég.

Szomorú örökös # 2020.01.17. 03:58

eljenmajusegy

most ha vulgaris akarnek lenni akkor azt mondanam hogy vakuljak meg

Tedd még azt hozzá, hogy „az anyám életére esküszöm” és máris tudjuk, kivel is állunk szemben. ;-)

Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?

Igen, bizony mindenki így járt, aki nem csinált semmit a devizahitelével.
De még a sima tartozás is folyamatosan kamatozik - és egyre nagyobb lesz - ha nem fizetik rendesen.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 19:25

Nem , Grawe7, nem szedtem elo , ( de meg ma este megkeresem, ill. A szamitogepen van az egesz dokumentumcsomag elmentve , keresni sem kell , de most nagyon sok egyeb dolgom van) de ennyi lett a reszlet , es nem tobb honapi osszevonva.
Egyebkent is millioszor attargyaltuk mar az ugyet , hogy a tizezer havi reszletet nyugisan tudtak volna fizetni , meg harmincat is nagy nehezen , de az otvenet mar nem.
Es az a legbosszantobb hogy a hosszu evek alatt egy db elszamolast sem kaptak( kaptunk)a faktoringtol. Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio. Mennyi befizetes volt? Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?

Grave7 # 2020.01.16. 19:14

@eljenmajusegy:az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.

Most előkerested a régi leveleket és az abban leírt konkrétumot mondod, vagy emlékezetből "vakulsz meg"?
Nem lehet esetleg, hogy az első felszólító levélben az addig elmaradt (mondjuk 3 havi) részlet összeadott összegét közölte a bank, amit ha nem fizetsz be X napon belül, akkor felmondják a szerződést?
Csak mert általában így szokták és ezzel a számok is reálisabban lesznek: 55.000 Ft / 3 = 18.300 Ft havi részlet.

.
OFF
@drbjozsef: Ráadásul egymás után kétszer is "feléztél"... :D
/OFF

eljenmajusegy # 2020.01.16. 19:00

Szomoruorokos , most ha vulgaris akarnek lenni akkor azt mondanam hogy vakuljak meg , de a ket szememmel lattam hogy a kezdo reszlet 10E valamennyi volt , 11E alatt , es par ev mulva az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.
Tehat valoban nem otszorose , kicsit tobb.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 18:56

drbjozsef , erre kell( ene) nektek , ÜGYvedeknek ÜGYelni , hogy az emberekkel ne lehessen csak ugy packazni.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 18:54

Kozben annyi valtozas tortent hogy az egyik tartozast sikerult kifizetni , mostmar "csak" az devizahiteles maradt , igy remelhetoleg visszaugrik a letiltas merteke 33%-ra , csak nagyon kell figyelni hogy minden illetekes ertesuljon errol.

drbjozsef # 2020.01.16. 18:26

(a "feléd"-ért bocs gerberától) :)

drbjozsef # 2020.01.16. 18:25

eljenmajusegy,

Azt azért érdemes tudni, hogy a faktoring cégek nem hivatalok, semmilyen közlési kötelessége nincs feléd. Kérni bármit lehet, de konkrétan le fogják szarni.

Igazolás kötelességük csak a bíróság felé van, ha az szólítja fel őket.

Szomorú örökös # 2020.01.16. 17:49

eljenmajusegy

Nekem is anno a 20 ezerből lett 40 ezer, mire lejárt a három év futamidejű hitelem egy autóra.
De az ötszörösére tuti nem emelkedett, igaz utána gyorsan el is adtam.

eljenmajusegy # 2020.01.16. 17:47

Erre irtam egyebkent az elozoekben hogy az itt tanacsot adok igy meg ugy gondoljak , hogy mindenki szabalyszeruen jar el , aztan egy csudat!
Tavaly aprilisban kertem a faktoringtol szemelyesen hogy minden levelezest egy bizonyos cimre kuldjenek , es egy elszamolast is kernek , mert az illeto adostarsamtol mar ot evig vontak a fele fizeteset. Jo , kitoltjuk a nyomtatvanyt , az ugyintezo kezdi elpakolni.Mondom , egy peldanyt en is kapok , ugye? Á , nem szukseges , maris intezkedik. Mondom akkor hadd fenykepezzem le. Az tilos. Miert! Erre odajon hatulrol a biztonsagi or , hogy valami gond van?( csak harman voltunk a teremben)
Na , azota egy deka elszamolast sem kaptam , bar en vagyok a hulye , ajanlott levelben kellett volna kerni .

eljenmajusegy # 2020.01.16. 17:40

drbjozsef , azt Csanyitol kell megkerdezni. Majd delutan elokaparom a papirokat , megegyszer atnezem.

drbjozsef # 2020.01.16. 17:21

eljenmajusegy,

Komolyan azt hitted, hogy nem ismerem az ötös szorzótáblát? Nem fogod elhinni, de a hatost meg a hetest is ismerem, nagyjából.

Azt nem értem, hogy HOGYAN. Mert a 150-ről 220-ig emelkedő CHF árfolyammal is másfél, kétszeresre emelkedtek legfeljebb a részletek... ami persze szintén katasztrófális is lehetett, de az mégse ötszörös.