A tudomásom szerint a szívességi lakáshasználó esetén a végrehajtónak lakottan kellet volna árverezni,de ő ebben szabályt sértett-az üresen árverezés szabálya a szerződésben van ami megszűnt és annak kötelmei is(a szerződés a végrehajtó birtokában van).A szívességi lakáshasználat a vH előtt 10 éve kötetet,ami elbírálás esetében figyelembe kel venni,szerintem ? azt felmondani a tulajdonos jogosult jogszabály helyekkel sokat segítene így úgy néz ki hogy a végrehajtó és a bíróság félre kívánja terelni a szerződést mint bérlőre hivatkoznak -ami nem állja meg a helyét.
Fizetés letiltás!
Béla!
A kentaur szerű haszonbérlet nevű szívességi lakáshasználatra történő szóbeli megállapodás is érvénytelen? (ha jól fogalmaztam meg, de lehet nem kentaur csak öszvér. Vagy zebrára festett ló?)
Ingatlan bérleti szerződés szóban érvénytelen.
OFF Igen, eltűnt a posztom. De KBS Gózonlajonsnak írt hozzászólása is eltűnt a másik topikban. De az is lehet, hogy csak a fórummotor sz@r@xik. ON
Itt egyébként valami olyasmit írtam, hogy a 141. § (3) szerinti bérleti szerződésnél nem árt, ha az nem csak szóban köttetett, különben igencsak nehéz lesz bizonyítani, hogy az fennáll. Továbbá a szívességi lakáshasználatot igencsak illetlen dolog haszonbérleti szerződésnek nevezni.
OFF mintha itt lett volna hozzászólás gerberától. Jó is volt, hasznos is, miért törölték vajon? ON
Ha az a kérdés, akkor nem marad meg a szívességi lakáshasználat joga. (De ha megmaradna is, azt az új tulajdonos bármikor, indoklás és formai kötöttség nélkül, rövid határidővel felmondhatná.)
A kérdésem az lenne végrehajtás esetén az ingatlanon "haszonkölcsön szerződés van (szívességi lakáshasználó)"
VHt 141. § (1) (2)* Az ingatlant - ha a törvény másképpen nem rendelkezik - rendszerint árverésen kell értékesíteni.
(3) * Lakottan kell árverezni az ingatlant,
Hogyan vonatkozik a Haszonszerződés esetére,a kölcsönvevő egyenesági rokon.
sajnos erre vonatkozó jogszabályhelyet nem találtam a Vht ben. A végrehajtást kérő nem azonos a szerződő félel (szerződés megszűnt).
Egyébként pedig a kérdezőt kellene innen elhajtani a kérdésével együtt, hiszen a bankszámla-végrehajtás az nem fizetés-letiltás. Eleve nem jó topikban tette fel a kérdését. Vagy pedig jó topikban, de nagyon rosszul.
Ez alapján akár igazad is lehetne. De: Vht. 7. §(1) „a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló összegből... ”. Ilyen csak akkor jöhetsz szóba, ha az az összeg az ő rendelkezése alatt álló számlán van. Más számláján található összeg felett nem tud az adós rendelkezni. Egyrészt. Másrészt, a végrehajtó nem tudja a harmadik személy számláját felkutatni. De ha tudná is, azt vélelmezni, hogy ott az adóst is megillető összeg található, kevés. Mármint vélelmezni kevés.
Nem tudom, nem értek hozzá.
Ezek szerint szerinted a Vht. 79/A.§ szerint nem nyúlhat hozzá a végrehajtó? Egy szóval nincs benne szó a bankszámla tulajdonosáról, csak arról, hogy a bankszámlán található adós megillető pénzösszegről.
Ha a végrehajtó azt látja, hogy az adós másnak utaltatja a fizetését, miért ne inkasszótathatná azt annak erejéig?
? Úgy érted, hogy nem kérdés, hogy nem nyúlhat hozzá a végrehajtó? Hiszen nem az adós számlája.
Egyébként ha a kérdező számlájára az adós munkahelye utalja a kérdéses pénzösszeget, akkor nemigen kérdés, hogy végrehajtható-e, vagy hivatkozhat bármire is a számlatulajdonos.
(mondjuk a kérdező levonást kérdezett, aminek semmi köze a bankszámlához, úgyhogy nem is vagyok biztos benne, hogy most az inkasszóra gondol-e)
Persze, de azért a végrehajtó csak az adós nyilvánvaló követeléseit tudja lefoglalni, nyomozni nem nagyon fog.
Így például felszólíthatja ugyan - nem fogja - a kérdezőt, hogy a számlájára utalt, de az adóst megillető pénzösszeget ne az adósnak, hanem neki fizesse ki; de ha erre a kérdező azt mondja, hogy "bocs, de ez ajándék volt", vagy "bocs, de ez egy tíz évvel ezelőtti kölcsön törlesztése volt", vagy, "bocs, de ez az általam neki nyújtott rendszeres szexuális szolgáltatás havi díja", akkor ott a végrehajtó lehetőségei véget értek.
Evelin023,
A törvény mindenhol úgy fogalmaz : „az adóst megillető pénzösszeg”
Nem úgy, hogy az „adós tulajdonolta bankszámla” vagy ilyesmi.
Az adós pénze bárhonnan végrehajtás alá vonható (kivételekkel, persze).
Igen, vonhatnak, és vonnak is belőle.
Evelin023
Én csak laikus vagyok, nem jogász, de szerintem ha fizetésről beszélünk, akkor abból eleve a munkáltató fogja levonni azt, amit a végrehajtó követel, és csak utána fogja a számládra utalni. Jó esetben magához a számlához már nem nyúlhatnak, de ezt majd az okosok megerősítik vagy cáfolják.
Üdv!
Kérdésem lenne, ha a párom az én számlámra kapja a fizetését, akkor ugyanúgy vonhatnak belőle? (Nem vagyunk házasok)
Mindenkinek koszonet a segitsegert.
„Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio.”
Miért ne lenne az? Őszerinte ennyivel tartozol.
A befizetéseit az adósnak érdemes nyilvántartani. Te fizeted be, neked kell bizonyítani amúgy is, hogy megtörténtek, ha vita van.
Mégharmadszor : nincs feléd elszámolási kötelezettsége. Követel tőled, annyit, amennyit számol (kb: amennyit akar), ha ezt vitatod, majd eldönti a bíróság. Ha igaza lesz, még többe fog fájni. Ha nem, jól jársz.
„Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio. Mennyi befizetes volt? Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?”
Devizahitel... kell bővebb magyarázat...?
„a ket szememmel lattam hogy a kezdo reszlet 10E valamennyi volt , 11E alatt , es par ev mulva az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.”
Én is a két szememmel láttam olyan szerződéseket, na meg hirdetéseket, ahol a beetetés a "kezdőrészlet csak 15.000 Ft (-tól)", csak azt felejtették el, hogy az apóbetűs résznél olvasható, hogy az első fél vagy egy évben. Utána meg a csillagos ég.
eljenmajusegy
„most ha vulgaris akarnek lenni akkor azt mondanam hogy vakuljak meg”
Tedd még azt hozzá, hogy „az anyám életére esküszöm” és máris tudjuk, kivel is állunk szemben. ;-)
„Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?”
Igen, bizony mindenki így járt, aki nem csinált semmit a devizahitelével.
De még a sima tartozás is folyamatosan kamatozik - és egyre nagyobb lesz - ha nem fizetik rendesen.
Nem , Grawe7, nem szedtem elo , ( de meg ma este megkeresem, ill. A szamitogepen van az egesz dokumentumcsomag elmentve , keresni sem kell , de most nagyon sok egyeb dolgom van) de ennyi lett a reszlet , es nem tobb honapi osszevonva.
Egyebkent is millioszor attargyaltuk mar az ugyet , hogy a tizezer havi reszletet nyugisan tudtak volna fizetni , meg harmincat is nagy nehezen , de az otvenet mar nem.
Es az a legbosszantobb hogy a hosszu evek alatt egy db elszamolast sem kaptak( kaptunk)a faktoringtol. Mert az nem elszamolas hogy toketartozas 2 millio , kamat meg egymillio. Mennyi befizetes volt? Es ha egymillio hetet vettek fel , akkor hogy lett a toketartozas ketmillio hatszazhavanhatezer hatszahetvenhat Ft?
@eljenmajusegy: „az elso felszolito level mar az elmaradt havi reszlet valami 55E Ft- rol szolt.”
Most előkerested a régi leveleket és az abban leírt konkrétumot mondod, vagy emlékezetből "vakulsz meg"?
Nem lehet esetleg, hogy az első felszólító levélben az addig elmaradt (mondjuk 3 havi) részlet összeadott összegét közölte a bank, amit ha nem fizetsz be X napon belül, akkor felmondják a szerződést?
Csak mert általában így szokták és ezzel a számok is reálisabban lesznek: 55.000 Ft / 3 = 18.300 Ft havi részlet.
.
OFF
@drbjozsef: Ráadásul egymás után kétszer is "feléztél"... :D
/OFF
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02