Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Elévülés, levonás szabályai

Brigi1984 # e-mail 2020.01.06. 19:25

Tisztelt Szakértők!
2006 ban vásároltunk egy autót a Santander cégtől, 2007 ben nem fizetés miatt elvitték az autót, 2011 ben a cég megszűnt, átadták a Istrument céghez, akit a mai napig semmilyen értesítést nem küldtek a fennálló tartozásról, ez is azért derült ki hogy van, mert mentünk a bankba lekérni a Khrt lakás vasálás céljából, és kiderült, h aktív BAR listán van a párom. Felhívtuk a Santandert, ott semmilyen formában nem találtak meg bennünket, adtak egy telefonszámot, ahol az Istrument jelentkezett be, első körben azt mondták, h aktívon van a párom, de még tőlünk kérdezték, h mennyi a tartozás, mert náluk sem szerepel semmilyen adat, elsőnek azt mondták, h menjünk bíróságra, és fenyegetően léptek fel, h ezt nem tudják törölni semmilyen úton módon, menjünk és rendezzük hivatalosan bírósági törléssel. Most szeretném megkérdezni, ha közel 9 éve 2011 óta semmilyen tájékoztatást nem kaptunk, nem tudják a pontos tartozást, akkor higy van ez még aktív BARba, és hogy nem lehet ezt törölni? Köszönöm szépen a segítséget.

gerbera317 # e-mail 2019.12.12. 10:39

elévül-e esetleg a végrehajtó díja, és ha igen milyen hivatkozással
Igen, elévülhet. A hivatkozás: elévülés.

Szusszantó # e-mail 2019.12.12. 10:15

Üdvözlöm!

Olyan kérdésem lenne - konkrét választ erre vonatkozóan nem találtam - korábban volt több tartozásom, aminek a tőke részét az adott szolgáltatóhoz befizettem. Később kiderült, hogy ezekhez a tartozásokhoz már végrehajtási eljárás is tartozik (2010-es mindegyik végrehajtás), de a végrehajtó csak most értesített ezekről. Jártam nála, és már csak a végrehajtó díjával tartozom. Tudomása van arról, hogy a tőkerész mindegyiknél befizetésre került, csak az ő része nem. Kérdésem az lenne, hogy elévül-e esetleg a végrehajtó díja, és ha igen milyen hivatkozással. Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.02.23. 10:31

Ha jogerős bírósági döntés van egy követelésről, akkor már csak végrehajtási cselekmény szakítja meg az elévülést. De az elévülést soha nem veszik figyelembe hivatalból. (Továbbá attól, hogy az adós nem tud róla, még történhettek végrehajtási cselekmények.)

www.kbs-ugyved.hu

Rebeka61 # e-mail 2013.02.21. 18:46

ok, az elérhetőséget mentettem,köszi.

Rebeka61 # e-mail 2013.02.21. 18:43

Viccnek volt szánva...
De most komolyan, hol találom meg vmilyen hivatalos formában, h. 3 év után elévül a követelésük?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.02.21. 17:35

Ne már...

www.kbs-ugyved.hu

Rebeka61 # e-mail 2013.02.21. 17:18

ok, de ezen a néven nincs visszaírásom...akár át se vehetném a levelet...

wers #   2013.02.21. 14:53

Tovább bonyolítva:nem is úgy hívnak, hiszen újból férjhez mentem és más "né" lettem” :) ez nem bonyolítja. Akkor is te vagy.

Rebeka61 # e-mail 2013.02.21. 14:47

Hello Mindenki!

Munkabérem jutalékom volt, alapbér azon kívül semmi.

Szóval azt mondjátok, nem vagyok köteles fizetni 3 év után?
Hol találom meg ezt leírva úgy, h. hivatkozhatok is rá, amennyiben megint fenyegetőznek?

Szóval, ha jól értem, eljövetelem után, ha fizetgetek is 3 évig részleteket jutalék-visszaírás címén, annyira jogosultak, amit addig megkaptak, további követelésük nem lehet?
(Ezt a mostani helyzetemre értem)

Az előző munkahelyemről való eljövetelem óta már bőven eltelt a 3 év, sőt már akkor is, amikor elkezdtem utalni részleteket.
A helyzet "szépsége", hogy a titkárnő szerint én "írásban" megállapodtam részletfizetésben-na arra az aláírásra kíváncsi lennék, mert én direkt nem küldtem vissza semmit.

Tovább bonyolítva:nem is úgy hívnak, hiszen újból férjhez mentem és más "né" lettem.
Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.02.20. 19:01

Csak a te kedvedért... Levezetem.
A teljesítés valóban tekinthető a tartozás elismerésének. De csak a teljesített összeg erejéig. Ha ez esetleg fedezi a teljes tartozást, akkor értelmetlen az elévülés megszakadásáról beszélni - hiszen a tartozás megszűnt. Ha viszont csak részteljesítés történik, az nem jelenti a teljesített összeget meghaladó tartozás elismerésének, vagyis a fennmaradt tartozás elévülését nem szakíthatja meg - a megfizetett rész elévüléséről pedig a fent írt okból nincs értelme beszélni.

www.kbs-ugyved.hu

Vh-ügyes # e-mail 2013.02.20. 18:55

persze! nem tartozok csak fizetek...

VÉGREHAJTÁSI VÁLSÁGKEZELÉS ALAPÍTVÁNY
www.vegrehajtasugyintezo.com
TEL.: 06-30-8464220

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2013.02.20. 18:47

De a teljesítés és a tartozás elismerése nem ugyanaz.

www.kbs-ugyved.hu

Vh-ügyes # e-mail 2013.02.20. 18:43

Pedig így van. (a tartozás elismerése...)

Ja és nem "mi van???" (az olyan csúnya...)

nandy #   2013.02.20. 17:36

az önkéntes teljesítés - sok egyébbel azonosan - szakítja az elévülést...

Mi van??? El sem hiszem, hogy te "vh. ügyes" vagy...

nandy #   2013.02.20. 17:31

Rebeka alkalmazottként dolgozott a cégnél, gondolom munkabért kapott + jutalékot. Ez utóbbit -mivel az is munkabér!!) 3 évig követelhette volna a munkáltatója.

Tehát már rég elévült!! nyugodtan vigye csak perre az a Behajtócska, polgárira úgysem mehet, munkaügynél pedig hivatkozni kell a 3 éves elévülési időre. Ráadásul nem is a behajtó cég volt a munkáltatója, szóval végképp érdekes lenne a sztori.

Amúgy csendben jegyzem meg, hogy a behajtó cégeknek semmi joguk nincs, legfeljebb fenyegetőznek....
De pont a munkaviszony miatt érdekes, hogy mit keres ez egyáltalán behajtó cégnél?

Rebeka61 # e-mail 2013.02.19. 12:00

köszönöm a segítséget!

Vh-ügyes # e-mail 2013.02.16. 20:44

az önkéntes teljesítés - sok egyébbel azonosan - szakítja az elévülést...

Rebeka61 # e-mail 2013.02.16. 18:13

köszi, bár nem lettem nyugodtabb, annál is inkább, mert most is egy biztosítónál dolgozom (jobb híján-50 évesen, 2 pedagógus diplomával nem kellek sehová)), és nem merek elmenni, mert ugyanez történik. Aki elmegy, annak "rárepülnek" az állományára-átköttetik-én meg fizessek...
Ez egy mókuskerék, nem lehet kitörni belőle, és benne maradni is idegőrlő.

gerbera317 # e-mail 2013.02.16. 15:44

Kétségtelenül perre vihetik, és ha megnyerik a pert (valószínűleg megnyerik), ki is kényszeríthetik a teljesítést. Egyelőre csak lelki kényszert tudnak alkalmazni, és csak rajtad múlik, engedsz-e ennek, vagy inkább megvárod a vagyoni kényszert.

Rebeka61 # e-mail 2013.02.13. 17:57

Tisztelt Végrehajtó!
A kérdésem a következő:2007-2008. júniusáig alkalmazott voltam egy biztosító cégnél, ahol az eljövetelem után visszaírásom keletkezett.
Tavaly megkeresett egy behajtó cég, felszólítással, h. fizessek 160ezer FT-ot, vagy perre viszik, és még a perköltséget is nekem kell fizetni.
Telefonon részletfizetésben állapodtunk meg (megijedtem), de papírokat nem írtam alá.
Ennek ellenére ahogy tudtam, utalgattam a pénzt (10 ezret, 5 ezret.)Számlát "természetesen" nem kaptam a régebben is leadózott, majd újból megfizetett utalásokról.
2 hónap nem fizetés után felhívott egy ifjú női hang, aki sértő módon felszólított, h. vagy fizetek, vagy az ügyvéd úr perre viszi az ügyem.
Kérdésem, meddig vagyok köteles fizetni?
Valóban perre vihetik, vagy behajthatják rajtam?
Mikor évül el a követelés?
köszönöm!

Arykadar #   2013.02.07. 19:33

Üdvözlet!

Elévülésről lenne egy kérdésem. Férjemnek a házasságunk előtt volt egy csődbement vállalkozása, ebből adódóan az egyik hitelkártyáján maradt tartozás, amiről most kaptunk fizetési meghagyást. A hitelkártyát 2007. júliusában a bank letiltotta, ami szerintem azt jelenti, hogy a bank szerződést bontott, mert férjem akkor már 2. hónapja elmaradt az 5% befizetésével. Ha ez valóban szerződésbontás, akkor szerintem a követelés 2012. júliusban elévült, a meghagyás pedig most januárban érkezett. Hivatkozhatok elévülésre? Ha nem évült el, van esélyünk lefaragni az időközben többszázezresre nőtt követelésből? Legfeljebb kisebb részleteket tudnánk fizetni, mert férjem munkanélküli, és nagy összegű lakáshitelünk van.Megköszönném a válaszokat.

Arykadar

"Nem vagyok elég fiatal ahhoz, hogy mindent tudjak." (Oscar Wilde)

roxika # e-mail 2013.02.07. 15:19

Hali egy kis segítségre lenne szükségem.Röviden a történetem.Kb 2007-2008-ban vettem előfizetéses telefont a t-mobilnál.egy darabig tudtam fizetni mert volt munkám...kb rá 3hónapmúllva leépítés végedt a munkám meg szünt így fizetni nem tudtam tovább...Aztán egyértelmű hogy kaptam pár felszólítást hogy fizesek....eltelt már kb 3év azóta hogy az útolsó levelet kaptam tőlük tehát elvileg úgy tudom hogy az útolsó felszólítást követően ha elltelik 1 év akkor elévül a tartozásom ami szolgáltaóí tartozás....Most a mai napon 2013.02.07 én kaptam egy végrahajtási lapot ajállva jött egy úgynevezett önálló bíró személyétől hatrman judit-tól ami ennek a tartozását akarja rajtam 15 napon belűl érvényesíteni de ottvan hogy addig fellebezhetek...Ezt mégis hól kinél hogyan lehet megtenni?Mire számítsak?most lesz tárgyalás vagy jön a végre hajtó?Autóm,házam,telkem,értékem nincsen,most van munkahejem ahol nettó 70ezer a fizetésem...Ja és a tőke tartozásom 148ezer amihez csaptak még egy kis aprót ezt azt így mára már 269ezer a teljes tartozásom.Ha valaki tud és lenne ideje segítséget adni azt megköszönném.pécsi vagyok..

Foresty # e-mail 2013.02.07. 13:31

Üdvözlet!

Édesapám nevében kérnék segítséget. 2002-ben elég rossz viszonyba kerültek édesanyámmal, melynek folyományaként édesanyám végrehajtóval akarta őt kilakoltatni a lakásból. Édesapám ezt persze nem várta meg, önként távozott. Időközben(2005-ben) édesanyám elhunyt, ennek ellenére tegnap(tehát több, mint 10 évvel a "végrehajtás") után kapott egy levelet édesanyám a végrehajtótól, miszerint a végrehajtás befejeződött. Édesapám is megkapta, mellé egy 35.000 Ft-os csekk is társult, mindenféle fizetési határidő nélkül.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mit kell tenni? Miért 10 évvel később jut eszébe a végrehajtónak, hogy lezárja az ügyet? Miért nincs fizetési határidő? Miért 10 év után követeli a munkadíját? Nem évült el esetleg? Arról nem is beszélve, hogy tulajdonképpen nem dolgozott meg a pénzért, mivel édesapám, mint korábban mondtam, önként távozott a lakásból.
Előre is köszönöm a segítséget!

zöldgabi # e-mail 2013.01.07. 12:56

Tisztelt hozzáértők!
2007 áprilisban kelt végzés (fizetésből való letiltás) elévült-e, ha azóta sem érkezett felszólítás az ügyben? (áruvásárlási hitel, perrel, a termék nem volt használható, vissza nem vették, nem cserélték, nem javították..., én meg nem fizettem).
Köszönöm, Gabi