Végrehajtói költségek


gurjee # 2015.01.08. 14:04

Értem,köszönöm a válaszokat.

Maydy # 2015.01.19. 14:55

FONTOS LENNE EGY HOZZÁÉRTŐ HOZZÁSZÓLÁS!

3 éve 33%-al vonnak 900ezres tartozast (atlag 40ezer). A novemberi berjegyzeken mar csak 41ezer forint tartozas szerepelt. A decemberiben az szerepelt hogy 53ezret vontak es ujra van tartozas 96ezer!Allamkincstarnal erdeklodve elmondtak,hogy az elmult HÁROM évben a végrehajto jutalekot es kamatot vonták,most jon a "toketartozas",ami 1,2millio. Mondanom se kell,hogy sokkolt mikor a párom elmondta. A kérdés HOGY van valami jogszabály,hogy a „"tőketartozás” hány %-a lehet lehet végrehajtó jutalék? VALAMINT Hogy az össz tartozást (t.tartozás+jutalék+kamat) vonhatják igy szétbontva,ezzel sokkolva a közönséget??

gerbera317 # 2015.01.19. 16:22

Igen,van ilyen jogszabály.

A levonás sorrendje azonban közelsem az, mint amit állítasz, márpedig a MÁK érti a dolgát levonás terén. A levonás sorrendje:

  1. állami illeték
  2. végrehajtó munkadíja
  3. költésgátalány
  4. készkiadás
  5. általános költségátalány
  6. vh-kérőnek járó költségelőleg
  7. vh. elrendelésének költsége (illeték és egyéb)
  8. perköltég (illeték és egyéb) + (általában) 10% jutalék
  9. kamat + 10% jutalék
  10. tőke + 10% jutalék
  11. maradék tőke után keletkezett kamat + 10% jutalék
  12. maradék tőke + 10% jutalék
  13. és így tovább a 11. és 12. szerint, amíg meg nem térül.

A 8. ponttól látszik, hogy a jutalék gyakorlatilag az utolsóként behajtandó tétel, ezért amit állítasz, már kérdés formájában sem igaz, állításként pedig egyenesen vérlázító. Szakszerű választ kértél, de ahhoz szakszerű kérdés is kell. Ja, és nem kéne a párodat újra kikérdezned?

Maydy # 2015.01.19. 17:27

Az államkincstárnál dolgozó nő ezt mondta a telefon túlvégén. Ha nem végrehajtó jutalék,hanem munkadij,akkor is süllyön ki a szeme, ezen nem változtat. Párom megkerte h küldjön errol az egészről dokumentumot a munkahelyére címezve. A nő nincs a helyzet magaslatán,reméljuk nem felejti el,ahogy már múlthéten az igértekkel ellentétben sikerült mást is..

Maydy # 2015.01.19. 17:35

Vh. munkadíjnak bármennyit elszámolhat vagy van ott is valami szabály?
Es amit irtak,hogy "kamat+10%jutalek" mennyivel "kamatoztatják" a tőketartozást?

Maydy # 2015.01.19. 17:49

Azt végkép nem értem,hogy miért kétszerre huzzák le az emberről? Azt hitted elfogyott? Ne, itt van újabb 1,2milla,ketyegtessük tovább. Azt hiszem átmegy melozni máshova "mininalbéresnek" aztan ketyegtessék 20ezrével amig meg nem őszülnek. Mi meg tudunk családot alapitani.

Maydy # 2015.01.19. 17:49

Azt végkép nem értem,hogy miért kétszerre huzzák le az emberről? Azt hitted elfogyott? Ne, itt van újabb 1,2milla,ketyegtessük tovább. Azt hiszem átmegy melozni máshova "mininalbéresnek" aztan ketyegtessék 20ezrével amig meg nem őszülnek. Mi meg tudunk családot alapitani.

Grave7 # 2015.01.19. 23:11

@Maydy:
A Munkáltató kapott a letiltásból példányt, az és vonatkozó jogszabályok alapján kell levonnia a tartozást. Kérj erről egy másolatot, ebben tételesen fel van sorolva, hogy milyen sorrendben, milyen összeget, milyen jogcímre kell levonni. A letiltás kiállításáig felmerült kamatot is tartalmazza, valamint azt, hogy milyen tőkeösszeg milyen mértékkel (pl. % / év) kamatozik.

A levonás sorrendje úgy van ahogy gerbera317 írta (pár -ritkán előforduló- kiegészítését lehetne tenni) -> röviden: először költségek, aztán kamatok, végül a főkövetelés (= pl. a felvett kölcsönösszeg). Ezt az általános sorrendet a polgári törvénykönyv is így határozza meg - tehát amíg az összes költség, az adott napig számított összes kamat nincs kiegyenlítve, addig nem csökken a tőke és ugyanaz az összeg kamatozik végig (ha csökken a tőke, akkor onnantól a csökkentett tőke fog).

A kamatozás a tartozástól függ, erről még a letiltás előtt kézbesített végrehajtási lap is tartalmazott információt. Ha pl. személyi kölcsön vagy hitelkártya tartozás, akkor akár évi 30% is lehet a kamat (amit a kölcsönszerződésben vállalt az adós); de pl. egy kártérítés esetén általában jegybanki alapkamat. Szintén számít, hogy mikortól kamatozik az összeg, ugyanis ha már a végrehajtás megindulása előtt több évvel nem volt fizetve a tartozás, a kamattartozás növekedett és így később kezd csökkenni a tőketartozás.

Összességében a megdöbbenésetek abból fakadhat, hogy a MÁK-nál nem a teljes tartozásról kaptatok tájékoztatást, hanem a levonás következtében az adott jogcímen (pl. kamat) aktuálisan fennálló tartozásról.

A végrehajtó díjazását a 14/1994. (IX. 8.) IM rendelet szabályozza.

csihu68 # 2015.03.24. 08:27

Tisztelt Fórumozók!

Egy kérdésben szeretném kérni tanácsukat. Fizetési meghagyás után a végrehajtást kérő Lombard Zalával megegyeztem a részletfizetésben, melyet teljesítettem. A végrehajtó részemre díjjegyzéket küldött, melyben még fizetnem kellene részére egy igen magas összeget. A Lombard Zala a részletfizetésről adóslapot küldött részemre, melyben szerepel 48000 Ft költségcsökkentő tétel megfizetése, és csak ezen összeg megfizetése után kezdtem el törleszteni a tartozásomat. Jogos a végrehajtó költsége, ha azt már megfizettem a Lombard Zala felé? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.24. 10:27

Még akkor is jogos. De az is lehet, hogy nem fizetted meg a végrehajtó jutalékát senkinek.

Tamás33 # 2015.03.27. 16:12

Tisztelt Hozzáértő!

Van egy másodfokú, jogerős ítéletem, melyben lakáshasználati díjat ítéltek meg részemre visszamenőleg is. A teljes összeg 362.000.-Ft és március 1-től pedig havonta kéne kapnom 16.000.-Ft használati díjat minden hónap 15-éig.
Az adósnak az ítélet kézhezvételétől számítva 15 napon belül fizetnie kellett volna, de persze nem fizetett semmit.
Most kérhetem a végrehajtást, de ennek a költségét is nekem kell megelőlegezni. Azt szeretném megtudni, hogy ez kb. mennyibe kerül?
A végrehajtási lapon csak egy munkabérből letiltást kérek a 16.000.-Ft-okra havonta. A 362.000.-Ft-ot pedig ingatlanárverezés útján szeretném megkapni.
Képtelenség eligazodni a törvényben leírt végrehajtói díjakon.
Egy hozzáértő jogász válaszának örülnék.
Köszönettel.

Endless # 2015.03.29. 10:41

Az lenne a krédésem hogy mik a vonatkozó jogszabűályok egy behajtás alatt álló tartozás kamatoztatására jelenleg a Duna Corp al szemben van már 2 milliós tartozásom amit forintal irtak le de svájci frank alapon havi szinten kamatoztatnak amig le nem telik kb 16000 huf a havi kamat de ezt igy lehetetlen kifizetnimig élek nem telik le szóval az lenne a kérdés hogyis van ez a kamatozás rész mert én ugy tudtam ha elkezdek fizetni akkor nem lehet tovább kamatoztatni .

gerbera317 # 2015.03.30. 13:06

@Tamás33

Kb. 65 ezer forintot kell az induláshoz előlegezned.

Estreia # 2015.05.11. 10:54

Tisztelt Fórumozók!

Elképzelhető hogy kérdésemet már egyszer valaki más föltette, át is néztem a bejegyzéseket, de sajnos nem találtam pont erre vonatkozót, úgyhogy elnézést, ha ismétlődik a kérdésem.

Ellenem végrehajtás indult, amelyet a végrehajtó iroda csak akkor hajlandó lezárni, ha kifizettem a "végrehajtás során felmerült költségeket".
Ha jól tudom, akkor mindig az adós fizeti ezeket a költségeket. Igaz ez? Ebben az ügyben azonban én nem voltam "adós", mivel csak annak hittek, a tartozást valójában már rendeztem, csak történt egy kis "hiba".

A sztori a következő: 2008 december végén egészségpénztári kártyával fizettem egy fogorvosi kezelést. Fél évvel később jelzett a rendelő hogy akkor "technikai okok miatt" nem tudták levonni a pénzt ezért kérik, fizessem be "újra". Ezt megtagadtam. Majd jött egy közjegyzői fizetési felszólítás, amire fizettem, de nem abban a levélben megadott számlára, hanem a rendelő egy másik számlaszámára...

4 év múlva, tavaly jött a végrehajtói felszólítás hogy fizessek 80 000 Ft.-ot, mivel az akkori tartozást még mindig nem rendeztem. Megírtam nekik hogy én már anno befizettem és számlakivonattal igazoltam is. A rendelő ezután e-mailben értesített hogy "megtalálták" az akkori befizetést, elnézést kértek és azt ígérték, szólnak az ügyvédeiknek hogy szüntessék meg az "eljárást".

Vártam, vártam és most a végrehajtó értesít hogy a felmerülő költségek engem terhelnek és csak úgy tudja törölni a végrehajtást ha én ezt befizetem. Én ezt nem szeretném fizetni...mivel nem tartom magam adósnak. Mit tehetek? (A végrehajtó a családi házunk rám eső tulajdonrészére végrehajtói jogot is jegyeztetett be a földhivatalnál).

A választ előre is köszönöm. Üdv.

gerbera317 # 2015.05.11. 14:37

Ha a fizetési meghagyásra valóban fizettél, akkor alaptalanul kérték a végrehajtás elrendelését. Vht. 41. §:
Ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy a végrehajtandó követelés alaptalan, azt már teljesítették, vagy egyébként megszűnt, a végrehajtó a bizonyítékra utalva felhívja a végrehajtást kérőt, hogy 15 napon belül nyilatkozzék a követelés fennállásáról, egyúttal az adóstól felvett összegből a 34. § (5) bekezdésében említett összegeket fizesse be a megfelelő számlára, illetve fizesse meg a végrehajtónak. A végrehajtást kérőt figyelmeztetni kell a (3) bekezdés szerinti jogkövetkezményekre.

Ezt kell kérned a végrehajtótól, továbbá, hogy az eredményt jegyzőkönyvbe foglalva közölje. Ha megvan, térj vissza ide az eredménnyel. Megjegyzem, az eltérő számlára történő teljesítés olyan hiba, ami kizárhatja a jogosult felelősségét, és adott esetben rajtad maradhat a vh-költség is. De ezt majd akkor.

WestIce # 2015.05.19. 07:39

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha kaptam egy "Tájékoztató a végrehajtási lap tartalmáról" irományt és az abban foglalt követelést teljesítem a végrehajtást kérő felé, a végrehajtás egyéb költségeit ugyan úgy viselnem kell? Gyanítom igen, de azért hátha...

Köszönöm előre is a választ!

ius latratus # 2015.05.19. 08:01

Nincs hátha.

WestIce # 2015.05.19. 08:31

Köszönöm a gyors választ!

Estreia # 2015.05.20. 12:17

Kedves gerbera317!

Köszönöm a választ! Írtam a végrehajtó irodának, remélem válaszolnak. Márciusban a "saját szavaimmal" megírtam nekik ugyanezt, hogy "miért nekem kell fizetnem a költségeket, ha nem is tartoztam, stb." de semmi válasz. Ha erre se válaszolnak, akkor levél lesz a legjobb, gondolom...

Estreia # 2015.05.20. 12:19

Ja, mert hogy e-mailben írtam nekik egyenlőre...

gerbera317 # 2015.05.20. 12:47

egyenlőre” - Egyelőre, "n" nélkül.

saját szavaimmal megírtam nekik ugyanezt” - Most hülyítesz minket? A törvényszöveg ezt mondja: Ha az adós okirattal valószínűsítette, hogy trallala... Valószínűsítetted (magyarul: alátámasztottad) okirattal az állításodat? Mert ha nem, akkor aztán várhaszt arra a válaszra. Ja, és mindezt e-mailben - óriási. Miért nem mindjárt sms-ben, vagy a facebookos idővonaladon keresztül?

Sz.Beáta # 2015.06.01. 12:46

Most vállt jogerőssé egy fizetési meghagyás, mely 120.000 forintos tartozás miatt lett elindítva. Szeretném tudni, hogy mekkora költség ráfordítást jelent nekem, ha a végrehajtóhoz fordulok.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.01. 16:35

5K illeték, néhány tízezer előleg a végrehajtónak.
(Ha csak inkasszót kérsz a bíróságtól, az ingyen van.)

F.Agi # 2015.07.20. 12:51

Kedves gerbera317!
Gyermektartásdíj letiltása a szokásos bírósági letiltás helyett végrehajtói letiltáson jött. (eddig ilyet még nem láttam). Volt benne munkadíj, készkiadás, elmaradt tartásdíj, és végrehajtói jutalék is. A jutalékkal kapcsolatban kérdezném, hogy a 10% jutalékot kérheti a végrehajtó a jövőbeni kötelezettségre is? Én úgy értelmeztem először, hogy a jutalék úgymond "sikerdíj" azért jár, mert az adós magától nem fizetett, és akinek tartozik, végrehajtóhoz kellett fordulnia, hogy a pénzéhez hozzájusson. Az összes elmaradt tartozás megfizetésre került már (jutalék is rászámolva), most már csak a havi folyamatos letiltás van. Erre jogosan kéri a végrehajtó a 10% jutalékot? Véleményem szerint ez nonszensz, hogy még több éven keresztül (gyerek 18 éves koráig, vagy tovább) a végrehajtó jutalékot kap, mert anno egy papírt kiadott.. Nem találok jogszabályt, hogy nem kérhet ilyet. Tudnál segíteni, hogy mit lehet ilyenkor tenni, ha jogos a jutalék, és pár hónapja az nem került levonásra?
Hálás köszönetem,
Ági

Grave7 # 2015.07.21. 20:50

@F.Agi:

  • "Bírósági letiltás" akkor lehetséges, ha a végrehajtást kérőnek van információja az adós munkáltatójáról és a letiltható összeg fedezi a havi tartásdíjat (elsődlegesen ezek a lényeges dolgok, természetesen összetettebb).
  • Ha fel kell kutatni a munkáltató, vagy már sok elmaradás van, stb. akkor végrehajtó (általánosságban).
  • Igen, a folyamatos tartásdíj letiltás esetén is jár a jutalék, hiszen nem önkéntesen fizeti az adós, hanem végrehajtói kényszercselekmény hatására térül meg a követelés.
  • Ha adósnak nem tetszik, hogy jutalékot is kell fizetnie, állapodjon meg a végrehajtást kérővel, hogy önként fogja fizetni X időponttól. Ha vh.kérő bejelenti a végrehajtónak, hogy ezért nem kéri már a letiltást, akkor a végrehajtó értesíteni fogja erről a munkáltatót.
  • Az elmaradt jutalékot is le kell vonni adós fizetéséből (a leírtak alapján gondolom a havi tartásdíj összegénél több a nettó 50%-a, hiszen a hátralék így térülhetett meg).