MBVK elektronikus árverési rendszer


Peter_71 # 2014.07.07. 14:15

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi kérdéssel fordulnék Önökhöz.
Több hónapja használom árverezőként az MBVK elektronikus árverési rendszerét és tapasztalatom az, hogy az ingatlan árverési hirdetmények "Beköltözhető: Igen/Nem" adatát meglehetősen rugalmasan kezelik a végrehajtók, főleg az ipari ingatlanok tekintetében. A VH-val történő telefonos egyeztetéskor pedig a telefon felvevő ügyintéző általában csak hebeg-habog, érzésem szerint a VH telefont kezelő munkatársai nincsenek teljesen tisztában, rosszul értelmezik ezt az adatot, vagy sok esetben tévesen kerül feltüntetésre a hirdetményben ez a nagyon lényeges hirdetményi adat és amely komoly viták tárgya lehet egy lebonyolított árverés során/után. Ezért az MBVK árverési szabályzatában próbáltam utánanézni, hogy a szabályzat pontosan mit definiál a "Beköltözhető: Igen/Nem" árverési hirdetmény adatára, azonban nem találtam meg benne. Az MBVK helpdesknek is elkültdem a kérdést, de nem jött válasz, telefonos érdeklődésemre pedig ugyan azt tapasztaltam mint a végrehajtóknál: olyan emberek veszik fel a telefon akik nem tudnak rá választ adni...

Ezért az volna a kérdésem, hogy az MBVK Elektronikus Árverési Rendszerében, az ingatlan árverési hirdetményekben a "Beköltözhető: Nem" és "Beköltözhető: Igen" árverési adatok pontosan milyen jog állapot(oka)t, körülmény(eke)t takarnak?

Köszönettel:
Péter