Magáncsőd


Rexor # 2015.10.02. 08:19

Ezt a kérdést szerintem felesleges ragozni, mert semmi értelme nincsen. Eleve fontos, hogy a magáncsőd célja nem az, hogy valaki olajra lépjen a meg nem fizetett kötelezettséggel, hanem hogy lehetőséget adjon a tartozás kifizetésére minden fél számára megnyugtató módon. Tehát a magáncsőd a fizetni akaró adósoknak kínál megoldást.

Bea1 # 2015.10.02. 12:51

Szerintem nem az emberek eszével volt baj...

Bea1 # 2015.10.02. 15:51

szóval te láttad előrre mi történik pár éven belül.

a mostani eszemmel nyílván ezt csinálnám. az akkorival szinte gyerekként, nem tudtam ezeket. én kérek elnézést. :-(

Bea1 # 2015.10.02. 17:10

nos, köszönöm a jellemzést

runningman # 2015.10.03. 04:00

Mert a szandek eleve buncselekmenyre iranyul, vagyis csalasra.

Arról az esetről beszélünk, amikor valaki feje felett összecsaptak a hullámok és túl sok az adóssága és ezt nem bírja fizetni. Ebből a helyzetből való kilábalásra ad törvényes lehetőséget a magáncsőd eljárás, már Magyarországon is. Az úniós szabály meg azt mondja, minden magáncsőd szabályozással bíró úniós ország köteles elfogadni egymás magáncsődös cselekményeit, lezárást, felosztást, stb. Az únió alapjogai között van az, hogy ott élhetsz, dolgozhatsz, tanulhatsz ahol akarsz - emberek szabad áramlása. Nem beszélünk bűncselekményről, amire a törvény lehetőséget biztosít az nem bűncselekmény.

Aztan mikor valaki mondjuk maganszemely - az Angol Jog szerint - csodot jelent, akkor megvizsgalja a hatosag, hogyan es miert jutott csodbe, valos e a csod allapota.

Majd amit kideritenek, es bizonyitanak lepesekben azon torvenyek, vagyis Act - ek lapjan szankcionaljak, kezdve majd a Fraud ACT 2006 s 1 pontjaval es igy tovabb.

Így van, megvizsgálják a csőd körülményeit - elsősorban az adós közlései alapján amit szükség esetén ellenőriznek.

Ezt fogja előadni a tipikus lecsúszott magyar adós - és ebben szemernyi hazugság nem lesz - és ebbe kössenek bele a fraud act alapján: /elmondás alapján/ -----------------------------------------------
  • 2005-ben a flextronics szegedi alvállalkozójánál dolgoztam már négy éve, nagyon odatettem magam, hajtottam, megfogtam a munkát, középvezető lettem havi 280 nettóval. Megszületett a kisfiam, 2004-ben és a feleségem újra terhes lett. Emiatt úgy döntöttünk, hogy albérlet helyett veszünk Szeged egyik külvárosában egy lakótelepi két és félszobás lakást, 20 év törlesztés után inkább legyen saját lakásunk minthogy albérletre dobálnánk ki a pénzt. Volt 1m ft megtakarításunk, ennyit tettünk félre az évek során. Felvettünk 5m ft devizahitelt, mert harmada volt a kamata mint a forinthitelének és kevesebb a törlesztője mint az albérletnek. A kormány azt mondta hamarosan bevezetik az eurót, a bank azt mondta, 180ft-s svájci frank árfolyamnál itt már államcsőd lenne, minden borulna, ne aggódjak az árfolyamváltozás miatt, max egy 10-15% lehetséges fel vagy le. Ha felmegy az árfolyam egy picit bukok, ha esik akkor meg nyerek, nem lehet előre tudni - mondta nekem a bank.

2006-ban havonta, kéthetente kellett már szerelőhöz hordani az apósomtól/apámtól ajándékba kapott 16 éves opel astránkat (egyes golfunkat, ladánkat, stb), ezért amikor a fizetésem 305e-re emelkedett és megkaptam a karácsonyi jutalmat, vettünk egy új Suzuki Swiftet (Opel Astrát, stb) 15% önrésszel. Ugyanekkor vettünk a feleségemnek egy számítógépet, hogy a két baba mellett legyen kilátása egy picit a világra és esetleg valami pénzt is tudjon keresni az internettel vagy otthoni munkát találjon. A számítógépet kedvező chf áruhitelre vettük, öt évre, hogy ne legyen sok a havi törlesztő.

2008-ban apósom felajánlotta, hogy ők bejönnének a panelba, hogy közel legyenek a kórházhoz, mi meg menjünk ki az ő családi házukba lakni Szeged mellé Deszkre. Megbeszéltük, úgy gondoltuk megéri az a 10 perc napi többletút azért, hogy a kicsik falusias, jó környezetben legyenek, a nagyobbik hamarosan iskolába megy, apósom mondta, hogy csak mutatóba van a faluba cigány. A házat fel kellett újítani, mert apósomék erejéből az utóbbi 10 évben nem futotta. Mivel a feleségem volt munkahelye azt ígérte, hogy visszaveszik a gyes után, és elvégzett időközben egy könyvelői tanfolyamot is, úgy döntöttünk, hogy belevágunk. A bank adott a felújításra hárommillíót, ha fedezetként a szegedi panel mellé bevonhatja a deszki házat is, ill apósomék a kezeseink lesznek. Sajnos nem volt elég, drágább lett a tetőcsere mint amennyit mondott a vállalkozó és kiderült, hogy szét van rohadva a szennyvízcső is a ház alatt. Egyéb kisebb problémák is voltak, külön-külön kevés, együtt tekintélyes költség. Sajnos fel kellett vennem egymillíó személyi kölcsönt, a munkahely is adott 500.000-t kamatmentesen.

2009-ben a kisebbik fiam óvodába ment, a feleségem visszavette a volt munkahelye, majd fél év múlva csődbementek. Szerencsére sikerült munkát találnia, egy szociális otthonban takarított négy órában és elkezdett bedolgozni egy könyvelőirodának.

2010-ben egyik napról a másikra elbocsátottak, majd a flextronics bezárt, még az előregyártott csarnokait is elvitte az országból. Közben erősödni kezdett a svájci frank, már 7m volt az adósságunk az eredeti 5m helyett, a 3m-s felújítási hitel is 4m volt már, hiába fizettük rendesen. A bank elkezdett kamatot emelgetni, így a törlesztőm is duplán nőtt a magasabb tőke és a magasabb kamat miatt. A feleségem két nyomorúságos keresményét egy az egyben a törlesztésre fordítottuk. Én munkát kerestem, meg apósom segítségével megtermeltem a család zöldség és gyümölcsszükségletét a kertben. Ennivalót az apósomék által adott havi 20-30.000-ből vettünk.

Meghirdettük a deszki házat, majd levittük az árat, majd még lejjebb. Végül jött egy ingatlanos, aki azt mondta, bár szép nagy ház, de itt a faluban nincs rá semmi kereslet, ad érte két és félmillíót készpénzben. Ekkor már 12m-val tartoztunk a banknak az eredeti 5m és 3m helyett. Meghirdettük a szegedi lakást is, arra 4.5m-ért lett volna vevő, így ha mindkét lakást eladjuk, még rajtunk maradt volna 5m adósság és mehetünk a gyerekekkel (apósomékkal együtt) albérletbe, úgy, hogy a két hitel miatt évekig vagy törlesztjük a fizetés és nyugdíj legalább felét, vagy vonni fogják tőlünk. Ezt vállalhatatlannak tartottuk, ennyiből albérletet, reszit, ennivalót néha gyógyszert fizetni nem lehet. Vártunk, abban reménykedve, hogy én munkát, esetleg normálisabb munkát találok, ill véget ér az ingatlanválság és el tudjuk adni jobban az ingatlanokat. Végül mégis belementünk volna, hogy adjuk el mindkét ingatlant mert a frank emelkedett, de a bank azt mondta erre nincs lehetőség. A vételárnak el kell érnie a hitel összegét, semmivel sem lehet kevesebb.

Az autóhitelt, az áruhitelt és a személyi kölcsönt nem tudtuk fizetni, mindent a lakáshitel törlesztésébe tettünk, nehogy elvigyék az ingatlanokat. Apósomék visszaköltöztek hozzánk Deszkre és a szegedi lakást kiadtuk. Annyira nem érte meg, csak egy pici pluszt jelentett, mert anyósom pont a kórház miatt költözött be a panelba, heti háromszor hordtam be a kórházba, rendszeres kezelésre.

Az áruhitelből már csak 18.000 ft volt hátra. Felmondták, továbbadták a bank faktorcégének. Azok kiküldtek egy 10.000 ft-s felszólító levelet, kijött egy nő (kiszállás 10.000) követelőzni. Továbbadták az intrum justitianak (eos faktornak, dunacorpnak, stb), azok engedményezési meg ügyviteli díjat számoltak fel, telefonálgattak, végül végrehajtásra adták. Így lett a maradék 18.000 ft-ból 280.000. A végrehajtó lefoglalta a hiteles autónkat, erre a bank (Merkantil vagy cib autóhitel, stb) felmondta az autóhitelt. A hatéves, akkor 1.1m-ra értékelt kocsimat 300e ft-ért adta el a végrehajtó és még 50e tárolási díjat is levont belőle.

Mivel az autóhitelből szinte semmit nem kapott a Merkantil, nem élvezett előnyt, ezért végrehajtást indított. A végrehajtó lefoglalta a házat és a lakást is. Erre az Erste bank felmondta a lakáshiteleinket is. A szegedi lakás 3.5m-ért ment el. A deszki házban ottmaradhattunk, mert az első árverésen nem volt vevő, utána meg a kormány moratóriumot vezetett be amit többször meghosszabbított.
Az Erste a deszki ház árából 1.5m-t kapott, kétmillíót levontak illetékekre és végrehajtási költségre. Maradt 10m lakáshitel, ami azóta 18m-ra hízott, már kétszer engedményezték, büntetőkamatozzák folyamatosan. A személyi hitelt már nem is számolom, 1m-t felvettem, két évig törlesztettem, most már vagy a hatodik cégnél van a hitel valahol négymillíó felett kamatoztatják. Az autóhitel is ketyeg tovább, az is faktorcégnél van már hárommillíó körül járunk. Egyedül a munkahelyi kölcsön nem terhel már, mert a végkielégítésemet és az utolsó havi béremet amit nem fizettek ki, beleszámította a felszámoló. Még én kaptam 3.800 Ft-t...

Apósom nyugdíjának a felét folyamatosan vonják, anyósom 2012-ben elhunyt, feleségem fizetését szintén vonják, amikor a könyvelőirodánál tud keresni azt alkalmi munkavállalónként teszi, így ahhoz nem nyúlhatnak. Tőlem is vonják a fizetésem felét, munkám az elmúlt öt évben négy különböző helyen volt, kicsivel a minimálbér felett, a munkahelyek közt sok-sok munkanélküliséggel. Ezalatt felfejlesztettem az angoltudásom jórészt saját magam, kisebb részben egy ismerős tanárnő által, emiatt nagyon hibásan beszélek, a kiejtésem is rossz, de igyekszem megértetni magam.

Ide Angliába azért jöttem ki dolgozni, hogy tudjam segíteni az otthoniakat - sofőrként dolgozom - de jövőre megszűnik a moratórium, ezért két hónapja utánam jött a feleségem is a gyerekekkel, hogy az iskolát már itt tudják elkezdeni. Apósom egyelőre a házban van Deszken, ha kiteszik onnan, akkor vagy utánunk jön és velünk lakik, vagy odaköltözik a testvéréhez aki tavaly özvegyült meg. Én nettó 1.110 fontot keresek, a feleségem egyelőre semmit de talán el tud menni itt is takarítani, a lakásbérlet egy hónapra 500, a rezsi meg az önkormányzati adó úgy 200, a közlekedés 100 font. Élelmiszerre és minden egyébre marad 310 fontunk, amiből szűkösen ugyan, de kijövünk. Ha a feleségem is talál munkát, könnyebb lesz.

Ha kicsit összeszedtük magunkat, pár év múlva hazamennénk, szeretjük a hazánkat, a szép tájainkat, az embereket, csak a rendszert nem ami még mélyebbre taszítja az embert ha bajban van. -------------------------------------------------
Mit mond erre a fraud actod? Hol követ el ez az ember bűncselekményt?????????????????????? B+
runningman # 2015.10.03. 04:07

"deszki ház árából 1.5m-t kapott," helyett szegedi lakás árából 1.5m-t kapott
/bár lényegtelen/

runningman # 2015.10.03. 04:14

Es az egesz tetejebe: simlis, tisztessegtelen ember.

Inkább én vagyok az, Bea csak latolgat, ötletel, próbálkozik. És még én is, nem a szomszéddal, nem a kisboltossal, nem az óvónénivel, nem a körzeti orvossal szemben vagyok tisztességtelen és simlis. Csak a lehúzós intézményekkel, cégekkel szemben vagyok ilyen.
Mert ezt láttam tőlük.
Majd ezt kaptam tőlük.
És most igyekszem visszaadni.

Vh-ügyes # 2015.10.03. 04:21

csak mert teret engedtetek a jóerkölcs és a bűnrosszaság párharcának... (különösen neked Business Law)

ÁDÁM
Ím, nagy Isten,
Tekints le és pirulj, mi nyomorult,
Akit remeknek alkotál, az ember!
AZ ESZKIMÓ
Nagyon haragszik társad, éhes ő is?
LUCIFER
Sőt, mert nem éhes, épp azért haragszik.
ÁDÁM
Mi helytelen faragsz rosz élceket!
LUCIFER
Igazság az, nem élc. Okoskodásod
A jóllakotté, míg itt társadé
Éhes gyomornak filozófiája.
Okokkal egymást meg nem győzitek,
De egyetérttek rögtön, hogyha te
Kiéhezél, vagy ő majd jóllakott.
Igen, igen, akármint képzelődöl,
Mindég az állat első bennetek,
És csak midőn ezt el birád csitítni,
Eszmél az ember, hogy nagy-gőgösen
Megvesse azt, mi első lényege. -

Vh-ügyes # 2015.10.03. 06:47

:) hát persze...

Vh-ügyes # 2015.10.03. 08:04

mókás ahogy kapálódzol...
saját természeted megítélésében ekkora magabiztosság...
"nagy könnyebbség a megnyugvás hitünkben"

Vh-ügyes # 2015.10.03. 09:01

ha tényleg rendben volnál, pont lesz..-nád hogy én mit gondolok... (na hagyjuk...)

Vh-ügyes # 2015.10.03. 09:20

könyörgöm, Madáchcsal már had szabadjon egyetérteni...:) (ne essünk már egymásnak (tényleg nem ismerlek...) inkább véleményezd - kérlek - a másik topicban feldobott szakmai kérdést.)

Lajdika # 2015.10.08. 06:06

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség az ingatlan árverezéssel kapcsolatban.
Kérem, hogy aki képben van a magáncsőd törvénnyel kapcsolatban, az jelezze!
Köszönöm

Bori Bori # 2015.10.08. 06:43

Lajdika, tedd fel a kérdésed, mert abból fog kiderülni, hogy ki tudja megszakérteni.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.08. 09:10

Magáncsőd esetén teljesen felesleges ügyvédhez fordulni.

  1. El kell menni a főhitelező bankhoz, ott el kell indítani az eljárást. Ki kell tölteni az ehhez szükséges nyomtatványt, ami viszonylag hosszú, de csak az adós tud rá válaszolni. Eljárási díja van. Ha megállapodnak, akkor minden rendben.
  2. Ha nem állapodnak meg, akkor a kormányhivatal csődvédelmi szolgálatához kerül az ügy és ők fognak eljárni.

A kérdezőnek gondolom valamilyen részletkérdésben lenne szükséges válaszra.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.08. 09:53

Jogi ügyekben általában nem felesleges ügyvédhez fordulni. (Igen, hazabeszélek... De attól még igazam van.)

wers # 2015.10.08. 10:24

:))

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.08. 10:26

Oké, persze, persze...

Nagyjából sejtem, hogy a kérdező mire gondolhat: most árverés alatt van az ingatlana (még nem árverezték el), azonban ha elkezdené a csődvédelmi eljárást, akkor a végrehajtási eljárás megszakadna.
Amíg a kérelmét elbírálja a bank, meg még fut egy kört a kormányhivatalnál is, addig az ingatlana nem árverezhető el, aztán ha nem is felel meg a feltételeknek, életbe lép a moratórium és bent maradhat az ingatlanban.

Lajdika # 2015.10.08. 13:51

Business Law: köszönöm a választ, de én is jogász vagyok :)

A magáncsőd törvény meghatároz konkrét időpontokat, amelyek előtt az adóssal szemben végrehajtási cselekményt nem lehet foganatosítani. Ezek a határidők: deviza alapú kölcsön esetén 2015.10.31. + 60 nap,. forint alapú kölcsön esetében az elszámolás kézhezvétele + 60 nap + 60 nap-

A konkrét kérdésem:

A fenti határidőkön belül általánosságban szünetel a végrehajtási eljárás, vagy csak abban az esetben ha a Csődszolgálat értesíti a végrehajtót (a 2015. évi CV. törvény 28. §-a így fogalmaz, ám a 104. § alapján megtévesztő)? Vagyis ezekben az eljárásokban intézkedhet a végrehajtó mindaddig, amíg a Csődszolgálat nem értesíti az adósságrendezési eljárás kezdeményezéséről, vagy egyáltalán nem intézkedhet.

A válaszra a munkámhoz lenne szükségem. A jogszabályokat már átrágtam.

Köszi előre is!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.08. 14:51

A 104. § alapján általánosan szünetel.

Bori Bori # 2015.10.08. 15:05

Mondtam, hogy meg kell várni a kérdést...

Lajdika # 2015.10.08. 17:47

Igen a 104. § alapján szünetel, DE: a 28. § szerint csak akkor fog szünetelni, ha a Csődszolgálat bejelenti a végrehajtónak, hogy adósságrendező eljárást kezdeményezett az adós, és azt is rendezi, hogy mi van, ha a szünetelés előtt már árverési hirdetmény került kiírásra:

"A Családi Csődvédelmi Szolgálat az adós, adóstárs által tett nyilatkozatok és a végrehajtást foganatosító szervezetektől beszerzett adatok alapján haladéktalanul bejelenti az adóssal, adóstárssal, illetőleg az eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezettel szemben végrehajtási eljárást folytató önálló bírósági végrehajtónak, illetve más végrehajtást foganatosító szervnek az adósságrendezési eljárás kezdeményezésének benyújtását. Az adósságrendezés kezdeményezésének benyújtásáról szóló értesítés végrehajtó általi kézhezvételétől kezdve – az adóssal, a kezessel, egyéb egyetemleges kötelezettel és a dologi kötelezettel szemben – a velük szemben fennálló követelések behajtása iránt folyamatban lévő végrehajtási eljárásokban eljárási cselekmény, intézkedés nem foganatosítható, a végrehajtási ügy szünetel, a felek és az egyéb kötelezettek által a szünetelés időtartama alatt tett nyilatkozatok is hatálytalanok; ettől az időponttól minden határidő nyugszik. Az eljáró végrehajtó a szünetelésre tekintettel díjjegyzék kibocsátására nem jogosult. Ezt követően a végrehajtási eljárásban már nem lehet újabb árverési hirdetményt közzétenni, a szünetelés előtt már közzétett árverési hirdetmény alapján az árverést a végrehajtó akkor lefolytatja le, ha a licitálás már megkezdődött, és érvényes licitajánlat érkezett. Ha az árverés érvényes és eredményes, az abból befolyt vételárat a végrehajtó a Vht. szabályai szerint osztja fel a végrehajtást kérők között."

Továbbá a 43. § rögzíti, hogy mit kell csinálnia a végrehajtónak, mit tehet és mit nem tehet, amennyiben általános szünetel az eljárás, akkor értelmetlen lenne ezeket meghatároznia a törvénynek....

"43. § (1) A bírósági adósságrendezés kezdő időpontjában az adós, adóstárs és az eljárásban kötelezettként részt vevő egyéb kötelezett ellen folyamatban lévő végrehajtást a végrehajtást foganatosító bíróság (hatóság) a családi vagyonfelügyelő értesítésének kézhezvételekor haladéktalanul hivatalból felfüggeszti. A végrehajtás felfüggesztése nem érinti a végrehajtás során már foganatosított lefoglalás, biztosítási intézkedés, zár alá vétel, zárlat hatályát. Az adósságrendezési eljárásban felhívás ellenére részt nem vevő egyéb kötelezettel szemben az adóssal közös tartozás behajtása érdekében a folyamatban lévő végrehajtási eljárás, zálogtárgy értékesítés folytatódik, a végrehajtást kérő havonta jelenti a családi vagyonfelügyelőnek a végrehajtás során megtérült összeget.
(2) A végrehajtó a végrehajtás felfüggesztéséről való tudomásszerzését követően haladéktalanul értesíti az adós, az adóstárs és az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezett munkáltatóját, továbbá azokat az egyéb kifizetőket, akik az adós részére olyan juttatásokat folyósítanak, amelynek összegéből a végrehajtás során levonást eszközölnek, hogy a levonás további folytatásának nincs helye. Ha a végrehajtó az értesítést elmulasztja, vagy ha a munkáltató, egyéb kifizető az értesítést követően a levonás szüneteltetésére vonatkozó kötelezettségét elmulasztja, felel az adóssal, az adóstárssal és az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezettel szemben minden olyan kárért, ami a mulasztása miatt következett be.
(3) A végrehajtás felfüggesztése előtt az adóstól, adóstárstól és az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezettől levont, és a végrehajtást kérőnek még ki nem fizetett pénzösszeget haladéktalanul a végrehajtói letéti számlára kell átutalni, a letéti számlán kell kezelni, abból a végrehajtást kérő részére nem lehet kifizetést teljesíteni.
(4) Ha a Vht. vagy más jogszabály szerinti végrehajtási eljárásban az adós, adóstárs és az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezett pénzforgalmi intézménynél kezelt számla- vagy takarékbetét-követelését a végrehajtó már végrehajtás alá vonta, haladéktalanul elektronikus értesítést küld a pénzforgalmi intézmény részére arról, hogy az átutalási végzés vagy hatósági átutalási megbízás alapján a számla további megterhelésének, illetve a takarékbetét-követelés egyenlegéből való további levonásnak – a végrehajtás bírósági adósságrendezés miatti felfüggesztésére tekintettel – nincs helye, a korábban levont, de a végrehajtást kérőnek még át nem utalt összegeket haladéktalanul a végrehajtói letéti számlára kell átutalni. Ha a végrehajtó az értesítést elmulasztja, vagy ha a pénzforgalmi intézmény az e bekezdés szerinti kötelezettségeit az értesítés ellenére elmulasztja, az adóssal, adóstárssal és az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezettel szemben minden olyan kárért felel, ami a mulasztás miatt következett be.
(5) Ha az adós, adóstárs vagy az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezett ingóságát, ingatlanját vagy követelését a végrehajtási eljárás során lefoglalták, a végrehajtó a foglalási jegyzőkönyv, illetve a végrehajtási jog, jelzálogjog bejegyzése érdekében kibocsátott hatósági megkeresés másolatát megküldi a családi vagyonfelügyelőnek, és tájékoztatást ad arról, hogy a foglalás kinél történt, az ingóság az adós, adóstárs vagy az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezett őrizetében van-e, vagy ki gondoskodik a lefoglalt vagyon megőrzéséről, valamint történt-e biztosítási intézkedés vagy zár alá vétel. Tájékoztatást ad továbbá arról, hogy az ingóságokkal együtt milyen okiratokat foglalt le. Ha az ingatlan vagy más vagyoni elem lefoglalása közhiteles nyilvántartásba való bejegyzéssel valósult meg, a végrehajtó a nyilvántartásba való bejegyzés alapjául szolgáló jegyzőkönyv másolatát megküldi a családi vagyonfelügyelőnek.
(6) A végrehajtó tájékoztatja a családi vagyonfelügyelőt, hogy a Vht. értelmében mely lefoglalt értéktárgyat tart bírósági letétben, illetve milyen összegben és pénznemben kezel fizetőeszközt a végrehajtói letéti számlán, és ez utóbbiak az adós, adóstárs vagy az adósságrendezési eljárásban kötelezettséget vállaló egyéb kötelezett melyik lefoglalt vagyontárgyából erednek. A végrehajtás felfüggesztéséről való tudomásszerzést követően a számláról a végrehajtást kérő részére kifizetést nem lehet teljesíteni, újabb lefoglalást nem lehet foganatosítani.
(7) A végrehajtás felfüggesztéséről való tudomásszerzést követően a végrehajtási eljárásban már nem lehet újabb árverési hirdetményt közzétenni. A már közzétett árverési hirdetmény alapján az árverést a végrehajtó lefolytatja, ha már van érvényes licit, és ha az eredményes, a befolyt vételárat a végrehajtó a végrehajtást kérők között feloszthatja.
(8) A (7) bekezdéstől eltérően a romlandó dolgok értékesítését a végrehajtó a Vht. szabályai szerint lefolytatja, és a befolyt vételárat a végrehajtói letéti számlán kezeli.
(9) A végrehajtás felfüggesztéséről való tudomásszerzést követően a korábban lefolytatott árverési értékesítésből befolyt vételárat a végrehajtó a Vht. szabályai szerint osztja fel a végrehajtást kérők között.
(10) Amennyiben az adóssal, adóstárssal valamely tartozásáért egyetemlegesen felelős kötelezettel, kezesével, a zálogkötelezettével szemben végrehajtási eljárás van folyamatban, akkor az abból származó és a követelést csökkentő térüléseket a hitelező köteles a részére történt teljesítést követő 15 napon belül a családi vagyonfelügyelő részére bejelenteni. A követelés 5%-át el nem érő, letiltásból, részletfizetési megállapodásból vagy más önkéntes teljesítésből származó térüléseket a hitelező félévente köteles a családi vagyonfelügyelő részére összesítve bejelenteni."

Lajdika # 2015.10.08. 17:49

Jahh és nincs árverés alatt az ingatlanom :)
A válasz kizárólag azért érdekel, mert a munkámhoz szükséges, és mivel a jelzálogos ügyekben jelenleg - 2015. október 17. napjáig - szünetelnek a végrehajtások, ezért fontos lenne, hogy mi lesz ezután, mert egyáltalán nem mindegy, hogy az ügyfelem ingatlanját árverezheti a végrehajtó, vagy sem...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.08. 18:00

Lajdika :)

Akkor szerintem az a kérdés, hogy jelenleg hol tart az ügy. Ha a banknál elindult az eljárás, akkor arról a bank a területi csődvédelmi szolgálatot értesíti, de ebben az eseten a csődvédelmi szolgálat nem tudja, hogy végrehajtó van-e az ügyben, mert csak annyi értesítést kap, hogy x.y. kezdeményezte az eljárást.

Ha esetleg már végrehajtónál van az ügy, akkor az adós jelezze a végrehajtónak, hogy ezt kezdeményezte.

Ha nem jön létre a megállapodás, majd akkor kerülnek az iratok a csődvédelmi szolgálathoz és akkor majd látszódnia kellene, hogy van-e végrehajtó, akkor már lehetne a végrehajtót értesíteni.

Van még egy javaslatom: ha nagyon bizonytalan lennél, akkor kérj egy állásfoglalást az Igazságügyi Hivataltól. A végrehajtókat is ők ellenőrzik, meg a csődvédelemnek is ők a központi szerve. :)

runningman # 2015.10.08. 19:57

Esetleg érdemes lehet az időt húzni, hogy minél később legyen meg az árverés? /érje be a magáncsőd-eljárás a végrehajtást/

Mondjuk megkifogásolni egy becsértéket.