Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási kifogás - felülvizsgálat

gerbera317 # e-mail 2016.07.19. 16:15

Hogyhogy mindkettőt? Előbb az árverési hirdetményt, majd az árverést is, vagy egyszerre mindkettőt?

willow #   2016.07.19. 16:08

Bocsánat, mindkettőt; és egyben bírálták el őket.

gerbera317 # e-mail 2016.07.18. 22:43

A lényeget nem írod. Az árverést támadtad meg, vagy a hirdetményt?

willow #   2016.07.18. 18:39

Szia, köszönöm, hogy válaszolsz; és helyzet a következő: lakottként árvereztek nem lakott (jogi értelemben sem lakott) ingatlant, tulajdonos okirattal igazolta, hogy a haszonélvező törlésre került még az árverés sikeres lezárása előtt, és erről a végrehajtót is értesítette írásban, ehhez képest az elsőfokú ítéletben egy, az árverés lezárása után történt törlés időpontjára hivatkozással utasították el a kifogást, a másodfok ezt jóváhagyta. Ezzel szemben ott van az iratanyagban a hiteles tulajdoni lap másolata, amely tartalmazza a törlés időpontját, amely az árverés lezárásának időpontjánál korábbi, és ott van a vh által dátumbélyegzővel ellátott kifogás, amely ugyancsak korábbi keltezésű. Szerintem meg sem nézték az iratanyagot, vagy nem tudom.

gerbera317 # e-mail 2016.07.18. 16:37

jogszabálysértésre való hivatkozással

Mi másra hivatkozhatnál? A nyilvánvalóan alaptalan jogorvoslati kérelmet bírsággal jutalmazzák. Egyébként, tudtommal nincs helye felülvizsgálatnak. Midet utasították el?

willow #   2016.07.18. 14:29

Üdvözletem,

érdeklődnék, hogy I. és II. fokon elutasított végrehajtási kifogás tárgyában - jogszabálysértésre való hivatkozással - kúriai felülvizsgálati kérelem előterjeszthető? Köszönöm.