felmondás


ObudaFan # 2016.03.16. 05:30

szandrisne

(Rendes) felmondással élhet a munkáltató.

szandrisne # 2016.03.16. 03:24

Most látom, hogy kétszer küldtem el a kérdésem. Ettől függetlenül valaki válaszoljon már a kérdésemre, köszönöm!

melus02 # 2016.03.15. 19:29

Hihetetlen.. sose gondoltam hogy ilyen helyzetbe kerülhetek... azért nagyon köszönöm a segítségüket... megfogadom a tanácsokat..

melus02 # 2016.03.15. 10:07

Köszönöm szépen a segítségüket!!! De jobb lessz ha megszabadulok tőlük.. az imént hivott telefonon és megfenyeetett... döbbenetes....

szandrisne # 2016.03.14. 21:34

kbs: a kérdésem az, hogy a munkáltatóm és én mivel élhetek? A munkáltatóm felmondhat, ha nem vállalom a másik munkakört? Gondolom igen. De akkor rendes felmondással mond fel? Nem akarok közös megegyezést, mert én nem akarok felmondani. Igaz, hogy 2 éve dolgozok a munkahelyen, végkielégítésre nincs esélyem, lehet, teljesen mindegy, hogy közös megegyezés vagy felmondás szerepel-e a papíron? Az érdekel, hogy mire számíthatok? Köszönöm előre is a válaszod.

szandrisne # 2016.03.14. 21:17

kbs: a kérdésem az, hogy a munkáltatóm és én mivel élhetek? A munkáltatóm felmondhat, ha nem vállalom a másik munkakört? Gondolom igen. De akkor rendes felmondással mond fel? Nem akarok közös megegyezést, mert én nem akarok felmondani. Igaz, hogy 2 éve dolgozok a munkahelyen, végkielégítésre nincs esélyem, lehet, teljesen mindegy, hogy közös megegyezés vagy felmondás szerepel-e a papíron? Az érdekel, hogy mire számíthatok tőle? Köszönöm előre is a válaszod.

Dr.Attika # 2016.03.14. 21:06

Így van. Maradjon táppénzen. A munkáltatóval pedig ne értekezzen, mert erre sem köteles betegsége alatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 20:58

Miért kellene bármit is tenned?

melus02 # 2016.03.14. 17:11

Tehát akkor engem a munkáltatóm át akar verni? Monjam e a táppénzt hogy ő el tudjon küldeni.. ilyen dumával hogy utána minjárt kiirathatom magam táppénzre alanyi jogon. Nem baleseti táppénz hanem kimerültség tulhajszoltságból eredő izomgyullads fájdaol izomgörcs becsípődés. Kérem adjon tanácsot mit tegyek? Itt maradok egy fillèr nélkül..és még sok kezelés vár rám. Ez mind pénz gyógyszerekre utiköltségre. Ráadásul keresőképtelen vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 15:09

A keresőképtelenség időtartama alatt a munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt.
A táppénzre való jogosultság a munkaviszony megszűnésével megszűnik. (Kivéve a baleseti táppénzt.)

melus02 # 2016.03.14. 12:29

Tisztelt Ügyvédúr!!! Több mint egy hónapja táppénzen vagyok és nem hogy javulna az állapotom hanem még rosszabb. További kezelésekre kell járnom. Gyógytorna stb.. jelenleg egy ujjabb izomgörcsön vagyok túl mozdulni sem tudok. Munkáltatom meg akarja szüntetni a munkaviszonyom.. mondván ha én megszüntetem a táppénzt akkor én alanyi jogon elmehetek táppénzre.. azt szeretném kérdezni hogy van-e ilyen? Hogy vehetem igénybe? Stb.. pénz nélkül nem maradhatok..

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 10:07

Nem értem a kérdést.

szandrisne # 2016.03.14. 09:53

de éppen ez az, hogy másik munkakört nem akarok. Akkor inkább mondjanak fel, de nem közös megegyezéssel, mert én nem akarok felmondani. Szóval, mire számíthatok? Milyen szerződést tehetnek elém, ha nem vállalom?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.14. 09:50

Akkor az szerződésmódosítás lenne, amit csak egyezséggel lehet.

szandrisne # 2016.03.14. 09:09

raktárosból árufeltöltőbe vagy vevőszolgálatra.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.13. 20:50

Eddig mi volt a munkakör, és mi lenne ez után?

szandrisne # 2016.03.13. 20:07

A munkaköröm változik, a munkahely nem. Ugyanott lennék, de másik osztályon, éjszakában. Bár szó van/volt nappaliban is, de szintén másik osztályon.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.13. 14:23

Változna a munkaköröd? Változna a munkavégzés helye (úgy értem, a település, nem az emelet)?

szandrisne # 2016.03.13. 12:25

munkakör átszervezéssel kapcsolatban kérdeznék. Átszervezés van nálunk, másik osztályra tennének át, állandó délelőttről állandó éjszakára. Nem akarom elfogadni, az osztályhoz sincs semmi közöm. Határozatlan szerződésem van, 2 éve dolgozok a cégnél, nem akarok eljönni tőlük. A munkaköröm sem szűnik meg, csak átszervezik az osztályok munkáját, hogy hatékonyabb legyen, kevesebb dolgozóra lesz szükség osztályonként. Ok, hogy felmondhatnak, de nem közös megegyezéssel, igaz?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.13. 11:52

Kapja a fizetését, és még dolgoznia sem kell. (Nem csak azért nem felmondás, mert nem úgy nevezték. Ennyiből nekem úgy tűnik, hogy ezt tartalmát tekintve, a munkáltató szándéka szerint sem az.)

cinella # 2016.03.13. 11:40

kbs: Rendes? Ezt jó hallani, végre vki nem szidja a munkahelyemet. Azzal mit nyer a kollégám, hogy nincs benne a felmondás szó?

ObudaFan # 2016.03.11. 22:16

A felmondási idődre eső távolléti díjat kérheti tőled a munkáltatód, továbbá kártérítést, ha kára merül fel.

Kikomiko # 2016.03.11. 18:23

Kedves Fórumozók!
Kilátásban van egy 4x jobban fizető álláslehetőség külföldön és ha szólnak azonnal mennem kellene!A kérdésem az lenne,hogy mi történhet,ha felmondok és másnap már nem megyek be dolgozni?Mit tehet a munkáltatóm,ha nem akarom ledolgozni a felmondási időt (határozatlan idejű szerződésem van)?Az A1-es nyomtatványt igényelheti e a leendő főnököm?Van valami,ami ezt befolyásolhatja,ha nem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom?
Köszönöm szépen előre is,Kikomiko

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.11. 16:43

Azért nincs benne, hogy felmondás, mert nem az. Ez egy nagyon rendes munkáltató.

cinella # 2016.03.11. 08:32

Tisztelt Fórumosok, Hozzáérték,

a munkahelyemen néhány kollégámnak felmondtak, egyikük megmutatta a felmondási levelet, amely röviden:
Tisztelt XY, tájékoztatom, hogy munkaköre megszűnt, ettől a naptól kezdve állásidőt számolunk, ez alatt az idő alatt keresünk megfelelő munkakört, így eddig a munka alól felmentem.
A lényeg az, hogy miért nincs a levélen, hogy rendes felmondás? A kollégám nem akart felmondani, a közös megegyezést úgy sem írta volna alá. Vagy 1 hónap múlva lesz még egy másik levél? Köszönöm előre is.