felmondás


Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.24. 16:54

Meglehetősen általános a kérdés. Annyira, hogy felmerül a gyanú, hogy nem is kérdezel, hanem csak panaszkodsz. Ráadásul azt is előre.

cybergyerek # 2016.01.24. 15:18

Kedves Mindenki,

Segítségeteket szeretném kérni egy felmondással kapcsolatos ügyben, mert nem tudjuk, hogy mit lehetne tenni ebben az esetben.Minden tapasztalatot, véleményt szívesen veszek.
A szituáció a következő:
Keresztapám már 42 éve van a munka világában, s azt hiszem 2 éve lenne még a nyugdíjig. Azonban, a jelenlegi munkahelyéről (közel 10 éve dolgozik itt) el akarják küldeni minden indoklás nélkül, persze közös megegyezéssel. Annak sikerlüt uána nézni a neten, hogy így nyugdíj előtt, már ún. "védett korban" van, és nem lehet komoly indoklás nélkül elküldeni, illetve, normál munkáltatói felmondás esetén járna neki végkielégítés. Ezt a több százezres összeget a munkáltató nem hiszem ,hogy ki szeretné fizetni. Egyelőre áll az ügy, mert kersztapám közölte a munkáltatóval, hogy nem ír alá semilyen papírt, mert bizonyos jogok ők is megilletik. Sajnos, most az tűnk a legvalószínűbbnek ,hogy a munkáltató visszaveszi és arra fog rámenni ,hogy a dolgozó saját maga mondjon fel, mert sorozatosak lesznek a szóbeli megalázások, a kollégák előtti kifigurázások, illetve olyan minőségi és mennyiségű munkát fog neki adni, amit nem fog bírni. Tehát, vagy , így vagy úgy de el fogja érni ,hogy elmenjen a dolgozó.
Kérdés az lenne ,hogy mit lehet ilyen esetben tenni, hogyan lehet egy iylen helyzetet kezelni, ahol sajnos ennyire ki vna szolgáltatva egy kis ember a munkaadójának?
Azt még hozzá kell tennem, hogy kersztapám mindíg becsültesen végezte a munkáját, még többet is elvégzett, mint amit a munkaköre megkívánt.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
Gergő

Amidala01 # 2016.01.24. 10:17

Rendben, köszönöm.


könyvelek

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.24. 10:14

Elég.

Amidala01 # 2016.01.24. 09:42

Nem tudom, bent lesz-e a főnök. Elég, ha átvetetem a recepcióssal?


könyvelek

gerbera317 # 2016.01.24. 09:39

Megpróbálod? Van valami, ami megakadályozhat benne?

Amidala01 # 2016.01.24. 09:34

Köszönöm, ettől tartottam. Akkor bemegyek reggel, és megpróbálom átadni.


könyvelek

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.24. 09:32

Jobb lenne írásban.

Amidala01 # 2016.01.24. 09:26

Tisztelt Szakértő!
Próbaidő alatt megszüntethetem e-mailben azonnali hatállyal a munkaviszonyomat? Mi számít a közlés időpontjának, amikor elküldtem a mailt? A közlés időpontjában azonnal megszűnik a munkaviszony?
Megtisztelő válaszát köszönöm,
Anna


könyvelek

Tomi71 # 2016.01.22. 15:34

Ok, köszönöm!

ObudaFan # 2016.01.22. 09:57

NEm. A felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat, amely a másik félhez eljutva hatályosul. Ezzel szemben te közös megegyezésről írtál, ami egy megállapodás. Ez akkor hatályosul, ha mindketten elfogadjátok.

Tomi71 # 2016.01.21. 22:16

Ezt találtam: A felmondás visszavonása

A felmondás a nyilatkozatot megtevőt köti, vagyis miután a címzett másik félhez eljutott, már csak annak egyetértésével vonható vissza. Amíg a címzetthez el nem jut, addig vissza is vonható, hiszen még nem vált hatályossá. A hatályosulástól kezdve a felmondási nyilatkozat tartama - például a felmondási időpont megváltoztatása - is már csak a másik fél beleegyezésével lehetséges.

Ez erre nem vonatkozik?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.21. 19:50

Az csak egy ajánlat volt. Ha nem fogadta el, hát nem fogadta el. A hatályos szerződést be kell tartani.

Tomi71 # 2016.01.21. 19:39

Jó estét!

Az lenne a kérdésem, hogy a cégem egy 10 éve megkötött vállalkozási megállapodást szeretne felmondani közös megegyezéssel. Megírtuk, átadtuk, de a megbízott meggondolta magát és ragaszkodik a felmondási időhöz. Visszavonhatom a már megírt és átadott közös megegyezéssel való felbontást? Ez után kötelezhetem a munka folytatására?

Köszönöm a választ!

László8339 # 2016.01.15. 14:13

Semmi ilyesmiről nem volt szó.Be mentem. Szeretnék felmondani mert jobbat találtam mert kevés a fizetés. Válasz: Rendben amint kész vannak papirjai szólunk. Elkérték munkaruhám belépőkártyám. Röviden ennyi.Egy darab papirt se irattak alá nem is kaptam tőlük semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.15. 12:09

Írásba adták, hogy felmentenek a munkavégzési kötelezettség alól a felmondási időre? Vagy beleegyeztél, hogy lerövidítsétek a felmondási időt?
Egyáltalán biztos, hogy felmondtál, és nem közös megegyezéssel szüntettétek meg a munkaviszonyt?

László8339 # 2016.01.15. 11:12

Valamint ha 30nap felmondási időm van azt miért nem dolgozhatom le? Úgyan is felmondásom után azonnal bekértek munka ruhát belépő kártyát stb.

László8339 # 2016.01.15. 11:08

December közepén hét kolegám mondott fel. Január4.én már új munka helyükön kezdtek. Több éves dolgozókról van szó. Nekik nem volt volt felmondási idejük???

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.15. 10:48

Mivel legalább 30 nap a felmondási időd, van még idejük kiadni a papírjaidat és a járandóságaidat.

László8339 # 2016.01.15. 10:46

Jó napot! Felmondással kapcsolatos kérdésem lenne.Az a problémám hogy volt cégemnél felmondtam. Pénzbeli gondok miatt valamint jobbat találtam. Ez több mint egy hete történt.A problémám ott kezdődik hogy papirjaimat nem hajlandók kiadni mivel még "nincs kész". Annyi segitséget ajánlottak fel hogy rózsaszin könyvet le pecsételik és oda adják. De érdekes módon ez is eltünt. Ki állitanak másikat "majd". Fizetésem sehol szintén "majd" étkezési utalvány nem jár. kérdezem miért. hiszen bér papiron fel van tüntetve. Válasz az az októberi.Vajon októberi étkezési utalvány mit keres decemberi bér papiron??? Ilyen ügyben mit lehet tenni hova lehet fordulni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.09. 15:50

Munkavállalói felmondás esetén nem jár végkielégítés, és a felmondási idő felére sem kell felmenteni a munkavállalót a munkavégzés alól. (A felmondási idő, ha a felek másképp nem egyeztek meg, 30 nap.)

tamaris # 2016.01.09. 13:20

Tisztelt Fórum!

Több mint 20 éve dolgozom egy cégnél.Óraszámokat hol lefele hol vissza 8 órába módositják ezáltal a munkabért is. Aláirtam a csökkentést de mivel csak utólag volt időm számolnni igy rájöttem hogy ez nekem nem jó. Mit lehet tenni, hogy törvényesen akár felmondjak hogy a végkielégitéstől és járandoságoktól ne essek el. Van e valami mód a 2016-os változás alapján. Vagyis megoldást keresnék. Válaszukat várom. Köszönettel