felmondás


Claudia075 # 2016.02.11. 16:17

Alapjában megerősítést nyert bennem a jelen helyzet által az, hogy ennél a cégnél nem lesz lehetőségem sem fejlődni, sem feljebb lépni. Így ez tul.képpen megadta a kezdő lökést, max. ha ez nincs, elhúzódott volna.
Anyagilag és a család szempontjából nem vállalható egyébként ez most, amellett, hogy nem vagyok egyedülálló.

pazs # 2016.02.11. 12:39

Azonnali hatállyal nem.
Mi vállalhatatlan benne? Egyedülálló szülő vagy? Messzire kéne naponta ingázni? Tovább tart, mint a munkaidő tartana naponta?

Claudia075 # 2016.02.11. 11:55

Ui. Helyesebben jogukban áll-e megtenni, hogy kirúgnak ezen okból kifolyólag.

Claudia075 # 2016.02.11. 11:53

Köszönöm a választ, semmiképpen nem áll szándékomban törvényt sérteni, amit nem említettem korábban, hogy amennyiben nem vállalom a kötelező oktatást, azonnali hatállyal ki is rúghatnak a cégtől?
Köszönettel!

pazs # 2016.02.11. 11:25

Hogyne, okos megoldás a társadalombiztosítási csalás és az okirathamisítás is.
Iróniát félretéve: igen, a betegszabadság és a táppénz alatt is telik a felmondási idő a munkavállaló általi rendes felmondás esetén. Azt viszont nem te választod meg, hogy mely napokra kapsz betegszabadságot és melyekre táppénzt és még akkor sem szabad/célszerű/javasolt ezt igénybe venni, ha találsz olyan orvost, aki megállapítja, hogy keresőképtelen vagy egészségügyi okból, amikor közben meg nem is.

Claudia075 # 2016.02.11. 11:00

Üdvözlöm!

A munkáltatóm a munkakörömben elvárt feladatok ellátásához szükséges új szoftver betanulásának megszabott körülményeivel olyan feltételek elé állított - kötelező jelleggel -, amely számomra sem anyagi, sem családi szempontok alapján nem vállalható, ezért szeretnék fel is mondani.

A már hónapok óta tervezett új vállalat-irányítási rendszer bevezetéséről a kötelező betanulás kezdő időpontja előtt 5 nappal tájékoztattak, minket is, itt a vidéki irodában, így kérdéses számomra, hogy milyen feltételekkel és milyen formában adjam be a felmondásomat.

Február 15-én kezdődik a kötelező oktatás fent Bp.-en.

FŐ szempontom, hogy ameddig nem találok új állást, és nem kapom meg az első fizetésemet, addig is részesüljek ellátásban.

Kérdésem az volna, hogy OKOS MEGOLDÁS-E, ha február 15-én (részarányosan) 2 nap betegszabira és utána 13 nap táppénzre vonulok, miközben február 15-én beadom a felmondásomat 15 napra? Lehetséges 15 napot megjelölni?

Maradok tisztelettel és köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.01. 08:20

Táppénz mellett nyilván nem járhat álláskeresési támogatás is. Sőt, amíg keresőképtelen vagy, addig szerintem bejelentkezned is fölösleges.
Ezután majd a tb-nek adod le a táppénzes papírt közvetlenül.

szendiszundi # 2016.02.01. 06:42

Kapom de a munkahelyemen adom le a táppénzes papírt és ott mondta a hölgy hogy le jár a munka szerződésem akkor állás keresési segélyt fogom kapni és azt nem értem de szerintem a hölgy hogy baleseti táppénz fog járni utána is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.31. 12:42

A baleseti táppénzt hol kell majd igényelni
Most nem kapod?

bomme2 # 2016.01.30. 17:45

Kedves Kovács Béla Sándor!

Ha az én kérdésemre kérdezett vissza, igen határozott idejű volt a szerződésem. 5x egy évre szerződtek, majd szeptemberben még 4 hónapra. Majd november végén közölték, hogy a szerződésem lejár, és megszűnik a munkaviszonyom. Ekkor jeleztem, hogy 5 év után határozatlanná válik a jogviszony, de a munkahelyi jogi képviselő ezt nem tudta vagy nem akarta érvényesíteni. Így a dec 31-ei határidővel a szerződésem lejárt, kaptam 3 havi végkielégítést. Most azonos munkáltatónál, csak más vezetőnél dolgozhatnék, ha nincs időbeni korlátozás a felmondás után. Nekem decemberben azt mondták, hogy 6 hónap után vehetnek vissza, de ilyet én nem találtam.

Köszönettel
Kovács Sándor

szendiszundi # 2016.01.30. 08:38

A baleseti táppénzt hol kell majd igényelni mert nekem azt mondták hogy álláskeresési segélyt fogok kapni.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 16:20

Ha a határozott idő lejár, a munkaviszony megszűnik. A baleseti táppénzt kapod tovább.

szendiszundi # 2016.01.29. 13:52

Most hogy le jár a munkaszerződésem februárba és baleseti táppénzt kapok el kűldhetnek-e mert a munkaszerződésemet nem akkaarják hosszabitani, lehetséges-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 13:21

Mégegyszer mondom: nem.

kicsimoki # 2016.01.29. 13:10

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a választ!

Még olyan kérdésem van, jogalapot képez-e ha a munkavégzéshez nincsenek biztosítva a munkaeszközök (ez egy csomagoló anyagok gyártásával foglalkozó cég, ahol gépeken kell a tasakolást elvégezni és védőruhás felszerelés nincs, meg nincs a gép megfelelően ellátva védelmi szempontból).

Köszönettel,
Kicsimoki

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 12:19

Kicsimoki, felejtsd el.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.29. 12:18

Határozott idejű? Ez biztos?

bomme2 # 2016.01.29. 10:04

Tisztelt Szakértők!

2015 december 31-vel 5 év 3 hónap után megszüntették a közalkalmazotti határozott idejű szerződésemet. Mivel 5 év felett volt a munkaviszonyom kaptam 3 hónapnyi végkielégítést.
A kérdésem az lenne, hogy ugyanaz a cég mennyi idő elteltével alkalmazhat újra, határozott illetve határozatlan idejű szerződéssel?
A felmondáskor a cég jogi képviselője 6 hónapot mondott, de ezt én sajnos az online elérhető munka törvénykönyvében nem találtam meg.

Válaszukat előre is köszönöm!

kicsimoki # 2016.01.29. 09:52

Tisztelt Szakjogászok!

Olyan kérdésem van, hogy szeretnék azonnali hatállyal felmondani jelenlegi munkahelyemen (mert közös megegyezéssel nem fognak elengedni a sok munka miatt és jelenleg még embert is kellene találni a helyemre). Van pár indokom, amire gondolok, csak sajnos nem tudom eldönteni, hogy jogalapot képez-e vagy sem. Az indokok amik szóba jöhetnek a következőek:

  • többszöri kérés ellenére sem kaptam bérjegyzéket (ezt tudom bizonyítani írásos alapon)
  • jogszabályokba ütköző dolgok (utólagos pótlása dokumentumoknak, illetve ha más munkaterületen észleltem szabálytalan dolgokat, magyarán mondva törvénybe ütközőket és erre felhívtam a figyelmet és nem foglalkoztak vele, ez képezhet-e jogalapot, ezekről is van írásos dokumentációm)
  • szabad vélemény nyilvánításban való korlátozás (ezt tanúkkal tudom bizonyítani)
  • többszöri kérés ellenére sem kaptam utazási támogatást (ami törvény szerint járna 86%-ban, ezt is tudom írásban bizonyítani, mások meg kapnak utazási támogatást, tehát itt diszkrimináció, megkülönböztetés, egyenlő bánásmódra lehetne-e hivatkozni)
  • folyamatosan más munkaköri feladatok ellátása más kollégáknak való besegítés (úgy hogy munkaköri leírás nem volt módosítva egyszer sem és amióta a cégnél dolgozom, más egyéb dolgokat is ellátok, ezt is tudom bizonyítani)

Köszönöm a mielőbbi gyors segítséget!
Kicsimoki

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.26. 22:17

Munkáltatói felmondás esetén természetesen jár a felmondási idő. Majd ha felmondanak.

emese001 # 2016.01.26. 21:56

Kedves Kovacs Bela Sandor,

biztos vagyok benne hogy elobb utobb elokerit valami papirt is a felmondasrol.
jár nekem az 1 honap felmondasi ido az uj rendszerben is ugye?
Ha rendkivuli felmondast akar azt nyilvan megfeleloen ala kell tamasztania.
Itt most arrol van szo hogy nincs tobb penze a cegnek, es valakinek mennie kell, viszon ten rendesen vegeztem a munkam eddig.

koszonom
g.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.26. 18:44

Bakfitty. Szóban nem lehet felmondani.

emese001 # 2016.01.26. 17:53

egyszeru kerdesem van, ma 5,5 honap utan kozolte a fonokom hogy felmond nekem. Meg irasban nem tette meg, igy nem tudom hogy rendkivuli felmondasnak vagy normal felmondasnak gondolja. mire figyeljek? egy honap felmondasi idő van? hatarozatlan ideju a szerzodesem.

koszonom
g.

cybergyerek # 2016.01.24. 17:06

*Javítás: Nyugdíj előtt állókat védő törvényról van szó az előző hsz-ben.
ÉS még annyit szeretnék hozzátenni ,hogy ez a szitu nagy valószínűséggel be fog következni, és csak megpróbálunk előre látóak lenni.

Köszönjük a hozzászólást!

cybergyerek # 2016.01.24. 16:58

KEdves Kovács_Béla_Sándor,
Nem tudom miből gondolja, hogy ez panaszkodás ,nem annak lett szánva! Igyekeztem leírni a szituációt a leg pontosabban, nyílván teljes neveket, és cég nevet nem akartma írni, de szerintem az nem is számít most. A szituáció lehet általános, de a kérdés továbbra is fenn áll: Mit lehet ilyen "framuci" helyzetben tenni? Mert ha semmit, akkor a nyugdíj előtt álló törvény sem ér sokat... mert azt betartatni normálsian nem lehet.