felmondás


Felejts007 # 2016.03.10. 12:51

Kedves fórumtársak!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a munkavállaló benyújtotta a felmondását, majd a munkáltató ragaszkodik a 30 nap letöltéséhez. Akkor a munkáltató megteheti-e, hogy a 30 napnál előbb jelentse ki?
Feltételezem, ha ki is jelent előbb, akkor is már köteles a 30 nap munkabérét kifizetni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.09. 12:02

Nem értettél meg. Ha jól olvastam a vázlatos tényállást, akkor ez tipikus üzemi jogutódlás. Akkor pedig pedig nincs módod elfogadni vagy nem elfogadni - ugyanígy a munkáltatónak se.
A bércsökkentés és a próbaidő viszont ugyanezen okból nagyon nem stimmel.

Te mit szeretnél?

11Kérdezősködő11 # 2016.03.09. 09:19

Kedves Sándor!
Köszönöm válaszát, akkor a járható utak ezek szerint:
1.) elfogadom a felkínált pozíciót, (ami bércsökkenést és 3 hónap próbaidőt jelent),
2.) nem fogadom el és március hónap végével kiléptetnek felmondási idő nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.09. 08:39

van-e felmondási idő
Van. De ez nem ilyen egyszerű, szerintem nem kell felmondaniuk neked, csak tájékoztatniuk a munkáltatói jogutódlásról. Ha nem mész dolgozni, akkor azonnali hatállyal felmondhatnak.
Ha szerencséd van, akkor ezt ők sem tudják.

csimi64 # 2016.03.09. 08:15

Üdv olyan kérdésem lenne hogy jár e végkielégités a részemre abban az esetben ha a munkáltató nem tud meg felelő munkát biztositani számomra egésségi állapotombol kifolyólag,és ez által fel mondanak,és mi a helyzet a közösmegeggyezéskor?

11Kérdezősködő11 # 2016.03.07. 07:39

Kedves Hozzáértők!
A cégemnél március 31-el megszűnik a munkakör, amit eddig betöltöttem és átkerül egy másik céghez. Ha nem fogadom el a másik cég ajánlatát (innen kiléptetnek és az új helyre beléptetnek) akkor itt április 1-vel kirúgnak. A kérdésem, hogy ilyen esetben van-e felmondási idő vagy április 1-vel megszűnik a munkaviszonyom?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.07. 05:53

De még a közalkalmazottaknak se.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.07. 05:48

Jééé... Na, az Mt.-ben ilyen nincsen!

mazsoma # 2016.03.06. 21:47

Kedves Munkajogászok!

A közszolgálati törvény 70.§ (1)c) pontjának értelmezésével kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy a második fordulat azt jelenti, hogy, ha valaki nem vesz, és nem is vett ki gyermek gondozása céljából fizetés nélküli szabadságot, de 3 éven aluli gyermeket nevel és dolgozik, az felmondási védelem alatt áll?

"c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság [111. §, 113. § (1) bekezdés], illetve – a fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is – a gyermek hároméves koráig terjedő,

Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.06. 19:11

Ha nagyvállalat, ha nem, attól még ez a mondat fölösleges, bizonytalanná teszi az értelmezést.
Egyébként szerintem ha a határozott idejű módosítás nem érintette a személyi alapbért, akkor az a határozott idő leteltével is változatlan marad.
Ha nem lenne az a szerencsétlen mondat, akkor a határozott idő elteltével minden tekintetben visszaállna az eredeti, módosítatlan szerződés hatálya. De a munkakör tekintetében ez a hülyeség (sit venia verbo) bekavar a munkakörre nézve, esetleg a bér tekintetében is.

Amúgy meg nem beépítették, hanem beépítettük.

Edictus # 2016.03.06. 19:03

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Ez egy nagyvállalat, egy korábbi munkakörből kerültem ebbe a munkakörbe akkor az alapbér nem változott (pont megegyezhetett a korábbi és az új munkakör bér besorolása szerintem). De ezt a mondatot beépítették módosítva ezzel az alapszerződést, ezzel nem lehetett mit tenni..:(

Üdv. E

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.06. 17:49

De kár volt ezt a mondatot beleírni; csak arra jó, hogy bezavarjon.

A személyi alapbéredet is módosítottátok határozott időre?

Edictus # 2016.03.06. 17:23

Tisztelt Munkajogban jártas szakember!

Az alábbi kérdésre keresném a szakértő választ.

A cégnél huszonéve dolgozom, határozatlan munkaszerződéssel. A munkaszerződés módosításaként az adott munkakörbe kerüléskor kaptam évekkel ezelőtt egy olyan hivatalos papírt, mely szerint munkaviszonyomnak határozatlan idejű fenntartása mellett, határozott időre XY távolléte idejére, de legkésőbb - adott dátum - napjáig az alábbiak szerint módosítják. Utána a munkakör a mvégzés helye van és ez a végén: "Amennyiben a Munkáltató vagy a Munkavállaló a .....munkakörben történő foglalkoztatást nem kívánja meghosszabbítani, vagy határozatlan időtartamúvá alakítani, a Munkáltató a Munkavállalót iskolai végzettségének, szakképzettségének és szakmai gyakorlatának megfelelő munkakörben a munkakörre meghatározott alapbér biztosítása mellett továbbfoglalkoztatja.

A kérdésem az alábbi lenne, mivel XY visszajön dolgozni:
1- mennyi idővel előtte kötelesek közölni, hogy mi a döntésük?
2- én úgy ítélem meg a leírás alapján, hogy a bért is csökkenthetik a felajánlott állás alapján, ez így van?
3- amennyiben nekem olyan állást (állásokat) ajánlanak fel, amit nem szeretnék elfogadni, akkor mi történik?
4- ha nem fogadom el a felajánlott állást, akkor az annak számít, mint ha én mondanék fel vagy ilyen esetben a munkáltató automatikusan felmond nekem?
5 - ha nem fogadom el a felajánlott állást, attól még kaphatok végkielégítést? Mikor köteles a munkáltató végkielégítést adni?

Köszönöm!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.05. 06:12

Úgynevezett "üzemi jogutódja" lehet, de itt épp az számít.

iSzÁkos # 2016.03.04. 22:13

Hát, tőletek, mert a szomszéd zöldségest hiába kérdeztem :)
A válaszodból egyébként azt olvasom ki, hogy lehet egy egyéni vállalkozásnak jogutódja egy kft, akkor is ha közben párhuzamosan futnak, élnek tovább.
Így a feleségem munkaviszonya folyamatos, tehát nem próbaidőnek számít.
Kérlek, javíts ki ha tévednék.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.04. 18:18

Tőlünk kérded? Olvastuk mi azokat a szerződéseket?

iSzÁkos # 2016.03.04. 14:28

Tisztelt Szakértők!
Feleségem eddig egyéni vállalkozó alkalmazottja volt határozatlan idejű munkaviszonyban. 2016.01.28-án a magánvállalkozó által alapított Kft. átvette őt, határozatlan idejű szerződéssel.
Most, egy hónap múlva, megkeresték, jobb feltételeket kínáltak neki máshol.
Kérdésem az, hogy ha fel akar mondani, milyen távon és milyen indokkal tehetné? Próbaidőnek minősül a Kft-nél a munkaviszonya? Illetve jogutódja a Kft az egyéni vállalkozónak?
Köszönöm!

melus02 # 2016.03.04. 08:13

Mert bíztamm benne hogy normálisak lesznek velem és tlolerálják a betegségem.. hisz miattuk robbantam le.. de nem ..... folyamatosan zaklattak nyomozgattak utànam... és egy fillér munkabért meg betegszabadságot se utalt..És persze a munkahely nekem fontos mert én dolgozni akartam de nem igy nem ilyen áron hogy csak kihasználjanak..

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.03. 20:43

Akkor nem kell indokolni, 30 nap a felmondási időd. Miért nem mondtál fel a táppénz alatt.?

melus02 # 2016.03.03. 17:26

Bocsánat. Hatàrozatlan idejű munkaviszony

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.03. 15:22

Határozott idejű munkaviszonyt nem lehet felmondani.

melus02 # 2016.03.03. 12:50

Szeretnék választ kapni a kérdésemre mielöbb mert szorít az idő!!!!!! Köszönöm!!!

melus02 # 2016.03.01. 17:13

Tisztelt Ügyvéd Úr!!! Jelenleg táppénzen vagyok lassan egy hónapja mert annyira túlhajszoltam magamat hogy mozogni se tudtam gyógykezelésekre járok. Pár nap múlva eljön az ideje s vissza kell mennem dolgozni. De nem akqrok mert nem akarok ujra lebetegedni... és a munkahelyem meg a munkáltatóm nem teszi lehetővé a könnyebb munka végzést... szeretnék felmondani... határozott idejű munkaszerződésem van.... segítsen.. hogy irjam meg? Hogy indokoljam?? És kell-e felmondási időt ledolgozni..? Mert én egy percet nem vagyok hajlandó tovább nekik dolgozni... szerződést is szegtek nagyon sok pontban.. a betegségem se tolerálták.. folyamatosqn zaklattak... várom válaszát... köszönöm!!

Dr.Attika # 2016.02.29. 18:43

Tisztelt manocska...!
Határozott idejű munkaszerződést jogszerűen csak rendkívüli felmondással lehet megszüntetni. Annak meg törvényes okát és indokát kell adni.

manocska322 # 2016.02.29. 18:36

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Határozott idejů munkaviszonyom van es szeretnék élni a felmondással, az lenne a kérdésem hogy élhetek e az azonnali hatályú felmondással, ha igen indokolnom mindenképpen kell e (új masik munka miatt). Vagy ha ezt nem tehetem meg akkor csak a közös megegyezés marad vagy rendes felmomdast is kezdeményezhetek.???
Vàlaszàt előre is köszönöm.