Jogi tanács kérése


semmi # 2012.10.08. 15:52

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék segítséget,felvilágosítást kérni lovaglás közbeni balesetről.
A történet a következő,a lányom lovagolni tanul és most volt először úgy, hogy a lovasoktató már nem száron vezette körbe-körbe hanem egyedül a karámban helyesebben négy tanuló volt a karámban.Egymás után mentek körbe-körbe s az előtte haladó ló leállt egymás mellé kerültek s a ló megrúgta.A lányom nyílt lábszártörést szenvedett amit operálni kellett.A kérdésem, hogy a lovardát terhelheti ilyenkor felelősség?Nincs előírás, hogy milyen távolságban haladhatnak ilyenkor a lovak?Hány tanuló lehet egyszerre a karámban?Igaz az, hogy a lovaglás saját felelősségünkre működik,hogy fizetünk óradíjat és erre nem fizetne a biztosító?Igaz, hogy ez egy kártérítés rovat,de konkrétan az érdekelne, hogy a biztosítás ilyen esetben hogyan jár el.

Köszönettel

Zelin # 2012.10.05. 21:01

Tisztelt Dr.Attika, Kőbeíró, Sherlock!
Köszönöm a válaszokat!

Végrendelkezne szegénykém (86 éves), és a még vissza sem kapott Bánffy-erdők neki járó részét nem szeretné a családjára hagyni, ha megteheti.

Dr.Attika # 2012.10.04. 17:55

Zelin!
Figyelmébe ajánlom az alábbi linket.
http://www.jogaszok.ro/hu

Kőbeíró # 2012.10.04. 16:02

Zelin,

Nyilván komolyan kérdezed és a Milédit is okkal birizgálja a kérdés, de lássuk be: magát magyarnak valló ember, Erdélyben a román államtól/hatóságoktól szeretne valamit... hát erre nem tenném fel a malacperselyt.

De... talán kérdezzen meg egy helyi jogászt! Igen, azt hiszem ez valóban jó ötlet!

Sherlock # 2012.10.03. 20:46

Ezt egy román kollégától kellene megkérdezni, de valószínűleg nincs.

Zelin # 2012.10.03. 20:42

Megismételt segítség kérés.
Tisztelt Jogtudók!
Erdélyi magyar arisztokrata hölgy kérdezi, hogy van-e
Romániában ági örökösödés, öröklés?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.02. 16:13

OFF
valótlan?! Hiszen itt van két hozzászólással lejjebb.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.02. 14:34

OFF
Amíg magad kedvére hülyeségeket írsz, addig nem nagyon szólok rád. De amikor másokat olyan magatartásra biztatsz, amelyből azoknak anyagi kára keletkezhet, akkor kénytelen vagyok. Most például szóltam.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.02. 13:37

Ha valóban megtévesztett az eladó, és ezt még bizonyítani is tudod, akkor a szerződés érvénytelen, visszakövetelheted a vételárat. És persze, vissza kell adni az ingatlant. Arra az időre pedig, amíg használtad, fizethetsz használati díjat.

buszosferi # 2012.10.02. 07:41

Tisztelt Ügyvéd Úr, fórumozók!
Januárban vásároltunk egy új építésű ingatlant. Azért esett erre az ingatlanra a választás, mert az eladó azt állította, hogy mint építési vállalkozó építette és ez szerepel az adásvételi szerződésben és így mentesülőnk az illetékfizetés alól. Sajnos azóta kiderült, hogy nem, mint építési vállalkozó építette és a NAV illetéket állapított, meg amit nem tudunk kifizetni.
Kérdésem az lenne hogy mit lehet ebben az esetben tenni.

Zelin # 2012.09.28. 17:44

Tisztelt Jogtudók!
Erdélyi magyar arisztokrata hölgy kérdezi, hogy van-e
Romániában ági örökösödés, öröklés?

Piramis07 # 2012.09.27. 15:54

Jó napot !

2008 szeptemberében vásároltam egy ipari gépet 1.2 millió forintért.
Most nemrég tudtam meg, hogy a tulajdonos már túltett a beszélt terméken, és nem akarja kifizetni a kártérítést.

Mivel nem vagyok magyarországi lakos, ezért ebben az évben szándékoztam a termék után menni Magyarországra, mert 2008-tól mostanáig nem volt rá sem pénzem sem alkalmam, vállalkozó lévén.

A személynem meg nem áll szándékában megtéríteni a gép árát.
Ezért pereskedni szeretnék. A kérdésem meg az, hogy tudok-e ? Azaz módomban áll-e ennyi idő elteltével is bíróságra menni?

Köszönöm a választ.
További kellemes napot !

Tisztelettel,
Piramis.

Andris21 # 2012.09.26. 13:19

Tisztelt Jogtudók!
Kérdésem ha a társasház többségi tulajdonosa a önkormányzat akkor a kisebbség akarata ellenére magához vonhatja e a kezelői jogokat?

lewho # 2012.09.26. 12:55

az ajánlott levél feladóját nem értesítik a kézbesítésről

wers # 2012.09.26. 12:43

A feladó megőrizheti akármeddig is. Kérdés, hogy mit ér el vele.

lewho # 2012.09.26. 12:39

A posta 1 évig őrzi meg a kézbesítésről szóló adatokat ismereteim szerint. Hogy miért nem scannelik be, nemtom:)

ius latratus # 2012.09.26. 11:11

Nem lett jobb.
...

"Azt szeretném tudni hogy egy hat évvel ezelőtt postára adott ajánlott levelet amit a címzett nem kapott meg, lehetséges e vizsgálni? "

Röviden: igen.

"A feladó az eredeti küldemény azonosítójú feladóvevénynek a szelvényével bizonyítja, viszont azt én nem kaptam ilyen levelet."

Mit bizonyít? Hogy feladta.
Az összetett mondatodban ott a válasz.

Viszont ennek semmi értelme, mert alappal gondolhatjuk, hogy nem ez a lényeg. Mi a kérdés?

Sándor Ignácz # 2012.09.26. 10:50

Nem értem. Azt szeretném tudni hogy egy hat évvel ezelőtt postára adott ajánlott levelet amit a címzett nem kapott meg, lehetséges e vizsgálni? A feladó az eredeti küldemény azonosítójú feladóvevénynek a szelvényével bizonyítja, viszont azt én nem kaptam ilyen levelet.Talán érthető már így a kérdés.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.26. 09:19

Csak azt ne! Inkább a konkrét kérdést. ;)

ius latratus # 2012.09.26. 09:18

Na, ezt még egyszer!

Sándor Ignácz # 2012.09.26. 08:59

Kérdezem hogy hivatalos küldeményeket amelyeknek postai küldeményazonosítóval is elvan látva, a feladástól számított öt éven túl eredményes e a vizsgálat kérése?

Csompi # 2012.09.24. 08:24

Tisztelt Ügyvéd Úr, fórumozók!

Okulásul írom le történetem, és tanácskérés céljából.
Interneten előfizettem 15000 ft-ot a pécsi székhelyű Szabad Európa újságra idén januárban, amit a mai napig nem kaptam meg. Leveleimre nem reagálnak, fogyasztóvédelmi feljelentés hatástalan, meg sem jelennek az idézésekre. SMS-ben ígérik a visszatérítést stb., aztán semmi, egyszóval hülyére vesznek.
A Rendőrség azt mondja, hogy az összeg kicsinysége miatt nem foglalkoznak az üggyel.
Nem az összeg nagysága miatt, hanem büszkeségből (bosszúból?)szeretnék végére járni az ügynek, mivel a mai napig hirdetik zavartalanul az előfizetést honlapjukon, lehetséges további áldozatokra vadászva.
Tényleg nincs mód megállítani ezt a folyamatos csalást?
Kérdésem: Van-e valami módja, hogy különösebb anyagi-idegi- kockázat nélkül valami hatásos eljárást indítsak ellenük?

krisztiana1 # 2012.09.23. 17:55

Kedves fórumozók!

Annyira nem hosszú a történetem, mint amennyire bosszantó. Április elején e-mailen érdeklődtem egy balatoni szállás felől, amit aztán 48.000 Ft elutalásával július elejére leelőlegeztem, lefoglaltam, nem tudom, ez nem áll a levélben, csak az összeg. A pénz megérkezett. Június elején jeleztem a hölgynek telefonon, hogy édesapám meghalt, nem tudunk menni. Megértő volt és kedves. A Balaton környékén ez kiemelt időszak, így a szállást ki adta másoknak. Azt ígérte, hogy a pénzt visszautalja. Többszöri próbálkozás és ígéret ellenére sem érkezett meg a 48.000 Ft.

A továbbiakban mi tévő legyek? Jogilag van esély a pénz visszaszerzésére? Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Köszönöm előre is: Krisztina

ngfh # 2012.09.23. 15:33

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy a bíróság kikérhet-e banktól hangfelvételt, illetve azt a perben használja-e?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Krisztián

gerbera317 # 2012.09.23. 11:50

Egyébként normálisnak érzed magad? Azért kell bíróságra menned, mert nem egyszerűen rád akarja valaki tolni a tartozást, hanem a bíróságnak kell megvizsgálnia, hogy egyáltalán rád tolható-e. Ha azt szeretnéd, hogy a bíróság a meghallgatásod nélkül döntsön a sorsodról, akkor ne menj el a tárgyalásra - ez csak rajtad áll...