Adójóváírás, családi adókedvezmény


Andorpapa # 2017.03.20. 11:48

Akkor nincs vissza pénz?:)

Rexor # 2017.03.20. 13:31

Emiatt biztos hogy nincs.

drbjozsef # 2017.03.20. 18:59

Andorpapa,

a havi fizetésed alapján számolják, időarányosan, különböző kedvezmények miatt járhat vissza, de azért, mert csak hat hónapot dolgoztál ott, azért önmagában biztosan nem.

Andorpapa # 2017.03.21. 19:05

Rendben, köszönöm a válaszokat:)

Juszti01 # 2017.04.04. 10:24

Tisztelt Fórumozók. Érdeklődni szeretnék, 2015. évben
nem lett a családi adókedvezmény elszámolva. Önellenőrzéssel tudom-e még érvényesíteni.

lajcsó # 2017.04.04. 10:42

Önellenőrzés lehetséges. Bár előfordulhat, hogy kiharcolsz vele egy adóhatósági ellenőrzést.

warsixx # 2017.04.04. 11:35

Tisztelt Hozzáértők!

Az eset a következő ami iránt érdeklődnék:Van egy gyermekem akinek az édesanyjával nem házasodtunk össze viszont már nem vagyunk együtt!A gyermekelhelyezésről bírósági határozat nincs!Az édesanyja májustól nem igényli az adókedvezményt és szólt hogy én igényelhetem!Viszont a családi pótlékot Ő kapja!És még egy csavar októbertől a gyermekemmel egy lakcímen vagyunk de családi pótlék az anyukához megy!
A kérdésem a következő:igényelhetem én májustól az adókedvezményt annak ellenére hogy a családi pótlékot nem én kapom de az édesanyja nem igényli májustól?

Köszönöm a válaszokat!

W.

Ibolya72 # 2017.04.25. 08:43

Tisztelt Fórumozók. Ez már volt kérdés!
Érdeklődni szeretnék, 2015. évben
nem lett a családi adókedvezmény elszámolva.
Önellenőrzéssel tudom-e még érvényesíteni, és ebben az esetben várható-e hogy "behívnak"

Köszönöm a válaszokat!

lajcsó # 2017.04.25. 08:57

Igen/talán.

Vadsuhanc # 2017.04.26. 08:52

Tisztelt lajcsó!

Az önkormányzat a tavalyi évben megállapította, hogy talajterhelési díj megfizetésére nem vagyok kötelezhető, tekintettel, hogy a csatorna hálózat nem áll rendelkezésemre.

A fentiekre figyelemmel a talajterhelési díjjal kapcsolatos adóbevallást kell-e ( kellett volna ) idén készítenem?

Tisztelettel várom válaszod.

lajcsó # 2017.04.26. 09:43

Szerintem nem.

asdf2 # 2017.05.06. 10:22

Tisztelt Szakértők!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, ha élettársi viszonyban élők nevelik közös gyermeküket, mely után családi pótlékra jogosultak (az egész 2016-os évben), és teljes mértékben az apa veszi igénybe a családi adókedvezményt, az anyának az adóbevallásban ki kell-e töltenie a 22-28. és 152. sorokat. Illetve, ha igen, akkor mi módon.

Válaszukat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2017.05.06. 17:41

Én úgy csináltam jó két hónapja valakinek, aki hasonló mint Ti, csak házas, ott a feleség érvényesítette teljesen a kedvezményt, ezért én a férjnél nem írtam semmit se a 22-28 sorokba, se a 152-be.
Egy hónapja megjött neki az adóvisszatérítése (más miatt járt), nem kérdeztek semmit, nem problémáztak.

Pedig elvben ki lehetett volna tolteni, hogy mennyi jar max., alatta, hogy mindet az masik fel igenybevett, nem jar semmi, nem igenyelsz semmit, es a 152 is kitoltheto ekkor, csak nem jar penz belole.

De szerintem felesleges. Ha nem akarok ilyet ervenyesiteni, akkor felesleges kitolteni.

asdf2 # 2017.05.06. 18:04

Kedves József!

Köszönöm a korrekt választ!

Üdvözlettel: János (asdf2)

Aton88 # 2017.05.09. 16:35

Sziasztok!

A párom jelenleg egy helyi kis üzemben dolgozik. 2 Gyermeke van! Március 22.-én adta le a szükséges papírokat a gyermekek után járó családi adókedvezményhez! Nem kapott még eddig ebből egy forintot sem! Teljesítmény bérben dolgozik! Az a kérdésem lenne hogy egy ilyen munkahelyen is meg kell kapnia? Lehet bagatelnek tűnik ez a kérdés, kérlek nézzétek el nekem!

Aton88 # 2017.05.10. 03:35

Teljesítmény béres! Nem állapodtak meg nettóban!

lajcsó # 2017.05.10. 05:40

Ha nem kapkodják el az adóbevallás készítését, akkor lehet, hogy még be sincs adva az adóhatósághoz. (Határidő: május 20.)
Te meg már várod a pénzedet.

gbartfai # 2017.05.11. 07:57

Kedves Szakértők!

A következő esetben munkáltatóm sajnos nem tudott segíteni, pedig szerintem annyira nem bonyolult.
Feleségem 2016 decemberében lett várandós, 2017 április elején házasodtunk. Az első házasok adókedvezményével együtt szeretném a családi adókedvezményt is érvényesíteni (csak én, párom nem "veszi igénybe"). Jelenleg egy háztartásban élünk szüleimmel 4-en, édesapámat (50 éves) daganatos betegsége miatt leszázalékolták, és rokkantsági járadékban részesül. A kérdésem, hogy a magzat mellett igénybe vehetném édesapám után is a családi adókedvezményt? Ő is kedvezményezett eltartottnak számít? Amennyiben csak én érvényesítem a családi adókedvezményt a magzatra és apámra, úgy rajtam kívül kinek kell még nyilatkozatot tennie?

A választ előre is köszönöm!

Üdv,
GBartfai

Aton88 # 2017.05.11. 16:55

Havi lebontásról van szó!

lajcsó # 2017.05.12. 05:10

Anton88!
Értem. Ebből a párod nem közvetlenül is fog kapni egy forintot sem mivel a családi adókedvezmény az adóalapot csökkenti. Ezért kevesebb adót kell fizetnie.

drbjozsef # 2017.05.12. 06:01

Anton 88,

ha úgy érted a március 22-ig leadott papírokat, hogy az a 2016-os adóévre még igénybe nem vett adóalap kedvezményre vonatkozik, akkor ahogy lajcsó is mondta, miután a cég feldolgozza, és leadja az adóbevallást, utána fogjátok megkapni. A határidő május 22., utána 30 napon belül kell megkapnotok azt az összeget, ami visszajár az adóból.
Ha van zsebbe kapott pénz is a cégnél, akkor simán lehet, hogy lenyelik, és nem kaptok semmit (mert év közben a cég érvényesítette tavaly, és nincs már maradvány összeg)

Ha úgy érted, hogy az idei évre vonatkozó papírt adtál le, akkor azt valószínűleg az áprilisi fizetésre alkalmazzák először, vagyis most a május elején megkapott fizetésben már meg kellene jelenjen.

Nézzétek meg a bérpapírokat, amit a fizetés mellé adnak, és hasonlítsátok össze az előzővel. Van változás?

Egyébként meg mi lenne, ha a munkáltató bérszámfejtésénél érdeklődnétek? Ha valahol, ott tudják mi a helyzet.

Judy1986 # 2017.09.06. 04:35

Üdv, szeretnék tanácsot kérni:
Párommal sem házastársi, sem regisztrált élettársi kapcsolatban nem állunk, de életvitelszerűen közös háztartásban élünk.
Közös gyerekünk után a párom jogosult-e a családi adókedvezményre, ha apasági nyiatkozatot tesz? Csak a gyermek megszületését követően, vagy a magzat 91. napos korától lehet igényelni?
Judit

nonolet # 2017.09.06. 05:53

Valamit kéne lépni...
HA nem akartok a jövőre nézve sok-sok anyagi-vagyoni jellegű bonyodalmat.

  • vagy házasodni kéne
  • vagy regisztráltatni
  • vagy legalább egy vagyonjogi szerződést íratni

-

Kedvezményezett eltartottnak minősül és jár miatta a kedvezmény: a magzat (a fogantatás 91. napjától a világra jöttét megelőző hónapig az erről szóló orvosi igazolás alapján).

Bettu # 2018.02.01. 05:27

Tisztelt Fórum!

Édesanyám elvált, 4 gyereket nevelt és a családi adókedvezményt soha nem vette igénybe. Visszamenőleg van rá lehetőség a visszaigénylésre? Kihez fordulhatnék? A válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2018.02.01. 08:19

Családi adókedvezményt az adóbevallások önellenőrzésével 5 évre visszamenőleg lehet utólag igényelni, ha az adott időszakra jogosult lett volna rá.