Adás-vétel


Dr.Attika # 2016.06.29. 05:11

Már többször is leírtuk, un. üzemben tartói szerződés nem létezik. A gépjármű használatára lehet szerződést kötni a tulajdonossal, pl. bérlet, haszonbérlet, szivességi használat, stb. Nos ezen szerződés alapozza meg, hogy az okmányiroda üzembentartóként bejegyezze a forgalmiba.

Atis77 # 2016.06.29. 04:07

pozso

Lementek okmányirodába és bejegyezteted magad üzembentartónak, köss előtte biztosítást a kocsira a te nevedre, és vidd az anyakönyvi kivonatod is(így illetékmentes). Ha Apád nem megy akkor meghatalmazás is kell, és egy üzembentartói szerződés.

Bence 01 # 2016.06.25. 08:01

Igen az nálam van, másik meg le lett kérve tök szép és jó az oldal, de csak annyit írnak h milyen színű a kocsi illetve hogy forgalomban van e meg h nem lopott....és pont ezért vettem meg mert minden jó volt

Dr.Attika # 2016.06.25. 05:37

Törzskönyv van?
Le kell kérni az okmányirodában a gk. "életútját". Abból kiderül minden. Vélhetőleg NAV végrehajtási jog van bejegyezve a gk-ra. Lehet, hogy a forgalomból is ki van vonva. Ez esetben az autó még jó sokáig marad a kertjében. Jogi kellékszavatosság hiánya miatt lehet még megtámadni a szerződést, de kétlem, hogy viszont látná a kifizetett vételárat.

Bence 01 # 2016.06.24. 16:21

Sziasztok köszönöm szépen a be fogadást :)
Olyan problémám van hogy vettem egy
Volkswagen passatot elég drágán, meg kötöttem biztosítás, eredeti vizsgát meg csináltam
Mentem át íratni a kocsit és közölték hogy nem lehet mert Navos foglalás van rajta... Hívtam a tulajt egyből mondta hogy őt nem érdekli csináljak amit akarok.... És bátorságom meg nem volt hogy vissza vigyem mert nem fehér nép... Így meg próbáltam minden kis szálat meg mozgatni, addig el is jutottam hogy Nav felé kelet írjak egy tájékoztatót és akkor elvileg meg tudom pontosan mivan a kocsival, de már 1,5 hónap el telet és semmi... :( szerintetek mit tudom tovább tenni.? Mert konkrét van egy szép drága kocsim az udvarba és szeretném használni de nem tudom mi tevő legyen.... :'(
Előre is köszönöm szépen a segítségedet.. :)

pozso # 2016.06.22. 06:48

Üdv,
apám vesz új autót és a régit nekem szeretné adni, mi lenne a célszerű ahhoz, hogy ő megtarthassa a bonus malus besorolását, nekem pedig minél kevesebbet keljen fizetni, hogy használhassam?

guba" # 2016.05.24. 07:30

Egy ilyen ügyletnél az eladónak vannak nagyobb rizikói. A teljes vételár kiegyenlítéséig célszerű a tulajdonjogát fenntartania, ami ügyvéd közreműködése nélkül aligha fog menni.

Dr.Attika # 2016.05.23. 19:25

Sem ügyvéd, sem közjegyző sem kell hozzá. Sőt az adásvétel létrejöttének még írásos szerződés sem feltétele. Nyilván cég esetében a bizonylatoláshoz szükséges egy számla és írásba foglalása a részletfizetésnek.

Eukariota # 2016.05.23. 16:03

Sziasztok!

Szeretnék egy autót venni és megbeszéltem az eladóval, hogy
lerakok 1 milliót most, aztán fél évig havonta 150 ezret és a végén még a fenn maradó 500 ezer forintot. Összesen 2,4 milliót.
A kérdésem az lenne, hogy milyen opció van erre? Milyen papírt kell írni gondolom mindenképp ügyvéd vagy közjegyző jelen létében. Cégtől cég venné meg.

Előre is köszönöm a választ!

wers # 2016.05.21. 12:35

OFF
ius latratus, van már új kutyád?
ON

wers # 2016.05.21. 12:34

:)) később én is olvastam a véleményüket

ius latratus # 2016.05.21. 12:21

wers

Sherlock már megírta valamelyik topicban a véleményét. Sajnos, megelőzött.
Csak azért nem használok most keresetlen szavakat kompromisszumékkal kapcsolatban, mert a honlapnak nevezett, helyesírási- és szerkesztési hibákkal zsúfolásig telt oldaluk úgyis magáért beszél.
Méghogy jogi képviselet, ejjjh!

wers # 2016.05.21. 10:11

ja, most látom, még másik harminc helyen is :)))

wers # 2016.05.21. 10:09

Érdekegyeztetés, ez hogy jön ide?

wers # 2016.05.21. 09:16

Az eredeti igazolás nincs meg, de a Bank arra hivatkozva, hogy eltelt 10 év nem akar másik igazolást kiadni.

Akkor a kedves bank legyen kedves erről igazolást adni, ill, hogy már nem vagy az ügyfele. Szerintem az is elég lesz.

anyacika # 2016.05.19. 19:19

Eladtam az autómat,majd amikor bejelentettem az Okmányirodában, közölték velem ,hogy hitel van az autómon.Sajnos elfelejtettem töröltetni az opciót, a hitel 10 éve lejárt.Az eredeti igazolás nincs meg, de a Bank arra hivatkozva, hogy eltelt 10 év nem akar másik igazolást kiadni. Az Okmányiroda meg anélkül nem tesz semmit. Most mit tegyek? Mert így nem lehet átíratni az autót,igazából még a forgalomból sem tudnám kivonatni ha akarnám.
Tud valaki erre megoldást ? Köszönöm!

manuel # 2016.05.19. 15:34

Rendben, én is erre gondoltam!!Köszönöm!!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.19. 15:33

Akkor se érvénytelen, ha nincs is benne a személyi igazolvány száma.

manuel # 2016.05.19. 14:46

Kedves Fórumozók!

A 304/2009. (XII. 22.) Kormányrendelet alapján a teljes bizonyító erejű magánokirat (adásvételi szerződés) kötelező tartalmi eleme a felek személyazonosságát igazoló okmány típusa, sorszáma. Befolyásol - e valamit az a tény, ha az egyik fél személyi igazolványa lejárt, nem érvényes és ezek az adatok (sorszám) kerültek feltüntetésre. Ettől nem lesz érvénytelen maga a szerződés, ugye? Köszönöm!!

wers # 2016.05.18. 16:01

ez a jajjistenem kategória

Van egy rosszul kitöltött (egy tanús)adás-vételim

ezt az eredeti szándék szerint helyre kellene állítani

Az Új "tulaj" , aki kivonásra és bontásra vette meg a kocsimat

Ez az ő dolga, a többi blablát hanyagoljuk.

utána menjek csak az okmányirodába átiratni a kocsit !!!

az átíratás a vevő feladata, na persze költsége.

Az eladónak viszont az eladást be kell jelentenie, de ha ezt egy nem jogszabályi előírás szerinti szerződéssel próbálod meg, nem fog sikerülni.

ZsoloLúzer # 2016.05.18. 14:23

Segítséget Kérnék!

Van egy rosszul kitöltött (egy tanús)adás-vételim amit,így az okmányiroda nem fogad el. Ezért a "volt" kocsimat nem tudják levenni a nevemről ! Az Új "tulaj" , aki kivonásra és bontásra vette meg a kocsimat, felhívott, hogy a vételi összegből,fizessek vissza neki 30ezret (ami 40ezer volt), mert csak így lát esélyt a forgalomból való kivonásból, mert már így is sokba van neki a kocsi, mert állítólag az alzázszámból a kocsi alján hiányzik három szám .De,ha megkapja az összeget, akkor már lát valami reményt a kivonásra.
A slusszpoén a következő : Utaljam át neki a 30ezret, utána menjek csak az okmányirodába átiratni a kocsit !!!

Kérdéseim.

  • Mit tegyek először
  • Ezek szerint az ö adásvételie is rossz, így hogy tudná kivonatni a forgalomból,vagy bármit is intézni!
  • Akik "felvásárolták" a kocsimat, persze cigányok voltak Monorról...

Köszönöm a segítségeteket !

wers # 2016.05.16. 11:53

Akar valaki úgy megvenni egy autót, hogy esetleges, hogy át tudja-e íratni, főként az előírt határidőkön belül?
Persze nem lehetetlen, de rendesen figyelni kell a dátumokra, mert beleköthetnek. Főként a biztosító. Nehogy fedezetlenségbe fussatok bele, mert az igen húzós.

De azért csak megvárnám a jogerős végzést. Miért nem kértétek ezt már a hagyatékin? Nem kérdezte meg a közjegyző?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.16. 04:20

Nem azt kérdezte, hogy át lehet-e íratni.

lajcsó # 2016.05.15. 20:54

Arra számítsál, hogy az ügyintéző, ennek ellenére ragaszkodni fog a jogerős hagyatékátadó végzéshez!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.15. 17:53

El.