Adás-vétel


Steny # 2017.02.09. 16:48

Köszönöm szépen a korrekt választ.

Steny # 2017.02.09. 16:00

A tulaj tudomasom szerint x a jó barátom üzembentartóival vette a járművet tovabb adta gyanítom forgalmival rendszámmal.de akinek tovabb adta ( szepszinű) eltüntették egy az egybe a verda eredeti tulaját nem éri el a szépszinű szarik a dologra a barátom meg nyakig a baszogatásban..Es szeretne megoldást találni a dologra.En meg mivel kaptam mar itt ertelmes választ mertem kérdezni mit lehet tenni..???!!!

pazs # 2017.02.09. 12:31

Hogy lehet "üzembentartóira" "valahogy" "vásárolni" autót, majd "továbbadni"? Tulajdonképpen ki a tulajdonos, ki az üzembentartó, hol (kinél) van az autó és a papírjai?

Steny # 2017.02.09. 10:52

Köszönöm a kimerítő választ segítséget.

Bea1 # 2017.02.09. 09:49

Vállalni a felelősséget a minősített cselekedetekért.

Steny # 2017.02.09. 09:46

Jónapot!
Egy jó barátom a következő problémába ütközött:Saját butasága alkalmával üzembentartóira valahogyan vásárolt egy járművet,melyet valahogyan szintén bután tovább adott és most per pill az összes hatóság birsagokkal bombázza meg h adja le a rendszámot es hasonlók.Csak a gond ott kezdődik h a szeparcúak el tüntették a verdát rendszámmal együtt.
Kérdés mit lehet tenni h megszűnjenek a problémák?

wers # 2016.08.30. 11:59

:) megnyugodtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.30. 11:53

Dehogy!

wers # 2016.08.30. 11:44

Béla, nekem szántad?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.30. 11:34

Mi lenne, ha válaszolnál a kérdésemre, ahelyett, hogy hülyeségeket szajkózol?

wers # 2016.08.30. 11:25

Mire hivatkoztak? Ugyanis ez nem kötelező elem. Bár a nyomtatványboltban kapható tulajdonjog átruházási szerződésen szerepel, de azt törvény nem írja elő.
304/2009 3§
ha az ügyintéző makacskodik, keresd a vezetőt. Határozatban kellene elutasítaniuk, nem csak úgy elzavarni. Talán jobb lene postai úton, arra mindenképpen írásban kell reagálniuk. Be kell, hogy jegyezzék, te eladtad.

Egyébként sem nagyon értem, mert nem az eladó bejelentésénél van jelentősége, hanem a vevő nevére átíráskor.

ferenc0818 # 2016.08.30. 10:40

pedig elutasították sajnos..mert, hogy állítólag így érvénytelen.vevő nem hajlandó együttműködni sajnos, fogalmam sincs mitévő legyek.

wers # 2016.08.30. 10:31

Emiatt nem fogják elutasítani, menj be nyugodtan.

ferenc0818 # 2016.08.30. 10:19

azt az okmányirodán adják? mert nem kaptam semmit se, annyit mondtak, hogy így nem érvényes

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.30. 09:54

Kaptál hivatalos elutasító határozatot?

ferenc0818 # 2016.08.30. 09:40

Üdv! valaki tudna nekem segíteni? tegnap eladtam az autómat, de nem tudom az okmányirodán lejelenteni, mert a vevőnek elfelejtettük a lakcímkártya számát az adásvételire írni...ilyenkor mit tudk csinálni ha nem hajlandó megadni a számát?

ObudaFan # 2016.08.03. 21:28

Alfonzo

Végrehajtási igénypert indíthatsz a végrehajtást kérővel szemben és akkor tiéd lehet az autó, vagy elállsz a szerződéstől és az eladótól követelheted vissza a pénzed, ha máshogy nem, fizetési meghagyás, illetve per útján.

Alfonzo # 2016.08.03. 17:22

Sziasztok

Olyan problémám volna hogy vásároltam egy gépjárművet amit felújítottam majd meg probáltam átíratni de az okmány irodában visszadobták hogy így nem tudom megtenni és kérjem vissza a pénzem a tulajtól és mint kiderült a kocsira tartózást terheltek rá és úgy adták el nekem persze a tulaj nem tudott erről semmit állítólag.
Ilyenkor mit lehet tenni vagy mi a teendő 1 hónapja várom a tulajt hogy intézzen valamit ez ügyben de úgy érzem feleslegesen.
Esetleg valaki tud erre valami megoldást vagy törődjek bele hogy felesleges dolgoztam és öltem bele a pénzt a kocsiba.

A válaszokat előre is köszönöm

wers # 2016.07.29. 12:15

ez hol derült ki? Nem kértek a német hatóságtól ideiglenes rendszámot? Azt akkor is kellene, ha magánszemélytől veszik.
Egyébként a Közlekedési Felügyeletnél ez igen, kiderülhet.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.07.29. 09:30

Osztrákoknál és asszem németeknél is úgy van, hogy kivitelhezvnem is kaphat új rendszámot ha bármilyen eljárás alá van vonva a gépjármű. Kereskedők nem is adhatják el, ha tiltás alatt van. Na már most, ha magánszemélytől veszik és friss az eljárás a lefoglalásra, akkor kijátszható és behozható a gépjármű. Ott is meg van a kiskapu, sajnos biztosan sokan nem is sejtik, hogy egy eljárás alá vont gépjárművet vezetnek, ami akár könnyedén lefoglalásra kerülhet külföldi hatóságok elrendelésével. Keresse meg az eladót és kérdezzen rá a gépjármű tehermentességére. Csak neki fognak kiadni adatokat, mivel ott is él a személyiségi jogok védelme.

Reményi # 2016.07.29. 08:51

Üdvözletem és köszi előre is a válaszokat!!:)
Problémám:a vevő visszalépett a szerződéstől,/amely már megköttetett és az árát is kifizették/,arra hivatkozva hogy a német rendszámú autón,amelyet honosítani kell ,adósság van..megérdeklődték..állítólag..a német hatóságnál!!!..mi a teendő ilyenkor???..és igaz-e egyáltalán???..mert én nem tudok róla..üdv.Reményi

ramon94 # 2016.07.04. 19:22

Üdv. eladtam az autómat a vevő fiának(15 éves) a nevére írtuk meg az adásvételit, viszont ezt az okmányiroda nem fogadja el. Azt mondták legyen a gyermek aláírása mellet a szülő aláírása is. A hétvégén elintézzük a papírokat, biztosan elég az aláírás vagy kell esetleg valamilyen külön papír ehhez? Nem szeretnék potyára utazni 80km-t. Segítségüket előre is köszönöm!

pozso # 2016.07.01. 03:49

Köszi.

Dr.Attika # 2016.06.29. 15:58

A remény hal meg utoljára. Biztosan nem fog semmi biztosat tudni július 5-ig.

Bence 01 # 2016.06.29. 14:19

Köszönöm szépen az eddigi segítsége
Tegnap Navnál meg lett érdeklődve hogy hol tart a dolog, és mondták hogy Szolnokra le küldték mert ott volt vele a gond, 1 hónapot várni kell még válaszolnak, szóval elvileg Juli 5 íg meg kell kapnom hogy mi a sorsa a kocsinak
Ha el is veszik remélem én leszek az első aki vissza vásárolhatja. Mert sok pénzem van benne :(