válás közös hitellel.


Bibia # 2009.01.07. 19:11

A férjemmel válni fogunk,azután érdeklődnénk,ha anyagiakban is megegyeztünk marad a nevemen a ház és a lakáshitelt én fogom fizetni.Ha elváltunk de a férjem nagyon sok hitelt vett fel személyi kölcsönök stb stb még a házasságunk alatt,de én nem vagyok bennük adóstárs akkor válás után ha ne adj isten nem fizeti akkor rajtam is behajthatják?

monalisa1 # 2009.01.07. 19:25

Házasság ideje alatt a vagyonközösség közös, tehát a férj által felvett hiteleknek kvázi te is "tulajdonosa" vagy - azok (le)rendezéséig...

monalisa1 # 2009.01.07. 19:29

Egymás közt a közös vagyont úgy rendezitek ahogy tetszik, de a bank ama kölcsönök dolgában adóstársnak tekint téged is - mint házastárs tudnod kellett azok felvételéről...

Monalisa
laikus hozzászóló

Bibia # 2009.01.07. 19:30

De a vagyont is felezzük, és ha abból a pénzből ő nem fizeti ki a hitelét akkor ha bármi történik akkor tőlem hajtják be?A hiteleket is felezzük.

monalisa1 # 2009.01.07. 19:33

Peres úton megpróbálhatod rajta bevasalni azt amít őhelyette kellhet majd rossz esetben fizetned.

Bibia # 2009.01.07. 19:33

értem tehát hiába válok el tőle akkor is nekem kell majd fizetnem helyette:(

monalisa1 # 2009.01.07. 19:36

Ha nem tudja vagy nem akarja majd fizetni az őt "megillető" hiteleket - ennek figyelmében esetleg korrigálni kellene a megállapodást.

Bibia # 2009.01.07. 19:39

mire gondolsz?

monalisa1 # 2009.01.07. 19:46

Írtad: nagyon sok hitelt vett fel.
Vélem idővel nemigen fogod tudni fizetni a ház fele hitelét + az ő nem fizetett (...) hiteleit is majd. Emiatt, és figyelemmel hogy a házra a végrehajtó ne tegye rá a kezét (= bírósági kényszerárverezés), esetleg bölcs dolog lenne azt mielőbb közösen eladni és a vételárból a hiteleket lerendezni. Ami marad az nagyrészt a tiéd - tessék osztani-szorozni.

Együtt nevettünk, együtt sírunk - még így utólag is.

Ügyvédet tanácsos megkérdezni, valamint jó ha a vagyonmegosztási megállapodást ő szerkeszti meg. (Nincs ingyen, de a pár tízezer forint utóbb még nagyon hasznos kiadásnak bizonyulhat.)

Bibia # 2009.01.07. 19:48

Az a gond hogy több a hitele mint a házunk értéke.

monalisa1 # 2009.01.07. 19:50

Kicsit keresztbe írunk, de sebaj.
Arra gondoltam, hogy mível a bajt ő okozta a felelőtlen kölcsönökkel, a ház ne fele-fele legyen hanem a hitelek értékével egyezően neked a tulajdonból százalékosan nagyobb rész.

De így látatlanul nem lehet konkrét választ/javaslatot adni, ezért kellene az összes papírt ügyvédnek megmutatni - még a "végső" vagyonmegállapodás előtt.

monalisa1 # 2009.01.07. 19:54

Ez gáz...
Nem tudom - és nem is ide tartozik - hogy a férjednek mennyi a havi jövedelme, de sok-sok tízezer- százezres nagyságrendő havi törlesztéseket x éven keresztül nemigen fog tudni bírni + még meg is élni.

Mindenképp beszélj ügyvéddel!

ObudaFan # 2009.01.08. 12:30

Ha a férjed vette fel a kölcsönt, akkor te csak a közös vagyon rád eső része erejéig felelsz érte. (Kivéve, ha adóstárs, vagy kezes vagy.)

monalisa1 # 2009.01.08. 15:45

Ez is éppen elég ahhoz, hogy ha a férj nem fizeti a kölcsönöket, akkor ő is meg a feleség is könnyen az utcán találhatják magukat - lévén több a hitel mint a ház értéke.

Bibia # 2009.01.10. 10:08

én se kezes se adóstárs nem vagyok a hiteleiben és a különvagyont is hoztam a házasságba 12 millió forintot!

monalisa1 # 2009.01.10. 16:01

Egy házasság ideje alatt egyetemleges felelősség van, tehát ha ő hitelt vett fel azt tekints úgy mintha te vetted volna fel - félig.

Rossz esetben a különvagyonod elenyészhet a bank felé ha a hitelek lerendezésére máshonnan forrásod nem lesz.

ObudaFan # 2009.01.11. 10:38

Mint mondtam: a különvagyonnal nem felel a kérdező a bank felé.

Bibia # 2009.01.17. 20:19

Köszönöm az eddigi hozzá szolásokat még egy kérdésem lenne

Jelelnleg 2 ingatlan van a nevünkön egyik a férjem nevén nekem haszonélvezetem van a másik csak az én nevemen van.Én ajándékozási szerződéssel a különvagyonomból még a kapcsolatunk elején ajándékoztam neki egy ingatlant ezt én most vissza szeretném követelni tőle olyan módon,hogy amin most haszonélvezetem van annak a jelzáloghitelét átvállalom,de kérem a tulajdonjogot és a jelenlegi lakás ami hitelből lett megvéve az marad az én nevemen + kap 2 millió forintot.

A kérdésem a következő Ő ezeket elfogadta már elköltözött egy másik nőhöz is a válás kimondásáig ügyvéd előtt irnánk egy papírt,hogy én őt kifizettem,különháztartásban élünk,a végrehajtó így is jöhet hozzám,ha a férjem elismerte,hogy már nem élünk együtt?
Nem szeretnék utcára kerülni, a férjemnek van másik lakása is,amiben a nőjével él együtt.

Bibia # 2009.01.19. 13:55

Mi a menete a válásnak?Hogy lehet elindítani?

monalisa1 # 2009.01.19. 14:32

A városi bíróságon heti egyik nap van un. "panasznap", oda kell elmenni és jegyzőkönyvbe mondani a válási "óhajt" - ez maga a keresetlevél. Csatolni kell hozzá 12 ezer forint illetékbélyeget. Továbbá vinni kell a házassági anyakönyvi kivonatot, valamint ha vannak közös kiskorú gyermekek akkor az ők születési anyakönyvi kivonatát. )Gyermekek esetében az elhelyezésükről a megállpodást, a t.díjról a megállapodást, valamint a láthatás/kapcsolattartásról a megállpodást.) A házasság alatt szerzett közös vagyonról a vagyonmegosztási megállapodást: ingók- ingóságok egyaránt. Ha ez mind megvan akkor "közös megegyezéses" a válás, ha valamiben pl. az ingatlan dolgában nincs a felek közt egyezség akkor un. tényfeltárásos válás - elhuzódó lehet.

A vagyonmegosztás miatt javasolt ügyvédet felkeresni, és ő majd megszerkeszti a kettőjük közös akaratú okiratát.

Ha nem tudnak a vagyonon megegyezni attól a válást még kimondják, de külön pert majd inditani a megállapítás és az azt követő megosztás miatt, mely költséges és időigényes. (Ez idő alatt szokták a házastársak egymás idegeit "kicsínálni" - már elnézést.)

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.01.19. 14:34

A jelzáloghitel miatt a banknak is lesz szava a dolgozhoz.

Bibia # 2009.01.22. 14:25

Ha a bank belemet a jelzáloghitelbe tehát én fizetem tovább akkor utána a még jelenleg is férjem tartozásai miatt vihetik a házam?
A házasságunk alatt én a kapcsolatba 12 milliót hoztam a férjem semmit,ezt a pénzt én bizonyitani is tudom,mert vagy ajándékba kaptam vagy már házasság előtt meg volt az ingatlan és még akkor nem éltünk együtt.

A kérdésem a következő.ha én semmilyen kölcsönszerződést nem írtam alá tehát se adóstárs se kezes nem vagyok akkor nekem kell fizetni?

Egyáltalán mi a közös vagyonunk?A bútoraink?
A férjem egyébként már nem él itt gyerektartást nem fizet és szerintem a hiteleit sem azért félek ennyire,hogy míg a bíró a válást ki nem mondja addig az én házam is elúszhat.
Mit tehetek?

monalisa1 # 2009.01.22. 14:39

Olvasd el ismét ObudaFan 01.08. 13:30-kor írt hozzászólását.

monalisa1 # 2009.01.22. 14:43

Külön annyit, hogy elég kusza a ti ingatlanvagyoni dolgaitok - mármint az én olvasatom szerint. Tanácsos lenne az összes okiratot/tulajdoni lapot ügyvédnek megmutatni, egyben a válóperhez őt akár fel is kérni.

bandeeraz # 2009.01.22. 14:47

Ha jól értem, akkor van egy lakáshitel, ahol te nem vagy adós, viszont a fedezetül lekötött ingatlant a hátralévő hiteltörlesztés fejében meg szeretnéd szerezni. Ez elvileg járható út, sztem ha hitelképes vagy, akkor a bank sem nagyon fog ugrálni, bár manapság elképzelhető. A lényeg, hogy jogilag nem problémás.

Viszont nem értem, hogy a többi hitelhez neked mi közöd van, hacsak nem az, hogy esetleg azok fedezetéül is az általad tulajdonolt, esetleg a tulajdonolni szándékozott ingatlant kötöttétek le. No akkor nagyobb a gond, akkor feltétlenül keressél fel egy ügyvédet, mert akkor nem is mehet át a te tulajdonodba.