bt megszuntetes


arpi49 # 2017.06.27. 06:47

Tisztelt Kovács Béla Sándor !Nem értem a hozzászólását,ön szerint mit kellene tennem?

nonolet # 2017.06.27. 07:12

"A könyvelő nem találta meg 2 év anyagait (Hanyagsága miatt elveszett azt mondta)"

Nem, nem a könyvelő a hibás, hanem a bt ügyvezetője!!!
Aki magasról tojt a könyvelési anyagra évekig.

Így aztán ALAPVETŐEN
az ügyvezető hanyagsága miatt
ment egy élet munkája tönkre.

Ráadásul (gondolom) balga módon persze
az eredeti papírokat adta le könyvelésre...

nonolet # 2017.06.27. 07:15

arpi49

"A BÍRÓSÁG MEGÁLLAPÍTJA,HOGY AZ ADÓSI VAGYON HIÁNYÁBAN A HITELEZŐI IGÉNYEK KIELÉGÍTÉSE ÉS A FELSZÁMOLÁSI KÖLTSÉG MEGTÉRÍTÉSE NEM LEHETSÉGES."

Tehát a bt. mint önálló entitás nem tudott helytállni...

Hát akkor most majd a helytáll(nak)
a KORLÁTLANUL felelős beltag(ok)...

Rexor # 2017.06.27. 07:24

"A beltag felelősségét ( mögöttes felelősség ) a maradék tartozás miatt a bíróság állapíthatja csak meg marasztalási vagy megállapítási perben. És azt is csak a felszámolási eljárás végéig....."

Még ha így is lenne, de egyébként nincs így mi értelme van kivárni egy bírósági eljárást, ami ráadásul plusz pénzbe kerül, mindenképpen bukó, ráadásul ennek a költségét is pluszban behajtják a beltagon. Én fizetnék.

arpi49 # 2017.06.27. 07:31

Köszönöm a válaszokat!
Akkor úgy kell értelmezzem,hogy nekem mind volt Beltag-nak kell a felszámolónak járó összeget kifizetni?
Különben a könyvelő hibázott hogy nem küldte be elektronikusan a mérleget. Erre föl indult el az egész,először adó szám zárolás majd a felszámolás.Ő különben azt mondta hogy a könyvelési anyagok jó helyen vannak nála.Több cégnek is könyvelt és ma már takarító nőként dolgozik.

nonolet # 2017.06.27. 07:42

"Különben a könyvelő hibázott hogy nem küldte be elektronikusan a mérleget."

NEM!!!
Az ügyvezető hibázott, hogy
ezt nem ellenőrizte, észlelte és pótolta időben.

Ugyanis az ügyvezető feladata a bevallásokról
gondoskodni!!!! (és minden másról is).

Az, hogy pl. a bevallással
megbíz egy másik vállalkozót
NEM
mentesíti magát a felelősség alól.

Szóval, ne akard másra kenni.
Ha te voltál az ügyvezető/beltag, akkor te kúrtad el.
Magadnak.

Vadsuhanc # 2017.06.27. 07:54

Tisztelettel szeretném megjegyezni, hogy egy egyszerűsített felszámolási eljárásról volt szó és jelen esetben a felszámoló díja a kérdés nem más tartozás.

A kérdező nem írta, hogy a felszámolás befejezésével őt kötelezte a bíróság, hogy a díjat a felszámolónak fizesse fizesse meg, ennek hiányában a felszámoló követelésének nem látom a jogalapját.

Természetesen jogilag nem vagyok képzett, így lehet valamit nem jól értelmezek.

nonolet # 2017.06.27. 08:06

Nem kötelezte, azaz nincs rá ítélet.
Így nem végrehajtható máris a követelése.

Ettől még (szerintem) a felszámoló maga követelheti.

Mivel a beltag KORLÁTLANUL felelős a bt. tartozásaiért.

HA követeli, akkor pedig meg is kapja majd.
Csak végig kell járni az utat (ítélet híján), hogy

  • felszólítás
  • fizetési meghagyás
  • per
  • végrehajtás

Nyilván bármely lépésnél lehet fizetni.
Minél előbb fizet, annál kevesebb járulékos költsége lesz...

arpi49 # 2017.06.27. 08:12

Igen én is így értelmezem,hogy nem engem kötelezett a Bíróság a felszámoló díjat megfizetni hanem a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát.A Bt jogutód nélkül törölték.
A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát a hitelező által befizetett nyilvántartásba vételi díj felszámoló pénzforgalmi számlájára történő átutalásra a Cstv.60 paragr
(4)bekezdés alapján hívta fel a bíróság egyidejűleg a Cstv.59. paragr(5)bekezdése szerint rendelkezett ennek az összegnek 190.500.Ft összegre történő kiegészítéséről és a
és a különbözetnek a felszámoló számlájára történő átutalássáról.A bíróság engem csak az eljárási illeték és az eljárási költség megfizetésére kötelezett.

arpi49 # 2017.06.28. 07:07

Köszönöm a hozzászólásokat!