bt megszuntetes


Galateia # 2010.11.26. 13:49

Még pár amatőr kérdéssel zavarnám a hozzáértőket - lehet hogy nem jog - de a folyamatban jártasak bizonyára tisztában lesznek vele.
Ha megszüntetem a bt-t (végelszámolás) mi történik a bt vagyonával? (az utóbbi időben nyereséges cégről van szó) Gyanítom a bel- és kültag "kapja" annak arányában, ahogyan az alapításnál is "beszálltak" a szükséges eszközökkel. És innentől kezdve az így "megszerzett" vagyon után jól sejtem hogy a kül- és beltagnak valamilyen formában majd adózni kell? Vagy téves nyomon járok? Köszönöm a segítséget előre is.

ObudaFan # 2010.11.26. 15:08

A kültag és a beltag kapja olyan arányban, ahogy a társasági szerződés előírja, ennek hiányában a részesedésük arányában.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.26. 16:20

És a különbözet után kell adózni.

Galateia # 2010.11.26. 16:43

Értem. És milyen adónemek terhelik az így "kapottakat"?

Galateia # 2010.11.26. 16:43

Értem. És milyen adónemek terhelik az így "kapottakat"?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.26. 18:05

Szja.

Galateia # 2010.11.27. 09:32

Köszönöm. Ez volt a tippem.

muhak # 2011.01.26. 19:42

Tisztelt Cím!

Egyszerűsített felszámolási eljárással kívánjuk megszüntetni a hat éve nem működő Betéti Társaságunkat, mely az összes „nullás“ igazolással rendelkezik, házi pénztárunk üres, folyószámlánkon egy fillér sincs.

Szeretném megtudni, hogy milyen okmányok szükségesek, hova kell beadni őket, illetve közjegyzői hitelesítés, vagy ügyvédi közreműködés kell-e hozzá?

Válaszát előre is megköszönve,

Dr.Attika # 2011.01.26. 20:42

Akkor ez nem felszámolási, hanem végelszámolási eljárás. Ügyvédkényszeres a dolog. Az ügyvéd majd levezényli.

ctax # 2011.02.12. 15:22

Pénteken jött egy cégbirósági végzés, hogy az egyik általam régebben könyvelt céget a 2009 évi e-beszámoló miatt végelszámolásra itélték. Mivel akadályozva voltam én erről csak most szereztem tudomást. Még 15 nap a fellebbezési idő. Már azóta pótoltuk a beszámolót.
Mit tudunk még tenni. Az ügyvezető nem szólt a dologról.

Köszönettel

Tibi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.12. 15:25

Bocs, de ennek semmi értelme. A beszámoló be nem adása miatt nem ítélnek egy céget végelszámolásra. Felfüggeszthetik az adószámát, majd törvényességi felügyeleti eljárást folytatnak vele szemben.
De az erről szóló határozatokat nem a volt könyvelőnek küldik meg.

tynus # 2011.03.11. 13:39

Sziasztok
van a páromnak egy bt-je, amiben én vagyok a kültag.
a párom külföldön dolgozik, így a bt-jében október óta nincs mozgás, hogy ne kelljen mindenfélét fizetni utánna, nálam van bejelentve 8 órában.
A bt egyszerűsített végelszámolását tegnap megindítottuk.
Kérdéseim lennének
660 e Ft tagi kölcsönünk van, mi lenne a legköltségkímélőbb, hogy ezt megszüntessük? Vannak a tárgyi eszközök bent, de ezek nem ekkora értékűek, szerszámok, laptop.. ezek átadásával a kölcsön valamelyest csökkenthető?
Ha elengedjük a kölcsönt, akkor ugye van az illeték, amit fizetnünk kell utánna.
A könyvelő még azt mondta, hogy írhat tavalyra számlákat, amivel fedeznénk a kölcsönt, de akkor az áfa miatt önrevízió kell, áfa fizetési kötelezettség is keletkezik, és mivel nyereség is, ezért még nyereségadót is kell fizetni, tehát szerinte a kölcsön elengedése a legjobb.
Olvasgattam a fórumot egész délelőtt, többen tanácsoltak más megoldást, mint pótbefizetést, ezt viszont egyáltalán nem értem, hogy mi ez, és hogy működik!
A másik kérdésem az lenne, hogy meddig kell bejelenteni az én cégembe őt 8 órás munkaviszonyban. A kezdetkor már lehet 4 órás is, mivel a cég tevékenységet nem folytat, vagy meg kell várni ezzel a cég megszünését?
Kérlek segítsetek!

Rexor # 2011.03.11. 14:57

A legegyszerűbb és a legolcsóbb szerintem is a kölcsön elengedése lenne. Pótbefizetés nincs Bt-nél. Ha a társaság eszközeivel "törlesztenétek", akkor áfát kellene fizetni, tehát ez sem túl jó megoldás. Az pedig, hogy hány órára van bejelentve a párod, csak rajtatok múlik.

tynus # 2011.03.11. 16:08

Köszönöm a választ.
Ezt a bejelentés dolgot azért nem értem, mert ugye bt beltagja valahol kell legyen 40 órában foglalkozatva, ezért jelentettük át hozzám. Viszont nem szeretném csak úgy fizetgetni utánna a 8 órás járulékot, de nem tudjuk, hogy így, hogy a bt végelszámolás alatt van, muszáj-e még a 8 órás járulék, vagy lehetne már 4 órás is akár.
Nekünk a könyvelő azt mondta, hogy bt-t csak úgy lehet szüneteltetni, ha a beltag, aki ugye személyes közreműködésre kötelezett, máshol 8 órában foglalkoztatva van. ezért jelentettem be én.
De mivel a cége október óta egyáltalán nem működik, sem bejövő, sem kimenő számlája nincsen, sőt, még tegnaptól felszámolás alatt is van, ezért szeretném, ha átjelenthetném 4 órásba, mert nagy teher a cégemnek a 8 órás járulékja, plusz a bérköltsége.
De ezt nem találom sehol, hogy ilyenkor mi van, hogy eleve szünetel, tehát személyes közreműködést nem folytat, ráadásul végelszámolás van, így sem ad ki számlát, minek fizessünk utánna járulékot 8 órában?
Apehot már felhívtam reggel, a baranya megyeiek közölték, hogy hívjam fel a fő számukat, ott meg automata volt, ha ügyintézővel akartam volna beszélni, ott meg valami regisztrációs űrlap kódját kérte..
este megyünk a könyvelőhöz, és szeretnék tisztában lenni a dolgokkal, ha már a párom cége megszűnik, tudjam, hogy az én kft-m vajon jó kezekben van-e.

arpi49 # 2017.06.26. 13:08

SOS-ben szeretnék tanácsot kapni,hogy a Felszámoló jogosan követeli e a 190.500 Ft-ot rajtam.
A Bt- met ahol én voltam a beltag a Cégbíróság felszámolást indított.A Bíróság Végzésben áll, a felszámolási eljárást egyszerűsített módon befejezte és az adóst megszüntette.
A Felszámoló díját 300,000 Ft ban állapította meg.
Továbbikban az áll a Végzésben:Felhívja a bíróság a Fővárosi
Törvényszék Gazdasági Hivatalát ,hogy a hitelező által nyilvántartásba vételi díj címén befizetett 112,078.-Ft ot
utaljon át a Felszámoló bankszámlájára,és egyidejűleg felhívja a Bíróság a Gazdasági Hivatalt ,hogy ezt az összeget egészítse ki 190,500.-Ft al és utalja szintén a Felszámoló bankszámlájára.(a két összeg 300.000 Ft)
A bíróság megállapítja, hogy adósi vagyon hiányában a hitelezői igények kielégítése és a felszámolási költség megtérítése nem lehetséges,Így van a Végzésben leírva.
Mivel a Felszámoló csak a 112,078.-Ft- ot kapta meg a
Törvényszék Gazdasági Hivatalától így most tőlem kéri a felszámoló a 190,500.Ft-ot. Hónap végéig lenne lehetőségem az összeget befizetni ezért szeretném ha valaki tanácsot tudna nekem adni .Előre is köszönöm!

Vadsuhanc # 2017.06.26. 13:24

Mire hivatkozva?

A bíróság a tárgyaláson a Bt.-t jogutód nélkül szüntette meg ?

arpi49 # 2017.06.26. 14:47

A Bt jogutód nélkül törölték.
A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalát a hitelező által befizetett nyilvántartásba vételi díj felszámoló pénzforgalmi számlájára történő átutalásra a Cstv.60 paragr
(4)bekezdés alapján hívta fel a bíróság egyidejűleg a Cstv.59. paragr(5)bekezdése szerint rendelkezett ennek az összegnek 190.500.Ft összegre történő kiegészítéséről és a
és a különbözetnek a felszámoló számlájára történő átutalássáról.A bíróság engem csak az eljárási illeték és az eljárási költség megfizetésére kötelezett.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 14:52

Jó rendben, de a felszámoló a Neked írt levélben mire hivatkozott, miért Te fizess ?

arpi49 # 2017.06.26. 17:25

A felszámoló azt írta hogy mivel a hiányzó 190,500.Ft-még nem kapták meg és a felszámolódíj fedezete a Cstv.57.parag (1)bekezdése szerint a gazdálkodó szervezet felszámolás alá eső vagyona.Még írja hogy önnek mind a társaság beltagjának
a felelőssége a társaság kötelezettségeiért korlátlan és egyetemes volt,minek következtében a társaság felszámolás alá eső vagyonából meg nem térült felszámolói díj megfizetésére köteles.
ez talán rendben van...de akkor miért írta a bíróság hogy a
felszámolónak a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Hivatalának kell a megítélt összeget(300.00.Ft-)átutalnia.
Ahogy le van írva:A BÍRÓSÁG MEGÁLLAPÍTJA,HOGY AZ ADÓSI VAGYON HIÁNYÁBAN A HITELEZŐI IGÉNYEK KIELÉGÍTÉSE ÉS A FELSZÁMOLÁSI KÖLTSÉG MEGTÉRÍTÉSE NEM LEHETSÉGES.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 17:40

Ki volt a hitelező ? (NAV?)

A beltag felelősségét ( mögöttes felelősség ) a maradék tartozás miatt a bíróság állapíthatja csak meg marasztalási vagy megállapítási perben. És azt is csak a felszámolási eljárás végéig.....

De majd kijavítanak mert én ezt kb hat éve csináltam végig.

arpi49 # 2017.06.26. 17:47

Köszönöm a választ de még nem tudom ,hogy mit csináljak.
Különben a NAV akart nagyobb összeget behajtani a Bt-én,
jogtalanul.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 17:54

arpi49

Mikori tartozás a NAV felé?

arpi49 # 2017.06.26. 18:38

2012 ben kezdődött az egész a könyvelő nem adott le elektronikus mérleget erre bekérték az utolsó 6 év anyagát.A könyvelő nem találta meg 2 év anyagait (Hanyagsága miatt elveszett azt mondta)Így a NAV a két év forgalma utáni ÁFÁt
+büntetést +kamatot szabott ki,és elrendelték a felszámolást.Egy élet munkáját tette tönkre.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 19:19

arpi49!

Van egy bírósági végzésed, hogy a felszámolási eljárásnak vége van ?.... Van.

Innentől a felszámolóhoz mi közöd van?

Fogadjunk ügyvéded meg nincs.... Keress egyet, de gyorsan. Így nem fog menni sajnos.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.26. 21:24

És azt is csak a felszámolási eljárás végéig.....
A csudát!