Álláskereső jogászok


Impossible # 2017.03.17. 12:52
Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.15. 07:08

A Székesfehérvári Járási Hivatal Hatósági Főosztály Gyámügyi Osztálya "a gyámügyi szakterület erősítéséhez" jogász végzettségű szakügyintézőt keres.

Impossible # 2017.03.06. 19:53

Ja igen, hozzá illik tennem, hogy ez a mentalitás természetesen (?!) csak a magyar kis irodáknak a sajátja, akikkel volt szerencsétlenségem kapcsolatba kerülni. A kihasználás csimborasszója.

Impossible # 2017.03.06. 19:43

Kedves Burn Out,

de tudod, miért van ez. Nekem ezt is megmagyarázták, nagyon alaposan. Azért nem fizetnek, mert a gyakorlati évek során a jelölt abból fakadóan, hogy még nem rendelkezik megfelelő tapasztalattal, még nem hajt igazán hasznot, tehát ez egy csak egy tanuló idő.

Sosem kérdeztem meg sajnos, bár lett volna kedvem, hogy és mit tetszenek gondolni, a tanuló idő alatt ki fog eltartani?

Impossible # 2017.03.06. 19:40

ezt mindig elírom. Erősödik. :D

Burn Out # 2017.03.06. 19:40

Az egyik helyen, amikor a minimálbért kértem kinevettek, a másikon meg azt mondták, hogy ha fizetek 3 milliót (ami a beszélgetés végére már inkább 4 volt), hogy ott dolgozhassak, akkor meglesz a minimálbér :)))

Impossible # 2017.03.06. 19:36

Kb. 5-6 évvel ezelőtt jelentkeztem egy helyre (mert ügyvédi irodának nem nevezném) ügyvédjelöltnek. Megkérdezték, mi akarok lenni. Mondtam, ügyvéd. Na, ez nagyon jó, nagyon jó! És mennyire gondolt? - kérdezték. 90 nettó - mondom. Mire a fevételiztető: mi minimálbért tudunk adni, de mi legalább oda is adjuk.

A motivációs levébe az kell, hogy elhivatott vagy, szívesen dolgozol, számodra nem munkaidő létezik, hanem munka, a gyakornoki éveket gyakorlatnak tekinted, amelynek során fejlődni akarsz és Magyarország is jobban teljesít.

Dr.Attika # 2017.03.06. 19:28

Mit kell írni egy ügyvédjelölti motivációs levélben?

  • szeretnék megélni addig is amíg leteszem a szakvizsgát és teljes értékű jogász leszek,
  • el kel töltenem a három évet jelöltként, hogy szakvizsgázhassak.

Ez elég vagy valami lózungot is kell beleírni?
Pl. Azért szeretnék adó-és vámügyekkel foglalkozni, mert azt vallom, hogy "Akkor lesz itt jólét, bőség, ha megszűnik a pénzügyőrség."

Az én pályakezdő időmben (80-as évek eleje) elég volt a diploma, leckekönyv bemutatása és ezután bedobták az embert a mélyvizbe. Kérdés nélkül elhitték, hogy amire képesítésem van azt tudom végezni.

Impossible # 2017.03.06. 19:08

"Fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél küldésével a e-mail címre. A motivációs levélben kérjük, hogy a jelölt kifejez"

A jelölt kifejez? Ezen nem múlik. Ha nem lennék öreg jelöltnek, ki is fejezném. De tényleg.

Impossible # 2017.03.02. 17:42

Szimpatikus hirdetés alapvetően, csak egy kis megjegyzés eszembe jutott: jó volna tudni, mivel kellene foglalkozni. :) (Bár én ehhez már öreg vagyok és sose voltam aktív egyetemista. :D )

dr. Kiss D. Csaba (törölt felhasználó) # 2017.03.02. 15:08

Nyitott gyakornoki pozíció ügyvéd mellett, elsősorban aktív egyetemisták részére.
Érdemi munkavégzés, rugalmas munkaidő, korrekt feltételek. Önéletrajzos bemutatkozást várok egy kötetlen formájú levéllel, melyben a kívánt munkaidő és fizetési igény is feltüntetésre kerül. Mail: drjurkisscsaba@gmail.com

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.02. 17:41

:)

Sherlock # 2017.02.02. 14:17

Kicsit olyan ez, mint mikor mostanában "megment" valakit a jogalkotó. Több lesz a baja megmentés után, mint előtte volt. :)

Egyjogász # 2017.02.02. 14:08

Szerintem nettó baromság a jogtanácsosok ügyvédi kamarába kényszerítése.

Csak így hirtelen: pl.ha a kamara kizárja valamiért a peres képviseletet ellátó jogtanácsost, és így nem tudja ellátni a munkáját, akkor munkajogilag mi lesz? A munkáltatónak fel kell mondani azonnalival a jogtanácsosnak, mert a kamara határozata nyomán nem tudja ellátni a munkáját?

Azaz ténylegesen a kamara fog áttételesen munkáltatói ("fegyelmi") jogkört gyakorolni egy olyan jogtanácsos felett, akinek egyébként nem a munkáltatója?

De az is érdekes, amit a kolléga javasol itt a címlapon, azaz lényegében az ügyvéd is állhatna munkaviszonyban is a megbízásai mellett, és az ilyen ügyvédet hívnák jogtanácsosnak:

"a megfelelő megoldás az lenne, ha lehetővé tennék az ügyvédeknek a munkaviszonyban történő alkalmazást a megbízási jogviszonyok létesítése mellett, és a „jogtanácsos” elnevezés csak azt tükrözné, hogy az illető kolléga alkalmazásban is áll. Ez esetben a jogtanácsosok is teljes jogú ügyvédként folytathatnák tevékenységüket a kamara szervezetébe integrálódva."

Impossible # 2017.02.01. 00:35

Na jó, mégis, nem bírom ki: "azt akarják megakadályozni" ??? :D

Impossible # 2017.02.01. 00:22

No comment. :D

Dr.Attika # 2017.01.31. 10:38

Ezzel azt akarják megakadályozni, hogy az ügyvédi kamarából kizártak jogtanácsosként tevékenykedjenek tovább.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.31. 08:47

megnyitná a kamara kapuit a jogtanácsosok előtt.
LOL Ez de szép... (Értsd: a peres képviseletet is ellátó jogtanácsosokat bekényszerítené az ügyvédi kamarába.)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.31. 08:45

:D

Sherlock # 2017.01.31. 08:44

A messzemenőkig támogatom, hogy az ügyvédek is lehessenek házmesterek és unit-linked ügynökök. Mind a kettő olyan, hogy csak emeli az örökké hangoztatott "méltóságát" a szakmának.

Impossible # 2017.01.31. 07:36
Impossible # 2017.01.28. 22:31

Ez a hirdetés viccnek is rossz volt. Nem az összeg miatt. :D

Burn Out # 2016.12.15. 15:27

juj a szakszervezetnél milyen sértődékenyek a kollégák :)))

korrekt54 # 2016.12.15. 15:00

Nem akarok személyeskedni, úgyhogy nem írok "neveket". Elolvastátok azt, amit írtam ? Brutto 200.000.- Ft. kellene? Hát én mit írtam: netto 150.000.- Ft. A 2 órás munkaidőt pedig nem feltétlen kell 13-15-ig ledolgozni, az lehet akár megbeszélés kérdése is, csak ezidáig így volt. Leírtam azt is, hogy mit képvisel a Szakszervezeti Jogsegélyszolgálat !
Felsorolom, hogy ebben az évben milyen ügyek voltak:

  • parkolási büntetés

/levél a parkolót üzemeltető cégnek/ -ennyi-

  • devizatartozás,

/egyezkedő levelek írása a banknak, az ügyfél nevében/

  • bontóper

/kereset beadása, ügyfél kioktatása/

  • gyermektartás-díj

/felemelés, megszüntetés, /

  • szomszédvita

/levél a szomszédnak, hogy szüntesse meg....../
E n n y i jutott most hirtelen az eszembe !

Természetesen ezek után jönnek a munkáltatóval kapcsolatos viták.

Remélhetőleg a főnököm ügyesebb volt mint én, és sikerül találnia egy nem nyugdíjas /elég vagyok én annak/ a munkajoghoz értő, vagy arra szakosodni is akaró jogászt !

További jó munkát Önöknek !

ius latratus # 2016.12.15. 14:11

Sherlock

:))