doktori cím


Impossible # 2009.07.19. 18:32

kacsa kedvéért: T-mobilos talán nem vadászhat? :D (Egyébként tényleg nem volt világos. Kacsa már ismer egy kicsit...)

bajussz # 2009.07.19. 17:51

az amúgy szó azt sugallja, hogy én azt mondtam, hogy bemondásra megy, pedig ilyet nem is gondoltam

pazs # 2009.07.17. 14:33

Nem kötelező. Amúgy a diplomát be kell mutatni az okmányirodában, nem bemondásra megy.

bajussz # 2009.07.17. 14:30

ha dr címet kapsz, azt közelező beleíratni a személyibe?

vagy ha nem akarom, akkor nem?

Legislator # 2009.07.17. 13:05

OFF
Érdekes, hogy egy Dragunov nevű itteni nick is egy fegyverről kapta a nickname-jét. Igaz, egy orosz sinológust is hívtak így, én az utóbbit ismertem:-D.
ON


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2009.07.17. 12:39

édesapám is vadászik (már ha az vadászatnak nevezhető, hogy kimegy az erdőbe sétálni puskával a vállán, és semmit nem lő le, amit nagyon nagyon nem muszáj, hanem inkább csak nézelődik), és a 30-06-os távcsövesével lőttem is régebben :)
szóval így könnyű volt...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kacsa1111 # 2009.07.17. 11:26

Kedves wasp,

szerintem ez így még nem világos impiboynak...:)))


Kacsa11

_Wasp_ # 2009.07.17. 10:10

nem t-mobilos, hanem vadászik.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

pazs # 2009.07.17. 10:08

Kacsa, közúti ellenőrzésnél én a szempillarezegtetésben is hiszek :) viccen kívül, eddig egyszer állítottak meg közúti ellenőrzésen, pedig igenis szoktam vezetni.
30-06: Kórházban szerencsére van hozzátartozó, szorosan a fehérköpenyes rokon nyomában haladni is beválik. Sajnos, mert ilyenkor nagyon sajnálom a többieket, akiknek a "rendes" ellátást kell kivárniuk.

Impossible # 2009.07.17. 10:00

Reméltem is, mert én nem leszek

közel hozzád...

Impossible # 2009.07.17. 09:52

30-06,

LOL

amúgy te témobájlos vagy?

Jobb Veled a T-ökfőzelék.

Impossible # 2009.07.17. 09:50

Dr. Lassúné Dr. Szájba Vera LL.M

Kacsa1111 # 2009.07.17. 09:34

Kedves pazs,

pedig közúti ellenőrzésnél nagyon jól jön...;)))


Kacsa11

pazs # 2009.07.17. 09:33

szia Csipke :)

szerintem attól még dr. Nagy Ida lennél, de majd ha ott tartasz, mondd el.
Én mondjuk nem írattam bele igazolványokba a dr-i címet, mert ha ezen múlik a bánásmód, akkor annak már mindegy... no meg lusta is voltam hozzá.

Csipke # 2009.07.17. 09:20

Szia Pazs! :)

ja, igen, hozhattam volna más példát is, mert így tényleg magammal házasodnék... :) Ráadásul rájöttem, hogy én nem is né lennék, hanem amit Avelina írt. :)

Csak valahogy úgy rémlett, hogy ha dr. Kis Idaként hozzámegyek Nagy Tibihez, és csak a vezetéknevét veszem fel, akkor Nagy Ida dr. lennék, merthogy talán ez jelzi, hogy én vagyok dr. és nem a férjemuram... :) No, de ez legyen a legnagyobb gondom az életben... :D


Csipke

Avelina-Vivien # 2009.07.17. 07:38

vagy lehetsz dr.Nagy Ida is ha a férjed családnevét veszed fel a te keresztneved elé.:)


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

pazs # 2009.07.17. 07:13

Csipke, saját magadhoz mennél hozzá? :) amúgy az elv jó, tehát ha dr. Kis Ida hozzámegy Nagy Pál hogy, akkor Nagyné dr. Kis Ida lesz.

Csipke # 2009.07.17. 07:08

Avelina,

ebben teljesen igazad van, én sem hiszem, hogy az ember félévente kuka szerelmes tud lenni. Nyilvánvalóan az ilyen emberek "szerelme" az én fogalmaim szerint igen sekélyes.

Ildikóka82,

nincs baj a házasság intézményével, a "baj" azokkal van, akik nem veszik komolyan.

Imp.,

no, így már érthető. Szóval a lényeg a lényeg: amíg nem a magad főnöke vagy, addig bizony a főnöknek van mindig igaza. :)

De, hogy témánál maradjunk kicsit:

Bevallom, nem néztem még utána pontosan, de tudja valaki, hogyan használja a dr. címmel rendelkező nő a dr. címét a nem dr. címmel rendelkező férjének neve felvétele után? Példa: Úgy emlékszem valahonnan, hogy férjhezmenetel előtt dr. Csipke vagyok, de férjhezmenetel után Csipkené dr. leszek. :)


Csipke

Impossible # 2009.07.16. 17:52

A célzott seggnyalás és a fénymásolás (vagy bármely munkához tartozó cselekmény) között van némi különbség. Nem azt mondtam, hogy nem kell dolgozni, hanem azt mondtam, hogy nem kell direkt segget nyalni. Nyilván felmerülnek értelmezési problémák a seggnyalás pontos fogalmát illetően, tehát a félreértések elkerülése céljából utólagosan adnék valamiféle meghatározást. Segget nyalni annyit tesz, mint saját magunkat - remélt előnyök kieszközölése céljából - megalázva keresni az elöljárónk - munkaviszony kereteit lényegesen meghaladó - kedvét.

Impossible # 2009.07.16. 17:34

Vivien,

"annyit elmélkedsz mindenen, hogy a végén lemaradsz mindenről"

Ez hatásos volt. Van benne valami sajnos.

Más: a Pázmányos szellemiségtől nem tudom, miért akarsz elhatárolódni. Hogy tőlem miért akarsz elhatárolódni, azt sem értem, de ez nemis érdekes.

Avelina-Vivien # 2009.07.16. 15:31

Csipke,
Tudom mindkét végletre van példa nekem csak furcsa ha valaki minden félévben annyira szerelmes , hogy házasodni akar.

Mondjuk nem fejtettem ezt itt ki részletesebben de az egyik ismerősöm fél éve még mással ünnepelte az eljegyzését (képek iwiwen, hogy tudja mindenki)most meg azt látom , hogy egy másik fiúhoz ment hozzá és tett fel képeket az esküvőről.

Az teljesen igaz, hogy nincs recept..
Majd egyszer férjhez megyek..majd egyszer..., hogy tényleg egyszeri és megismételhetetlen legyen:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Ildikóka82 # 2009.07.16. 14:34

Ezért van az, hogy nem vagyok oda a házasság intézményéért, ha össze is jön majd egyszer, az csak egyszer fog megtörténni...


Iwikó

Ildikóka82 # 2009.07.16. 14:33

Kacsa, ez nem egy tulajdonnév volt, hanem a meghökkenésem kifejezése... :D


Iwikó

Csipke # 2009.07.16. 14:03

Avelina!

Én annyiban vitatkoznék veled, hogy nem idő kérdése, de azzal egyetértek, hogy lakva ismerni meg a másikat.

Láttam én már 7 év után kötött házasságot egy fél év alatt tönkremenni, és van példa a néhány hónap ismeretség után kötött házasságot (ennek már több éve), ami a mai napig tökéletesen működni. Igazából nincs recept.

Mivel ma már könnyen megoldható az együttlakás, így tényleg szomorú, hogy mégis mennyi válás van.

Az amerikai ismerős megjegyzésére meg tényleg no komment. :)


Csipke

Avelina-Vivien # 2009.07.16. 13:46

lemaradt a sziám..

Sziaaaa Csipke:D


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."