DE JÁTI-n végzettek elhelyezkedési esélyei


Misi # 2005.02.21. 00:45

Banya!
Te szörnyű vagy! Engem az bánt, ha valakiből az empátia halvány szikrája is hiányzik. Benned sem pattant még ki...Sajnállak emiatt. Mondod a magadét és kész.
Mellesleg pszichológiából érettségiztem.
Másrészt, melyik egyetem az, ahol munka mellett jó tanuló vagy? Én nagyon sokat tanultam az egyetem alatt, mert Miskolcon tanulni, kellett. Ez máshol is így van szerintem.
Hidd el, a szerencse széria is megszakad, Mert bizony az egyetem 60% szerencs, 40% tudás. És ezt nálam sokkal okosabb emberek mondták.
Ráadásul a kettes és az ötös közt nincs sok különbség, mert mindent tudni kell, csak nem mindegy, hogy mennyit gondolkozol a válasz előtt.
Mindamellett sok sikert az életben, de úgy érzem, te azoik közé tartozol, akik nem tudják a saját hülyeségük miatt jól érezni magukat. Ha nem így van bocs a feltevésért.
Hidd el, nem vagy különleges, csak szerencsés.
Én is dolgozhatnék Pesten jelöltként, de a havi 50000-t nem állt módomban elfogadni, mert fotoszintetizálni nem tudok (ugye tudod mi az, mert aki ilyen okos, mint te, annak tudnia kell), a sátorban pedig télen igencsak hideg van. Másra pedig kevés, ha csak az utazási költséget nézzük.
Nem arról van szó, hogy ki gazdag, ki kevésbé, hanem arról, hogy ha az embernek nincs miből költeni, akkor nem is költ. Tehát nincs se nyelvtanár se több nyelvvizsga.
Arra kérlek ne is légy velünk szolidáris, mert mi megértjük egymást, de ha egyszer kicsúszik a talaj a lábad alól, te se várd el senkitől. Tudod én hiszek abban, hogy csak annyit várjunk el embertársainktól, amennyit nyújtunk nekik.
A többieknek annyit, össze kell fogni, hogy ne leépítsék a közszférát, hanem szakemberekkel, azaz velünk töltsék fe! Engem még úgy vettek fel (90% feletti eredménnyel kedves Banya, tehát nem vagyok hülye), hogy a köszszférába jogászok kellenek. Mára pont a fordítottját hírdetik a politikusok.

Law1 # 2005.02.21. 12:07

Én sem értek egyet azzal, hogy le kell szólni azokat, akik Rite diplomával végezték az egyetemet. Mindannyian tudjuk, hogy nem csak a szorgalmas hozzáálláson meg a rátermettségen múlik az, hogy valaki jó minősítésű diplomát szerezzen, hanem sok függ a szerencsétől meg a vizsgáztató hangulatától (ami sajnos nem ritkán fordul elő).

Ennek ellenére csak ismételni tudom magam (részben), mert továbbra is úgy gondolom, hogy a jogász-túlkínálat a munkaerőpiacon nem mai, meg nem is tegnapi jelenség. Vagyis aki most szerzett diplomát valamelyik egyetemen, az kellő időráfordítással és utánajárással már akár 2-3 évvel ezelőtt szembesülhetett volna a fennálló problémákkal és ennek fényében alakíthatta volna további pályafutását. Egész pontosan arra gondolok, hogy ha egy most végzett jogász joghallgató korában - már 2-3 évvel ezelőtt - kellőképpen felmérte volna a munkaerőpiacot, foglalkozott volna az elhelyezkedés problémáival – melyek akkor már javában léteztek - (sajtóban, interneten számtalan erre vonatkozó cikk jelent meg, TV-ben bizonyos műsorok dolgozták fel a témát, a szakmában dolgozó ismerősökkel való beszélgetés is segített volna, stb., stb.), akkor erre talán még időben lehetett volna reagálni azzal, hogy a gimnáziumi évek alatt elsajátított nyelvtudást felturbózza szakmai szintre. Erre lett volna mód intenzív nyelvtanfolyamok keretében, vagy akár – az egyetemet egy évre megszakítva – külföldi tartózkodás keretében. De legyünk őszinték: sokkal könnyebb a kényelmesebb utat választani és azt mondani, hogy nem strapálom magam, mert majd csak lesz valahogy. Aztán amikor nincs munka, mert nem beszél nyelveket, akkor megy a nagy hőbörgés, hogy mi az, hogy manapság a Rite diploma meg a magyar nyelvtudás nem elég. 10 évvel ezelőtt még frankón elég volt, mert egyrészt nem volt annyi jogász, másrészt kevesen beszéltek jól idegen nyelvet. Úgy gondolom, hogy mindig alkalmazkodni kell a piac igényeihez, körülményeihez. Senki se gondolja azt, hogy neki jár a munkahely, mert jogi diplomája van. Ez jobbik esetben csak beugró.

Ismerek egy lányt, aki Pesten dolgozik egy francia ügyvédi irodában. Rite diplomája van, de nagyon jól beszél franciául, mert gimis nyelvtudását felfrissítette úgy, hogy képes volt egy évet halasztani és Franciaországban tanulni/dolgozni. De akinek erre nincs lehetősége az hasonló célt el tud szerintem érni 2-3 év alatt jó nyelvtanár mellett. Minden esetre a lány nagyon jó helyen van és nettó 140.000,- forintot keres 1 év után (nettó 110.000,- forinttal vették fel).

Végső szóként annyit, hogy biztos nagyon sokan vannak, akik nem tehetnek arról, hogy sz…r helyzetben vannak, de nagyon sokan vannak, akik azért úsznak nyakig a …. –ban, mert nem intézték kellő ráfordítással az előremenetelt. Most meg sírnak, hogy mekkora disznóság, hogy jogi diplomával nem kapnak munkát.

Üdv

dr.joci # 2005.02.21. 20:25

Ámen

Banyamancs # 2005.02.24. 10:44

Mit nevezünk szolidaritásnak, empátiának? Hogy valaki mellétek ül és elkezd veletek együtt sírni? Én kifejezetten rühelleném, ha valaki állandóan ezt tenné velem. Persze, jó, ha meghallgatják az ember önsajnálatát, sirámait, de ha semmi mást nem tesznek, akkor megette a fene. Egy páran mást se tesztek a hozzászólásaitokban, csak sírtok, "elmondjátok" a tapasztalataitokat, leszóltok mindenkit és ennyi. Ez nagyon nagy dolog! EZZEL még véletlenül sem tudok azonosulni, szimpátiát érezni és már empátiát sem, mert egy idő után nem segít senkinek. Ha valakinek baj van az önbizalmával, még ha jó is lenne ezen a pályán, annak simán el tudjátok venni ezzel még az életkedvét is.

Leírtam én is a tapasztalataimat, erre kioktattatok, mennyire nem vagyok szolidáris, meg hogy baj van a szexuális életemmel, meg hasonlók. Kikiálthattok közellenségnek, de a tény az tény marad: ha nem tesztek semmit, akkor a sült galamb nem repül a szátokba.

Én egyébként, visszagondolva az életemre, sokkal hálásabb vagyok azoknak az embereknek, akik nem ültek le sajnálni, hanem felráztak és ki tudtam jönni a mocsárból a segítségükkel.

De szidjatok nyugodtan, sértegessetek, ahogy tetszik.

dr.joci # 2005.02.24. 16:41

Kedves Banyamancs!

Most olvastam a hozzászólásodat AZ ANYA ÉS MÉHMAGZAT topicban!
Remélem Te csak viccelsz itt ezen a jogi oldalon,és egyébként nem vagy joghallgató,sőt semmilyen kapcsolatban nem állsz a joggal!
Bízom benne,hogy olyan munkaköröd van,ahol emberek sorsáról nem kell döntened,sőt nem is találkozol emberekkel.
Egészen megdöbbentő amit írtál a STERILIZÁLÁSSAL kapcsolatban!
Remélem,hogy ezt nem gondoltad komolyan!
Kívánok Neked boldog és SÚLYOS VÁLSÁGHELYZETEKTÕL mentes életet!
Így biztosan megúszod a STERILIZÁLÁST!!

Üdv:

dr.joci

Banyamancs # 2005.02.24. 18:42

No komment...

Textilhal # 2005.06.18. 12:27

Üdv!

Februári az utolsó hozzászólás, nem tudom, benéz-e még néha ide valaki.
Nem olvastam el az összes hozzászólást az elejétől, csak az utolsó oldalt. Elég volt...

Nem kellene marni egymást. Nehéz ügy ez az egész, kétségtelen. Magam is most végeztem Debrecenben, levelező tagozaton. Nyelvvizsga nincs, remény még van és célok is vannak. Nem sírni jöttem és nem is észt osztani.

Ne feledjük: nem vagyunk egyformák!

Érdekelne, hogy azóta (február) kinek mi és hogyan sikerült.

Szóval, kedves Sorstársaim, elkezdjük ezt újra, tiszta lappal? Hm? :)))

Vadmacs # 2005.06.19. 07:50

Sziasztok! Külön szia Textilhalnak!
El vagyok szomorodva azon, hogy így elfajult ez az oldal. Jó lenne a személyeskedésnek véget vetni. Örök igazság: mindenki úgy hülye, ahogy van... (még én is)...
Szóval, a topikkal azt szerettem volna felvetni, hogy milyen elhelyezkedési esélyei vannak egy viszonylag új képzési helyről kikerült emberkéknek. Hahó debreceniek!!! Meséljetek már merre vagytok, hol dolgoztok, mit csináltok...
Egyébként nagyon elgondolkodtató dolgokat olvastam az utolsó oldalon.... Elég elszomorító a helyzet, már ami a munkanélküliséget illeti, én egy olyan megyében élek, ahol 15 %-os a munkanélküliség. Ezen kéne a nagyokosoknak elgondolkodni a Parlamentben.


Üdv néktek

Vadmacs # 2005.06.19. 07:55

még egy dolog: én is érzem a bőrömön a nyelvtudás fontosságát, de valahogy sosem tudtam magam rávenni a komolyabb tanulásra, mindig volt valami az életemben, ami miatt nem vettem rá magam. Hát lehet, hogy majd a gyed alatt....:-) Bár már ott tartanék... Egyébként a rite diplomával kapcsolatosan: mindenki nagyon jól tudja, hogy kaptuk a jegyeket az egyetemen, még az ügyvédek is tudják... Szóval ha elég rátermett az ember, akkor lehet rite diplomával is jó bíró belőle!!! (Szerintem) A másik: kifejezetten utáltam azt a csajt az egyetemen, amelyik csak azért ment el másodszorra szigorlatozni agrárjogból, mert az előző vizsgáján csak négyest kapott.... És persze másodjára pont előttem ment be vizsgázni én meg örülhettem a hármasomnak.....NNa... Ennyit a stréberekről. Egyébként kiváncsi lennék hogy boldogul most a summa summa cum laude minősítésével :-) Én jól megvagyok a sima cum laude-val:-) Amúgy srácok nézzétek a jegyzői álláshelyeket is!!! Nagyon stresszes állás, de irtó sokat lehet tanulni!


Üdv néktek

Textilhal # 2005.06.19. 15:00

Üdvözlet!

Íme a tények, mármint rólam:

  1. Diplomaminősítés: Rite. (2005., DE-ÁJK, levelező tagozat)
  2. Nyelvvizsga: Nincs. Most küzdök az eszperantóval, de csak azért, hogy szeptemberben az meglegyen és októberben átvehessem a diplomámat. Ezt követően ráfakeszek az angolra, lehetőség szerint már munka mellett. Ördögi kör ugyanis: ha nincs meló, nincs pénz nyelvet tanulni.
  3. Még egy ördögi kör: Negyedév feléig folyamatosan dolgoztam az egyetem mellett, 8 órában és a vizsgaidőszakokban is végig. Nyelvtanulás kizárt volt így. Esetleg ha leszoktam volna arról a napi 4-5 óra alvásról, ami időnként hetekig jutott. Aztán jött egy baleset = se munka, se pénz, se posztó (se nyelv). 1 év alatt négy műtét. Most lesz nyáron az ötödik. Ehhez képest örülhetek, hogy az utolsó 3 félévben csont nélkül mentek a vizsgák, beleértve az államvizsgákat is.
  4. Munka: Nem reménykedek csodában. Csoda alatt egy ügyvédi irodát, bíróságot vagy ügyészséget értek, ha bármelyikük is tárt karokkal csak engem várna.
  5. Ami esetleg esélyes és még érdekelne is: Pártfogó felügyelet. Ehhez - úgy érzem - több adottságom is lenne, mint bármely "klasszikus" jogász-szakmához.

Az ötödik pontot illetően szívesen fogadok minden információt bárkitől. Azt tudom, mi lenne a feladat, a szervezet felépítésével is tisztában vagyok. Inkább az érdekelne, van-e köztetek olyan, aki erre az útra lépett jogászként, vagy ismertek-e ilyen személyt közvetlenül vagy közvetve. Hogyan fogadják ott a jogász végzettségűeket? Van esetleg olyan konkrét szakmai feltétel, vagy megkövetelt végzettség, aminek eleget kell tenni? Minden érdekel, köszi előre is!

Vadmacs, köszi a külön kiemelt üdvözletet! :)

Valóban nem kérdés, mennyire fontos (legalább) egy nyelv megfelelő szintű ismerete. Sok múlik azon is, kinek mennyi adottsága van a nyelvtanuláshoz. Nálunk pl. a nővérem örökölte ezeket a géneket, neki könnyedén megy, én küszködök vele. Oké, végülis két nyelvből érettségiztem ötösre(német, angol), de annak már nyolc éve! Nem beszélve arról, hogy egy érettségi szintű nyelvtudás majdhogynem egyenlő a nullával, legalábbis a nyelvvizsgához és egy munkahelyen megkövetelt nyelvismerethez képest.

A munkanélküliség, mint tényező nem csak bennünket érint, ez azt hiszem globális probléma (mármint "országos-globális":) ), régiónként kisebb-nagyobb eltérésekkel. Én például az ilyen szempontból leghátrányosabb részen szuszogok.

Azzal kapcsolatban, hogy hol és mennyire nézik a diploma minősítését, nincsenek (még) tapasztalataim. Ha ez fontos, akkor bajban leszek... Főleg, ha visszagondolok a szigorlati jegyeimre:)

doloressa (törölt felhasználó) # 2005.06.19. 17:39

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

Textilhal # 2005.06.19. 20:09

Megköszönném. Csak kicsit tudatlan vagyok... Hogyan tudunk itt privátban kommunikálni?

doloressa (törölt felhasználó) # 2005.06.19. 20:39

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

Zummike # 2005.07.01. 10:02

Hali All!

Én tavaly végeztem DE-ÁJK lev. tagozat. nagyon nagy mákom volt, de sikerült pestre egy családias üi-ba bekerülnöm. Még a jelölti átlaghoz képest elég rendes lét is kapok. Összegezve - és a Tma lényegét érintve - számít az egyetem, de a személyes fellépést semmi nem pótolja. Végezhettél summa cum laude, ELTE, stb, de ha nyuszi vagy, akkor soha nem fox bekerülni sehova! Ez tuti! én voltam egy nagy, nemzetközi irodában is interjún. az ügyvédnőt totál hidegen hagyta, hogy debreceni a diplomám. Lényeg a használható angol tudás és a személyem volt. Végül nem oda kerültem, de rajtam múlt a dolog.

Egy dolgot még feltétlenül hozzá kell tennem (és nem bántani akarom a nappalisokat), nekem másfél év gyakornoki tapasztalatom volt egy debreceni ügyvédnél. mindent csináltam, kivéve a tárgyalásokra járást. Ez nagyon sokat dobott a dolgon. Hogy miként lehet megoldani a melót munka mellett? vagy levelezős vagy, vagy bevállalod azt, amit a mostani helyemen az eljárónk, aki minden héten 2x jön, és ha van ideje marad még, fmh-t, vh lapokat, stb-t írni. Nappalis, de bevállalja és ha végez nem hinném, hogy gondot okoz neki, hogy hova menjen jelöltködni. szal a lényeg ami kell egy jó álláshoz: tapasztalat (ne kelljen elmagyarázni, hogy hogyan töltünk ki egy fmh-t), angol nyelv BESZÉLT SZINTEN, nem papíron, esetleg egy második nyelv

OFF: Vadmacs az a Vadmacs vagy, aki Csőrikénél lakott Debrecenben? Ha igen, akkor tudod ki vagyok (Fari)

üdv

Law1 # 2005.07.01. 10:55

Nagyrészt egyet értek Veled. Alapban nem lehet megmondani, hogy az ország legjobb jogászai most a pécsi egyetemről, a szegediről, vagy bármelyik másik egyetemről jönnek. Tekintettel arra, hogy az oktatás az összes magyar jogi karon javarészt elméleti, ezért egyik egyetem sem tudja 100% azt nyújtani a leendő jelölteknek, amire tulajdonképpen szükségük lenne ahhoz, hogy kapásból jó állásokat tudjanak megszerezni. Nem értek azzal sem egyet, amikor elvetemült ügyvédi irodák már eleve úgy adják fel a hirdetést, hogy kizárólag ELTE, JPTE vagy JATE diplomával lehet jelentkezni. Függetlenül attól, hogy egy ilyen hirdetés diszkriminatív jellege miatt számtalan hatályos jogszabályba ütközik, úgy gondolom, hogy adott esetben egy kecskeméti levelezős többet le tud tenni az asztalra, mint akár egy JATE nappalis a summa cum laude diplomájával – ezt saját kollegám példája alapján merem állítani. Ennek ellenére egy bizonyos fokig még is számít a diploma, hisz rengeteg ügyvédi irodából (többnyire nemzetközi irodák) azt hallom vissza, hogy nagyon elégedetlenek a pázmányosokkal, mert a szakmai szinvonaluk a béka segge alatt van. Ezt tényleg több irodából és minisztériumból hallottam. Pl. az Egészségügyi Minisztérium jogi főosztályára pázmányost már legalább 2 éve fel sem vesznek. Ennek oka állítólag abban rejlik, hogy a pázmányosok nagyon felkészületlenek az elméletben is, és ezért nagyon nehéz őket a gyakorlatra rávezetni, mert alapvető dolgokat nem tudnak, amihez nincs is szükség nagy jogi tudásra, hanem csak egyszerűen a józan paraszti észre. A kérdés az, hogy ennek talán megint az lehet az oka, hogy a Pázmányon állítólag gyerekjáték a felvételi a többi karhoz képest, és valószínűleg emiatt a Pázmányon landolnak azok a diákok, akik máshová be se kerülnek. Hangsúlyozom, hogy ezt nem saját tapasztalatok alapján mondom, hanem legalább 6-8 nagyobb irodából és minisztériumokból is ezt hallom vissza FOLYAMATOSAN!

HE0222 # 2005.07.01. 14:19

Sziasztok!

Csúnya dolog, hogy fikázzuk a Pázmányt, és ezzel sajna azokat is, akik oda járnak/jártak, de mivel itt az őszinte eszme-és tapasztalatcsere a cél, én csatlakoznék az előttem szólóhoz, azaz én is hallottam nem egy ügyvédtől és egyéb gyakorló jogászoktól, hogy a Pázmányt egy kéz- legyintéssel intézik el. A jogi diploma szinonímájaként elsősorban ez ELTÉs diplomát tekintik, ami nem zárja ki, hogy azért még van pár elismert jogi kar. Ugyanazt hallottam én is, amit Law 1 mond, hogy felkészületlenek az ott végzettek, nincs meg az az elméleti alapjuk, amire aztán a gyakorlatot építeni lehet. Én direkt megnéztem kíváncsiságból pl hogy néz ki a PJ államvizsga tételsor a Pázmányon, és hogy néz ki ugyanez az ELTÉ-n. Ajánlom mindenki figyelmébe az egytemek honlapjain. Tényleg magáért beszél.

Law1 # 2005.07.05. 07:31

Az ELTE sem a non plus ultra. Nagyon sok jogász szerint a pécsi és a szegedi viszi a prímet. Legalább is a legtöbb szegedi nagyon elismerően nyilatkozik a pécsiről és fordítva. Ellenben én még nem nagyon hallottam elismerő ódákat az ELTÉ-ről. Az ELTE szerintem szakmailag nem is olyan nagy durranás (ezt sok ELTÉ-s is állítja, akinek van összehasonlítási alapja), de mivel hosszú múltra tekinthet vissza és mégis csak a fővárosban van (legnagyobb jogi kar) ezért hírneve is van, amit – még egyszer hangsúlyozom – nem feltétlenül a szakmai erényei miatt sikerült kialakítania.

darby shaw # 2005.07.05. 09:08

Sziasztok :)

Szia Textilhal! Szerintem mi évfolyamtársak voltunk. Én is idén végeztem a DE-ÁJK-n, levelező tagozaton. :) A "balesetet" említvén, azt hiszem tudom is, hogy ki vagy, és egyúttal szeretnék jobbulást kívánni, remélem jobban vagy! :)

Szívesen olvasok a tapasztalataitokról és egyúttal szeretném én is megosztani az enyémet - bár még csak nagyon az elején tartok. Szóval én is idén végeztem a DE-ÁJK-n, levelező tagozaton, cum laude minősítéssel. Van egy középfokú szakmaival bővített angol nyelvvizsgám + társalgási szinten beszélem az spanyolt. Ennek ellenére nem kapkodnak értem, sőt eddig még egyetlen megpályázott helyről sem kaptam visszajelzést, még annyit se, hogy köszi, nem kellesz.

Jelenleg ugyan van munkám, de ezt csak annak köszönhetem, hogy az egyetem alatt végig dolgoztam. Sajnos mivel közalkalmazotti szférában dolgozok, hosszútárvra nem tervezek, mert a munka sem anyagilag, sem pedig szakmailag nem jelent kihívást és túl sok perspektívát sem. :(

Nem tudom, hol és hogyan próbálkozhatnék még. Igyekszem továbbképezni magam: szeptembertől szakjogász képzésre fogok járni és igyekszem a nyelvre is ráállni. De az energia egyszer csak el fog fogyni... És persze sokszor úgy érzem, hogy hiába nyújtom a tőlem telhető maximumot, nem sok értelme van hátszél nélkül, márpedig az nekem nincs.

Szóval itten ez a helyzet. Remélem hamarosan valaki végre azt fogja írni, hogy megtalálta álmai állását - hogy végre valami jót is halljunk :))

puszi nektek és sok sikert

HE0222 # 2005.07.07. 08:32

Law 1-nek: lehet, hogy nem az ELTE a non plus ultra, lehet, hogy Pécs a non plus ultra vagy Szeged, nekem tényleg nincs összehasonlítási alapom, mert csak egy helyre jártam öt évig. Aki az öt évet 5 helyen végezte, annak biztosan van rálátása a dolgokra. Természetes, hogy mindenki a saját egyetemét védi, így vagy úgy, nincs ezzel semmi baj. De én még sose hallottam, hogy az ELTE diplomáról lenézően beszélt volna bárki, ha ilyet hallottatok, feltétlen írjátok meg.

Law1 # 2005.07.07. 08:55

Nem voltam ELTE-s és nem is jártam több egyetemre, így saját tapasztalataim nincsenek az ELTE-vel kapcsolatban. Nem védem a saját egyetememet sem, hisz egy másik topicban már nem is egyszer kifejtettem, hogy véleményem szerint Magyarországon a túlzott elméleti képzés miatt nincs jó jogi kar. Állításaimat arra alapozom, hogy ismerek jó néhány ex JATE-st és JPTE-st, akik másod, harmad évesen váltottak az ELTE-re és azt mondták, hogy az ELTE-n fele annyira nem volt szigorú a követelmény, mint a JATE-n vagy a JPTE-n. Ezen kívül ismerek ELTE-eket, akik bár nemjártak más egyetemre, de nem voltak túlzottan elhalva a színvonaltól. Ehhez még hozzájön az is, hogy számtalan szegedit meg pécsit hallottam dicsérni egymás egyetemét, de az ELTE-ről ódákat még senkitől nem hallottam. Még ELTE-stől sem. Innentől kezdve el lehet gondolkodni azon, hogy akkor mennyi valóság alapja lehet annak, hogy a JPTE/JATE és az ELTE között lényeges színvonalbeli különbségek lehetnek. Az, hogy minden második komolyabb állásajánlatban a JPTE és JATE diploma mellett szerepel az ELTE-diploma mint követelmény, annak is köszönhető többek között, hogy nagyon sok állást kínáló ügyvéd az ELTE-n végzett és persze mindenki – ahogy már Te is mondtad – valahol a saját egyetemét preferálja.

bajusz # 2005.07.08. 09:35

Érdekes eza marakodás, nem is volt kedvem visszaolvasni a topikban.

Idén végeztem Debrecenben.
A munkakeresésről annyit, hogy leginkább csak netes portálokra tettem fel az önéletrajzomat, és voltam egy-két ügyvédi irodában is, akikkel régebben ezért-azért kapcsolatban állt, vagy áll a család, dehátugye már van bojtárjuk, a másik azt mondta, hogy ő egyedül is bírja, satöbbi.

Kicsit le is tettem a melókereséséről, élveztem a nyarat, aztán hopp. Egyik rokonom munkatársnője beajánlott az ő ügyvédjének. Nem is mondtam nemet, higgyétek el. Nagyon sajnálom a nyarat, dehát kapni kell az alkalmon.
Még ha esetleg nem is tetszik a meló (nekem tetszik egyébként), el kell fogadni, mert ha esetleg máshova akasz menni később, az önéletrajzba lesz mit beleírni.

Ja, azóta se kérdezte senki, milyen lett a diplomám:)

Jó szerencsét mindenkinek!

Asus # 2005.07.12. 17:09

Igen,nem kérdezte meg senki sem,mert beajánlottak.

Tudok Rite-s bíróságói fogalmazókról,nem vitatom,hogy jó bíró lesz belőlük..........

florina # 2005.07.13. 08:22

Szia Textilhal!

Pártfogó felügyelői munkához nem előírás a jogi végzettség, elég a pedagógus, szoc. munkás. Persze azért dolgoznak itt jogi végzettséggel is, főleg azok, akik egyelőre nem tudtak máshoz elhelyezkedni. Ami feltétlenül kell: protekció. Minimum egy miniszteri szintű ajánlás. Sok sikert!

Lala

Gx605 # 2005.07.13. 09:41

Érdeklődve olvasom a véleményeket és a sok negatív általánosítás miatt jelentkeztem be (protekció kell, lehetetlen elhelyezkedni stb.). Ezek nem feltétlenül igazak. Nekem a diploma átvételekor már volt jelölti állásom - kisvárosban!!!. Pénteken diplomaosztás, hétfőn már meló. Szakvizsga előtt fél évvel Pestre jöttem dolgozni - több helyre próbáltam, kudarc is ért, de a végén választhattam több állásajánlat közül is. Ez kb pár hónapig tartott - a kiválasztott ajánlat elfogadása után felmondtam, csomagoltam, jöttem. Aztán szakvizsga gyorsan és önálló ügyvédi tevékenység megkezdése. Gond nélkül. Kezdetektől állandó megbízások, cégek is. Aztán mivel több mindent szeretek kipróbálni, most szüneteltetem az ü.-i tevékenységet és egy multinál vagyok jogi osztályvezető. Még nem vagyok 28 éves. Mi kellett ehez? Szerencse, tudás, akaraterő, kitartás, jókor lenni jó helyen? Valószínüleg mindegyik, valamilyen mértékben.
Két dolog azonban nem volt: (i) soha nem fordult meg a fejemben, hogy valami nem sikerülhet, (ii) nem volt "ismerősöm", "pártfogóm", "csókosom" sehol sem.

Üdv mindenkinek.

mojac # 2005.07.13. 09:56

Sziasztok!
Banyamancs!
Rités, nyelvvizsgamentes vagyok én is. Ha nincs meló, nincs pénz, nincs nyelvtanulás sem! Nyelvtanulás nélkül nincs nyelvtudás, anélkül nincs meló, anélkül nincs pénz. Ördögi kör! ! Igazad van, nem gondolkodtam időben, sem én, sem a szüleim. De ezen már nincs értelme rágódni! Te mit tennél, ha ilyen helyzetben lennél? Nem a múltban, a gimiben! Hanem most, adott feltételekkel! Hogyan fognál hozzá, hogy helyrehozd a hibát? Nem piszkálódásnak szánom a kérdést, hanem komolyan érdekelnek a tipjeid.