utazási költségtérítés


wers # 2016.01.09. 11:58

Emesi!
Sőt, van, ahol ezt előre engedélyeztetni kell. A munkáltatódat kérdezd. Nem biztos, hogy engedik a bérlet helyet (bár véleményem szerint nem bölcs dolog, hiszen a 9 Ft/Km jóval kisebb költség.

Emesi # 2016.01.09. 11:47

Sziasztok! Van arra valami formanyomtatvány, ha igényelni szeretném a munkáltatótól a 9 Ft/km utazási költségtérítést? Úgy olvastam, hogy igényelni kell és nyilatkozni hogy honnan járok a munkahelyre.

Anzsusa # 2015.11.25. 14:25

A KLIK egyik közoktatási intézményében dolgozom közel 25 éve. Lakhelyem megváltozása miatt 1 éve vidékről járok be dolgozni személygépkocsival ( 63 km). Idáig a munkáltató fizette a 9 Ft/km-es üzemanyag díjat. Augusztus óta viszont nem fizette ki a havi elszámolt üzemanyag költséget. Idáig hitegettek, hogy majd kifizetik, de most közölték, hogy nem fizetik ki a gépkocsival történő munkába járáshoz az üzemanyag hozzájárulás. Ha vonattal, vagy busszal járok sokkal többet kellene fizetnie. A hírekből tudni lehet, hogy a KLIK szinte fizetés képtelen, rengeteg tartozása van, nem fizet időben, ezért mindent elkövet, hogy a kiadásait csökkentse. Ha MÁV-val, Volán-nal oldanám meg a közlekedésem, nem érnék be a munkaidőm kezdetére, napi 4 órát utaznék, és sokkal többet fizethetne a munkáltató a jegyek után. Megteheti ezt a munkáltató?

samy # 2011.09.05. 13:12

Üdvözlök mindenkit! Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi útiköltség térítés jár, ha HÉV-et vesz igénybe a munkavállaló? 80 vagy 86%? Eddig 80%-ot fizettek, a jogszabály tavaly változott meg, nem tudom, ezt érintette-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.23. 08:44

Fizetési meghagyás, per. És le is mondhatsz.

zilbi # 2011.08.23. 07:50

Tisztelt Forumozók!

Az alábbikérdésemre keresek választ?

Budapesttől 60 km-re dolgozom egy megyei önkormányzat fenntartású intézményben.
Az önkormányzat anyagi helyzete miatt május óta nem tudja kifizetni a havi bérlet 80%-át. Én már nem tudom tovább finanszírozni a munkábajárásomat (havi cca: 40 eFt).

Mit lehet ilyenkor tenni???

Amidala01 # 2011.08.22. 20:25

Utazás, szállás költsége, szállásból az étkezés nem, csak a reggeli, ha kötelezően benne van az árban. Ezekről mind számla kell, a cég nevére kiállítva. Ezen kívül kaphat még napidíjat (maximálva van). Az igazolt egyéb költségeket megtérítik, étkezést nem szoktak. Legjobb előre tisztázni.


könyvelek

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.22. 15:56

Szerintem a teljes összeg. Ez kiküldetés.

samy # 2011.08.22. 11:37

Milyen mértékű útiköltség térítésre jogosult az a munkavállaló, aki a munkáltató utasítása miatt a normál munkahelyétől jelentős távolságban kell töltenie pár napot (egy kiállításon vesz részt segítőként országon belül)? IC-vel utazott le vidékre és vissza. Ilyenkor jár neki a teljes összeg, vagy csak egy bizonyos %-a?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.09. 10:44

Az nem a munkába járás költsége, hanem a munkavégzés közbeni utazás költsége. Ahhoz egyenesen járművet szokott biztosítani a munkáltató - de erre nem kötelezi jogszabály.

ityam # 2011.08.09. 10:38

Ezekszerint ha munkával töltöm BPen az időm akkor arra nem jár nekem az utazási költségtérítés? Hiába vagyok heti 40 órás munkaviszonyban foglalkoztatva? triviális hogy 1 nap alatt nem tudok 40 munkaórát ledolgozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.09. 10:26

Csak az egynapit. Három év az elévülés.

ityam # 2011.08.09. 07:49

Üdvözlet!

Gondoltam felhozom a témát mert még mindig nem akarják kifizetni nekem a bejárásom.

Most már több mint 2 éve dolgozom itt és ezidáig sem kaptam költségtérítést. Kérdésem visszamenőleg meddig lehet követelnem ezt a munkáltatón? Ha esetleg egyszer majd elmegyek a cégtől akkor mekkora térítésre adhatom be jogosan a követelésem?
Csak mert ha bérletet kötelező lett volna fizetni akkor 2 év alatt az már több százezer forint.
Ha csak a hétfői kötelező rendelkezésre állási időre jár a jegy akkor már jóval kisebb összegeről van szó.

EGyébként bérletet nem vettem jellemzően csak jegyeket. De az összes jegyem megvan mert félretettem.
kérdés hogy a nem hétfői jegyeimet is ki kell fizetni vagy sem?

ityam # 2010.05.07. 11:52

Üdvözlet!

A kérdésem hogy ki dönti el hogy jegyet vagy bérletet kell fizetni. Mert a kormányrendeletben VAGY-al van jelezve.
Én üzletkötőként dolgozok. A munkaszerződésemben az szerepel hogy melyik telephelyen dolgozok. Illetve szerepel olyan is benne hogy a Munkáltató a munkavállalót állandó munka helyen foglalkoztatja. Működési körzetem pedig Magyarország, és a munkaköri feladataimat szokásosan nem a telephelyen végzem.
Kötelező rendelkezésre állási időm van heti 1 nap amikor kötelező bemennem a telephelyre. A maradék munkaórám szabadon osztom be.

Nekem csak a heti 1 nap bejárási költséget kell csak téríteni? Vagy ha én megveszem a bérletet akkor azt is ki kell fizetni. Mert jellemzően persze Bp.n kötök üzletet és vidéken lakok.

Köszönettel Nagy Mátyás

bonyolult # 2010.04.13. 06:12

Tisztelt Fórumozók!
Alkalmi munkavállaló részére is jár az utazási költségtérítés? Kb. 50 km-nyire járok dolgozni kolleganőmmel autóval, mert tömegközlekedéssel 2,5-3 óra lenne az út oda és ugyanannyi vissza. A minap hallottuk, hogy mindketten nem kérhetjük a költségtérítést csak az egyikünk. Igaz ez?
Várom mielőbbi megtisztelő válaszukat.

nandy # 2010.04.07. 09:38

78/1993. (V. 12.) Korm. rendeletMunkábajárással kapcsolatos utazási költségtérítés|3
3. § (1) A munkáltató köteles a munkavállalónak megtéríteni a munkába járást szolgáló bérlettel vagy teljes árú menetjeggyel való elszámolás ellenében azok díjának

  1. 86%-át, ha országos közforgalmú vasút 2. kocsiosztályon;
  2. 80%-át, ha elővárosi vasúton, valamint helyközi díjszabással közlekedő helyi és távolsági autóbuszon

utazik.

profirobi # 2010.04.06. 17:00

Kell a fenének a kilóméterpénz.
Csak nem akarok befürödni a bérlettel.
42100 forint és ha nem akarja kifizetni akkor elég nagy szopacs.
Munkaszerződésemben nem találtam semmi olyat ami erre a dologra hivetkozna.
Szóval ha megveszem és az orra alá dugom hó végén akkor ki KELL fizetnie a 80%-át?
Max az után rúg ki de akkor meg beperelem :D

végrehajtó1 # 2010.04.06. 14:27

Van-e lehetőségem kifizettetni a munkáltatómmal a bérlet 80%át ha én megvásárolom és hó végén odaadom?

Van de akkor a km pénz nem jár.ha leadja a bérletet akkor ki kell fizetnie a 80%-át.

profirobi # 2010.04.06. 13:58

Sziasztok.
Tudtok segíteni?
A munkahelyemre 50km-ről járok be dolgozni. Eddig meg tudtuk oldani munkatársammal, hogy ketten fizetjük a bejárást, de sajnos ő nemrég felmondott.
Mindketten a 9FT/km-t kaptuk meg utazási költségtérítésnek így nagyjából fedezte a bejárási költséget.
Mivel egyedül ez már elég nagy kiadást jelentene megkérdeztem, hogy kapok-e bérletet, de a munkáltatóm továbbra is a 9FT/km-t akarja fizetni.
Van-e lehetőségem kifizettetni a munkáltatómmal a bérlet 80%át ha én megvásárolom és hó végén odaadom?
Vagy elutasíthatja ezt valamilyen indokkal azon kívűl hogy kirúg?
Válaszotokat előre is köszönöm.

hammlett # 2009.12.14. 14:23

Elnézést, már elküldtem egyik fórumra a kérdésemet, (de nem emlékszem, melyikre,).
A "tömegközlekedési eszközzel – történő oda- és visszautazás ideje" pontosan mit takar?
Belszámít-e a lakástól a tömegközlekedési megállóhelyre való kigyaloglás, a tömegközlekedési eszközre való várakozás ideje is illetve leszállva a tömegközlekedési eszközről a munkahelyre való begyaloglás ideje? (Ez utóbbi- mivel a munkahelytől kb. 4 km-re van elég jelentős)

mia1 # 2009.11.21. 14:56

Szeretnék segítséget kérni utazási költségtérítésre.Férjemnek új munkahelye lett.Földmérőként hetente más helyen kell dolgoznia ott is marad 3-4 napot.Ráadásul van hogy munkásokat is kell vinnie és szerszámokat is a munkához.Főnöke természetesnek veszi hogy mindenhová a családunk autójával megy, sajnos erre vonatkozóan nem történt semmi megállapodás.A benzint fizeti /még jó/,de a kocsira nem ad semmit ,ami az én nevemen van nem is a férjemén.Amikor kérdeztük,hogy ha az autónkat használja a férjem a munkához fizessen rá valamit, azt mondta csak akkor adhatna ha számlát adnánk róla!Szeretném megkérdezni mit kérhetnénk azért hogy a férjem szállítja a munkásokat -saját autóval hetente akár 600 km-t vezet?A kocsi pedig azért csak piszkolódik ,kopik.Neki nem járna az a 9 ft/km?

nandy # 2009.11.17. 07:47

.......

nandy # 2009.11.17. 07:46

.

nandy # 2009.11.17. 07:46

El tudja számolni költségként, de attól még többlet tehernek minősül, mert ki is kell fizetnie...

monalisa1 # 2009.11.16. 19:09

Ha ezen topicban lentebb elolvasol egy-két hozzászólást, kérdésedre alapból a választ megtalálod.

Azonban azt már a munkáltatódnak kell tudnia, hogy Te megérsz-e neki 90-100 km-re utiköltség hozzájárulást - havi/évi viszonylatban szép nagy summáról van szó...

Egész más lenne a helyzet ha a cég küldene vidékre dolgozni, mert akkor muszáj lenne neki az ezzel járó költségeket fizetni.

Ha elköltöztök, keress helyben munkát - neked is így lesz könnyebb.

"Mona"
laikus hozzászóló