Apaszabadság felmondási idő alatt


wers # 2019.05.10. 13:12

:D

drbjozsef # 2019.05.10. 13:00

A munkaviszony a felmondási idő végén jár le.

Ez elég furára sikerült. Szóval akkor szűnik meg.

drbjozsef # 2019.05.10. 12:00

A munkaviszony a felmondási idő végén jár le. Természetesen jár alatta minden ugyanúgy, apaszabi is.
Ha nem akarja kifizetni az időarányos szabadságot, akár a felmondási idő alatt is kiadhatja azt (természetesen a munkáltatói felmondás esetére járó munka alóli törvény szerinti felmentési idő alatt nem).

A felmondási idő nem hosszabbodik meg, ha a munkavállaló ennek tartama alatt akár fizetett, akár fizetés nélküli távollétet vesz igénybe (pl. az üzemorvosi záróvizsgálat, keresőképtelen betegség idejével).

A fenti csak arra példa, hogy eleve kiadható rá szabi.

wers # 2019.05.10. 11:32

én nem ismerek olyan szabályt, hogy felmondási időben ne járna szabadság (akármilyen jogcímen is)

Ha megszületik a baba kérjed, aztán vagy adják, vagy nem. Lehet kötözködnek, akkor kérd el, mire hivatkoznak. (gyanítom nem tudnak mire hivatkozni)

KLajos # 2019.05.10. 11:28

Igen, a felmondási időben vagyok, még 30 napig dolgozom. Viszont a gólya is most fog érkezni, tehát ebben a 30 napban szeretnék egy hétre elmenni. Lehet-e, vagy a felmondási időben nem jár...?

wers # 2019.05.10. 10:18

Vagy felmondási idő jogcímen vagy távol

szerintem dolgozik a felmondási idő alatt, és szerintem a felmondási idő is munkaviszony, miért ne járna

chava # 2019.05.10. 10:14

Vagy felmondási idő jogcímen vagy távol, vagy apaszabadságon, a kettő együtt nem megy.

KLajos # 2019.05.10. 10:02

Tisztelt mindenki,

kérem segítségüket az alábbi kérdésben: Jár-e gyermek születése esetén az egy hét kispapaszabadság a rendes felmondási időben?

válaszokat előre is köszönettel:
Kovács Lajos