Felmondás


Tamas 29 # 2023.05.28. 11:49

Jó napot kívánok!

Érdeklődni szeretnék mit is tudnék csinálni olyan esetben amikor a munkáltatói szerződésemben szereplő munkakőr nem egyezik a valós tényekkel? Szóban több alkalommal jeleztem a vezetőség felé nem ebben a munkakörben vagyok de azt ígérték a próbaidő lejárta után áthelyeznek. Ez nem történt meg. Ragaszkodhat e a cég a felmondási időhöz ? Érvényes e így a munkaszerződésem? Köteles vagyok e ledolgozni a felmondási időt más munkakőrben? Sajnos a cég a szerződésben bizonyos belső szabályzatra hivatkozik amit nem hoz nyilvánosságra. Röviden ez azt jelenti képzésen kellene részt vegyek de sajnos nem tudják számomra magyar vagy angol nyelven ezt biztosítani mert csak ukrán oktatóik vannak. Furcsának találom ezt egy nemzetközi multinál. És nem kicsit hátrányos megkülönböztetésnek is tartom. Nagyon szívesen várom a segítségeket,észrevételeket.
Tisztelettel. Tamás

SaireyVMK # 2023.07.06. 10:36

Magánszemélyként(Értsd, nem vagyok ügyvéd) szerintem: Egyoldalú azonnali felmondással élhetsz, indoklásban pedig jelzed,hogy nem a munkaszerződés szerinti beosztásban dolgoztattak és nem a tényleges beosztás szerint kaptad a béredet. Én ezzel ügyvédhez fordulnék,főleg ha emiatt anyagi károd is keletkezett(kevesebb pénz). Persze ezt neked kell tudni bizonyítani utólag, szóval nem árt legalább két megbízható tanú aki később téged igazol a bíróságon.

Majordomus # 2023.07.06. 19:18

Ha aláírtad,akkor érvényes.
A kialkudott munkabért fizetik a munkádért?
Ennyi van a szerződésben is? Akkor mi a gond?

Kogeza # 2023.07.12. 14:36

X munkavállaló munkáltatóval kötött munkaszerződésében a következő szerepel: "a Felek megállapítják, hogy a felmondási idő 60 nap".

X munkavállaló tizenhét éve dolgozik a munkáltatónál. Ebben az esetben, ha a munkáltató felmond X munkavállalónak, akkor szerintetek a felmondási idő 60 nap, vagy a felmondási időre az Mt. 69. § (2) bekezdése is alkalmazandó, és a felmondási idő 60 nap + 30 nap?

Köszönöm előre is!

Majordomus # 2023.07.12. 19:20

Utóbbi.
Igen nagy valószinűséggel a szerződés legalább 10 éves,tehát ott még nem muzsikált be a munkaviszony kvóta...

kovacsl # 2024.04.29. 18:39

Sziasztok

1. Ha valaki beadja a felmondását írásban (pl ugyfelkapus alairt, céges e-mailen) akkor már közös megegyezésre nincs lehetőség később ha munkáltató pl szeretne felmenteni?

Mert azt olvasom a munkavállaló általi felmondás esetén nincs ugye kötelező felmentési idő: a munkavállaló köteles a teljes felmondási időt ledolgozni. De azt is olvasom ez elvileg nem zárja ki, hogy a felek a munkavállaló munkavégzés alóli mentesítésében állapodjanak meg – akár a felmondási idő egészére, akár annak egy részére.

Vagyis lehet-e közös később a felmondás ellenére?

2. Felmondási mintát hol találni ingyenesen ami 2024-es és például ami már pl nem “rendes” felmondásáról ír? Mert olvasom a “rendes” elnevezés már a múlté.

Köszönöm

drbjozsef # 2024.04.30. 04:42

kovacsl,

1. Lehet, a felek közös megegyezéssel megváltoztathatják a feltételeket. De itt még erre sincs szükség, ha a munkáltatónak megfelel, hogy rendesen fizeti a bért a dolgozónak, mert a felmondási idő - ahogy a másik topikban is szerepelt - ilyenkor a munkavállalóra nézve kötelező, a munkáltató elengedheti külön megállapodás nélkül is.
Ha úgy állapodnának meg, hogy bért sem kap erre az időre, az már tényleg közös megegyezés, de nem tilos az, a munkavállaló jognyilatkozatát (egyoldalú felmondása) közös akarattal bármivé alakíthatják.

2. Van "felmondás", meg "azonnali hatályú felmondás" - az előbbire értik a "rendes"-t. Úgy érted, közös megegyezéshez akarsz mintát? Tele van azzal is a net. "Kérelem a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetésére"

drbjozsef # 2024.04.30. 04:44

kieg : egyébként a közös megegyezésnek még igazából előírt formai követelményei sincsenek. Egy szerződés, az lesz benne ami a feleknek megfelel. Bármi (szinte).

kovacsl # 2024.04.30. 09:01

Köszönöm.
Rendesre kerestem mintát nem a közösen, ami már nem tartalmazza hogy “rendes” mivel a rendes mint szóhasználat már nem aktuális.