felmondas a leheto legrovidebb ido allat


Béres-Deák Attila # 2003.12.18. 21:27

Kedves Anibus$
Ne bántsd Big cat-et. Válaszaiban nagyon korrekt és jogilag megalapozott. A stílus lehet, hogy meglepő, de ha egyszer bejutssz egy tárgyalóterembe, akkor meglátod, hogy a bíróság "még különbb módon" bánik Veled. Ezt fogd fel úgy, hogy big felkészít a jogi stílusra. A módszere azért is célravezető, mert a jogi viták alkalmával mindenki ösztönösen felmenti magát és nem képes objektíven megítélni saját helyzetét. A "Big stílus" önmérsékletre sarkal. Mit gondolsz, az ügyvédek miért bíznak meg másik ügyvédet saját jogi vitáik rendezésére? Azért, mert elfogultak saját magukkal szemben. Légyszi excuzáld magad Big előtt, mert tényleg jót akar és szakmailag nagyon megalapozott.
Egyébként Kellemes Karácsonyt és Boldog Újesztendőt!


attika

anubis # 2003.12.18. 13:51

kösz a választ,
én már csak ilyen gyerekes vagyok,
kár, hogy jó hírt még nem hoztál...

the big cat # 2003.12.16. 15:10

Akkor máshogy mondom. Egy munakhelyről a leggyorsabb út a jogszerű megszabadulásra a közös megegyezés, ez akár azonnali is lehet, de mindkét fél beleegyzése szükséges.

A második legegyszerűbb út a rendes felmondás, de ekkor már a teljes felmondási időt ki kell tölteni, nincs kibúvó.

Van még egy azonnali lehetőség, a rendkívüli felmondás, de azt a munkáltató az abból rá háruló kötelezettségek miatt minden esetben megtámadja bíróságon, és annak indoklásához nem biztos, hogy a jogszerűséget is kimerítő ok áll rendelkezésre.

A személyeskedő, minden alapot nélkülöző kijelentésedre pedig nem kívánok reagálni, betudom annak, hogy mivel nem az általad várt választ kaptad egy korábbi felvetésedre, ezért elég gyerekes módon a rossz hír hozóját okolod.

anubis # 2003.12.16. 13:45

Kedves "the big cat",
rajtad kívül még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki látatlanban is ellenszenvet képes érezni valaki iránt. A stílusod mindenképpen ezt jelzi, meg az is, ahogy "segíteni" próbálsz. Tudod, ha valaki sz*rban van, nem arra kíváncsi, hogy hogy lehet vele kitolni a törvény lehetőségein belül.
köszi a válaszaidat.

the big cat # 2003.12.05. 19:52

A fórumban minden kérdésedre megvan a válasz. Mint ezt a címéből is kikövetkeztetheted. :)

Nem lehet kilépni. Csak felmondani. a felmondási időt le kell tölteni. ezewn kívül lehet közös megegyezéssel munakviszonyt ,egszüntetni, de ez a nevéből következően is csak mindkét fél beleegyezésével lehetséges, nem kötelező.

Ha kiprovokálod az elbocsátást, az valószínűleg azonnali hatályú rendkívüli felmondás lesz, és azzal jó angyot szívsz, mert egy halom pénzt is kell fizetned, egyrészt az Mt. által minimálisan előírt afféle büntetőkértéírtést plusz ha eföllötti a munkáltató bizonyítható kára, akkor még azt is.

anubis # 2003.12.05. 11:39

Hogyan lehet a legrövidebb idő alatt megszabadulni egy munkahelyről. Én eddig azt hittem, hogy ki lehet lépni. Vagy provokáljam ki azt, hogy elküldjenek? Ha nem teljesítem azt amit kérnek, kirúghatnak, nemde? Nagy "szívás" lehet ebből nekem?

the big cat # 2003.11.22. 06:08

A munkaügyi központban kell jelentkezni a kilépőpapírjaiddal, ott megadnak minden felvilágosítást. Telefonon is megkeresheted őket, hogy előzetesen tájékozódj.

trenzit # 2003.11.21. 20:24

Még volna egypár kérdésem,ha nem gond,az elsö az volna mivan ha végül is munkanélküli leszek?Tehát hol is kell ilyenkor jelentkezni,pol.hiv?Aztán kapok munkanélküli segélyt ha nemtudok rögtön elhelyezkedni, 7 éves a munkaviszonyom a jelenlegi munkahelyemen,asszem ebböl számolják ki ,hogy meddig jár ugye?Mekkora összeg lehet ez kb?Aztán a tb kártyám ilyenkor,tovább fizethetem,vagy ujat kell csináltatnom?Köszi:))

the big cat # 2003.11.20. 05:47

Nem állhaszt fel se szó se beszéd, rendes felmondás esetén a felmondási idődet ki kell töltened, de nem kell indokolnod. Elvileg elmehetsz táppénzre a felmondás után, márha beteg vagy tényleg, mert egyébként a táppénzcsalás bűncselekmény, és a munkáltatód nyilván ellenőrizni fog, és mivel ilyen csúnyán váltok el, valószínűleg mindent megtesz, hogy rajta csípjen.

Azonnali (rendkívüli) felmondásnak csak nagyon szűk körben, az Mt. által taxatíve felsorolt indokokkal van helye, és azok közt nincs "az utálok itt dolgozni". A munkavállalói rendkívüli felmondás súlyos következményekkel jár a munkáltatóra, nagyon sokmindent kellene fizetni neked, ezért ezt szinte 100%-ban megtámadják bíróság előtt, és ha bebizonyosodik, hogy az indokod nem valós, vagy nem okszerű, és nem felel meg az Mt felsorolásának, akkor igen magas kártérítésre vagy kötelezhető.

Közös megyezésre is ajánlatot tehetsz a munkáltatódnak, amit ha elfogad, akár azonnal is távozhatsz.

trenzit # 2003.11.19. 23:51

Hello.
Azt szeretném kérdezni ,hogy hogyan kell
rendkívül gyorsan felmondani,modjuk ugy ,hogy felállok és leadom a kulcsot,Milyen indok kell ehhez,és ha a cég nemenged el,meg határozatlan a szerzödésem,akkor elmegyek táppénzre,a teljes felmondási idö alatt,kell e nekem valamilyen jogos indokot felhoznom?Mi elegendö?Pl: Utálok itt dolgozni:))
vagy ilyesmire gondoltam.Szal lényeg a lényeg,felállhatok e ,se szo, se beszéd????Választ elöre is köszi!!!!

the big cat # 2003.11.13. 05:23

A formalitást nem a HR-sek intézik, hanem jobb ha te és a munkáltató intézi, mivel egyébként esetleg megszivatnak.

A közös megegyezés az közös megygezés, azt kell beleírni, amit akarsz, hogy benne legyen, az nem felmondás, azt a munkáltatónak is el kell fogadni.

A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, azt a munkáltatónak nem kell beleegyezésével elfogadni, mivel nem áll módjában megtagadni. Az is csak egy mondat: A mai nappal felmondom a közöttünk lévő munkaviszonyt. (persz címzés, aláírás, dátum)e

snefi # 2003.11.12. 22:28

Hello
Lenne meg egy kerdesem:
Hol talalok valami egyszeru es valami roviditet formulat a kozos megegyezesel valo felmondashoz?
Neztem az origo-n levot de elege soknak tunik.
Nekem csak egy olyanra lenne szuksegem amit a fonokeimnek odatudok adni hogy irva is legyen valami. Aztan majd ok a HR-esel elintezik a formasagokat gondolom.
Remelem ertheto voltam.
Udv:Snefi

snefi # 2003.11.10. 19:06

Hello

Koszi! :)
Remelem beleegyeznek. :)
Udv:Snefi

the big cat # 2003.11.10. 18:44

Az egyetlen lehetőség a közös megegyezés. Határozott idejű munakviszonyt rendes felmondással nem lehet megszüntetni. rendkívüle felmondásra meg gondolom nincsokod.

snefi # 2003.11.10. 18:24

Hello

Jelenleg egy rt-nel dolgozok hatarozott ideju munkaviszonyban. De december 1-tol egy masik cegnal szeretnek dolgozni.
A szerzodesbol meg 3-honap van vissza.
Kerdesem hogy hogy lehetne megoldanom ezt a problemata leghamarabb??????
A valszokat elore is koszonom!!!
Udv:Snefi