Tulajdonos váltás


Law1 # 2004.01.19. 14:03

Nem kellett volna aláírnod az új szerződést, mert az Mt. 85/A alapján jogutódlás esetén folytatódik a munkaviszonyod, tehát azt új szerződésben újra nem lehet létre hozni. Tehát ez az új szerződés a fentiek értelmében legjobb esetben a munkaszerződésed módosításának fogható fel, ellenben próbaidőt úgy tudom csak egyszer lehet érvényesen kikötni, ami a Te esetedben már rég lejárt.

Üdv

vargajoc # 2004.01.19. 13:59

Mit tehetek? Ha felmondok jár-e munkabér vagy azt se köteles fizetni?

Leiterjakab # 2004.01.19. 13:38

Nem a próbaidőt követően hanem az alatt szüntetheti meg a munkaviszonyt még pedig azonali hatállyal.


Leiterjakab

vargajoc # 2004.01.19. 12:54

Mára tisztázódott minden. Az új tulaj ugyan úgy üzemelteti tovább az üzletet mint akitől átvette. Velem kötöttek egy új munkaszerződést, amiben 90 nap próbaidőt kötöttek ki. Nem szerepel benne, hogy hány órát kell dolgoznom, hogy hol kell dolgoznom. És az a baj, hogy kiderült, hogy nem is tart rám igényt a próbaidő után. Ez jogszerű volt-e az ő részéről (mármint az új munkaszerződés)és ezek tudatában felmondhat-e nekem a próbaidő lejárta után?Köszönettel: Andi

the big cat # 2004.01.08. 13:15

Hát, hogy őszinte legyek azért ez necces dolog. Tudni kellene pontosan miylen szerződést kötöttek.

Ha szimplán arról van szó, hogy kibérli a műhelyt, akkro itt véleményem szerintz nincs jogutódlás, az új bérlőnek semmiféel kötelezettsége nincs veled szemben, a régi meg felmondhat.

Ha viszont a megállapodás a műhely változatlan formában való üzemeltetéséről szól, akkor beszélhetünk jogutódlásról, ebben az esetben az azonos feltételek álnak, még új szerződés sem kell.

vargajoc # 2004.01.08. 11:50

Az új tulajnak ugyan olyan feltételekkel kell átvennie. (PL. munkaidő, fizetés)?

Leiterjakab # 2004.01.08. 11:50

Big Cat, ebben az esetben ugye fennáll az amit - kissé elhamarkodottan - mondtam vagy nem?


Leiterjakab

vargajoc # 2004.01.08. 11:43

A mostani munkáltatóm KFT és az új is ilyen formályú vállalkozás lesz. A régi tulajtól az üzlet üzemeltetésének jogát vette meg.

the big cat # 2004.01.08. 10:54

Azért tisztázzunk valamit. Az mostani munkáltatód az ki? Egy egyéni válalkozó vagy egy társaság? Az új tulajdonos szintén ki? Az új tulajdonos mit vett meg, a társaságot vagy az épületet, gépeket, stb?

Leiterjakab # 2004.01.08. 10:52

Nem kell sem felmondani, sem új szerződést kötni, mert a munkaviszonyból származó jogok és kötelezettségek átszállnak a joeglőd-munkáltatótról a jogutós-munkáltatóra.


Leiterjakab

vargajoc # 2004.01.08. 10:45

Azt szeretném megkérdezni, hogy a jelenlegi münkahelyemen tulajdonos váltás következik be akkor a régi tulajjal meg kell-e szüntetnem a munkaszerződést és az újjal kell-e újat kötni.Ilyen esetben a régi tulajnak fel kell-e mondania nekem és akkor jár-e végkielégítés és mennyi?Abban az esetben is jár ha az új tulajjal új munkaszerződést kötök?
Köszönettel Deák Andrea