Munkavédelem


efi99 # 2020.06.28. 20:09

Ez az irodai munkahelyek 70%-ában így van, csak szólok. A normál előírás ugyan max 24 fok lenne, de nemes egyszerűséggel odaírták, hogy ha ez nem valósítható meg, akkor minden további nélkül elég a 31 fokos ún effektív hőmérsékletet megvalósítani, ami számított érték és ráadásul jelentősen befolyásol az, hogy van-e légfúvás (pl venti). Ha van, akkor pl egy 35 fokos száraz hőmérő 34 fokos nedves hőmérő is rendben lehet. Hát a k.... anyjukat. Miért nem írták azt is egy kosszal elő, hogyha alulról a 15 sem sikerül, akkor az sem baj, 0-nál több legyen és mindenki vegyen nagykabátot?
Szóval esélytelen reklamálni. Eredményt még 45-50 fokos helységekbe is csak akkor értek el, mikor már valaki meghalt, vagy legalábbis kórházba vitt több embert a mentő.

drbjozsef # 2020.06.28. 19:11
  1. Megtagadod a munkavégzést. Ha a helyiség nem felel meg a rendeletnek, akkor az veszélyeztetheti az egészségedet. (Mt.54.§.). Nem mehetsz haza, rendelkezésre kell állnod, de munkát nem kell végezned.
  2. Bejelentés a Kormányhivatal Munkaügyi és Munkavédelmi Osztályán.
  3. Pert indíthatsz.
Irodai dolgozó # 2020.06.28. 19:10

Jogos kérdés. És a válasz természetesen az, hogy nem. A közszféra eleve nem az én világom, de most magánéleti okok miatt 1-2 évet maradnom kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.28. 19:03

Biztos, hogy ott akarsz te dolgozni? Meleg is van, klíma sincs, ha jól értem, csap se...

Irodai dolgozó # 2020.06.28. 17:55

Tisztelt Fórum!
Egy önkormányzatnál kezdetem dolgozni januárban. Az eddig megszokottakhoz képest elég jelentős technikai és felszerelésbeli elmaradottságot tapaszraltam, de ezek inkább kényelmi kérdések. A nyár beköszöntével azonban már a teljesítményemet, de hosszútávon akár az egészségemet is veszélyeztető hiányosságokkal szembesültem. Az irodában nincs klíma, nincs árnyékolás, így a hőmérséklet bőven 30 fok felett alakul.Az épület nem alkalmas klímák telepítésére, illetve iszonyatos beruházás lenne. Állítólag. Nyílászárók, elektromos hálózat, stb. fejlesztése. Mikor a 3/2002-es rendeletre hivatkozva kérem, hogy legalább az előírt vizet biztosítsák, az a válasz, hogy vegyek magamnak. Mikor korábban egyszer kaptak vizet a dolgozót egy alkalommal, akkor is meleg volt.
Milyen lehetőségeim vannak? Van rá precedens, hogy ezért az önkormányzatot komolyan érintő bírságot szabjanak ki? Egy ötvenezres bírság nem fogja elriasztani őket. Szóval van esélyem érvényedíteni a jogaimat?

Danecay # 2017.11.04. 15:32

#Bea1

Őszintén megmondom nem tudom, de mindenképp utánanézek de úgy gondolom, hogy amennyiben még ki is térne anyagmozgatásra, súlykorlátozás szinte biztosan nincs meghatározva, így a munkavédelmi szabályokban foglaltak szerint kellene korlátozódni szerintem. Bár nem lepődnék meg azon sem, ha a munkakörömtől elvárt dolgok felét nem tartalmazná a munkaköri leírásom, mert kb. annyi mindennel kell egyidejűleg foglalkoznom, hogy más területeken ez a feladat 3 munkakör között oszlik meg. Az egész nagy felelősséggel járó feladatoktól a kamionpakolásig terjed a munkaköröm, legalábbis amit elvárnak a feletteseim.

Bea1 # 2017.11.04. 15:12

A munkaköri leírás nem tér ki erre?

Danecay # 2017.11.04. 14:46

#nonolet

Ez a fajta megnyilvánulás és magatartásforma szerintem nem méltó egy ilyen oldalhoz. Menj vissza inkább facebook-ozni!
Engedelmeddel megvárom egy hozzáértő kompetens személy véleményét, a te dilettáns trollkodásodat pedig ignorálom.

nonolet # 2017.11.04. 14:06

Nincs.
Emelésre van, de ez nem emelés

-

A második is éppoly hülye kérdés...

- -

Ha nem tetszik a meló, lehet másikat keresni.

Danecay # 2017.11.04. 13:30

#nonolet

Próbáld ki egyszer, hogy 2,5 tonnákat mozgatsz kézi erővel egész nap, egy igen látszólag alkalmas eszközzel 3t-s Béka. Itt most nem az a kérdés, hogy szabályos e a 2,5t a 3t békán, hanem, hogy az ehhez szükséges erőkifejtés szabályozva van e úgy mint ahogy pl. a férfiaknál max. 50 kg-ban maximalizált emelés.
A kérdésnek volt egy második része is amit gondolom el sem olvastál.

Neked sem lehet így egyszerű élni az életed!

nonolet # 2017.11.03. 19:08

"megengedhető e pl. hogy egy 3t-s gyalogkíséretű targoncával jellemzően rendszeresen 2.5 t súlyok legyenek mozgatva "

Hülye.... kérdés, nem veszed észre ?

3 tonnással miért is ne lehetne 2,5 tonnát mozgatni?!

Csak ennyi ésszel élni szar lehet, azért.

Danecay # 2017.11.03. 16:10

Üdvözlöm!

Érdeklődnék, hogy gyalogkíséretű targoncára vonatkozóan van e valamilyen korlátozás arra vonatkozóan, hogy hány kg vagy tonna szállítható rajta rendszeres munkavégzés mellett. Hogy egyértelműbb legyen, az megengedhető e pl. hogy egy 3t-s gyalogkíséretű targoncával jellemzően rendszeresen 2.5 t súlyok legyenek mozgatva kifejezetten kézi erővel több 10m-es vagy akár 100M-es távolságokon, vagy ilyen esetben már kötelezhető a munkáltató arra, hogy valamilyen önjáró gépezetet biztosítson.
Továbbá megengedett e pl. egy 5t-s berendezés kézi erővel történő szállítása (húzása, tolása), úgy hogy az egyidejűleg 2db. 3t-s gyalogkíséretű targoncán van megosztva?

A választ előre is köszönöm!

Katácska13 # 2017.01.08. 14:55

Nagyon köszönöm!
szerintem kedves munkáltató is tudja, csak nem érdekli. Ma 12,5 fok volt reggel 8-kor, mikor kinyitottam.

Burn Out # 2017.01.07. 20:36

3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet
a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

ebben jogszabályi hivatkozással is benne van, ha így kellene neked

drbjozsef # 2017.01.07. 20:15
Katácska13 # 2017.01.07. 14:49

Köszönöm a válaszokat!
Éjjel, nappal megy a 3 olajradiátor, ennyire fűt be, na meg azért elég sűrűn levágja a biztosítékot.

Katácska13 # 2017.01.07. 09:16

Tisztelt Fórumozó!
Kérdésem lenne, hogy mi a megfelelő hőmérséklet egy sörözőben? Január 2-án bejöttem és 10 fok volt. Estig csak 14 fokra ment fől. Másnap 13 fokra jöttem be, este 16,5 fok volt.
Ma (jan.07) 15 fokra jöttem be. Fűtés csak 3 db olajradiátor, más sajnos nincs. Mit tudok tenni? Haza megyek, kirúgnak. Sajnos 50 évesen nem ugrálhatok, de ezt meddig lehet tűrni? Betegen dolgozunk a kolléganőmmel már hetek óta.
Válaszukat előre is köszönöm!

Egyjogász # 2016.06.24. 10:40

A meleg miatt inkább még egy reklám:

Kóbor macskát veszek 200 Ft/darab áron.
Ugyanott házi készítésű kolbász olcsón eladó.

efi99 # 2016.06.24. 10:19

Reklámot hallottak és most vissza a hírekhez.

Majszi87 # 2016.06.22. 11:48

Dolgozók testi épségének megőrzése nagyon fontos. Egyik első számú feladatnak kéne lennie a munkáltatónak, hogy a munkakörhöz nélkülözhetetlen felszerelést biztosítsa alkalmazottai számára. Emellett nagyon fontos ezeknek az eszközöknek a minősége is, hogy valóban védjenek( pl ami tűzálló az tényleg legyen az és ne csak hőálló) Ha bárkit érdekel, hogy hol tud ilyen munkavédelmi felszereléseket beszerezni, nézzen be ide: http://www.mvhshop.hu/

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.19. 20:39

A kréta hány kiló?
Nem a súlyon múlik, hanem azon, hogy pedagógusként nyilvánvalóan nem tartozik a munkakörödbe a rakodás, bútorszállítás, sőt semmiféle fizikai munka. Van ugyan olyan, hogy átirányítás, de az sem járhat a munkavállaló számára - különösen beosztására, képzettségére, korára, egészségi állapotára vagy egyéb körülményeire tekintettel - aránytalan sérelemmel. Márpedig szerintem a trógerolása a diplomás pedagógus számára aránytalan sérelemmel jár.

Tehát valamely súlynál van a határ, hanem egyáltalán a fizikai munkában.

kicsinyuszi # 2012.06.19. 18:15

Köszönöm a gyors választ! Hát.... :)
Már csak annyi lenne a kérdésem, hogy 30 éves kb. 64 kg-os nőként mi az a súlyhatár amit elvileg megemelhetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.19. 16:26

Szigorúan véve egyáltalán nem kötelezhetnek rá. De, ugye, te is érzed, hogy ha ezt közlöd, az nem fogja elmélyíteni a főnököd irántad táplált szeretetét?

kicsinyuszi # 2012.06.19. 13:43

Tisztelt Cím!

Úgy alakult, hogy "intézményünket" át kell pakolnunk záros határidőn belül egy másik épületbe (közalkalmazott vagyok, pedagógus). A régit teljesen ki kell üríteni. Van e valami súly, távolság, stb. határ a nők munkahelyi pakolására vonatkozóan? Mi történhet akkor, ha szóban kiadják nekem, hogy x dolgot fogjam meg és cipeljem le (emeletek) és én nemet mondok (és nem azért mert nincs kedvem)?
Válaszukat előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2012.01.31. 18:36

munkaügyi felügyelőségen tegyetek bejelentést írásban, név nélkül.