Munkajogi kérdések.


ObudaFan # 2016.02.28. 12:36

Antal1973

A munkaszerződésben mi van a munkaidő-keretről?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.28. 12:33

Milyen "plusz órákról" beszélsz?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.28. 12:32

Antal1973, én nem értem a tényállásodat.

ObudaFan # 2016.02.28. 12:19

vpi123

Kötelező is és azt kell megkapnod. (Csak ettől még a szerződés egésze nem érvénytelen.)

vpi123 # 2016.02.27. 23:58

Elnézést kérek a nehéz felfogásom miatt (de hát mégiscsak egy biztonsági őr vagyok), tehát akkor szabályos és érvényes a munkaszerződés, csak éppen a kötelező legkisebb (129 ezer Ft havi)bérhez képest 18 ezer forinttal kevesebb összeggel vagyok bejelentve.
Azt hittem, hogy azért "kötelező" , mert annál nem lehet kevesebb.
Vagy ettől a "kis" hibától eltekintve még érvényes és szabályos?

Elnézést kérek, ha félreértek valamit.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.27. 18:17

Egyikse. Csak éppen a kötelező legkisebb bér a személyi alapbéred, nem az, ami a szerződésben van.

vpi123 # 2016.02.27. 17:35

Nagyon köszönöm.

Ezek szerint a munkaszerződésem érvénytelen(?!) szabálytalan(?!).

vpi

Immaculata # 2016.02.27. 17:17

De.

vpi123 # 2016.02.27. 15:53

Jó napot kívánok.

Vagyonőrként dolgozom 111.000 Ft-os bruttó "garantált bérminimum" fizetésért. (havibér)

Érdeklődni szeretnék, hogy a biztonsági őr/ vagyonőr -véletlenül - nem a "szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatottak esetében a megállapított garantált bérminimum" alapbér jár?

(havibér)

Előre is köszönöm a választ

vpi

somapeti2 # 2016.02.27. 14:27

Tisztelt fórumozók

Munkaviszonyomat felmondta a munkáltató tavaly június 27-én, a 90 nap felmondási idő tartott június 28- szeptember 25-ig
teljes időtartamra felmentettek a munkavégzés alól.
27 nap volt az éves szabadságom, ami teljes egészében bentragadt.

Hány napot kell részemre pénzben megváltani?
14-et vagy 21-et?

Köszönöm

ObudaFan # 2016.02.27. 11:28

A lemondási idődre eső távolléti díjat és esetleg kártérítés kell fizetned.

Mail # 2016.02.27. 07:34

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köztisztviselőként dolgozom határozott idejű szerződééseel.
Felmondhatok még a lejárata előtt bármi féle szankció nélkül? Olvastam ilyet, hogy fizetnem kell a munkáltatónak ha idő előtt felmondok. Igaz ez? Vagy ugyanolyan szabályok vonatkoznak erre mint a határozatlan idejű szerződés felmondásakor?
Köszönöm

ObudaFan # 2016.02.26. 19:33

Molnár092

Meg kellett volna kapnod és nem jogos a további próbaidő.

Molnár092 # 2016.02.26. 08:09

Szep napot !
Szept óta alkalmival dolgozom a cégnél 3honap utan bejelent(le ellenőriztem ) ez meg is történt de csak ma kaptam munkaszerződés es abban a mai dátum all es az hogy 3honap próbaidő van !
•en mar ledolgoztak a próbaidot akkor ez szabályos ?
• munkaszerződés mar szeptemberbe kelett volna kapom igaz ?
• jogos ha szolok h vegye ki ez a munkaszezodesbol mert en mar ledolgoztad ?
(Kismama vagyok de ezért nem mertem elmondani mert ha aláírom akkor effektíve kirughat próbaidőre hivatkozva de ha nem írom alá akkor kirughat várandósan? )
Koszonom valaszat

Lashende # 2016.02.25. 07:03

Tisztelt Cím!

Munkaidőnyilvántartással kapcsolatban lenne kérdésem. Munkahelyemen rugalmas munkaidőben dolgozunk, és online munkaidőnyilvántartást vezetünk. Ebben történik rögzítésre a munkaidő kezdete, valamint hozzárendelve az elvégzendő feladatot is. A munkáltató lehetőséget biztosít, hogy otthonról is beléphessünk ebbe a rendszerbe és dolgozzunk. Az erre vonatkozó szabályokra lennék kíváncsi, valamint, hogy az így vezetett munkaidőnyilvántartó rendszer megfelel-e a követelményeknek.

Köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.23. 18:31

Mi az a "szakanyag"? Nem lehetne konkrétan elárulni, hogy mit is csinált az a munkavállaló?

Juditom # 2016.02.23. 16:46

Tisztelt Ügyvédnő/Ügyvédúr!
Szeretném a segítségét kérni Munkajog kapcsán! Egy megváltozott képességű munkavállalókkal foglalkozó cégnél dolgozom, és egy különleges eset kapcsán merült fel a következő kérdés bennem!
A cég által határozott szerződéssel rendelkező munkavállaló kilépett, mivel ellátást csak úgy igényelhet, ha nem rendelkezik munkajogviszonnyal. Miután ez az eljárás lezajlott, a munkavállaló újra be, illetve visszalépett. Ezzel nincs is gond, viszont mi szeretnénk az előző munkaterminusában elkészült értékes szakanyagát továbbfolytatni. Szeretnénk érdeklődni, hogy létezik-e olyan jogszabály, akár a Munka Törvénykönyvében, vagy bárhol, ami feljogosíthatna minket arra, hogy ne kelljen lezárni a munkavállaló kilépésekor a szakanyagát, és a rövid időn belül történő visszalépésekor pedig egy teljesen új szakanyagot indítani, mely által az előzőekben történteket már nem tudnánk csatolni az újabb szakanyagához, s így ezek irattárba való lefűzése után már használaton kívülre kerülnek.
Egy hasonló jogszabályt keresünk, mint a pl: Munka Törvénykönyve 192.§-ban található hat hónap (bár tudjuk, hogy ez nem megfelelő számunkra) Egy olyan jogszabályt keresünk, amely jogi lehetőséget biztosítana egy jogilag szabályos átfedési időre, ami lehetőséget ad a munkavállaló előző szakanyagának folytatására!
Előre is köszönöm a türelmét és a segítségét!
Várom mielőbbi válaszát!
Tisztelettel:
Judit

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.22. 12:22

OFF
Ja, és a rovat tényleg nem jó. Ez nem munkajog, hanem büntető-.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.22. 12:21

Védőügyvédet megbízni általában jó ötlet.

maraguja # 2016.02.22. 11:51

Tisztelt Szakértők!

Nem tudom jó helyre írom e kérdésem...?!
Nyáron megszűnt a munkaviszonyom közösmegegyezésel leszámoltm ès visszaadtam munkaruhaim a munkáltatónak. Erre két hete kapok egy levelet a rendőrségtől h sikkasztás miatt feljelentett a voltmunkáltató. Most ausztriaban dolgozom 900 km re lakhelyemtol es járhatók majd haza... szerintem bosszúból vagy más simliét akarják ramhuzni.

Kérdésem hogy ha nyilatkoztunk írásban h minden oké akkor mire fel vádolnak utánna. Sajnos nem vagyok jártas ilyenekben,még rendőrségen sem voltam soha csak most az első idezesen... Gépkocsi hiányában, ès ugye a jelenlegi munkahelyem sem q szomszed falu elég necces az utazás és az intézkedés. Valamint mindenképp fogadjak ügyvédet? Válaszuk előre is köszönöm

ObudaFan # 2016.02.21. 15:11

bednaka

Joga van ragaszkodni ahhoz, hogy a felmondási időt dolgozd le nála.

ObudaFan # 2016.02.21. 15:11

Ditta71

Valószínűleg nem, inkább a munkavégzés megtagadása lehetséges, ha a biztonságos munkafeltételek nem adottak.

Ditta71 # 2016.02.21. 15:03

Tisztelt Szakértők!

Rendkívüli felmondással élhetek e ha a munkáltató nem biztosítja a munka elvégzéséhez szükséges feltételeket, eszközöket. Tárgyi, technikai feltételek hiánya miatt azonnal távozhatok e?

Köszönettel: Ditta71

bednaka # 2016.02.21. 14:32

Tisztelt Szakértők !
2016.02.18-án közöltem a munkáltatómmal, szeretnék felmondani márc.04.vel. Az új munkahelyemen márc.7.vel kell kezdenem.Úgy néz ki, hogy a munkáltatóm ragaszkodik a 30nap felmondáshoz. Van joga meg akadályozni, hogy a másik munkahelyen kezdjek?

mike19810815 # 2016.02.19. 18:54

Szép estét,napot!

Érdeklődnék hogy ki tudna nekem,nekünk információval szolgálni külföldi munkavállalás során fellépett fizetési és egyéb problémákkal kapcsolatbanEsetleg itt Németországon belül hová érdemes fordulni munkaügyi gondjainkkal?
Sajnos a nyelv ilyen szinten nem megy.
Tisztelettel Viszlai Miklós


Viszlai Miklós