végkielégítés és felmondás


bigdady # 2019.02.11. 15:24

Köszi szépen

Az nem alapos indok hogy nem kapok bérpapírt (járulékokat fizetik szóval itt dolgozom), nem kapok szabadság alatt fizetést és betegszabadságot sem fizetik ki nekem? Vagy mivel kp így mindenki azt mond amit akar én azt hogy nem kapok ő meg hogy megkaptam? Jogilag ez nem indok? Akkor mi az? Csak kérdezem, nem hinném hogy ide fajulna a dolog valószínűleg közös lesz csak érdekel :)

drbjozsef # 2019.02.11. 06:11

Azonnali felmondáshoz alapos, a munkavégzéssel kapcsolatos indok kell, ha nem adsz rá okot, természetesen nem tehetik.

Felmondhatsz Te ha akarsz, felmondhatnak ők, ha már most sem akarnak tovább foglalkoztatni, és közös megegyezéssel is megszüntethetitek a munkaviszonyt.

Természetesen Te sem mondhatsz fel azonnali hatállyal, csak ha arra a munkáltató miatt alapos, a munkavégzéseddel kapcsolatos okot ad. Amúgy, ha lenne jogszerű ok, és megléped, akkor igen, jár a végkielégítés is. (bár nem pontosan értem, milyen végkielégítésre számítanál egy olyan cégtől, ahol ha jól értem "papíron" nem is dolgozol).

Olyan indok, ami mellett vidáman dolgoztál, tehát nem új körülmény (nincs bérpapír, kp fizetés, stbstb), az kevés egy azonnali felmondáshoz.

bigdady # 2019.02.10. 20:03

Már csak azért ha nem akarnák betartani a szabályokat és indokolnám nyilván.(van mivel dögivel)

bigdady # 2019.02.10. 19:38

Illetve jól olvasom hogy ha én mondok fel jogszerűen azonnali hatállyal akkor 2019től már akkor is jár a végkielégítés? (Csak vitatják és mugyibirosag dönt)

bigdady # 2019.02.10. 19:19

Rendkívüli felmondasra ad jogot?

drbjozsef # 2019.02.10. 18:48

Hát ez alapján bármire. Vagy semmire. Vagy nem tudom.

bigdady # 2019.02.10. 18:07

Sziasztok
Főnökömnek ahol tobb mint 10 eve dolgozom jeleztem ma szoban hogy szeptembertől varhatoan (multinál) mashol szeretnék majd dolgozni mert igy ereztem korrektnek hogy idoben szolok, hatha be kell majd tanitani az uj embert stb. .
De most felmondani nem akarok, mert még korai, mit tehetnek ilyen esetben ha nem akarnak pl tovabb egyutt dolgozni velem? Kozos megegyezés? Vagy mondjam hogy mondjanak fel rendkivulivel ha ki akarnak rugni? Nem hiszem hogy ezt akarnák mivel sosem fizettek betegallomanyt es szabasagot sem es berpapirokat sem nagyon kaptam sosem, fizetest is csak kp-ban, szoval munka torvenykonyvet messzirol nem ismerik vagy tartjak be de jogaszuk az van. Mire keszuljek? Koszonom

gyongyi0313 # 2019.02.06. 19:06

Kedves Segítők! Köszönöm a hasznos tanácsokat. Remélem, hogy jól fogok kiszállni az ügyből. Igazából nem tudom mire számítsak, csak ezt a közös megegyezést és a végelszámolást hangoztatta a főni. Így jobb szeretnék előre gondolkodni, mielőtt az kezeibe maradna ami engem illetne.

wers # 2019.02.05. 08:12

A munkáltatónak joga van kezdeményezni a közös megegyezéses megszüntetést, ahogy a munkavállalónak is.

Persze, ezt nem is vonta senki kétségbe. De azért jellemzően a munkáltatók ezt úgy adja elő, mintha a munkavállaló nem mondhatna nemet. "felmondás közös megegyezéssel" és a munkavállalók rendre be is dőlnek ennek. Csak miután aláírtak kapnak észbe, vagy homályosítja fel őket valaki, hogy nem kellett volna aláírni.

oligaliga # 2019.02.05. 06:47

A munkáltatónak joga van kezdeményezni a közös megegyezéses megszüntetést, ahogy a munkavállalónak is. Ez nem ördögtől való dolog. Legfeljebb a munkavállaló nem fogadja el. Akkor a munkáltató rendes felmondással felmond, és kifizeti a járandóságokat.

Az Mt. 63.§ (2) bekezdése alapján ebben az esetben a munkavállalót a munkáltató felmondása esetén meghatározott munkavégzés alóli felmentés idejére járó távolléti díjnak megfelelő összeg illeti meg, kivéve, ha a felmentés tartamára a munkavállaló munkabérre nem lenne jogosult, vagy jogszabály másképp rendelkezik.

drbjozsef # 2019.02.05. 06:21

gyongyi,

Több mint öt év munkaviszony után jár 45 nap felmondási idő (fele ledolgozandó elvileg, ez nem tudom hogy van ha gyerekgondozási fizetésnélküli szabin vagy), és két havi végkielégítés.

Szóval, közös megegyezéshez kérj három havi fizetést végkielégítésként, egyébként meg mondjon fel.

gyongyi0313 # 2019.02.04. 19:11

A cég megszűnik, nem folytat már tevékenységet. A főnököm hívott fel, hogy végelszámolnak, ezért közös megegyezéssel megszüntetné a munkaviszonyom. Mivel nem vagyok naprakész az adott témában, ezért szeretnék segítséget kérni,hogy mire számítsak, mi az ami a munkaviszonyomat tekintve járhat.

wers # 2019.02.04. 16:01

úgy rémlik, a közös megegyezés mindkét fél akarata.
Az, hogy „a munkáltatóm szüntetné meg közös megegyezéssel a munkaviszonyomat.” nem éppen ezt tükrözi.
Ha a munkáltatód akarja, mondjon fel, és fizessen ki minden járandóságodat. Nem kell beleegyezned, úgy tenned, mintha te is akarnád.

Utána persze bármikor mehetsz a munkaügyi központba

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.04. 15:32

Amikortól azt akarod, hogy kiközvetítsenek.

gyongyi0313 # 2019.02.04. 15:14

Bocsánat, a munkáltatóm szüntetné meg közös megegyezéssel a munkaviszonyomat. Ha a kezemben van ez a papír, mikor kell jelentkezzek a munkaügyi központban? Rosszul fogalmaztam.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.04. 06:09

Egyszer közös megegyezés, egyszer felmondás. El kellene döntened.

gyongyi0313 # 2019.02.03. 22:07

Üdvözlöm Önöket!
A segítségüket szeretném abban kérni, hogy a munkáltatóm befejezte a tevékenységét és megszünteti a céget. Gyanítom jogutód nélkül.
Elkezdenék a végelszámolást, már csak én vagyok alkalmazottjuk papíron a gyed miatt.
2013.07.01-től voltam oda bejelentve. 2015.augusztus 14én született a fiam. 2017 februárjában kivettem a felgyűlt szabikat, majd táppénzen voltam ismét terhesség miatt. Csed-et igényeltem 2017.szeptember 1től, a kislányom szeptember 6án született meg. Most a gyed 2019.szeptember 6ig tart.
A munkáltató kiküldené a papírom közös megegyezéssel. Mire figyeljek, mit kaphatok, mit kell kérjek, hogy kifizessenek? Végkielégítés és a ki nem vett szabadságok megfizetése az jár, ugye? Ilyen estben van felmondási idő is (amire járna esetleg átlagkereset)? Munkaügyiközpontba mikor kell jelentkeznem? Ha kezemben a felmondás vagy a gyed lejárata után csak?
Valamint lenne egy olyan tervünk,hogy szeretnénk harmadik gyermeket a férjemmel. A babának meddig kellene megszülessen, hogy csed, gyed ellátásra legyek jogosult?
Köszönöm előre is! Remélem nem gond, hogy egy posztba sűrítettem a kérdéseimet.
Köszönettel, Gyöngyi

segitség11 # 2018.12.01. 07:57

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor! Köszönöm

segitség11 # 2018.12.01. 07:55

Tisztelt drbjozsef! Köszönöm

drbjozsef # 2018.12.01. 07:40

jelentse be ahol szükséges, hogy már nem a jogi képviselőd, hogy ne a nevére postázzanak, de ha mégis kap valamit, akkor haladéktalanul értesítsen téged.

segitség11 # 2018.12.01. 07:06

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor! Akkor, hogy lenne helyes iil jó?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.01. 06:24

Az utolsó mondat nem lesz jó.
Egyrészt nem tudja, egy neki címzett levélben illetve egy elektronikus küldeményben mi van. Másrészt, ha egy neki címzett, utánkövetett levelet vagy hivatalos elektronikus küldeményt nem vesz át, azt kézbesítettnek fogják tekinteni, és még csak nem is fogjátok ismerni a tartalmát.

segitség11 # 2018.12.01. 03:21

Üdvözlet! Következőben szeretnék segítséget kérni! Felszeretnék mondani az ügyvédemnek postai úton. Következőképpen:- Megköszönve eddigi munkáját, melyet a Kaposvári Járásbíróság előtt folyamatban volt ...................... számú, szülői felügyeleti jog rendezése iránti perben a képviseltemben végzett, a mai nappal a megbízását felmondom. Kérem, hogy a bíróságot a fentiekről tájékoztatni szíveskedjen, közölve azt is, hogy az iratokat a levelem átvételének napjától már ne Őnnek, hanem nekem küldjék postai úton. Kérem, hogy iratot ne vegyen át és elektronikusan se töltsön le az ügyembe. Ez Így megfelelő?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.28. 19:58

Ugyan.

Lacikám # 2018.11.28. 19:39

Kedves Fórumozók!

Mai nap párom azzal érkezett haza, hogy 6 év után kirúgták annak ellenére, hogy bármi történt volna, nem indokolták. Azonnal választ vártak, nem kínálták fel a gondolkodási időt.
Az aláírt megállapodásban közös megegyezéssel megszüntették a jogviszonyt, benne fogalmazva, hogy végkielégítés és további követelés nincs, jogaival tisztában van, tévedésben nem volt, döntését megfontolta.
Az volna a kérdés, hogy érdemes-e megtámadni a megállapodást? Párom nem volt tisztában, milyen jogai vannak. Tájékozatást nem adtak neki milyen lehetőségei vannak, egyedüli lehetőségként adták elő a dokumentum tartalmát.
Véleményem szerint ez megtévesztés, rendes felmondással kellett volna kezelni, 2 havi végkielégítéssel és felmondási idővel.
Milyen lehetőség van ebben az esetben?
Köszönöm válaszukat!