végkielégítés és felmondás


Adrya813 # 2019.02.26. 17:17

Köszönöm a gyors választ!

Cabron_ # 2019.02.26. 16:23

A felmondási idő, ha a munkaszerződésben más nincs, 30 nap.
Írásban benyújtod a felmondásodat, a felmondási idő a jognyilatkozat átvételétől számított 30 nap. Ez alatt valószínűleg ki fogják adni a szabadságodat, ha efölött még van, azt megváltják (kifizetik).

Szerintem próbáld meg megbeszélni a munkáltatóddal, hogy váljatok meg egymástól közös megegyezéssel. Ha belemegy, akkor közösen meghatároztok egy napot, ami bármi lehet, és akkor kifizetik a szabidat. Mivel gyeden voltál, feltehetőleg van helyettesed. Ha ez így van, a munkáltató bele fog menni a közös megegyezésbe, hisz van munkavállalója a munkakörödre, valamint mindegy neki, hogy munkaviszonyban tart és munkabért fizet a szabid idejére, vagy megváltja a szabidat, hisz, ha szabin vagy, addig nem fogja elküldeni a helyettesedet, mert ugye nem pár napról van szó.

Az új munkahelyen ettől még létesíthetsz munkaviszonyt, csak jelezned kell, hogy egyelőre van főállásod. Szabadságod alatt dolgozol az új munkahelyen.

Adrya813 # 2019.02.26. 16:05

Jónapot! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Jelenleg GyEDen vagyok (2019.03.06án jár le),munkahelyem felé már írásban jeleztem, hogy megszüntetem a fizetés nélküli szabadságomat a GyED lejártával.
Kaptam egy jobb állás ajánlatot, szeretnék ha minél előbb kezdenék az új munkahelyen.

Ha még a fizetés nélküli szabadság alatt adom be a felmondásom, akkor a felmondási idővel mi lesz? Kérhetem, hogy fizesse ki a munkáltató a bent maradt szabadságomat?

Lecsoman77 # 2019.02.26. 14:37

2018. évi CXXV. törvény a kormányzati igazgatásról 285. §-ában foglaltak alapján a kormánytisztviselők jogviszonya a Kit. szerinti kormányzati szolgálati jogviszonnyá alakul át 2019. március 1-jével. Az érintettek a Kit. 285. § (2) bekezdése alapján az átalakulásról kinevezési okmányt kapnak 2019. március 15. napjáig.

89. § [A kinevezés módosítása]
(3) A kormánytisztviselő a kinevezése módosításának közlésétől számított négy munkanapon belül írásban kérheti a felmentését, ha b) a munkaideje változik (ebéd szünetet is le kell mostantól dolgozni, tehát nő a munkaidő).

(5) A (3) bekezdésben foglalt kérelemre a kormánytisztviselőt - a nyilatkozattétel időpontjával kezdődően - a 107. § (2) bekezdés g) pontja alapján fel kell menteni, a felmentési időre járó illetmény, a végkielégítés, valamint az egyéb járandóságai összegének meghatározásakor a kinevezésmódosítást megelőző illetményét kell alapul venni.

111. § [A felmentési idő]
(1) A felmentési idő két hónap.

Körülbelül erről lenne szó. Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.26. 13:23

Milyen új jogszabály? Milyen kötelező módosítás? Milyen kéthónapos felmondási idő? Stb.

Lecsoman77 # 2019.02.26. 11:12

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ha az új jogszabály alapján kötelező kinevezés módosítást elutasítom, és így a jogviszonyom 2 hónapos felmentési idővel megszűnik, akkor ebben az esetben jár-e nekem a végkielégítés mellett a 2 hónapos felmentési időre a 2 havi illetményem. Én a végkielégítést és a felmentési időre járó illetményt két külön intézménynek gondolom.

Segítő válaszotokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.20. 13:33

Elméleti a kérdés. Mert a konkrét esetben végkielégítést fizettek.

drbjozsef # 2019.02.20. 13:22

De ha teljesen úgy, mint a bér, akkor a munkáltatónak mindegy, a munkavállalónak meg jobb is, ha X hónapra nem felmondást kap, hanem fizetést, csak felmentik a munka alól, nem?
Költség ugyanaz, fizetés ugyanaz, csak szolgálati idő is ketyeg a dolgozónak.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.20. 13:19

van munkaadói oldalról járulék, vagy valami más költség,
Van bizony! Teljesen úgy, mintha bér lenne.

wers # 2019.02.20. 13:16

Erre céloztam, hogy egy nap akkor is csak egy nap, akárhány munkaviszuny van.

drbjozsef # 2019.02.20. 13:06

Egyébként még a másik munkahely sem kizáró ok, hiszen akármennyi munkaviszonyod is lehet. (Igaz, annak értelme sincs, mert több szolgálati időt sem szerez akkor ezzel a "trükkel")

wers # 2019.02.20. 11:47

Jó volt a kérdés.

drbjozsef # 2019.02.20. 11:40

Nem, nem, csak elméleti a kérdés.

wers # 2019.02.20. 11:32

De ennek csak akkor van értelme, ha azon 33 hónapban nem lett új munkahelye.

wers # 2019.02.20. 11:11

Akkor lehet, hogy nem végkielégítés volt, hanem 33 hónap felmondási idő? És a munkaviszony utána szűnt meg?

drbjozsef # 2019.02.20. 11:09

Egyébként a végkielégítés kifizetése esetén van munkaadói oldalról járulék, vagy valami más költség, amivel azonos lesz egy fizetéssel?

Arra akarok kilyukadni, hogyha nincs különbség a végkielégítés és a fizetés között munkaadói szempontból, és a távozó illető nem fog találni másik munkát feltehetőleg, akkor pl. nyugdíj szempontból jobb volna neki, ha állományban marad, fizetéssel, csak nem kell dolgozni. Nem egy összegben kapja a "végkielégítést", de lesz szolgálati ideje. 33 hónap pl. már számít... (még ha 33hó végkielégítés nem is szokásos)

wers # 2019.02.20. 11:01

Sokan örülnének neki. Pl. ha valaki a minimálbér kétszeresét keresné havonta az 2 hónap ledolgozott idő lenne, ha háromszorosát.... stb. El tudnám ám képzelni. De majd felébredek.

murvafű # 2019.02.20. 10:53

Értem! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
Üdvözlettel, murvafű.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.20. 10:20

Ejnye már! A végkielégítés egy pénzösszeg. Szó sincs semmiféle "le nem dolgozott" időről. A biztosítási időbe sehogy se számítható bele, hiszen nem idő. A nyugdíj összegének számításakor mint jövedelmet természetesen figyelembe veszik.

murvafű # 2019.02.20. 09:29

Jó napot Kívánok!

Igen a biztosítási időbe is és a pénzbe is?! Ugyanis előre kellett kifizetni a le nem dolgozott 33 hónapra mindent. Akkor a Matáv mondta azt, hogy ennyi végkielégítést azért kaptam, mintha ledolgoznám a 33 hónapot, de leépítettek. A pénz biztosan beleszámít mert befizettem több mint 1milliót.Az idővel lesz gond!?

Köszönöm szépen! murvafű

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.19. 19:41

Úgy érted a biztosítási időbe? Nem? Hogy számítana, amikor ez nem is idő hanem összeg?

murvafű # 2019.02.19. 16:49

Jó estét kívánok!

2001.02.28.-án megszűnt a munkaviszonyom, végkielégítést 33 hónapra kaptam meg, amiből vontak adót, tb-t, nyugdíj járulékot. Azt szeretném megtudni, hogy ez a 33 hónap beszámít-e majd az öregségi nyugdíjamba vagy csak a 6 hónap számít és a többi, amit a törzsgárdára kaptam az nem?
Nagyon szépen köszönöm a választ!

murvafű

drbjozsef # 2019.02.13. 05:34

Szuper.

Kicsit túl szép is, hogy igaz legyen... hát ezt majd az idő eldönti.

bigdady # 2019.02.12. 19:07

Megoldódott duplazták a fizum (utalás) és fizetik a betegszabadságot és szabadságot is innen :p

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.12. 15:42

Ez ilyen. A villanyszámlát se kéri senki, mégis kapja.